Proteinová tyčinka

0
před 8 lety Ivanqa

Můžete mi někdo poradit nejkvalitnější proteinovou tyčinku?

0
před 8 lety Bledá Tvář

Bílkovinovou místo proteinovou. Mluvme česky.

0
před 8 lety Bledá Tvář

Podle mě je nejkvalitnější bílkovinová (proteinová) tyčinka z dietního ovarového vepřového kolena (předního).

Dělám si je sám.

0
před 8 lety Bledá Tvář

A rád.

0
před 8 lety Lucka

No fuj :D

0
před 8 lety Ivanqa

Bledá Tvář: Myslím, že je naprosto jedno, jak to nazveme, na slovíčkaření můj dotaz nestojí.
Vaše tyčinky z ovarového kolena si nedokážu moc představit ani způsobem přípravy, ani použitými surovinami a ani nutričními hodnotami. Můžete mi toto objasnit, abych mohla porovnat, zda jsou tedy opravdu nejkvalitnější a není to jen Váš názor? Díky.

0
před 8 lety Bledá Tvář

K těm názvům. Obdivuji Francouze jak si oni umí chránit svůj jazyk a nešpiní jej zbytečně cizími slovy. Proto i místo nutriční uznávám slovo výživové.

0
před 8 lety Bledá Tvář

Druhá část? To byl žert vycházející z mé znalosti potravin ohledně % bílkovin v nich. co já vím tak nejvíce bílkovin má sušené libové maso, přes 50%. Pak sýry (pokud nejsou zašpiněné něčím navíc), libové maso a luštěniny. Možná i potravina budoucnosti hmyz, ale ten nemám v tabulkách.

Pokud má ta tyčinka hodně bílkovin, tak je to dle mě, umělotina, chemie. A proti tomu směřoval můj příspěvek.

0
před 8 lety Ivanqa

BT: Za českým jazykem si budu stát ve chvíli, kdy budu stát za Českou republikou. V současnosti by se měl občan ČR spíše stydět za to, že je Čech. Proto je mi upřímně jedno, jestli to řeknu česky, anglicky, německy, či jakkoli jinak, pokud je to pojem všeobecně známý. Ale to není téma této diskuse.
Proč tedy přispíváte do této diskuse -> debaty, abych neurazila Vaši češtinu, když o daném tématu nic nevíte? Já se neptala na obsah bílkovin v jiných potravinách, ten znám moc dobře. Ptala jsem se konkrétně na proteinové tyčinky a k těm jste mi nenapsal kloudného slova.

0
před 8 lety Ivanqa

A k té umělotině, chemii -> třeba tyto nic umělého neobsahují, co tak čtu:
http://www.22daysnutrition.com/protein-bars.php
Akorát jsem chtěla najít něco podobného, co se dá koupit v ČR.

0
před 8 lety Bledá Tvář

S tím bych tak nesouhlasil. Hned u prvního je ve složení: Organic Rice Protein, pravděpodobně se jedná o chemický výtažek bílkoviny z rýže. Jak jinak, prosíváním?

0
před 8 lety Bledá Tvář

Rýže má asi od 6 do 9% bílkovin. Jak jinak by by to mělo 26,7% (20/0,75) bílkovin.

0
před 8 lety Ivanqa

Nevím, jakým způsobem vyrábějí organický rýžový protein, to byste jim musel napsat, ale i tak na tom nevidím nic zlého. Jsou bez konzervantů, umělých barviv, sladidel, dochucovadel, ztužených tuků. Bio, bezlepkové a navíc jsou fair trade a využívají solární energii při výrobě.

0
před 8 lety Lucka

Ivanqa: taky už jsem chtěla zapátrat po nějakých proteinovách tyčkách, abych těch proteinů nabrala taky trochu víc i po cestách apod., ale nikdy jsem nenašla žádnou solidní a proteinovým nápojům moc nevěřím, dají se vůbec koupit v nějakém běžnějším obchodě - myslím ty tyčinky?

