Potraviny určené dětem

0
před 8 lety Hana

Hodně jsem při nákupu dávala přednost potravinám před ostatními označené dětská,....v domnění, že dávám své dcerce něco navíc. Po zhlédnutí složení jsem snad ještě neobjevila potravinu z mého pohledu vhodnou pro děti i když je výrobcem takto označena. Obsahují snad daleko více chemie než u potravin určené dospělákům a proto nenechejte se nachytat.
Jakmile je potravina pochválena výrobce o něco navíc (bez konzervantů a podob.), může to být signál před zakoupením zpozornět a přečíst si složení. Poté zjistíte, že obsahuje barviva a podobné věci, to je snad už lepší ten konzervant.

A proto chci všechny upozornit, aby se nenachytali jako já.

0
před 8 lety vercounek

Hana: taky žasnu, co sou výrobci schopní vyrábět pro děti. Ale objevila sem německou firmu Alnatura a s tou sem zatím spokojená. Zatím sem neobjevila sušenky vhodné pro děti, třeba bude mít někdo dobrý tip :)

0
před 8 lety Lucka

Známá to věc;) Jen další povedený a osvědčený krok výrobců, jak přilákat etikety nečtoucí lidi=)
Já se jen divím, že jim to za celou tu dobu stále lidi baští a kupují to jako extra zdravé, přímo pro děti stvořené:)

0
před 8 lety Jana H.

Jednou jsem koupila váženou dětskou šunku, byla tak příšerně slaná, že se to nedalo sníst. Alnaturu také kupuji, jak pro děti tak pro dospělé a jsem s kvalitou také moc spokojená.

0
před 8 lety Danah

Pomala a vytrvala intoxikace organizmu prumyslove vyrobenou potravou od prvnich mesicu zivota udela z deti pacienty, zavisle na lecich.To je prece ucel. Nahody neexistuji, je to zamer. Nikdo nemiluje vase deti tak,jako vy.Nikde necekejte mnoho dobra a pomoci. Tolik barvicek v potravinach by dlouhodobe nesnesl ani prumerne zdravy dospely.

0
před 8 lety vercounek

opět je to jen na rodičích :)

0
před 8 lety Lucka

Dannah: přesně jak píšeš, ale je docela smutný, že když chybí rozum rodičům a oni jim nakoupí takový bašty, který přece vypadjí na pohled tak krásně, tak to nakonec pomalu ale jistě odnáší oni na svým zdraví.
Navíc bych chtěla vidět, jak by se asi tak chytali potraviny s nápisem "pro dospělé"...

0
před 8 lety Hana

Je to hnus, že se výrobci ani trochu nestydí. Je to jen na nás na spotřebitelích nenechat se oklamat.
A kde se dají výrobky Alnatura zakoupit?

0
před 8 lety Lucka

Alnaturu koupíte v prodejnách DM a tuším, že jeden čas byly i v prodejnách Globusu (nevím, jestli to byla jen akce nebo stálá nabídka) - ovšem, rozhodně doporučuji DM prodejny;)

0
před 8 lety vercounek

přesně tak, DM drogerie. A vůbec nejsou předražení jako ostatní pseudobio výrobky.

0
před 8 lety Niki

Já byla zas v šoku po přečtení bonbonů Hariba-obsahují karcinogenní E 123.Nedivím se,že je dnes plno alergiků,hyperaktivních dětí a dalších nemocí.Spíše mě zaráží,že to není hlídáno.

0
před 8 lety Lucka

Hlídáno či ne, znáte jak to je, hlavní apel by měl být v tomhle případě zase na rodičích, je to především jejich rozhodnutí, jestli to dětem povolí či nikoliv;)

0
před 8 lety Momi

Já jsem zas v šoku,jak malým dětem rodiče dávají ty medvídky,Pribiňáky,Lipánky apod.
Není nijaká vzácnost,že dávají Pribiňáka mezi 4-6m věku dítěte.
Já klukovi- 2,5r dávám jen bílý Choceňský jogurt.
Spoustu rodičů sladkosti neřeší vůbec,a cpou je dětem horem dolem...

0
před 8 lety jarka

Ráda bych přidala typ na sušenky pro děti z DM drogerie,výborné jsou bochánky kokosovo-čokoládové jsou vyrobené z bio surovin a třtinového cukru a dalších né zdraví škodlivých látek.Pokud vyzkoušíte budu ráda když napíšete jestli vám chutnaly stojí 39,90.Jinak tam mají spoustu jiných sušenek.

0
před 8 lety vercounek

no jistě, denně lentilky a pod, pak je dítě hyperaktivní, tak ho tlumí léky a já nevím čím, no a už to jede...

