Tempeh

0
před 9 lety Lucka

Neporadil by mi prosím někdo, kde se dá všude sehnat ten startér pro domácí výrobu tempehu? Moc ráda bych si ho chtěla vyzkoušet sama doma, ale zatím jsem nikde nikdy neviděla, že by byl k prodeji k dispozici.

0
před 9 lety majda

Já něco takového slyším poprvé, vyrábět doma tempeh, by mě nikdy nenapadlo, ale proč ne.
Zkusila bych se obrátit třeba na výrobce, nebo prodavače, třeba by poradili, kde sehnat.

0
před 9 lety Lucka

Ano, dá se právě i nakonec Tempeh, na internetu jsem našla i návody, ale pouze zmínku, že stratét si nakonec majitelé přivezli např. až ze zahraničí nebo nechali přímo poslat (tuším z Holandka či odkud), to je ale pro mě bohužel docela nereálné a tak nevím, jestli by se nedal sehnat i někde tady u nás:-(

0
před 9 lety Frodik

Lucka: Přiznám se, že mě předtím, než jste to zde zmínila, nenapadlo, že by se dal tempeh vyrábět i doma. Ale takhle to zní jako docela zajímavý nápad. Trochu jsem hledal a docela hezky popsáno je to na této stránce: http://www.toomanychefs.net/archives/001785.php

Z těch stránek, kde se to dá objednat a jsou v Evropě, tak je jen tahle: http://www.tempeh.info/starter/tempeh-starter.php

Pak jsem našel výborně sepsaný český návod tady: http://www.merc.cz/tempeh/ dokonce s odkazem na tu belgickou stránku výše a nebo možnost objednat přímo z Indonésie odkud Tempeh pochází.

0
před 9 lety Lucka

Frodik: jojo, je to s ním hold složité:-) Já právě našla také jen zmínky vždy o dovozu ze zahraničí, což mi přijde (alespoň na mé poměry) dosti nákladné:-( Tak jsem se pokoušela po stratéru shánět i tady u nás, ale asi ho zřejmě nikdo nemá či nenabízí:( Kdyby jste na něj však někde narazily, budu moc ráda za tip:)

0
před 9 lety Michal

Jestli máte někdo zájem o startér na tempeh každým dnem čekám zásilku z Malajsie...
Stačí 2g startéru na 1kg suchých bobů.
Nechal by jsem ho 10g za cca 30kč.
Předání jen Praha.
Pokud máte zájem napište na email : Lemet@seznam.cz

0
před 9 lety Jirka

Nikterak jsem přesně nečetl co to ten tempeh je, ale čistě náhodou jsem narazil na tyto sránky a o nějakém startéru na tempeh vím, tak zde dávám odkaz jestli to pomůže a jestli je to to co sháníte. Ať se daří.

http://www.ekokoza.cz/eshop/Domaci,vyroba,tempehu,a,tofu/Tempeh,starter.html

0
před 8 lety Zuzana

CO JE TO TEN TENPEH A K ČEMU JE DOBRÝ?

0
před 8 lety Lucka

Tempeh jsou fermentované sojové boby a slouží to jako (hlavně) náhrada za maso, nejen pro vegetariány a vegany, dá se to upravovat jako maso, ale nejčastější a nejlepší forma je koupit uzený nebo smažený tempeh. Obsahuje i vit. B12, koupíte ho (nejspíš pouze) v prodejnách zdravé výživy.

0
před 8 lety Jana

pro zájemce o startér z ČR pro domácí výrobu tempehu posílám odkaz
http://www.ekokoza.cz/eshop/Vyroba,tempehu,a,tofu/Tempeh,starter.html

0
před 7 lety pathatique

Zajímá mne, kde sháníte sojové boby, které nejsou GMO?

0
před 6 lety antivaření

Lidi jak můžete dát Tempeh smažit nebo jinak ho tepelně upravovat? Chcete z toho mít ty živiny a to o čem Tempeh je, tak proboha žádné teplo na něho, všechno zabijete a zničíte!! 

0
před 6 lety Ivana

V Indonesii je tepeh daleko chutnější, levnější  než tady u nás..:))  Jí se na moc způsobů a skoro   stále, příloha samozřejmě  rýže..

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 7


Přidat příspěvek