0
před 8 lety Karolka

Nejprotejnovější jsou tyčinky od Nutrilite. Jednu mám stále v kabelce pro případ chuti nebo hladu. Je třeba ji hodně zapít vodou, v žaludku nabude a zasytí. V ČR jsou 3 výborné příchutě, skvělé, doporučuji!

0
před 8 lety Jaruna

V kabelce proti hladu jsem nosívala sáček s mandlema. Taky zaženou hlad. Nebo si naloupejte vlašské ořechy a dejte si je do igelitovýho sáčku a do kabelky.

0
před 8 lety Ivanqa

Lucka: Dají se koupit třeba v drogeriích jako Rossmann, DM, ve fitkách, ve specializovaných prodejnách anebo v lékárnách, jinak samozřejmě e-shopy, akorát tam prostě to složení moc nebývá. Akorát jsem zatím nenarazila na žádnou, která by byla bez sladidel, barviv apod. šmejdů. Právě proto jsem prosila o nějaký tip, abych šla najisto.
Karolka: Můžete, prosím, napsat složení?

0
před 8 lety Hana

organic neznamená, že se jedná o chemický, ale přírodní.. rakušáci třeba označují přídomkem oragnic BIO potraviny... to jen pro pořádek :) jinak špatné skutečně nejsou od Nutrilite a nebo si vyrobit vlastní - z čistého proteinového prášku místo mouky, pak nějaké to vajíčko, trochu vloček, sušeného ovoce, kokosu a dát usušit do trouby - stojí vás to podstatně méně a máte příchutě jaký si vymyslíte a na jaké máte chuť

0
před 8 lety Bledá Tvář

To, ale nevysvětluje, jak je možno udělat z nízko bílkovinných surovin vysoce bílkovinou tyčinku. NEZNÁM ŽÁDNÝ PŘIROZENÝ ZPŮSOB, JAK TOHO DOSÁHNOUT. Obohatit to lze třeba extrakcí, což patří do fyzikálně-chemických dějů!!!

Jak se získává čistý bílkovinový prášek? Mletím krovek? Nebo jinak?

1
před 7 lety magdalenka.truhlarova

Dávám sem článek, kde je porovnáno několik proteinových tyčinek, takže si tam můžeš udělat obrázek sama, která by mohla být nejlepší :)

0
před 7 lety malichernik

Dle toho článku to vypadá, že nejlepší tyčinkou je NatBar, je to tak? nebo je to jen díky tomu, že je to produkt tvůrců článku? :P

0
před 7 lety magdalenka.truhlarova

jo tak to ti nepovím, můžu říct jen svou zkušenost, že tyčinky, které jsou podobné jako jména energetických nápojů mi fakt nechutnají :D NatBar jsem ještě neměla, takže vlastně nemůžu úplně porovnávat chuť a tak, ale mám v plánu to vyzkoušet, protože to nevypadá vůbec špatně :)

0
před 7 lety Stana

Hodnocení tyčinek je spíše subjektivní. Vidíte hvězdičky, ale ne složení, tudíž nemůžete porovnat hodnoty. Co do množství ale hezky přehledné, samozřejmě, že nejlepší je tyčinka od tvůrců webu, jak jinak:)

0
před 7 lety martanek720

i když sama proteinové tyčinky nebaštím, tak přítel kupuje proteinové tyčky z drogerie: Rossmann a nebo DM drogerie. Existuje řada různých dalších proteinových tyček, ale on si vystačím s těmito :-)

0
před 7 lety Kaštánek

Nejlepší tyčinky jsou ty, které si vyrobíte doma.. Stačí ořechy, vláknina, nějaké sušené ovoce a protein a je hotovo.. Receptů je na netu hromada :-)

1
před 7 lety kinderova

Já třeba tu tyčinuku natbar mám asi nejradši, co se týká chutě, tak mi sedí nejvíc

0
před 7 lety Lucka

Dobré dělá ještě Kompava.

