Příkrm pro kojence

0
před 9 lety Blanka

Dobrý den,

prosím o radu, zda lze něčím nahradit ty počáteční instantní kojenecké výživu, na trhu jich je samozřejmě spousty k dostání v běžném prodeji (pro mě jsou za velmi vysokou cenu), a tak se snažím najít jinou variantu.
Jsem ve fázi, kdy už musím přikrmovat. Co je tedy vhodné? Mohu zvolit například takové to klasické sušené mléko? je trojnásobně levnější a není nadupané umělými vitamíny. Prosím o radu, nemám nic nastudované a proto raději chci získat informace od někoho kdo má zkušenost.
Je vůbec jiná varianta krmení dětí od kojeneckého věku než se zařadit do kupování polotovarů.

0
před 9 lety Jitka

Sušené mléko bych neriskovala. Později je samozřejmě zbytečné a nežádoucí kupovat hotové příkrmy (zeleninové,masové).

0
před 9 lety vercounek

no já kupuju sunar a od roka pojedu na kozí mléko, to obyčejné sušené bych dítěti nedala.

0
před 9 lety Hana

Já mám pocit, že jsem na tom vyrůstala, samozřejmě bych se musela zeptat co se v 80. letech prodávalo. Určitě nebyl výběr jako je dnes.
A není to z pohledu složení to samé? V sunaru je taky sušené mléko?

0
před 9 lety vercounek

je, ale aspoň se to tváří, že to má i něco navíc :) kdybych mohla dávat kozí, neváhala bych, ale to je až od roka

0
před 9 lety vercounek

tak oprava, dají se dávat od 6 měsíců, ale jsou drahé

0
před 6 lety Packa

Holky já osobně kupuji také sunar, asi taky z nostalgie, že má maminka říká že za nás nic jiného nebylo... Teď ale budu muset malé začít dávat i příkrmy a chtěla bych jí začít vařit, ale příjde mi šílené vyvařovat každý den. Co si myslíte o zamražování příkrmů pro kojence a v čem příkrmy zamražujete, pokud to teda děláte? Myslím, že bych si navařila vždycky tak na týden, dýl bych to asi neuchovávala...

0
před 6 lety karča

Zamrazuju v malych sklinkach, obcas i koupim. Mrazenim i varenim se sice nektere vitam.znici,ale furt lepsi nez kupne. Chci koupit hrnec,v nemz muzu varit pouze parou,tak se toho uchova snad nejvic (?)

0
před 6 lety Jana

Karčo, nemusíte kupovat hrnec, stačí kvalitní pařáček, jaký je třeba na knedlíky. Na to naskládám zeleninu a je to. Mám široký hrnec cca 35 cm a velký pařáček a vše se krásně udělá tak za 5-10min dle typu zeleniny. U malých dětí jsem ale vařila zeleninu v troše vody (ani nebyla zelenina celá ponořená), protože to pak stejně budete mixovat na kaši a k tomu je potřeba i ta voda, takže vit zůstanou v té vodě a nic neslíváte. Udělala jsem si jídla tak na týden a dávala do skleniček a do mrazáku (sklo mi nikdy neprasklo, měla jsem sklo z "přesnídávkového skla"¨)Co se mi osvědčilo : každá sklenička jeden typ zeleniny a dítku jsem dávala každý den jiné složení (jinak namíchanou zeleninku), aby to mělo pestré. Pokud použijete ty nejmenší skleničky, nic se nezkazí.Den předem jsem dala 2 nebo 3 skleničky z mrazáku do lednice, aby pomalu rozmrzly.Přidávala jsem bylinky (libeček, pažitku, petržel, kopr...... a taky sekané oříšky a hl. semínka, ale ty až později - může být alerg. reakce. Myslim, že jsem začínala se semínky tak v 7-8 měs., ne sezam, ten později. Hl. slunečnicové a dýňové, také lněné.

0
před 6 lety carme

Já vařím každý den hned ráno, jak vstanu, stejně vařím nám oběd, tak to dělám při jednom zátahu, co má k obědu, má malá i k večeři, nic nezamrazuji. Když takhle vařím hned ráno, malá ještě spí, tak vše v pohodě stihnu a pak máme celý den obrazně řečeno volný.

0
před 6 lety karca

Dekuji,Jana,dobre rady!

0
před 5 lety Jiťula

Já doma příkrmy moc nevařím. Jelikož jsem pracující matka - podnikatelka. Tak na to nemám čas. Proto dceři kupuji příkrmy ve flaštičce, myslím, že jsou kvalitní a malé chutnají. Jsem ráda, za takovou možnost, jinak bych to nedávala.

