Přesnídávky se jedí jen plastovou lžičkou ?

0
před 10 lety Sandos

Ahojte všici,mám jeden děsně nedůležitej dotaz,ale stejně mě děsně hlodá. Tudle jsem si chtěl zavzpomínat na dětství a koupil si přesnídávku,docela dobrá. Ale na etiketě jsem se dočet,že se může jíst jenom plastovou lžičkou. Chápete to někdo, protože ja ne ? Snad je jedno čím to jím ne ? Nebo že by ta normál kovová něco v tý přesnídávce zabíjela ???

0
před 10 lety Milan

Není to tím, že kov likvbiduje vitamíny?

0
před 10 lety carme

Já jsem slyšela, že zeleninu je vhodnější strouhat na plastovým struhadle, zřejmě se tak zachová větší množství vitamínů.

0
před 10 lety 6sense

Když se googlí ta plastová lžička, tak radí matkám zpočátku dávat plastovou lžičku dítěti. Nějaké děti prý kov nesnesou v puse a proto radí nejprve plastovou lžičkou. Výrobce asi nechce aby na jejich produkty matky zanevřely že je dítě nejí :D. Hliníkové příbory jsou špatné. Na nerez jsem na netu moc nenarazil... Akorát to začínají psát u keramických nožů že se neztrácí vitamíny, ale nikde nějaké testy nebo tak něco...

0
před 10 lety Jarda

Údajně plastová lžička nezničí tolik vitamínů jako ta koková. Podle mého názoru je to prašť jako uhoď a neřešil bych to, jakou lžičkou jíst. Na druhou stranu nemusíte mít tušení kolik svinstev si do těla dostane žmouláním plastové lžičky.

0
před 10 lety Petra

Přesnídávky mi moc chutnají a kupuji je poměrně často. Konzumuji je lžičkou, kterou mám po ruce, nebo kterou vezmu jako první. Neřeším jakou lžičkou přesnídávku jim.

0
před 10 lety Petra B.

Tak když vidím, co se prodává za "ovoce", dozrávající v chladničce v supermarketu, jak se pěstují rajčata bez substrátu ve skleníku a jen jim "podávají" správnou dávku živin...tak i kdyby kovové struhadlo, nůž nebo lžička opravdu ničili vitamíny, tak už je to jedno. Kde nic není, ani smrt nebere.

0
před 10 lety Silvie

Milá Petro, to máte velikou pravdu. Když si koupím zeleninu ze supermarketu, tak mi vydrží sotva do druhého dne, někdy se zadaří a vydrží i dva dny. Dobrou zprávou je, že začíná být velký zájem veřejnosti o farmářské trhy, kde lze zakoupit zeleninu a ovoce, která určitě není pěstovaná za těchto šílených podmínek. Navíc, kdo nemá možnost si zajít na trhy, jsou k dostání už i bedýnky.

0
před 10 lety Michaela

Vysvětlení je asi jednodušší - u masozeleninových přesnídávek doslovně píšou, že se má používat plastová lžička, protože kovová by mohla poškodit skleněný obal, takže je to opravdu kvůli možným střípkům skla. Jinak opravdu kovy ničí vitaminy, ale to je výrobci jedno.

0
před 10 lety carme

Mě to případá velice nepravděpodobně, že by se lžičkou dala rozbít sklenička. Samozřejmě pokud do ni nebudu bušit. Ale výrobce snad ví co píše.

0
před 10 lety Tweetka

Už se stalo někomu, že by rozbil skleničku kovovou lžičkou?

0
před 10 lety Petruš

Ano, prý pár případů bylo, že dno skleničky naprasklo. Jednu dobu to bylo i medializováno a dost se o tom mluvilo. I různí výrobci takto odpovídají na emailový dotaz. Takže si tím chrání zadky, kdyby zas něco bylo, tak to na ty etikety raději písli.

0
před 10 lety Tweetka

Hm zajímavé, bych to nikdy neřekla, že to jde rozbít, ani jsem o žádném případu neslyšela

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat příspěvek