-1
před 6 lety Jana

Ahoj, obecně dobré proteinové tyčinky dělá Nutrend. Osobně mi více chutné řada excelent než lowcarb. Lowcarbky jsou takové, více hutné a mám problém ji celou sníst. Bohužel, nejsou bezlepkové. Koukla jsem i na tyčinky ze řetězců tuším z Globusu a tam mi vadlo: nekompletní popisy - pouze makroživiny a země původu Egypt :o)Nutrend dělá také dobré "tyčinky" (už ne proteinové) Denuts. Jde vlastne o semínka a ořechy v medu. Výhodou je že jsou bezlepkové, což je pro mně důležité. Pře internet bych je asi nekupovala - zabije to poštovné, nicméně odkaz pro představu je níže:http://www.elvita.cz/cz-detail-657-nutrend-denuts-35-g.htmlPokud víte i o jiných "müsli tyčinkách", bez lepku, dejte mi prosím vědět.

0
před 6 lety Vlasta

Dobrý den já začala jíst před měsícem protejnové tyčinky jako jednu se součástí diety balíčku AkuWM a musím se přiznat, že se vtěhle věcech moc nevyznám,nikdy jsem podobné věci nejedla tak mě zajímá jestli stím máte někdo zkušenosti.Piju i koktely a čase a jím instantní kaši. Začala jsem v tom jet před měsícem, když mě do téhle diety navezla kamarádka, že ji budeme držet spolu. Je pravda, že už mám dole 4 kila, ale říkám se že až s tuhle kůrou skončím, chtěla bych pokračovat i s běžně dostupnými tyčinkami...

0
před 5 lety Kiki

Ahoj, kvalitní proteinové tyčinky jsou například Guareta od dr. Staňka. Mají hodně příchutí, takže střídám a neomrzí se ta chuť po čase, jak u jiných. :-) 

0
před 5 lety Emily

Dívala jsem se na jejich stránky a ty guareta vypdají dobře. Mají i kapučínovou příchuť, které neodolám. :D

0
před 5 lety Miloš

Ahoj , také znám jednu: (50g)

Energetická hodnota - 642 kJ / 156 kcalTuky - 4,2g- z toho nasycené mastné kyseliny 2,0gSacharidy – 7,8g- z toho cukry 2,5g- polyoly 4,8gVláknina – 14,8gBílkoviny- 16,1gSůl – 0,32gThiamin (vitamin B1) – 0,22mgRiboflavin (vitamin B2) – 0,28mgVitamin B6 – 0,28mgVitamin B12 - 0,50 µg

0
před 5 lety Anastazie

souhlasím, tyčinky guareta jsem jedny z těch kvalitnějších určitě. :)

0
před 5 lety Jolana

Já proteinové tyčinky střídám, většinou mě po čase omrzí chuť a chci změnu. Tyčinky Guareta ale taky občas zařadím a jsou moc  chutné hlavně. :)

0
před 5 lety Slunew

teď má nové receptury firma Prom-in a výhodou je, že v nich  jsou v omezeným množstvím  ne úplně zdravé umělé sladidla, stabilizátory a pod...čokoládová je hodně dobrá....jen teda nevím, zda už jsou i v prodeji :o

0
před 5 lety andrea

ahoj, ted se rozhliyim po nejakych tycinkach na vanoce jako darek, jen nevim, ktere jsou dobre... ale podle tech prispevku tady se mi zamlouvaji ty guareta a nutrend. jen nevim, kde se kupuji, tak prosim o radu. diky. :-))

0
před 5 lety kompretinka

Ahojki, oboje tyčinky lze koupit na internetu, hlavně ty guareta mají stránku svoji od doktora Staňka... jináč jsem ty nutrend viděla ve fitkách a guareta tyčinky i v lékárnách. =)

0
před 5 lety andrea

Děkuji za radu, obejdnám asi oboje. A zkusím i ještě další značky tyčinek. Takový vánoční mix. :-)

0
před 5 lety Anna

JO jo, ty tyčinky Guareta jsou složením i chutí jedny z těch lepších určitě. :-) 

0
před 5 lety Tomík

Lepší než takto předražené proteinové tyčinky jsou proteiny samotné (v těch dozách po kilu a výše). Mají lepší nutriční hodnoty a jsou levnější. Levné proteiny seženete na gains, ronnie a dalších fitness obchodech. Hlavně nekupujte v obchodních domech - tam mají většinou málo kvalitní proteiny a za vysokou cenu. Podívejte se ke mě na web a možná si některý z obchodu vyberete - v odstavci "jaký je váš jidelníček?"

