Slazení čaje, kafe....

0
před 7 lety jitkaadamcova

Dobrý den, čím myslíte je nejlepší sladit (kafe, čaj,...)? Je lepší klasický cukr, tmavý cukr, třtinový cukr, med, stévie nebo např javorový sirup?

0
před 7 lety alena.prchlikova

Myslím, že nejlepší je nesladit, vynikne chuť nápoje.

0
před 7 lety Irča

Přesně tak, také nesladím, piji ovocné čaje a ty bych slazením akorát zkazila. Jediné co sladím, je červný čaj s citrónem, a ten si dám tak parkrát do roka, a ten si lehce přisladím cukrem, buď normálním a nebo tmavým, jaký zrovna doma je. Ale jinak nesladím.

0
před 7 lety Jana

bohužel, káva bez cukru a mléka mi prostě nechutná, takže sladit MUSÍM. Používám hnědý cukr (ne třtinový, ale normal český řepkový). Mám totiž obavu z toho třtinového, je v něm prý dost pesticidů (pokud se nejedná o bio).
No a co se týče čaje, ten nesladím a opět bohužel, zkoušela jsem sladit medem a to mi tedy nechutná, tak radši bez cukru než s medem. Je to škoda, s medem je to asi nejzdravější slazení...
Co se týče kaší, sladím javorovým sirupem (bio) nebo rýžovým sirupem (bio).
Do pečení hnědý cukr nebo v případě nouze bílý.

0
před 7 lety jitkaadamcova

Děkuji Jano, já také kafe sladím, hořké mi nechutná a čaj piju nejraději bylinkový (ten samozřejmě neslazený) a  černý (slazený citrónem). Je to asi o zvyku. Ovocné čaje vůbec ne, když je to trochu červené je tam ibišek a ten nemusím. Např. příchutě Loyd tea jsou totálně jedovaté. Mám v plánu zkusit nějaký BIO, tak uvidim třeba jim přijdu na chuť. Mám tři děti tak mi šlo spíš o ně, čím jim osladit kaši, co dát do rajské a tak. Čaj mi taky nepozřou hořký :-)

0
před 7 lety Jana

zkuste bylinné čaje (bio) od jedné rakouské značky (nechci dělat reklamu), jsou vynikající, nebo potom česká firma z Děčína - mají ovocný čaj bez ibišku - myslím, že se jmenuje babiččina zahrádka - je moc dobrý.
Dětem dělám jablečný čaj - spařím šlupky z jablek (mám domácí) a ten je přirozeně sladký - tak se nemusí sladit. V tomto období už jablka stejně nemají vit C, tak to jablko rozkrájím celé a zaliji vroucí vodou. Úplně stačí.
Myslím, že pokud koupíte téměř jakýkoliv sypaný čaj, nemůžete se splést, většinou je docela kvalitní.
Už jsem se o čajích rozepsala v jiné debatě, tak se nechci opakovat : )

0
před 4 roky Nina

Já popíjím bylinné čajíky od Barnysu, jsou výborné, není třeba je nijak dochucovat.

0
před 4 roky DanielV

Kafe si sladím cukrem a čaj sladím vždy medem

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 10


Přidat příspěvek