Reklamní chytrý tah.

0
před 10 lety Veronika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nejsem odborník, pouze laik, zda jsou některé potraviny, které mají poměrně velikou reklamní kampaň pro zákazníka zavádějící, nechci tvrdit lživé, protože to tak není úplně není. Například Actimel, activia, žívá jogurtová kultura v sušence, pramenité vody bez cukru (za to se sladidly). Nevychází pro mě lépe, když si zakoupím obyčejný kefír místo actimelu, nebo obyčejnou vodu, či jogurt, který sice nemá na obalu napsáno žívá kultura?

0
před 10 lety venca

Ano máte pravdu, reklama neříká mnoho o kvalitě produktu spíše na Vás hovoří žádostivou řečí vnucené konzumní chtivosti.
Co se týče samotných sdělení, ta jsou většinou zcela redundantní až irelevantní. Jedním příkladem je uvádění kouzelné formulky "bez lepku" na uzeninách. I když mohou samozřejmě existovat vyjímečné receptury, je tato formulace celkem úsměvná, neboť informace že výrobek neobsahuje pšeniči by měla být stejně samozřejmá jako třeba ta, že výrobek neobsahuje psí trus. Podobná je situace s jogurtem, taky je samozřejmé že by měl obsahovat nějaké ty živé kultůry.
Další stránkou zavádějících informací na obalech je, že se Vás snaží nějakým způsobem ukolébat a odvést Vaší pozornost od dalších věcí: otočíte-li obal výše zmíněné uzeniny bez lepku, dočtete se např. že výrobek obsahuje bramborový škrob a další srágory. Orientace a zodpovědnost při výběru je však plně ve vašich rukou. Není třeba plísnit výrobce a za jejich snahu prodat svůj produkt pomocí podivných nápisů na obalech, protože oni jsou pod tlakem velkých řetězců a řetězce pouze reagují na poptávku společnosti. A většina společnosti požaduje nákupní košík stále plný ať už čehokoliv a ať už je na světě jakkoliv.

0
před 10 lety Hana

Čím větší reklamní kampaň, tím více je potřeba být ve střehu. Ať už jde o potraviny, půjčky, prodejce, pojištění,.... je třeba se zamyslet nad tím, zda nebudu ošizen o prašulky zbytečně a zda při nákupu jsem nezaplatila ještě navíc za reklamu.

1
před 7 lety Lucka

Zdravím všechny přátelé, chtěla jsem se jen podělit o jaký úlovek jsem se obohatila - respektive o co se obohacují výrobci :) Dříve byly cottage sýry této značky vždy! 200g a za fajn cenu, občas jsem jej kupovávala a nedávno, při otevření doma jsem se nestačila divit, když na mě koukal poloprázdný obsah kelímku! Hned jsem pátrala po gramáži a už i oni zmenšily obsah na 150g - ovšem kelímek pro jistotu asi nechali stejně velký, protože sýr je až od polovinu balení, ach jo, cena stejně vysoká, balení menší a menší... no nic, chce to pořád a stále dokola číst, číst, číst... tentokrát nachytaly na "špek" i mě :))
PS: cottage privátní značky Pen.y Mark.t

1
před 7 lety carme

To není žádné překvapení, ale smutný fakt. Jednou nastane doba, kdy si budeme domů nosit obaly naplněné vzduchem. Vše je neudržitelně drahé. 

0
před 7 lety Lucka

No překvapení rozhodně NE! Já pečlivě vždy vše zkoumala a tohle je snad podruhé v životě, co jsem "přehlédla" :) Jinak si teda hodně, ale hodně bedlivě sleduji,co kde čeho je, protože dneska je to přesně jak píšeš jen vzduch, popř. voda... :/

0
před 7 lety Slunew

To Lucka - to je druhá možnost výrobců - první je zdražit - to lidi vidí neradi, takže ta druhá je zmenšit velikost ... a není to jen u sýrů - dokonce už i některá mléka nejsou 1l, ale 0,8l, tatranky 145g místo 150g ... drobné detaily, kterých si jako zákazník nevšímáte...ceny by jste si všimli. Dříve platily pro určité komodity potravin pevně dané objemy, ale bohužel..to už je pryč, teď jediné co platí, že obal musí být zaplněn min ze 2/3.

1
před 7 lety Irča

Teda takhle  velké tatranky jsem ještě neviděla :-)) nikde prodávat.

0
před 7 lety Slunew

jj utekly mi jedničky - má tam být 45 a 50 - píšu tady souběžně něco jiného :( omlouvám se

1
před 7 lety Mirek

Slovo Reklama už obsahuje vše podstatné. Odvozenina od slova Klam :-)

0
před 7 lety Danah

Reklamy fungují náramně. Kdyby ne, nevrážely by se do ní milióny. 

0
před 7 lety Dalibor

Reklamy jsou stejně jen o penězích a v mizivém počtu případů snahy lidem pomoci či život značně ulehčit.Dobrý výrobek reklamu nepotřebuje,stačí o něm dát vědět a prodává se sám.. Už jen zamyšlení nad slovem REKLAMA....RE-opakující se,  KLAMA - klam,lež,kec

0
před 2 roky Kamil

Tak s tím, že reklama je hlavně o penězích naprosto souhlasím. Sám se momentálně snažím trochu zpropagovat své podnikání, ale narazil jsem na to, že pokud má člověk málo peněz, tak to prostě nejde tak snadno. Rozhodl jsem se tedy, že zainvestuji alespoň do reklamy na lokální úrovni a nechám po městě rozvěsit nějaké reklamní plachty. To by snad mohlo pomoci.

0
před 2 týdny Ivan

Ahoj, moc tedy žádné reklamní plachty neznám. Já jediné co jsem tedy k propagaci své živnosti udělal bylo to, že jsem si koupil plachty z https://www.peplachty.cz/zakryvaci-plachty/ a na to jsem si ručně napsal webovky a telefonní číslo. Docela to funguje... To byste se divili :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 6


Přidat příspěvek