0
před 5 lety EmilkaHol

Ahoj já mohu doporučit ovesné tyčinky FlapJack. Nejsou drahé a chutnají skvěle

0
před 5 lety Stanislav

Proteinové tyčinky určitě nejsou "chemie" určitě ne větší než vepřové koleno (z nějakého velkochovu) nebo než jakékoliv jiné balené potraviny.

Jako zdroj bílkovin se používá nějaký izolát, nejčastěji syrovátkový (tedy původem z mléka). Poté se připraví směs, jednotlivých surovin tak, aby měly zamýšlené nutriční hodnoty a zároveň dohromady tvořili nějakou příjemnou chuť.

Proteinovým tyčinkám se věnuje tenhle web http://nejlepsi-proteinove-tycinky.cz je jich dneska už docela hodně a liší se v kvalitě použitých surovin atd. Mezi špičkové výrobce patří Quest Nutrition a Weider. Existuje je jich ale spousta, i menších - lokálních.

Osobně mám proteinové tyčinky rád jako doplněk stravy, pro chvíle, kdy není prostor třeba na to vepřové koleno, nebo jinou stravu. Samozřejmě nikdo neříká, že by člověk měl přežívat jen na proteinových tyčinkách, to ani není jejich účel.


0
před 5 lety honza.jansky

Za mě T-meal http://www.hokejfloryk.cz/t-meal-bar-40g-p831810/?cid=14227
Jednoznačně nej tyčinka jakou jsem kdy měl!

0
před 5 lety Standa

Proteinové tyčinky jsou dobrým sluhou, ale špatným pánem. Mrkněte na trochu teorie - https://www.covybrat.cz/nejlepsi-proteinova-tycinka/

0
před 5 lety Luu

Já si kupuju MaxSport Protein nebo Slim Zone. Chutná skvěle a na jedné stránce stojí kolem 30 Kč :D

0
před 5 lety Petr

Ja jsem na hrozne dobre tycinky narazil tady https://www.inkospor.cz/tycinky/ objednavam od tam i protein a jine veci.

0
před 4 roky Klára

Dají se někde sehnat levně proteinové tyčinky? Začala jsem aktivně cvičit a co jsem se dívala v obchodě tak levná sranda to zrovna není :/

0
před 4 roky Evča

Ahojky:-) Zkuste www.zaakcniceny.cz  tam bývají v akci takový věci tak třeba se vám zadaří a seženete:-)

0
před 4 roky Klára

Ahoj, děkuji za echo, tyčinky jsem našla sice tyhle neznám ale vyzkouším :) A vy si tu objednáváte?

0
před 4 roky Evča

Jednou za čas tu udělám nějaký větší nákup:-)

0
před 4 roky Ivis

Ahoj, v zaakcniceny.cz nakupuji i já, super obchod!!! Jsou tu skvělý akce

0
před 4 roky Ondra

Nejlepší proteinová tyčinka na světě? Klobáska od chodury! :-D :-D

0
před 4 roky Markéta

Já si teď koupila výborný energetický tyčinky http://www.bikegallery.cz/tycinky/  ...joo jinak klobáska je fajn, ale při cvičení zlo :D

0
před 4 roky Raduš

Zdravim, má bike gallery k prodeji i dárkové poukazy nevíte?

