Podle čeho kupujete zeleninu

0
před 9 lety Jirková M.

Zajímalo by mě, podle čeho vybíráte zeleninu nebo ovoce. Vybírete především podle ceny, původu odkud zelenina je a nebo podle vzhledu?
Nedávno jsem byla v zeleninovém koutku, tam se dvě ženské přehrabovali v mrkvi, přehazovali ji takovým způsobem, že tím akorát ostatní zeleninu prodejci znehodnotí. Přitom každá byla relativně pohledná, prohrabat celou bednou, aby našli ten nejhezčí a nejsymetričtější kousek.
Dali by jste přednost mizernějšímu česneku malé velikosti českého původu, před krásně velikým vzhledným španělského původu nebo ne.
Jak nakupujete tento sortiment?

0
před 9 lety vercounek

no já osobně preferuju zeleninu a ovoce z bio farem, vzhledově nic moc, ale chuť naprosto skvělá. Třeba banány se shánějí špatně, to se musí někam pro bio, ty už skoro nejsou, protože to nikdo nekupuje, všichni si raději koupí ty krásný žlutý, který zrajou pomocí ethylenu. Cenu neřeším, tedy pokud jde o kvalitní potraviny :)

0
před 9 lety Jirka

Vybírám zeleninu a ovoce pokud možno minimálně chemicky ošetřované, bio je dost drahé.

0
před 9 lety Jitka

U nás se český česnek nesežene. Měla jsem z trhů z města vzdáleného 30 km, ale musela jsem ho skoro všechen vyhodit, měl hnědé fleky. Nezbývá mi nic jiného, než kupovat španělský. Čínskému se vyhýbám obloukem.

0
před 9 lety Danah

Hlavně podle toho, odkud pochází. Pečlivě čtu cedulky. Ćím bližší lokalita, tím líp. Potom teprve se dívám na vzhled. No a zaplatím, kolik si řeknou.:-))

0
před 9 lety vercounek

Jirka: a jak se pozná ovoce a zelenina minimálně chemicky ošetřované?

0
před 9 lety Lucka

Souhlasím s vámi, odkud pochází a způsob pěstování je zásadní, mě třeba překvapilo v obchodě ale u jablek nápis země původu: Španělsko a ČR, a pak babo raď, která v tom koši jsou naše česká a která dovezená kdoví odkud.

0
před 9 lety Jirková M.

U hodně lidí rozhoduje vzhled a cena a původ je nezajímá a chuť neřeší už vůbec. Je jim jedno, že jahody v lednu k nám putovaly 1000 km, jen aby jako macecha měli od Marušky ovoce, které tu v lednu opravdu neroste.

To mě, ale netrápí, spíše nechápu to rochnění a přehrabování. Sama to nedělám a proto to nedokáži moc pochopit, proto mě zajímal názor druhých.
Jsem ráda, že je tu poskromno lidí, co dávají přednost zelenině, která vyrostla nedaleko jejich bydliště, či putovala maximálně do vzdálenost naší republiky.

0
před 9 lety vojtano

Co nemám od švagra, sadaře-pěstitele, nakupuji u pěstitelů, které znám a výjimečně na farm. trzích (i když tam spíš ryby nebo sýr). V obchodech je vše, co je z dovozu a s kratší dobou trvanlivosti (např. jahody, rajská...) sklízeno výrazně "podtržené". A hydroponicky pěstované nedozrálé plodiny mají chuť, jakou mají - tedy minimální... Žel souhlasím, že se lidi chovají k ovoci a zelenině v marketech jako prasata a navečer je již vše omačkané a stovkami rukou osahané...

0
před 8 lety gpetr.cz@

My jsme podle knihy Huldy Klark,je to známa v celém světě vědkyně, začali před rokem používat způsob zbaveni zeleniny a ovoce od pesticidu tak,že nedáváme zeleninu do lednici nebo do jídla ihned,ale ponoříme do studené vody s vit.C na cca.15 min,potom osušíme a uskladníme v lednici.Podle zjištěni Huldy Klark a dalších vědců na Západě přej ták to zbavíme min.poloviny škodlivých látek z pesticidů a různých červů a další havětí,což u brokolici a listového salátu běžné.

0
před 8 lety Jana

Gpetr a to vytamínem C myslíte šumivou tabletku nebo citrónovou šťávu nebo něco jiného. Omlouvám se za stupidní dotaz, nevím co si přesně pod vitamínem C mám přestavit. Díky za odpověď.

0
před 8 lety eva

http://www.studak.cz/hypermarketove-rajce-neni-zelenina/

0
před 8 lety Danah

Dost mi vadí, když ceny ovoce a zeleniny nejsou v sezóně nižší! Protože ceny diktují zase supermarkety, a ty sezónu neuznávají. Prodávají rok staré ovoce, a vlastně tam nikdy na čerstvé nejspíš nenarazíte. Hlavně by zákazník neměl očekávat nějakou nutriční hodnotu jako vitamíny apod. Europadavky jsou vitamínuprosté. Zkuste jako já jít do supermarketu provokovat nákupem podle čichu, jako na tržišti: zkuste rozeznat různé druhy ovoce nebo zeleniny podle vůně. Je to zoufalé- převládá vůně polystyrénu.

0
před 8 lety Lucy

tuzemská zelenina a ovocie vítazi :) cez leto si ale skoro všetko potrebné vypestujeme sami

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 4


Přidat příspěvek