Rýže původem z ČR

0
před 10 lety Marta

Nedávno jsem zakoupila rýžovou kaši, kde na obale bylo uvedeno původ ČR. Pokud je mi známo, rýže se u nás opravdu nepěstuje. Připadá mi to jako klamání zákazníka. Opravdu tomu nerozumím, jak se nejlépe orientovat v potravinách, když dávám přednost produktům původem z ČR.

0
před 10 lety gingou

http://www.novinky.cz/domaci/10720-moravane-se-pestovani-ryze-nedockaji.html
http://suroviny.gastronews.cz/neni-ryze-jako-ryze

takže asi tak :(

0
před 10 lety Marta

Napsala jsem výrobci, který mi sdělil, že rýže je původem z Indie a v případě, že se produkt dále zpracovává, je označení výrobku v pořádku, jedná se o označení původu již vyrobené kaše.
Podlé mého,ale k tomu přeci slouží slovíčko vyrobeno.
Mezi slovem původ a výrobce je podle mého veliký rozdíl, né stejný. To je jako kdybych tvrdila, že jsem se narodila v Pardubicích, protože zde žiji, ale ve skutečnosti jsem se narodila jinde.

0
před 10 lety 6sense

http://www.euractiv.cz/podnikani-a-zamestnanost/clanek/poslanci-schvalili-jednotne-standardy-pro-oznacovani-potravin-007629
"...Země původu bude tedy nově znamenat lokalitu, v níž došlo alespoň ke dvěma fázím výroby či zpracování. Výrobci budou povinni o zemi původu informovat na obalech masných a mléčných výrobků, ryb, ovoce a zeleniny..."

další novější článek o dikuzích o označování zemí původu
http://www.euractiv.cz/zemedelstvi0/clanek/rizek-z-ceskeho-vepre-ministri-eu-kyvli-na-povinne-oznacovani-puvodu-masa-008498

0
před 10 lety btgreen

holandské kakao, švýcarská čokoláda...stejně tak je to s kávou, která se praží u nás...Pokud si kupuji rýží, očekávám z dovozu... pokud ovesné vločky už to neočekávám, ale výběr stejně není a kupuji německé.

0
před 10 lety Marta

Právě jsem to brala jako podvod na zákazníka, tvrdit že je rýže původem z čr. Tímto se to už vysvětlilo. Děkuji za reakce a odkaz.

0
před 10 lety Dita

Jsem alergická na německé potraviny, němci musí být pěkně vysmátí, to co nešlo silou, jde teď penězi. Už sem dováží i maso, chjo.

0
před 10 lety 6sense

A toho másla z německa teď... Minulý týden jsem normálně hledal české máslo... :) i v tesku i v kauflandu měli v regále obsahově v většinu másla z německa. Na tom z teska měli například napsáno prodejce někdo z prahy, ale oválné razítko prozradilo DE. Na tom z kauflandu byly jasné německé nápisy.

0
před 10 lety Frodik

6sense: doporučuji mléko i máslo Tatra z mlékárny Hlinsko. Mléko je z vysočiny a výrobky si drží určitý standart kvality.

0
před 10 lety 6sense

Penězmi moc obdarováván nejsem, tak krom toho co je nej musím koukat i trochu na cenu. Ale ano, občas zabrouzdávám i do sfér nej, ale né furt ( na to nemam ). Proto také občas koukám na oblíbené potraviny jak jsou v profilech, abych si to porovnal či někdy okusil.

0
před 8 lety MarTTin

Jenže, to co se vozí z německa k nám, by němci nežrali.

0
před 8 lety Jitka

Na obale bylo výslovně napsáno,že rýže je původem z ČR? Pokud tam bylo napsáno, že výrobek je původem z ČR, pak je to v pořádku. Prostě vyrobili kaši u nás. Když si koupíte čokoládu vyrobenou v Česku, taky nemůžete očekávat, že kakaové boby s pěstují u nás.

0
před 8 lety aci3

No ted me sokovala pritelkyne fotem puvod ryze cesko. Tim se mysli vypestovan v cesku ne zabaleno nebo upraveno.

0
před 7 lety jan

nejspis to bude z indie ale nevim to presne

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat příspěvek