Skořice a její léčivé účinky

0
před 8 lety Lucka22

Ahoj, našla jsem článek o skořici a přiznám se, že jsem neměla ani ponětí, k čemu všemu skořice slouží. Zlepšuje krevní oběh, štěpí tuky, uklidňuje nevolnost a další věci. Jíte (nebo pijete) někdo skořici pravidelně? Co si myslíte o jejím účinku na tělo? Posílám odkaz na článek: http://chytrezeny.cz/9/skorice-a-jeji-lecive-ucinky/

0
před 8 lety Bledá Tvář

Za zvl. výhodné se doporučuje v kombinaci s medem (nikoliv mrtvým medem z obchodů).

Zdraví: Med a skořice - 16. 04. 2008 - Zdraví Autor: redakce (netovou adresu nemám), podpis Ivan Kratochvíl

Týdeník World News, vycházející v Kanadě, ve svém vydání datovaném 17. ledna uveřejnil následující seznam nemocí, které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců (asi 2008). Nemoci srdce, Artritida, Infekce močového měchýře, Cholesterol, Nachlazení, Potíže se žaludkem, Plynatost, Posílení imunitního systému, Těžký žaludek. Chřipka, Pupínky, Kožní infekce, Hubnutí, Rakovina, Chronická únava, Zápach z úst

0
před 8 lety Stana

Skořici si dávám do čaje s medem často. Je to velmi silný antioxidant, působí proti rakovině.Také má protibakteriální účinky.Ženy ocení, že pomáhá nejen na močové cesty ale celkově upravuje cyklus a působí i proti migréně.
Snižuje i hladinu glukózy, což je dobré pro diabetiky. S tím hubnutím výše je to samozřejmě v souvislosti s úpravou hladin právě inzulinu, neznamená to, že začnete jíst kila skořice a zhubnete za měsíc 10kg:)

0
před 8 lety Bledá Tvář

Tak jsem tu adresu vygúgloval a na první příspěvek, který jsem otevřel.

http://www.femina.cz/magazin/wellness/zdravi-med-a-skorice.html

0
před 8 lety Ivanqa

Skořice je úžasné koření. Do jaké míry záleží na druhu skořice, mění se nějak zásadně její účinky? Kupuji totiž již nějakou dobu cejlonskou bio skořici, protože je úžasně jemná a mírně nasládlá, není tak štiplavá jako skořice prodávaná v běžné obchodní síti v ČR. Používám ji velice často při vaření, do kaší, při pečení, do koktejlů, hmmm a svařák v zimě... Všeobecně účinky skořice znám, ale nijak je nepociťuji. Zajímalo by mne tedy i to ideální množství, které se má zkonzumovat.

0
před 8 lety Stana

Mě pomohla na zánět močového měchýře. Ale doporučená dávka stanovena není. To musí každý vyzkoušet. Někomu po ní může být i špatně, někdo může mít alergii. Při tom zánětu jsem si dávala 3x denně do čaje s medem, množství asi tři špetky.
A pomáhalo to, ale každý snese různé množství. Přidávat lze kamkoli podle chuti, vzhledem k účinkům čím více tím lépe:)

0
před 8 lety Lucka

Já jí používám také denně, do kaší a jogurtů, nedám na ní dopustit, často také používám při vaření a pečení, výborná a prospěšná zároveň. Máte např. někdo nějakou oblíbenou značku skořice? Jelikož jí používám opravdu často, vím, že se jednotlivé značky dost liší v chuti i hrubosti namletí.

0
před 8 lety Marie

Já používám tuto skořici a je opravdu moc dobrá http://www.chemievjidle.cz/prirodni-koreni/skorice-mleta-sonnetor

0
před 8 lety Ivanqa

Moje nejoblíbenější: http://www.nektarzivota.cz/cz-detail-254258-bio-cejlonska-skorice-mleta-25g.html
Je sladká a jemňoučce pomletá.

