Posypová sůl v potravinách

0
před 9 lety bartson

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/260543-polske-potraviny-obsahuji-sul-urcenou-na-posyp-silnic.html

A hned vedle nás v Polsku, tentokrát si můžeme popřát dobrou chuť možná všichni, buhví kde všude se objevila.

0
před 9 lety Dita

Ještě, že zahraniční potraviny nekupujem, uff. V zelenině co nakupuju, sůl snad nebude. Jen je otázka toho pekařství co dává do pečiva.

Zrovna dneska jsem četla jak namíchávají český kvalitní mák se zahraničním odpadem z farmacie. Je prý hodně levný.
Aby se ti kapilisti z těch peněz jednou nezbláznili. Děs co se dneska děje. Život jsou jen peníze a nic jiného. Jiné hodnoty z lidí vypršely.

0
před 9 lety Lucka

To je děs, co se dneska v těch jídlech nanajde, posypová sůl...tý jo, za chvíli můžeme chodit na silnice třeba zobnout si štěrku ne?:) Naštěstí polským výrobkům taky neholduju, ale jak znám lidi, tak když to bude levné, polské a trochu slanější -nevadí, hlavně když toho vezmou dost a za výhodnou cenu (ironie) :) Aneb u nás se zužitkuje vše...

0
před 9 lety Naďka

Pokud vím, tak převážně polské potraviny prodávají v kaufu, sice bych tam nikdy nevkročila, ale poslké potraviny se prodavají i jinde, schválně jsem zkoukla všechny potraviny, zatím vše české jen camebert je na krabičce v oválu pl, tak jsem z toho celá rozpačitá, protože se mi ho nechce vyhazovat. Je to nějak závádné, případně, že by solili tento sýr posypovou solí, já o tom nic nečetla.

0
před 9 lety Danah

Je to úplně stejný průšvih jako melamin v Číně. Stejně tak i založený na chamtivosti po zisku: jde se přes mrtvoly, hlavně že vyrobili víc a levněji.

0
před 9 lety vercounek

ale že se stále najdou takový h.vada, který si myslej, že jim to projde....

0
před 9 lety Naďka

Já jsem prohlídla všechny potraviny u nás doma a naštěstí až na ten sýr jsem na polské nenarazila. Pokud sem něco snědla s posypovou solí, tak jsem zatím na živu. Je to, ale neomluvitelné a měli by mít provaz.
Kupujete potraviny z Číny?

0
před 9 lety Danah

Naďko, já bych se moc neradovala: svět je tak globalizovaný, malý a otevřený, že nějaká česká či moravská firma, co slyší na levné, jak jinak, koupí polskou sůl a už ji máš třeba v ostravské klobáse. Nebo klobáse z Ostravy. :-)) Jediné fungující hranice v Evropě jsou britské.

0
před 9 lety bartson

Myslím že je všem (kteří se zajímají o dění kolem sebe) jasné, že je zakopaný pes skoro všech problémů v chamtivosti po zisku. Tato vlastnost lidem není přirozená, získali ji při nedostatku této komodity a je jasné že budoucnost civilizace zavisí na hledání systému kde peníze budou pouhým prostředkem směny jako kdysi dávno, nynější systém je směrovka do záhuby ve všech směrech. Kdo si přečetl Dobu jedovou to cítil z každé kapitoly.

0
před 9 lety Monika

http://ekonomika.moneymag.cz/1221-polske-uzeniny-jsou-plne-posypove-soli

0
před 9 lety bartson

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/261114-o-prumyslove-soli-v-potravinach-vedela-polska-prokuratura-uz-leta.html

O posypové soli se vědělo už několik let...paráááda :-) krásná to doba v jaké žijeme..už se úplně těším až budu vyprávět dětem v jaké jsem žil době...synku dcerko, to byla krásná doba, člověk nevěděl co si bere do huby, jestli ho doktor neléčí zbytečně, věčně někde splácel dluhy i když si nic nepůjčoval...pak se ale lidé naštvali a všechny ty co za to mohli nakopali do zadku, moc peněz se radikálně omezila, odpadla ziskuchtivost a teď se máme jako v pohádce:))

0
před 9 lety Lucka

Hm, pokud jim nebudeme chtít lhát, tak jim asi nic jiného opravdu vyprávět nebudeme=(
Trochu mě štve, že mluví o zákazu dovozu potravin z Polska...proč vždycky ale zakazují a omezují zahraniční dovoz až když je nějaký prů.er od nich, furt jen čekají, až se něco stane a pak až jednají s následky...:(

0
před 9 lety Dita

Barson: to je hezká pohádka, chtěla bych žít na jejím konci, jenže z gaučů se zatím moc lidí hnout nechce, je to jen na nás a hlavně ty největší strany už vůbec nevolit nezaslouží si ani 3%.

