Sůl

0
před 11 lety Mirka

Jakou sůl na ochucení potravin a zároveň nejlépe stravitelná pro organismus. V regále kde měli asi tři různá balení soli, obsahovali pomocné látky. Doporučte sůl čistě přírodní.

0
před 11 lety rebeka

Himalajska sol - dostať v biopredajniach. Obsahuje ptirodzené minerály, nijak upravovaná. Alebo morská, ale tam treba dať pozor, aby bola z čistej oblasti...

0
před 11 lety Gábina

himalájská sůl www.koreni.cz

0
před 11 lety Radka

Rozdíl mezi Himálajskou a obyčejnou solí (kuchyňskou solí) je znatelný už podle způsobu jak se, která sůl získává. Při vzniku průmyslu se začala sůl chemicky čistit a vznikl název NaCl, toto čištění zbaví sůl minerálních látek, které jsou pro tělo nezbytné. Chemicky čistá sůl se následnou úpravou obohatí o jód a flór - což jsou toxické halogeny, dále se do soli přidávají protihrudkující a jiné přídatné látky např. E535, E536, E572,... Lidské tělo se s touto solí těžko vyrovnává a co se organismu nepodaří vyloučit se v těle usazuje a tak vznikají otoky, na kostech usazená sůl může způsobit revmatické onemocnění jako artrózu, artritidu, tvoří ledvinové a žlučové kameny a atd. O proti tomu taková Himálajská sůl je těžena z přírodních zdrojů Himálaje, je panensky čistá a ručně těžená a následně sušená na slunci, je bohatá na esenciální minerály, je lehce vstřebatelná pro organismus a její přebytky tělo vyloučí bez vedlejších účinků. Pak tu ještě máme mořskou sůl, ale vzhledem ke znečištění moří jí nelze uvádět na trh bez čištění, takže o její kvalitě se tím pádem také moc říci nedá, stejně tak jako o té kuchyňské.

0
před 11 lety Strychnin

Radka - Tolik nevědomosti v jednom příspěvku není až tak těžké najít :-) Název NaCl nevznikl čištěním soli ani "vzikem průmyslu". NaCl je značka chemické látky, přesně definované, vždy se solilo směsí, nikdy se chlorid sodný nepřipravoval k těmto účelům ve výrobních halách. Chlorid sodný sám o sobě je minerální látka, spolu s dalšími se vyskytuje v každé soli kuchyňské, pokud je sůl nutné rafinovat, je to pro obsah látek, které v přítomném množství nepůsobí na organismus dobře (např. dusičnany, kamínky a písek). Nikdo nezbavuje sůl látek, které jsou pro tělo nezbytné, naopak těch, které mu škodí. Fluor je toxický halogen, ale díky své reaktivitě se v přírodě nemůže vyskytovat, stejně jako chlor, který byl v 1. sěvtové válce použit jako zbraň - přesto ho neuvádíte. Jódem se potírají rány, desinfikují sliznice - nevidím ten zástup intoxikovaných lidí. Fluor a jód ve svých sloučeninách jsou mikrobiogenní prvky, chlor makrobiogenní - všechny nezbytné k životu. Do soli se nepřidávají protihrudkující látky - to si pletete s moučkovým cukrem, přidává se sloučenina jódu jako základ vymýcení strumy. V alpských zemích se kdysi používala sůl, kde nebyl přirozený jód (tenkrát se o jeho významu nevědělo) a počet onemocnění štítné žlázy tam dosahoval rekordních hodnot. To, co jste tam zamíchala s těmi otoky způsobuje právě chlorid sodný v množství, které nedokáže tělo vyloučit, buď pro extrémní příjem, nebo pro poruchy metabolismu, takže si s tím významem Himalájských příměsí protiřečíte. Všechny minerály jsou esenciální - v lidském těle neprobíhá syntéza minerálů (nejsme jaderný reaktor), to, že je Himalájská sůl obsahuje značí, že není panensky čistá - další protimluv.

0
před 11 lety Martina

Bohuzel Radko, napsala jste to pekne, nicmene usim souhlasit se Strychninem. A uprimne moc mi neni jasny jaky je rozdil mezi himalajsku, normalni a morskou soli. Teda krome chuti.Ale na organismus? V soli bych teda nakou vedu nehledala.

0
před 11 lety Pavel

Martina: V soli jako takové rozdíl není, jde o to, že kuchyňská sůl je chemicky čistá, maximálně s pár přidanými éčky a jódem. Ostatní soli (mořská, himalajská, atd...) jsou panensky čisté. To neznamená (jak to špatně pochopil Stryhnin), že jsou chemicky čisté. Panensky čisté znamená, že jsou v podobě, v jaké se přirozeně vyskytují v přírodě. Takže je v nich menší či větší množství látek, především minerálů. Co se týče soli mořské, tam je potíž se znečištěním, světový oceán začíná být jedna velká odpadní stoka. Stačí se podívat na obří plovoucí skládku v Tichém oceánu o velikosti Španělska - těžko představitelný rozměr. Nemůžu si nepovzdechnout - kdyby lidstvo přestalo řešit hloupost jménem globální oteplování a začalo radši řešit akutní problém jménem globální znečištění, tak by pro další generace ještě mohl svět za něco stát. Jenže odpadky nejsou tak výdělečný business jako zelená mánie.

