Sušenka k snídani ?

0
před 11 lety Mirka Krejčí

Zajímalo by mě, zda jsem jediná, komu reklama propagující sušenky k snídani přijde nejen otravná, ale i nesmyslná ? Zajímalo by mě, kolik lidí, které vidím, jak si jako stádo ovcí ovlivněné vtíravou reklamou ráno kupuje tuto sušenku k snídani, vůbec někdy četlo její složení. A asi vrcholem je nyní nabízená příchuť (a záměrně říkám příchuť) s živými jogurtovými kulturami. Už vidím, jak ten sušený jogurtový prášek, který se do té sušenky přidává je plný života a živých kultur. To tedy nevím, proč si dávám jogurt do ledničky, když by ho podle této firmy stačilo zabalit do obalu sušenky ?

0
před 11 lety Filip

Máte vesměs pravdu. Tyčinka nabízí nevhodný poměr základních živin. Samotná konzumace jako snídaně určitě není zdraví prospěšná. Obsahuje sice celozrnou mouku a nějaké otruby a vločky, ale po chuti okamžitě poznáme, že je hodně slazená. Cukrů obsahuje nadbytek. Lepší volbou by mohlo býr např BeBe Dobré ráno minus 25 % cukru, což je novinka a jako svačina by byla vhodná. Ráno je nejlepší klasická snídaně, tyčinky a sušenky je lepší nechat na svačinu mezi obědem a snídaní. Podobně je na tom však všude velebené musli. Drtivá většina je silně přeslazená. Vhodné jsou pouze různé "fit" kombinace se sníženým množstvím cukru. Toto složení obvykle není chutné :-) Taky bych upozornil na kukuřičné lupínky. Mají vysoký glykemický index a existují spojitosti mezi výskytem diabetu a konzumací kukuřice. Jogurtové kultury můžou být aktivní i v těchto sušenkách. Bežně lze koupit v lékarně laktobacily v tabletové formě. Každopádně kefíru a nebo jogurtu se asi sušenka těžko vyrovná.

0
před 11 lety Viero

Jo, laktobacilusy sice v práškový formě, ale je nutný je dávat do lednice, jináč chcípnou. Takže v těch sušenách bude plus mínus autobus lejno.

0
před 11 lety Veronika

Ne, k snídani jím pouze ovoce! Šťavnaté ovoce je mnohem chutnější než suchá sušenka, třeba i s čajem a s kávou.

0
před 11 lety Petr

ta reklama mě ušetřila toho abych si to kdy koupil. Banda rozjásaných pitomců pobíhajících po ještě pitomějších kancelářích, davové štěstí a šílenství spojené s chroupáním sušenek plných "jogurtu".Zlatý chleba s máslem..:D.

0
před 11 lety Martin

Petr pozor na máslo, je to tuk, a chleba obsahuje lepek :D

0
před 11 lety Studentka

Martine a už jste slyšel tu lež jako věž, že všechny tuky jsou špatné?

0
před 11 lety Eva Rusová

to Mirka Krejčí : bingo :)

0
před 11 lety Dana

K snídani dva rohlíky s máslem a medem:-)

0
před 11 lety petra

...ale z tmavé mouky

0
před 11 lety Markét

Jo..jo zaltej rohlíček s medem mňam!!!!!!Aso bych se po.....po sušence

0
před 11 lety iveta

Ne z bile mouky..to je chutnejsi a energeticky naprosto stejny.

0
před 11 lety Pavel

K snídani sušenka :-))) Ale jinak to směšné hnutí za dobrou snídani nebo jak si to v tý reklamě řikají beru zcela vážně :-)

0
před 11 lety Dana

Mně by sušenka nestačila, musela bych toho sníst víc. Ty rohlíčky jsou naprosto dostačující. A z bílé mouky, z tmavé mouky spíš večer:-)

0
před 11 lety Lukáš

Tak mi prosím poraďte co by bylo tak k snínadi ideální?

0
před 11 lety Pavel

Lukáš: Možností je hodně a všechny určitě lepší než ta slavná inzerovaná sušenka. Tak například já si rád dám celozrnný chleba s pomazánkovým máslem a plátkem sýra. Vesměs všechno pečivo by mělo být celozrnné, bohužel dnes jsou k dostání karamelem "obarvené" pšeničné rohlíky a další pečivo, které jenom tmavě vypadá. Druhá možnost je více kreativní, vezmu misku, dám do ní trochu bílého selského jogurtu a podle chuti a nálady si udělám mňamku. Buď jenom müsli, k tomu může být jakékoliv nakrájené ovoce. Výborný je jogurt oslazený třtinovým cukrem (má lehce medovou chuť) a k tomu kukuřičné lupínky. Nebo místo cukru si taky rád osladím jogurt Grankem.

0
před 11 lety Dana

Anebo zdravá kašička z vloček a s ovocem. Tuhle dělám své malé dcerce : 150ml smíchám s 20g vloček (ovesné, jahelné, pohankové ......), v hrnci přivedu k varu, za stálého míchání míchám na slabém ohni do požadované hustoty, na závěr přidám lžičku másla a ovoce dle chuti, jablko, hrušku, broskev, banán, jahody...... Někdy přisladím medem nebo javorovým sirupem, možno přidat sušené mléko, ale já dělám bez mléka.

0
před 11 lety Dana

oprava k předcházejícímu receptu:150ml vody, dnes jsem nějaká zmatená.

0
před 10 lety Jíťa

nejsou dva roklíky s medem k snídani stejný jako bebe susenky? bílá mouka ohledně živin naprosto nevyvážená a s medem tomu pridáme ještě ten cukr co je i v sušenkách. navíc bez přídavku různých otrub a vloček nám vznikne hodně vysoký glykemický index. co je potom lepší?

0
před 10 lety Jenda

Dopedele! K snídani jedině hrnek bílýho kafe a kus pořádný český buchty!!!! Myšleno pečený buchty kynutý s tvarohem, povidlem nebo makem, štrůdl, perník s čokoládovou polevou, bábovku atd. Ne nějaký kaše, to mi dát k snídani v pět ráno, tak tě snad zabim! (Trochu humoru, ne?)

0
před 10 lety roxy789

Sušenka k snídani opravdu není vhodná, má vysoké GI apod..
Zdravou snídani si představuji takto-celozrnné pečivo s lučinou(cottagem apod.),s rajčetem, hlávkovým salátem. Výhodou je nízké GI, nebudete mít za chvilku hlad jako u sušenek. Samozdřejmě existuje spoustu jiných typů snídaně-ovesná kaše atd..

0
před 4 roky Erika Bendova

Mě taky ta reklama příjde nesmyslná. Není nad rohlík se šunkou! Snídaně má být základ dne..

0
před 3 roky Alžběta

Ano, nevidím v tom smysl..nejlepší je bílý jogurts čerstvým ovocem, když se zadaří

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 4


Přidat příspěvek