Prodává se někde náhrada soli?

0
před 10 lety Navrátil

Mám na mysli náhradu soli s chloridem draselným, případně chloridem vápenatým + maskující ochucovadla, která je určená k nahražení NaCl.

0
před 10 lety eva

Kombinace draslíkové soli+normální má směs,jmenuje se "Mary".KCL se dá koupit zde: http://www.fima-brno.cz/cz/eshop/chlorid-draselny-kcl-sylvin-98-kg-p-144.html

0
před 10 lety 6sense

Omluvte mou zvědavost, ale proč radši chlorid draselný http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E508 než-li kuchyňskou sůl http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorid_sodný ? Stejně se snažim nesolit moc, ale jen mě to ze zvědavosti zajímá.

0
před 10 lety Navrátil

Protože draslík je lepší, než sodík (na tlak). Z uvedeného nerozumím tomu, čím KCl škodí - pokud sním kilo kuchyňské soli, tak asi taky nebudu úplně OK.

0
před 10 lety Navrátil

A děkuji Evě za tu Mary, to bude ono.

0
před 10 lety Marek

Podarilo sa niekomu zohnať tú draselnú soľ? "Mary"?

0
před 10 lety iva

sodík je jak prospěšný tak má své stinné stránky:
prospěch: sodíko-draslíková pumpa, která předává nervové vzruchy v synapsích ( tj citlivost nervů atp, funkce mozku)
negativa: vysoká konzumace sodíku má za následek zvýšení krevního tlaku a ten má dále vliv na srdeční a cévní nemoci, osteoporóza, poškození ledvin atp...

pokud solíte trochu- OK, ale k snídani slanou šunku, oběd dehydratované těstoviny z pytlíku a k večeři třeba párek.. to už je na jeden organismus přeci jen dost...

0
před 10 lety Markéta

Ivo. To je pravda, že sodík je potřeba jako i draslík. Vtip je v tom, že do všech potravin (i buchet :-) ) se přidává NaCl. Nahradit ji částečně KCl je pro rovnováhu metabolismu více než logické.

Nakupujeme u : http://www.pentachemicals.eu/uvod.php

0
před 10 lety Eda

Eda
Náhrada soli pro neslanou dietu a prevenci je výrobek z USA,v ČR odskoušeno a povoleno MZ.Výrobek se jmenuje " HälsoSůl " je bez sodíku,bez Glutamanu vše přírodní.
Výhradní dovozce pro ČR a SR je ing.Vlastimil Dejdar,Na Pančavě 244, 538 51 Chrast.
tel.:732621758 ,pevná lin.: 469666962.
e-mail: v.dejdar@tiskali.cz
www.halsosalt.com

0
před 9 lety Mike

KCL může být užíván jenom v kvalitě p.a.
Sám ho beru pravidelně v zimním obdobía 4 roky sem neměl angínu, nic.
Ten správný je třebas tady:
www.cactusmineral.wbs.cz

0
před 8 lety Yveta

Využila jsem vašich znalostí v oblasti náhrady soli v potravinách. Jsem na 40 denní očistné kůře, kdy nesmím ani cukr, ani sůl a protože bez soli to nejde, tak jsem se chtěla podívat po nějaké té alternativě. Našla jsem si na netu tu HölsoSalt (ty webové stránky, které zde máte neexistují), ale pana Dejdara jsem našla. Objednala jsem si tedy rovnou 2 lahvičky po 107 Kč a ejhle....+ 150 Kč dopravné. Víte mám 8 tis.invalidní důchod a každá takováto položka mě víceméně zabíjí. Dělám pro zdraví vše, co je v mých silách, ale tohle, to už je opravdu moc! To raději řeknu dceři, ať mi to z té Ameriky pošle.
Zatím je to největší položka za dobírku, kterou jsem kdy viděla. Nemyslíte, že to s tou cenou přehání?

0
před 8 lety dolin

Ani ne, pošta je dnes drahá a 150Kč za dobírku je dnes uplně normální věc. Někdo má i více.

0
před 7 lety Katerina

http://www.pharmapacks.com/products.php?product=No-Salt-Original-Sodium%252dFree-Alternative-11-oz#.Uen79I1kMYc
340 gramu za $6.59. to neni spatne. Nebo 6 baleni * 88,6 gramu za $15.70.
Maji i sul pul na pul.
http://www.walmart.com/ip/Morton-Lite-Salt-11-oz-Pack-of-12/17340682?findingMethod=rr
tim pademmate jistotu ze nevybocite z rovnovahy sul- draslik. A navic v jedne davce ma 40 % denni davky Jodu. U me vobchode v nashvilu je 311 gramu za necele 2 dolary.

0
před 7 lety Katerina

Urcite si nejakou privezu domu a pojedu zpet asi za 14 dnu. Jinak v Cechach me tyhle veci docela stvou. Prilis drahe a tezko dostupne. Jsme tak trochu odpadiste Evropy a tak asi na takove veci nemame narok.

0
před 5 lety Vlastimil

Sděluji Vám ,že v současné době se v blízké době 2 měsíců objeví na českém trhu náhrada kuchyňské soli z USApod názven Nu-Sůl

0
před 4 roky Soňa

Dnes mi byla doručena draselná sůl KCL(sylvin) , cena za 1 kg je 69 Kč, doprava 79 Kč, placeno převodem. Takže celkem to přišlo na 148 Kč. Objednala jsem u PK CHEMIE www.kovychemie.cz.
Akorát, že jsem zjistila, že patří mezi hnojiva, takže doufám, že z ní nevykvetu =)
 

0
před 3 roky Ing.Vlastimil Dejdar

Sděluji Vám,že jsem dovozcem vysoce kvalitní náhrady soli z USA pod jménem Nu-Sůl s draslíkem,má všehcna oprávněnbí pro prodej na českém trhu,obsah sypátka 85 g,trvanlivost neomezená při skladování v suchu,cena 100,-Kč,dodání do 5dnů dobírkou,vysoce kvalitní,bez umělých přísad.Mob.telefon 732621756.

0
před 3 roky Duchoň

No,dneska si nevyberete.Draslíková sůl zase zadržuje vodu v těle,což není dobré pro nikoho.

0
před 6 měsíci Vlastimil Dejdar

Chci odpovědět paní Ivetě,že za výrobky dovezené z USA se platí poměrně dost vysoké dopravné a samozřejmě clo.Proto vychází poměrně vyšší cena za Nu-Sůl ,a když k tomu připočítáte cenu za poštovné České pošty,tak za poštovné zaplatíte,jak jste uvedla 150 Kč/170 g/,tak to je opravdu děs.Bohužel!Zdraví Vlastimil

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 1


Přidat příspěvek