0
před 4 roky Dalka

A je možné, že po konzumaci uzenin zadržuju v těle vodu? Dost často si totiž dávám chodurovy šunky a stejně jsem pořád nějaká zavodněná... :-/

0
před 4 roky Slunew

to Dalka - zkuste se držet tématu - rozhodně tohle není diskuze ani o zadržování vody ani o uzeninách

0
0
před 4 roky Tomáš

Zdravím. Dá se jíst třeba klobáska od chodury, která má řekněme 94 % masa, místo proteinové tyčinky nějak dlouhodobě?

0
před 4 roky Slunew

Tomáši - jako nadsázka dobré, ale přeci jenom tohle je diskuze o tyčinkách - taky nejsem jejich zastánce, raději si si dám kus masa nebo sýru, ale tahle diskuze o tom není a ti, co tu jsou, chtějí vědět o PROTEINOVKÁCH.

0
před 4 roky Markéta

Dárkový poukázky maj http://www.bikegallery.cz/obecne-informace/darkove-poukazy.html

0
před 4 roky Nora

Markéto, dobrý den. Je nutné se při koupi v bikegallery zaregistrovat? Nebo jinak se ještě zeptám, nevíte jestli má ta registrace nějaké výhody?

0
před 4 roky Markéta

Já registraci mám, je tam 5% sleva potom na nákup:)

0
před 4 roky Aleš

Ahoj, zkoušel někdo v bikegallery ty testovací kola? Dlouho sem uvažoval kde si kolo koupit ale toto musím říct mě teda dost zaujalo ...

0
před 4 roky Tira

Myslím, že si stačí ohlídat složení a přihlédnout k ceně - nepřijde mi to jako žádná věda, ale možná se pletu.

0
před 4 roky Valli

Ahoj Aleši,já ti mohu bikegallery doporučit, kolo jsem tu netestoval žádné ale ta možnost tam opravdu je.. nicméně jsem si tu koupil supr kolo a sem nadmíru spokojenej. A jelikož je to diskuze o tyčinkách tak odtud můžu jednu energetickou taky doporučit http://www.bikegallery.cz/power-bar-performance-c2max

0
před 4 roky Aleš

Za echo na tyčinku ti díky:D V každém případš mě více zajímá to kolo.. a nevíte jestli to testování kol je zadarmo nebo se za to něco platí?

0
před 4 roky Jitka

Paleo Bar. Mají v Bille

0
před 4 roky Lubos

Dobry vecer Alesi, testoval jsem kolo na prodejne BikeGallery a chteli po me jen dva doklady totoznosti a zalohu ale vratnou takze je to ve vysledku vlastne zadarmo

0
před 4 roky jangrew

Já jsem si proteinové tyčinky zkoušela vyrobit i sama. Jsou k tomu sice potřeba ruční šlehače a mixéry, ale výsledek stojí za to

0
před 4 roky Jana

s tou chodurovou klobáskou jsem se zasmála :D Manže mě furt prudí, že potřebuje nějaká proteiny, takže dneska nákup u chodury :D :D :D

0
před 4 roky katus

Co se týče proteinových tyčinek, neříkám, že je nutné je jíst místo jídla, ale taková svačinka do kabelky je to dobrá, nedokážu si představit sebou tahat vepřové koleno jak se zmiňovalo na začátku diskuze ...

0
před 4 roky lucka

Člověk se musí dívat na složení, není na tom nic složitého jde o to jaký je podíl sacharidů (je potřeba, aby jich bylo co nejmín) a jaký je typ bílkovin, některé jsou hůř vstřebatelné a některé se vstřebávají lépe

0
před 4 roky katus

A jaké bílkoviny jsou ty lépe vštřebatelné?

0
před 4 roky lucka

Nejhůře vstřebatelné jsou ty sojové a nejlépe vstřebatelný je whey protein ze syrovátky

0
před 4 roky lucka

http://doplnkyvyzivy.cz/tycinky/proteinove-tycinky/proteinissimo-reduced-in-carbs-scitec-p203

Tady máš tyčinku, kterou si občas kupuji já, výborný poměr kvalita cena!'

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 2


Přidat příspěvek