0
před 11 lety Strychnin

Pavel - "Panensky čisté znamená, že jsou v podobě, v jaké se přirozeně vyskytují v přírodě. Takže je v nich menší či větší množství látek, především minerálů" - jakou pralelu vidíte v "přírodní čistotě" a zdraví. Soli ze sopečných kráterů byste asi nepovažoval za zdravé, ale za panensky čisté jistě ano. Jákákoli sůl, z jakéhokoli zemského zdroje v surovém stavu je pro vás panenská - bez ohledu na složení. Jestliže sůl obsahuje látky, které jsou nebezpečné v obsaženém množství, pak nemůže jít na trh - je naprosto od věci je geograficky označovat. Dusičnany musí pryč i z Himalájské soli, stejně, jako se Alpská sůl musí obohacovat jodem a flouorem. "menší či větší množství látek, především minerálů" - to je v každé soli, záleží, jestli škodí, nebo pomáhají. V čem pomáhá Himalájská sůl a v čem škodí? Nic jsem špatně nepochopil, kromě mánie protěžovat nejdůležitější potravinářskou surovinu pouze z jedné oblasti na světě. P.S. Pokud vám záleží na panensky přirozeném výskytu v přírodě, pak např. cukr je pro vás naprosto neznámá látka, protože patrně nesladíte drcenou cukrovou třtinou...

0
před 10 lety T

ignorant strychnin /nomen omen/ by se mozna moh zajimat o pokusy, kde slepice a stromy meritelne nedostavali latky, kere potrebovali, nicmene snasely vejce bez odvapneni a vesele rostli

0
před 8 lety Lucka

Jaká je tedy nejvhodnější sůl pro využití v kuchyni, máte svou značku? Je pravda, že nejlépe by na tom měla být himalájská a mořská?

0
před 8 lety Alice 1

jak jinak může sůl vzniknou, než v moři (třeba i pravěkém)? takže všechny soli jsou mořské, ale některé s reklamou, v menším pytlíku a dražší :-) Z hlediska znečištění/ekologie je asi lepší kupovat sůl kopanou v ČRúSR, pravěké znečištění moře snad nehrozí

0
před 8 lety Danah

Protoze clovek je tvor chamtivy, rozvrta, co funguje.Chce i prirodu zdokonalovat, aby na tom vydelal prachy, k nasi skode. I morska sul mleta obsahuje protispekave a protihrudkujici latky. Nejlepsi jsou vlocky morske soli, nazvane drcena morska sul.

0
před 5 lety Kharisa

na doporučení jsem začala používat Himalájskou sůl.  Podle chuti dost popíjet Vincentku.  Vyhodila jsem Mořskou jodizovanou. Cítím se lépe a klesá mi vysoký tlak. Předpokládám, že tělo se těžce vyrovnává se všemi příměsemi a postupy chemizace, konzervace....ace... ice. Nerozumím všemu, nejsem chemik. Pokud se jod v soli nevyskytuje přirozeně, nechci ho tam.  Chci tam všechny ty látky, které tam byly původně. Smítko vyhodím a jazyk mi řekne, jestli ano, nebo ne. Tělo je moudré

0
před 5 lety Micina

Na jedlou Himalájskou sůl nedáme celá rodina dopustit. Nechutná mi už klasická kuchyňská sůl, je štiplavá, škrábe v krku. (Asi to taky něco znamená). Hlídáme si pečlivě, co jíme, a jedlou růžovou Himalájskou sůl rozhodně doporučuji!!!!

0
před 4 roky bou bou z velkého lesa

Micina-
vás už asi škrábe v krku to, že vám chybí jód. Nechápu, jak vás může  normální sůl štípat. Také jsem si jí koupila , ale když vidím, jak je úúúžasná úúúplně na všechno i na hemaroidy , tak jsem se přeci jen začala zajímat o druhou stránku věci.Je to produkt, který je drcen a pytlován bez "továrního přispění" a tudíž je pro společnosti, kteří se produkcí této suroviny  zaobírají, VELICE LEVNÝ !  A  tak zblbneme ovce", že neexistuje nic lepšího a zdravějšího, než otruby a himsůl .Jód je pro naše tělo nezbytnou součástí a fluór také, tak by mne zajímalo, jakou formou a v jakém množství ho do sebe "napumpujete./ když už si tedy pečlivě hlídáte, to , co konzumujete.Platí to i o OTRUBÁCH , v menší míře o cereálií- ale chce to číst všechno !! 

0
před 3 roky Zuzka

Já kupuju jedině mořskou sůl. V Chefshopu mají docela výběr :) a tento týden asi udělám zásobu, protože mají dopravu zdarma :D https://www.chefshop.cz/morska-sul-2/

0
před 3 roky marie78

Pokud hledáté dobrou himalajskou sůl. Podívejte se na https://www.bio-detox.cz/cz-kategorie_446224-0-himalajska-sul.html

0
před 3 roky Tira

U nás také vyhrává himalájská sůl, nejlépe růžová, vypadá pěkně i v solničce.:-) Jinak věřím, že na soli není nic špatného, pokud se to s ní nepřehání. Dokonce se řadí i mezi chladivé potraviny https://www.prodetox.cz/chladive-potraviny/- kdo by to řekl?:-)

0
0
před 3 roky EvaM

Tak nevím. Čtu si  všechny příspěvky a zjišťuju, že ačkoliv podle  nedávné preventivní  lékařské prohlídky mám  tělo v pořádku, himalájská sůl mi zřejme nesvědčí. Zvyšuje mi a to podstatně krevní tlak, u  klasické  bílé soli jsem to nepozorovala. Druhý den a několik dalších dní po osolení jídla himalájskou  solí mám ráno dost vysoké  hodnoty, třeští mi hlava,během dne hodnoty klesají, až zase druhý den ráno jsou vysoké. Pokud uz dál jídlo nesolím růžovou solí, po několika dnech se hodnoty  upraví.

Má někdo podobnou zkušenost? Nebo mám nějaký speciální  metabolismus? ;-))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 10


Přidat příspěvek