Šunka

0
před 7 lety xjirka

Zdarvím lidičky, poradil by někdo nějakou kvalitní šunku bez Eček a kde ji koupit v jakých řetězcích případně kde na Kladně? Díky 

0
před 7 lety carme

Pořiďte si šunkovar, kupte maso od řezníka a je to. Není to pracné. Myslím, že bez E na trhu neseženete. 

0
před 7 lety xjirka

Nemusí to být úplně bez E ale tak do stupně 3. Nějaké výrobky jsem dohledal ale jde o to zda to vůbec někdo ještě prodává.  JInak díky za typ máte stím nějaké osobní zkušenosti stím šunkovarem? 

0
před 7 lety sharunka03

Bez éček nebo s minimum éček by mohly být s tou nejvyšší kvalitou. Já jiné nekupuji. Nebo by mohly, nebo spíš měly být v těch specializovaných obchodech s farmářskými potravinami, jako je třeba Grunt.

1
před 7 lety Linda

V Lidlu maji sunku Dulano veprovou, kureci a kruti. Je tam opravdu jen maso.

0
před 7 lety Jana

Nebo pokud nechcete kupovat šunkovar, kupte si kus kvalitního masa, uvařte ve vodě, po vystydnutí nakrájejte na slabé plátky (chce to trochu cviku) a máte šunku jedna-dvě.
Co nesníme do dvou dnů, tak zamrazím. Dobré je si masa předvařit více, po uvaření nakrájet na bloky cca 250g, zamrazit a brát si dle potřeby.
Jinak, vím, že na tomto webu byla kdysi diskuze a někdo psal o firmě (tuším že z Moravy), která vyrábí uzeníny bez dusit. solí. Zkuste zapátrat.
Lidlácká šunka Dulano je opravdu výborná (95%masa), nicméne dusit. sůl tam je...(hodnota 5)

0
před 7 lety sharunka03

Už delší dobu uvažuji o tom šunkovaru, nemáte ho někdo doma a jak jste s ním spokojení? Se jen obávám, že třeba takové množství, než sníme, tak se nám to zkazí, Tak asi opravdu zamrazit. Přesně tak, i ty nejkvalitnější šunky, mají většinou bohužel takováto éčka jako třeba dusitany.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 11


Přidat příspěvek