0
před 8 lety Jana H.

Včera se mi dostala do ruky ovocná přesnídávka pro děti od Hamé, fakt jsem se nestačila divit, obsahovala kukuřičný modifikovaný škrob... pak proč jsme národ obézních lidí, když si na obezitu zaděláváme už od kojeneckého věku... Naštěstí jsem tam nenašla žádná Éčka, to už by mě fakt asi dostalo.

0
před 8 lety Lucka

Často je taky chybou, že si lidi myslí, že s onačením dětské nebo pro děti je to vyloženě zdraví prospěšné, což je asi největší omyl. Je pravda, že některé výrobky s takovým označením obvykle pouze znamenají menší zlo (ať už ve sníženém obsahu soli, tuků, barviv apod.)
Ale myslet si, že vše "dětské/"pro děti" apod. je ideální a potřebné je to nejhorší, navíc těch potravin, které by si takové označení zasloužily je bídně málo.

Hanka: tak jsem koukala a skutečně sortiment od značky AlnaturA nabízí Globus, ale máte-li možnost výběru mezi DM a Globusem, určitě raději zavítejte do DM;)

0
před 8 lety Hana

Děkuji za tipy na potraviny, ale není Alnatura německá? Víte bydlíme pár metrů od silnice, kde ještě před 7 lety neprojel téměř kamion, jen pár aut denně, nyní je to naprosto šílené. Nechci kupovat potraviny, které mají nacestováno přes půl světa a to německé potraviny mají, němci nakupují suroviny v bio kvalitě v africe, v arabských zemí a podobně, všude tam, kde je levnější, přičtu-li km sem k nám do čech jsou to tisíce najetých km.
Byla bych ráda, aby na silnicích kamionů ubylo, už proto delší dobu nakupuji české potraviny, důvodem není podpora českých výrobků, ale pomoc přírodě.
Moc děkuji za napsaný tip, já si je ale nekoupím. Kdyby Vás napadl jiný pamlsek budu ráda za tipy.

0
před 8 lety whoisqi@

Alnatura je "dobrá značka" také pravidelně navštěvuji DM market.
Hana@ ano taky jsem si jeden čas řekl, že nebudu podporovat dovoz zboží...ale...to ale...to mam jíst ošizené české?a někdy dokonce s nápisem České a původ je z Poslka nebo odpad z německa?

Je mi líto přírody,odsuzuji kamionovou dopravu, ale nehodlám krmit svou rodinu tím odpadem co se nabízí v marketech....

Pak už jediné řešení je sehnat si místního farmáře a brát od něj mléčné i mastné výrobky.... ale ne každý má takovou možnost....

0
před 8 lety whoisqi@

pro tohle se perfektně hodí úryvek z filmu Vendeta: "„…Krutost a bezpráví. Intolerance a útlak. A tam, kde bylo právo protestovat, myslet a mluvit podle svého,tam dnes máte cenzory, kteří kážou konformismus a požadují poslušnost. Jak k tomu došlo?Kdo nese vinu? Někteří mají větší odpovědnost než ostatní, a ti budou nuceni vysvětlovat.Nicméně, s pravdou ven, pokud hledáte viníky, stačí se podívat do zrcadla…“

Ano....můžeme si za tu super kvalitu co se tu prodáva-sami! Chtěli jsme markety,chtěli a chceme nejlevnější cenu aspoň těch 99% ...

0
před 8 lety Lucka

Hanka: ano, Alnatura sice je německá, ale v rámci nabídky, kterou tady u nás máme je to jedna z mála kvalitních značek, která nabízí myslím solidní zboží za nepřehnaně velké sumy. Ale tuzemské je hold tuzemské:)

0
před 8 lety vercounek

whoisqi: ty máš ten film hodně rád viď? ;)

0
před 8 lety whoisqi@

vercounek@ nejenom jeden ;-) je to studna inspirace,skrytá pravda zamaskovaná v hollywod akční m průjmu ;)

A není to snad pravda?:..."Nicméně, s pravdou ven, pokud hledáte viníky, stačí se podívat do zrcadla…“ ?

0
před 8 lety whoisqi@

vercounek@ a ty máš zas v oblibě konspirační teorie viď? ;-) /viz.chemtrails/

0
před 8 lety vercounek

někdo tvrdí, že sou to konspirační teorie, někdo tvrdí, že ne :)

0
před 8 lety Lucka

Za mě můžu říct, že v leckterých sci-fi filmech vidím bohužel pomalu blížící se realitu:)

0
před 8 lety whoisqi@

Každopádně se všichni shodneme,že s dnešním světem je něco špatně...