0
před 5 lety Lada

Také nevařím pro děti, přišly mi kupované příkrmy v pohodě. Teď čekám druhé dítě a nebude to jinak, protože staršímu synovi chutnaly a neměl s nimi problém.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Na hotové příkrmy jsme s dcerou koukaly, nic dobrého na nich nevidíme. Občas se mohou hodit, když některý den je rušný, ale pravidelně s nimi krmit dítě mi připadá špatné. Koukaly jsme na složení některých, 10 g mrkve, 2 g hrášku nebo 2 g jiné zeleniny, 10 g masa, to nám přijde hodně málo. Není lepší uvařit z čerstvých potravin? Hodnota čerstvě uvařeného jídla bude rozhodně větší než pokrmu, který je zavařen ve sklenici. Myslím, že začátek života je hodně důležitý. Podobně jako Jana jsem někdy dávala porce zmrazit, ale do malých kelímků a pak v lednici rozmrazila. A podobně jako  Carme, vařila jsem tak, abych při jednom uvařila i pro nás. 

0
před 5 lety Jiťula

No já mám právě rušný den skoro každý. Jelikož máme s manželem firmu o kterou se musíme oba starat a au pair k dětem nechceme. Takže pracuji z domu, ale opravdu nemám čas vařit jídlo pro miminko každý den. Někdy se mi podaří, ale většinou dostane lahvičku kupuji od hipp.cz, a jsme spokojení.

1
před 5 lety alena.prchlikova@

Jiťulo, a pro sebe s manželem také nevaříte? Já to nijak neodsuzuji, ale z mého pohledu mi to připadá divné. Já kupuji jen základní potraviny a vařím a peču skoro všechno, nic průmyslově připravené nekupujeme. Mám dospělé děti, ale nikdy neměly žádné zdravotní problémy, i běžné nachlazení se jim vyhýbalo. A na cukrovku u manžela čekáme asi 10 let, a zatím úspěšně této nemoci odolává. Jeho šest sourozenců ji má, on zatím ne. Myslím, že strava bez všech vylepšovadel a doma uvařená přispívá k lepšímu zdraví. Těžko Vám mohu radit, neznám Vás, jen přikládám svůj názor, třeba se k diskuzi připojí další se svými zkušenostmi. 

0
před 5 lety Jiťula

Kdyý je víc času, tak vařím pro nás i pro dítě. Ale není to až tak často, sama docela jídlo šidím, že nejím až tak moc. Manžel si většinou chodí na jídlo do restaurace přes den, protože tráví čas ve firmě.

0
před 5 lety Lada

Já myslím, že to není nic špatného. Ne každá maminka má čas, je prostě vytížená a nestíhá všechno. Starost o dítě, vařit a například vést firmu.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Já to vidím tak, že jídlo a hlavně pro miminko, je to nejdůležitější, co je třeba udělat. Když už ho mám, měla bych mu dát svou péči, nejenom se postarat aby bylo v čistotě, v teple, pohrát si s ním, dát mu pocit milovaného dítěte. Ale také nakrmit ho tím nejlepším, co mám. A to rozhodně není sterilovaná strava, ve které už toho výživného moc nezůstalo. Vždyť příkrm nedá tolik práce. Oloupat jednu mrkev, jednu bramboru, nakrájet na kostky a povařit, vždyť se to nemusí ani hlídat, ani míchat, nic ne nepřipálí. K tomu popřípadě uvařit v papiňáku kousek masa a nakrájet na kostičky.Pak stačí rozmělnit vidličkou a je to hotové. Postupně přidávat po jednom další druhy zeleniny, abychom poznaly, kdyby byl nějaký problém. Příkrm je určité východisko, když je dítě nemocné, chodíte po doktorech, nebo se děje něco nepředvídatelného. Ale brát příkrmy jako trvalou součást jídelníčku, to prostě nemůžu. Myslím, že mu budou chybět důležité složky výživy a projeví se to v častější nemocnosti nebo špatném vývoji. 
Vařit příkrmy je to nejrychlejší, co až dítě povyroste, čím ho pak budete krmit? Já nevím, asi se prodávají i jídla pro dvouroční nebo starší děti. To bude dostávat stále průmyslově připravené jídlo? Čím je dítě starší, tím více je kolem něj práce a času na ostatní bude méně. Také jsem s dětmi podnikala, ale nikdy se nestalo, že bych práci upřednostnila před jejich potřebami. A jídlo, to je vlastně lék. Také obsahuje, nebo by alespoň mělo obsahovat látky, které by nám měly prospívat. A argumentovat tím, že výživa je dobrá, protože ho dítě jí, to tedy nevím. Co má také jiného dělat, když nic jiného nezná. Samozřejmě, že ho sní, určitě ten výrobek není nechutný, ale jestli tomu dítěti něco přinese, o tom tedy pochybuji. To máte jako hotová jídla v konzervách, nasytí, ale nic víc.