0
před 8 lety Lucka

Musí být skvělé, tu Sonnetor jsem měla jednou, ale jsou pro mě docela drahé, protože já jí používám opravdu hodně, ale zase trochu pochybuju o kvalitě těch levných no :(

0
před 7 lety Němcová

Já snídám každý den dva křehké plátky(extrudovaný chléb)slabě namazaný máslem a džemem, který si smíchám se skořicí jak mi chutná,nic neodměřuji. Nejlépe je to rozmíchat v švestkové pomazánce z Lidlu. Mňam!!!!

0
před 7 lety Martin

Skoricova tinktura nanasena denne na nohy - i na krecove zily velmi zlepsuje obeh krevni , samozrejme
se muze pouzivat pri ulcus cruris - u  malych ran primo na ranu - i velkych pouze okolo , z duvodu 
bolestivosti - pozdeji i do rany - zalezi na odolnosti jedince vuci bolesti.
Neni nutno se obavat mozneho zdureni tkane, kuze - je to overeny pruvodni jev.

0
před 6 lety elizabeth.m

Skořici dávám skoro do všecho. Nejraději jí mám v ovesné kaši a v jogurtu. Dodá skvělou chuť a přijemné aroma.

0
před 6 lety Jája

Chtěl bych taky napsat své zkušenosti s med a skořicí. Med a skořici jím už skoro 1rok a můžu říci, že mi to vůbec nepomáhá nevidím žádné kladné účinky. Stále čtu články o tom jak je to zdravé jíst med se skořicí, ale na mě to bohužel nepůsobí. Zlobí mě žaludek a jím to podle rady jak se to má jíst, ale bohužel žádné výsledky. Dokonce piji i kozí mléko i jogurty a tak bez výsledku. Lépe mi opravdu není. Vše to jsou jenom babské rady.

0
před 6 lety Andrea

Pro Jáju. Podle toho co píšete o žaludku, tak by možná bylo lepší nechat se vyšetřit odborným lékařem. Pokud jste to tedy už neudělala. Spoléhat se pouze na ,,babské rady" rozhodně není rozumné. A to vzhledem, že žijeme, stravujeme se v úplně jiné doby, než se tyto rady vymýšlely. :-) 

0
0
před 5 lety Víťa

Skořici dávám vyluhovat do slivovice. Na doporučení mého lékaře piji každý den jednu malou štamprli. Slivovice roztahuje cévy a skořice má blahodárný účinek na srdeční činnost. Měl jsem tlak 186 na 143. Nyní, 128 na 89 + - 2.

0
před 4 roky Vlk69

Jim skořicí denně s medem už půl roku. Doktor mi vysadil mé prášky na vysoký tlak a na žaludek. Schodil jsem 17 kg a zdravěji jsem se v životě necítil. Tlak 124/82 a žaludek úplně v pořádku. Možná to má na každýho jiný účinek ale mě to zabralo. 

0
před 4 roky Tira

Jo, taky jsem se divila, co ta voňavá skořice všechno neumí: http://www.prodetox.cz/jake-jsou-ucinky-vonave-skorice/ Já ji můžu skoro ve všem, třeba si s ní občas provoním i kávu.:-)

0
před 4 roky Helena

skořici užívam cca tři dny vcera rano poprvé na chleba s medem lžičku nevim jestli to bylo moc nebo nebyla kvalitní ale odpoledne jsem měla příznaky jako při silnem zánětu močovych cest

0
před 3 roky Marika

Nazdárek. Našla jsem článek o skořici. Nevěděla jsem, že je skořice tak prospěšná pro naše tělo, Vy ano? http://biolekar.cz/8-neuveritelnych-vyuziti-skorice-pro-telo/

0
před 3 roky Jana

Hmm, tak to se přiznám, že jsem to o skořici taky vůbec nevěděla. Takové skořicové mléko, má také spoustu výhod.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 + 11


Přidat příspěvek