0
před 8 lety vercounek

whoisqi: velmi jemně řečeno :)

0
před 8 lety Lucka

S dnešním světem je to hodně nakloněné, otázkou je, jaké nás čekají tedy zítřky pokud nenastane nějaká zásadní změna...?

0
před 8 lety Lucka

http://www.novinky.cz/ekonomika/266203-polske-bezlepkove-krupky-obsahuji-lepek-zjistila-inspekce.html
Proč mám pocit, že by měla ta SZPI jednodušší zvěřejňovat pouze ty vyhovující výrobky...? :)

0
před 8 lety Boo67

Bonbónky pro děti-Lipo Katy Kaufland obsahují látku E120-Košenila,stupeň nebezpečnosti-6,nevhodné pro děti,rakovinotvorná látka!Hajzli!

0
před 8 lety Danah

Boo67: Systém nás potřebuje mít nemocné.To je účel hry.

0
před 8 lety Boo67

Danah:Pravda,pravda.Před chvílí můj drahý dojedl jogurt z Lidlu a protože už jsem ho taky naočkovala,tak koukl na složení a ejhle-opět košenila!Já jsem tak ráda,že jsem dostala vnuknutí a začala se o tyhle věci zajímat. :o)

0
před 8 lety Danah

Boo67: To jsi lepší.Já musela dostat pěstí do nosu v podobě choroby v rodině, než jsem zpomalila životní tempo a začala se změnou. A že to byla pořádná změna. Ale jsem na dobré cestě, spokojená a klidná.

0
před 8 lety Boo67

...a votom to je :o) U mě to vnuknutí přišlo taky mimo jiné díky nemoci v rodině-rakovina tlustého střeva.

0
před 8 lety Danah

No pěkný. Můj muž na totéž zemřel. Když se tenkrát po operaci ptal doktorů, co má jíst, řekli mu ti dobráci: "Teď je to už jedno!"

0
před 8 lety Lucka

Danah: to je mi líto, u nás naštěstí (zatím!) nikdo rakovinu neměl, ale trochu v hloubi tuším, že to přijde...když vidím jejich způsob života.
Bodejť by to doktorům potom nebylo jedno, když dostali manžela tam, kam v podstatě chtěli, tak už pak nic neřeší, hlavně aby měli z lidí nemocné a chorobné a pak už to neřeší, něco jako "starej se sám, teď už ti stejně nic nepomůže" :/

0
před 8 lety Danah

Dík,Lucko,přeju Ti hodně zdraví, a ničeho se neboj.

0
před 8 lety Valča

Ahoj Momi,nevím proč jsi v šoku z toho že dávaj rodiče Pribiňáka,Lipánka atd,já je dávam od 10m taky,předtím jen občas,protože mi malá nechtěla vůbec žádné jogurty a to jsme vyzkoušela snad vše,tak sám dr.řekl,že mám klidně obden dát tohle a není to na škodu.Já jsem dřív taky nechápala,ale pak jsem si zažila tohle a prostě není jiná šance.

0
před 8 lety Šárka

Chtěla bych také přispět do této diskuze. Přečetla jsem si pozorně všechny Vaše názory. Včera jsem byla s dcerkou 4,5 roku v divadélku a po přestávce jsem nevěřila vlastním očím. Divadelní krámek totiž měl v nabídce sortiment pro "dětské strávníky" jen lentilky,gumové medvídky, zmrzliny, sušenky, čokolády, atp. O "dětských pitíčkách", tipu Hello - obal Křemílka a Vochomůrky, Coca Cola, Fanta se raději snad ani zmiňovat nebudu. Toto divadélko je pro děti od tří let. Byla jsem z toho šílená, když jsem viděla, jak rodiče i prarodiče děti doslova futrují těmito "dobrůtkami"... Naštěstí jsme měli s sebou zdravou svačinku a pití, takže dcera byla spokojená a nic nechtěla. Jo,jo, vše začíná už odmalička a jak už tu bylo řečeno, rodiče jsou hlavními osobami, při výchově a stravě svých dětí! To by si měli v prvé řadě uvědomit.

0
před 8 lety Zdravá máma

Musím souhlasit se Šárkou, hodně je to o nás rodičích, co svým dětem nabídneme k jídlu - spoustu zeleniny, ovoce, domácí celozrnné sušenky.....Vždyť tu chemii nás nikdo nenutí kupovat.

0
0
před 7 lety sandra

Jaké dětské cereálie nebo müsli byste mi doporučili pro našeho 5 letého synovce? Docela si tento typ snídaní oblíbil.