0
před 5 lety Tamara

Jako každá maminka si dělá, jak uzná za vhodné.

0
před 5 lety Martina

Přesně tak, některá vaří dítěti. Ale některé ají tak hyperkativní děti, které potřebují pozornost, že vařit jídlo je takřka nemožné.

0
před 2 roky Kamila

Kupujete nějaké ovocné příkrmy, přesnídávky?

0
před 2 roky Adéla

https://www.sunar.cz/prikrmy-do-rucicky/ tydle chutnají synovi.

0
před 2 roky Kamila

Pěkně drahé ta jedna kapsička.

0
před 2 roky Adéla

Drahé? Vždyť je to rozmixované 100% ovoce ty ovocné.

0
před 2 roky Kamila

Tak proti ostatním je cena docela vysoká.

0
před 2 roky Adéla

Myslíte, že kvalitní kapsička z ovoce stojí 10Kč?

0
před 2 roky Amélie

Já nevím, neorientuji se v tom, jen mě zaráží ten rozdíl  cenový.

0
před 2 roky Bibina

Rozdíl, jak píšete je i ve složení. Ty levné jsou z koncentrátu a ty sunar jsou 100% ovoce to jde poznat na ceně. 

0
před 2 roky Zoja

A když teda chci začít dávat příkrmy, tak od kdy jsou doporučené, někdo píše 6 měsíc, někdo 4 měsíc kvůli nějakému tomu oknu. 

0
před 2 roky Melánie

To je na každém, já jsem při mléku dávala od toho 4 měsíce vždy jen trošku ochutnat, aby si tělo zvykalo. Rozhodně jsem nezačala dávat do plna příkrmy. 

0
před 2 roky Barča

A plně jste dávali od toho 6 měsíce?

0
před 2 roky Melánie

Spíše od 7 měsíce jsme najeli na příkrmy. Ať už kapsičky zeleninové nebo ovocné. A nejlepší je jejich skladnost, třeba na cesty ideální.

0
před 2 roky Žanet

To je pravda, že kapsička se dobře převáží a skladuje. Jen jak je to s ohřátím?

0
před 2 roky Melánie

Dá se do teplé vody a ohřeje se.

0
před 2 roky Petulka

Holky, kupuje některá příkrmy od Sunaru? Jde mi jak o ty jejich ovocné kapsičky, tak i o hotová jídla. Chutnají vašim dětem?

0
před 2 roky Majka

Ahoj, Sunar má výborné všechny produkty. My jsme od 6 měsíců na mlíčku a více méně od té doby i na jejich příkrmech. Ty ovocné jsou skvělé, chutné a ta hotová jídla jsou taky super. Nám se vůbec jejich produkty osvědčily. Berem vše, co najdeš tady https://www.sunar.cz/prikrmy-do-rucicky/

0
před 2 roky Nina

Jasně, že dávám. Je to moje záchrana. Hlavně jsou z ovoce a chutnají.

0
před 2 roky Veve

A i ty s masem kupujete?

0
před 2 roky Nina

Jojo nedávala jsem je pořád, protože jsem docela i vařila, ale měla jsem je doma a když jsem nestíhala nebo jsme někam jeli, tak je to ta nejlepší volba.

0
před 2 roky Veve

A solila jsi jídlo?

0
před 2 roky Nina

Vůbec malé dítě nepozná, že to nechutná jako naše jídlo. A ty kapsičky jsou také bez soli.

0
před 2 roky Veve

Já právě četla, že někdo i sollí jídlo.

0
před 2 roky Nina

Já jsem do dvou let ani nedávala cukr. Ty kapsičky jsou sladké přirozeně a sunar je má bez cukru. Nevím na co dětem přislazovat.

0
před 2 roky Veru

No a to mlíčko máte od Sunaru jaké? Oni mají docela dost druhů, tak se ptám. A ty příkrmy vám chutnají nejvíc jaké?

0
před 2 roky Sandra

Mléko jsem kupovala tohle https://www.sunar.cz/kojenecka-mleka-complex/ a příkrmy také sunar, i ovocné a masozeleninové. A jsou super, že jsou v kapsičkách, dítě je může jíst samo.

0
před 2 roky Veru

Děkuji za odpověď já jsem je začala kupovat. Doporučila mi je i kamarádka, že je také kupují.

0
před 2 roky Mirka

Ahoj holky, prosím nevíte, jestli mohu během kojení užívat analgetikum?

