Pomazánkové máslo - padělek

0
před 7 lety Dita

Jak asi všichni už víme, pomazánkové máslo už na obale nemůže mít napsáno máslo. Podle eurouředníka, aby nás a hlavně cizince název nemátl. Upřímně, já v tom budu mít možná od této chvíle hokej. Bojím se toho, abych domů v domnění, že kupuji tradiční pomazánkové máslo nepřinesla ramu nebo jiný rostlinný tuk. Myslím si, že teprve  nyní začíná pro dovozce i výrobce ráj, jak klamat roky navyklého spotřebitele a tak si myslím, že nejednomu človíčkovi se stane, že domů přinese jakousi náhražku. Každý výrobce si samozřejmě vymyslí svůj originální název a pro zákazníka bude nejednotný. 
Už takhle se nepozornému kupci může stát, že domů místo másla přinese máslíčko nebo místo čokolády z kakaa a čokoládového másla pouze napodobeninu. 

Jak to máte vy. Budete v tom mít chaoz, nebo si rychle přivyknete?
Krabí tyčinky také nejsou z kraba a toto neřeší. 

2
před 7 lety alena.prchlikova@

A představte si, jaké já mám problémy, když objednávám zboží na svou prodejnu, mám před sebou katalog se zbožím s čísly, a z toho vybírám zboží, které nabídnu zákazníkům. Co jsem objevila tyto stránky, je to lepší, vím kterých druhů se vyvarovat, ale když se objeví každou chvíli nový výrobek, tak v tom mám chaos. V žádném případě neobjednávám žádné pančované potraviny, hlavně hlídám sýry, jogurty, smetany. V současné době je problém s tvrdými sýry, neustále mi nabízejí eidam s rostlinným tukem, vyrobený v Polsku. Toho je úplná záplava. Tak jsem našla německou firmu, která dodává jejich sýr, je kvalitní, ale dražší. Někdy si připadám jako šílenec, protože při přejímce čtu všechny etikety a docela často vracím sýry zpátky. Není to opvavdu jednoduché, jako zákazníci si oblíbíte některé značky, ale u mě se značky neustále mění a samozřejmě v katalozích není složení jednotlivých produktů.

0
před 7 lety verrca

Kupuju jen od ověřených značek (Madeta, Choceňská ml., atd.), tak v tom zmatek mít nebudu. Stačí jen pořádně číst. Také je dobré nekupovat věci z Polska a privátní výrobky.

0
před 7 lety Dita

Alena, je skvělé že se zajímáte co si do prodejny objednáte. Jen, aby to zákazníci ocenili. Obdivuji vaší práci.

1
před 7 lety alena.prchlikova@

Dito, díky, zatím zákazníci chodí, ale mám krámek na vesnici a neustále lidé ubývají. Ti starší umírají nebo se stěhují k dětem, mladší najedou na životní styl běžný v dnešní době - ráno naloží děti do aut, rozvezou je do škol a večer se s nimi vracejí domů. Ty já už v nepotkávám.Já nakupuji zboží podle toho, co lidé schání. Nemůžu mít celý sortiment jako v marketech, ale protože vím, kdo asi tak co koupí, tak se podle toho orientuji. Hlavně u mléčných výrobků vybírám a v žádném případě u mě nekoupí nic co není vyrobeno z mléka, žádné náhražky. Tam je z čeho vybírat, navíc mi není jasné, proč se vůbec náhradní potraviny s rostlinným tukem vyrábí. Nevidím ani jeden klad těchto potravin, ani cena není o tolik lepší, aby je člověk musel kupovat. Ale samozřejmě prodávám i věci, které bych si nikdy nekoupila, jako například heru, ramu a podobné produkty. Já jim často vysvětluji, pokud mají zájem naslouchat, že je lepší druh, ale zvyk a nechuť měnit zažité věci je u lidí velký. V poslední době se mi stalo, že jsem objednala vepřový prejt v konzervě, protože ho žádali opakovaně řidiči. Když jsem si pak přečetla jeho složení, jen se divila, že to někomu může chutnat. Ale vyprodala jsem, a říkala jsem si, už toho bylo dost, další nebude. Ale opět byl o něj veliký zájem, tak co s lidmi, když si nedají říct? Já jim přece nemůžu nutit některý výrobek, když o něj nemají zájem. Našla jsem jim lepší konzervy, dokonce vepřové od té firmy bylo jedno nejlepší v jakési ochutnávce. Sice se prodávají, ale na prejt prý není. Jsou dospělí, nedá se nic dělat, nemůžu je vychovávat, je to jejich život. Poradím, vysvětlím, ale myslím, že víc dělat nemůžu.

0
před 7 lety Vladislav

Zajímavé, jedna firma označovat výrobek "pomazánkové máslo" nemůže, ale například výrobky "Karlova koruna" pomazánkové máslo na obale mít může...?

0
před 7 lety Dita

Alena, já bych určitě chodila. Dokážu ocenit takovou práci, protože kolem sebe vidím jenom líný lidi neustále mumrající. 

0
před 7 lety alena.prchlikova@

Dito, díky, doufám, že budou chodit, ráda bych u té práce do důchodu vydržela, docela mě baví:-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 7


Přidat příspěvek