0
před 7 lety Lucka

Nejlépe podomácku z lásky dělané:)

V druhém případě bych zabrouzdala zde na seznam cereálií a podle složení uvidíte, které bude nejvíc vyhovovat;)

0
před 7 lety sandra

Objevila jsem v obchodě novinku od Emca. Mysli na zdraví pro Piráty a Princezny. Složení snad není tak zlé, ale máte s nimi někdo už zkušenost?
Ty pro kluky obsahují modré kousky, což mě nejdřív zarazilo, ale pak jsem si i dohledala, že se jedná o přírodní barvivo z nějaké řasy....
Zatím nejsem v potravinách tak trénovaná jako někteří z vás, tak bych chtěla radu.:o) Díky moc

0
před 7 lety Stana

Napište složení výrobku.

0
před 7 lety sandra

Stana: zde je složení
ovesné vločky, cukr, kukuřičné lupínky(kukuřice, jedlá sůl), arizonky( rýže kulatozrnná, cukr, citronové aroma, přírodní barvivo: řasa spirulina), rostlinný olej, kukuřičné lupínky v mléčné čokoládě 4,5%(mléčná čokoláda 51%( cukr, kakaové máslo, sušené mléko, kakaová hmota, rostlinný tuk, sušená syrovátka, mléčný tuk, laktóza, emulgátor: slunečnicový lecitin, polyglycerolpolyricinoleát, aroma), kukuřičné lupínky (kukuřičná krupice, cukr, jedlá sůl jodidovaná, ječný sladový výtažek, stabilizátor: uhličitan vápenatý), stabilizátor: arabská guma, med), špaldové pukance, brusinky 3%, čokoláda 2,5% (cukr, kakaová hmota, kakaové máslo, dextróza, emulgátor: sojový lecitin, aroma), přírodní ovocný extrakt 2,5%, kokos strouhaný, pšeničná mouka, mix minerálů a vitamínů (vápník, železo, vit.B1, B2, niacin, vit.B6, kys. panthotenová, vit.B12, kys. listová), aroma, antioxidant askorbylpalmitát, přírodní extrakt s vysokým obsahem tokoferolů, sojový lecitin.

Snad jsem nic nevynechala. Myslím, že na pohotovostní snídani nebo svačinu jsou v pohodě. Posuďte. Díky

0
před 7 lety Stana

Do obsahu "éček" to jde, syntetická barviva tam nejsou.
Pro děti jako snídaně ano, klidně i pro dospělé. Ale ne denně. Problém ve složení, je že obsahují příliš cukru a ikdyž se to nezdá kukuřičné lupínky patří naopak mezi velice slané potraviny. Patří k horní hranici v obsahu soli, podobně jako polévky z pytlíku. Takže občas proč ne, ale dětem bych je nadávala pravidelně. Budou si přílíš zvykat na sladkou chuť. Je třeba brát v úvahu vysoký obsah cukru i soli, ono se to nezdá,když si to propočítáte na jednu porci. Děti tu energii samozřejmě vyběhají, ale určitě by neměli mít pocit, že jedí něco vyloženě super zdravého. Kdyby se začali tímhle přejídat, nadbytek energie se začne ukládat a většinu lidí ani nenapadne, že
musli mají spoustu cukru.

0
před 7 lety sandra

Moc děkuji za názor.
Kdyby ke složení kdokoli měl co říct, další názor uričtě uvítám.:o)

0
před 7 lety Hana

Nám složení vyhovuje...dětem chutná, jsem ráda, že to není čistě jen musli zapékané (a už vůbec ne cereálie typu Nesquick), ale jsou to spíš ovesné vločky, domíchané ostatními dobrotami. Sušené ovoce, holky mají jahody a kluci brusinky. Já jsem Mysli na zdraví pro Piráty a Princezny uvítala:o)

0
před 7 lety jolanamarova@

Za nás musím pochválit! Moc chutnají, o mnoho méně sladké než ostatní cereálie pro děti. S jogurtem velice osvěžující a děti si je oblíbily.

0
před 6 lety sharunka03

Musím se svěřit,tak snad jsem si našla dobrou diskuzi. Já byla dnes na návštěvě u kámošky,má 4letou dceru a strava u nich nicmoc. Holka pořád vyžaduje něco do žaludku,už má pěkně kulatý bříško. Sice se kamarádka brání mekáči,což je dobře,zatím ho holka nepoznala,ale jako čím ji krmí a jak často,no nevím. Tuhle jogurt,za půl hodiny, spase jedovatý slaný ochucený tyčinky s barvivama,pak sice banánový koktejl domácí,ale měla i pět žvýkaček sežvýkala naráz a největší gól je když ji koupila to jedovaté žužu,co se prodává na pouti,ach jo. Nic ji vysvětlovat nebudu,poslala jsem ji odkaz o éčkách,ale asi se to minulo účinkem :-(

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 - 1


Přidat příspěvek