0
před 2 roky Katka

To by jste neměla, může se to dostat do mléka, proč by jste ho chtěla brát?

0
před 2 roky Mirka

Protože bohužel musím jít na operaci s kolenem, takže to musím nějak vyřešit, bez prášků bych to asi nezvládla co?

0
před 2 roky Michala

Jestli musíte jít na operaci, když kojíte, tak si můžete v lékárně objednat pumpičku s analgetikem za 4 tisíce korun, kterou vám lékárna doručí přímo do nemocnice.

0
před 2 roky Daniela

Při kojení se může ataralgin, to vím jistě :) A pro miminka dávám sunarek kapsičky.

0
před 2 roky Adéla

Příkrmy jsem dělala často doma, ale na cesty jsem brala vždy koupené. Je to pohodlnější a ty co jsou v kapsičkách, jsou nejlepší, protože jsou skladné a lehce se ohřívají v obalu.

0
před 2 roky Daniela

Ty má sunar, které kupuji já. Je to nejlepší balení, protože děti si je můžou jíst i samy.

0
před 2 roky Verinka

Já jsem je zkoušela zatím jednou, když mi dcera řvala v obchodě, tak jsem sunar koupila. A byl hned klid, takže asi chutnal.

0
před 11 měsíci Rikka

Holky, kupuje některá příkrmy od Sunaru? Jde mi jak o ty jejich ovocné kapsičky, tak i o hotová jídla. Chutnají vašim dětem? A jaké máte nejoblíenější?

0
před 9 měsíci Janča

Dobrý den, já  malé příkrmy vařím. Skleničku jsem ji koupila snad jen když jsme jeli na dovolenou. Jinak je pravda, že je v naší domácnosti pro mě velkým pomocníkem parní vařič a mixér v jednom od Tommee Tippee.

0
před 9 měsíci Šárka

Chtěla bych taky zkusit dceři koupit kapsičku, ale mám strach, aby nebyla plná cukru.

0
před 9 měsíci Hana

Dcera bude mít pět měsíců a budeme začínat s příkrmy. Mrkvičky, brambůrky atd. Vaříte dětem jídlo ve vodě nebo v páře?

0
před 9 měsíci Lucka

Já dětem kupuju jedině kapsičky sunarek, a ty sou čistě jen z ovoce bez cukru.

0
před 9 měsíci Kamila

Já vařím v páře, koupila jsem si od Tommee Tippee parní hrnec a mixér v jednom Jídlo uvařím a rovnou namixuji

0
před 9 měsíci Aneta

Díky za tip, mrknu se po nich.

0
před 9 měsíci Hana

Díky za radu, mrknu na to zní to jako super věc která usnadní práci

0
před 9 měsíci Šárka

Ahoj, Sunar má výborné všechny produkty. My jsme od 6 měsíců na mlíčku a více méně od té doby i na jejich příkrmech. Ty ovocné jsou skvělé, chutné a ta hotová jídla jsou taky super. Nám se vůbec jejich produkty osvědčily. Berem vše, co najdeš tady https://www.sunar.cz/prikrmy-do-rucicky/

0
před 8 měsíci Ilona

My ta hotová jídla taky bereme od Sunárku. Ony jsou totiý v kapsičkách, není to ve sklínce, takže malá si sama baští. Je to podohlné. Navíc ta jídla od nich jsou moc dobrá. Hodně kupujeme i ovocné kapsičky.

0
před 7 měsíci Donna

Přesně, to je na tom Sunárku nejlepší! Že to je v kapsičce a ne ve sklínce, protože ty sklínky nejsou praktický. My díky Sunárku můžeme venku trávit neomezeně času. Když nestíháme oběd, dám kapsičku a je to.

0
před 6 měsíci Hanula

Já jsem za to taky hodně ráda, protože ty kapsičky do ručičky jsou opravdu praktické. My od Sunárku kupujeme jak ta hlavní jídla, tak i ovocné kapsičky. Ten Sunárek je v té nabídce pro prťata senzační.

0
před 4 měsíci Judyta

To je vlastně pravda. Sklo je hrozně nepraktický. Ty kapsičky jsou z tohoto hlediska mnohem lepší. A kupuješ od Sunárku? A jak ovocný, tak ta hotová jídla? Chutnají? My totiž s hotovkama docela bojujeme, ne vše je chutné.

0
před 5 týdny Suzzan

Nám třeba ten Sunar hodně pomohl, protože cca od 3 měsíců malá trpěla kolikama… Vystřídali jsme spoustu mlík, ale nakonec jsme zůstali u https://www.sunar.cz/produkt/sunar-expert-ar-comfort-2/. Ten nám sedl výborně a pomohl od kolik.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 4


Přidat příspěvek