Lucka: proč by měl stát něco zakazovat, je to jen tvoje volba, prostě je nekupuj, teď víš že můžeš koupit výrobek s posypovou solí, pouč se z toho a prostě to nekupuj. Rozhodně nečekám až stát něco dobrého udělá, toho se nikdy nedožijeme, nenechte se vodit za ručičku a čekat kdo co udělá za vás.

0
před 9 lety Jiří

Je to podle mne nafouklá bublina a záminka, jak zdražit potraviny a zakázat jejich dovoz z Polska. Posypová sůl neobsahuje žádné karcinogeny, dioxiny ani těžké kovy a bude to potvrzeno našimi hygieniky. Vím, o čem mluvím, pracuji v chemickém výzkumu.

0
před 9 lety Danah

Jiří: jak se prakticky při dokořán otevřených hranicích ,navíc se sousední zemí,může zakázat dovoz? Na kšeftování s levným zbožím slyší všichni. A na levnější potraviny slyší většina zákazníků. To nemá řešení. Kromě toho se Tě zeptám jako chemika: je úplně fuk, jestli se do potravin dává složka chemicky čistá, čistoty p.a. (pro analýzu)nebo technicky čistá?? V jakých množstvích řádové odsahuje technická sůl nečistoty? Je jich tam víc než éčka v potravině? V tom případě by mělo být uvedeno množství nečistoty na obalu.:-))

0
0
před 9 lety vojtano

Jak poznat českou potravinu? Těžce, v marketech obzvlášť, i když občas tam česká zelenina je, např. celer, pekingské zelí atd., jenže jak ji poznat, když lžou i na potravinách s etiketou píšou o původu a době trvanlivosti.
Dokud bude mylně preferovaná cena, budeme jen planě nadávat, přitom je to volba každého jedince a nákup místní čerstvé zeleniny i jiných regionálních produktů není náročný na peníze, ale na čas - člověk si musí zajet někam na ves k pěstiteli a koupí levněji než v marketu výrazně kvalitnější zboží.

0
před 9 lety Michala

Podle mě je chamtivost po zisku přirozená věc. Kdyby jste si měli vybrat za mezi Fabii a Audi co si zvolíte?
Je potřeba si uvědomit, že výrobci reagují na poptávku. Konkrétně češi pojí kde co a je jim jedno co potraviny obsahují hlavně, že to levné... Takže můžeme nadávat jen sami sobě. Souhlasím, že je to nafouklá bublina a dějou se horší věci...

0
před 9 lety bartson

přirozená věc..to jak se člověk chová v něm utváří okolí, nic víc nic míň, kdyby tu byl peněžní systém kde není zisk hlavním měřítkem, tak by to tu vypadalo úplně jinak. Já se na takové okolí soustředím a z fleku bych vzal Fabii před Audinou.

0
před 9 lety vercounek

no já volím FAbii :)

0
před 9 lety Jana H.

Já bych radši chodila pěšky :-) :-)

0
před 9 lety Vlasta

a proč nechodíte?

Posypová sůl nemá v jídle co dělat, pokud je určená na posyp má to asi svůj důvod, proč by jinak kvalitní sůl (mám na mysli tuhle posypovou) neprodali jako kuchyňskou, když by za ní dostali více zaplaceno.

0
před 9 lety bartson

chodit pěšky je dobrý:)) ale na větší vzdálenosti dost neefektivní:)) zase máme mozek a ten používáme aby jsme si udělali třeba kolo a to kolo nějak rozhejbali...jen je škoda že se to kolo hýbe tak zastaralym způsobem jako je benzín

0
před 9 lety Hana

Polské potraviny v ČR nenakupuji, připadá mi jako by nám sem vozili potraviny pochybné kvality. V Polsku jsme byli nakupovat celkem dvakrát, přišli mi tam levnější a kvalitnější, hlavně maso a uzené výrobky.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 1


Přidat příspěvek