Těstoviny

0
před 9 lety Lucka

Nevíte jaký je vlastně rozdíl mezi semolinovými těstovinami (z tvrdé pšenice) a celozrnnými těstovinami (pšeničnými)?

0
před 9 lety Jana

Ty první jsou z bílé mouky a celozrnné jsou z celozrnné mouky. Celozrnná mouka je namletá včetně slupky zrna, kdežto u bílé ti hnědý povrch zrna, který je mimochodem plný výživných látek odstraní.

0
před 9 lety Lucka

Aha, mě jen vždycky trochu klamalo to, jak všude byly doporučovány semolinové, ale taky jsem právě myslela, že semolina je vymletá, tedy ne celozrnná, tak teď aspoň vím, že zůstanu u celozrnných:)

0
před 9 lety happy.lenulka@

ze semoliny jsou podle italů nejlepší těstoviny (co se chuti týče) :-)

0
před 9 lety Danah

Semolinová pšenice obsahuje mnohem víc lepku. Proto je také fajn pro výrobu těstovin, protože lepí.

0
před 9 lety Lucka

Jo tákhle je to s nimi:-) Je pravda, že ty pravé italské jiné než semolinové asi nepotkám (pak nebudou italské:))
Ale co do výživových hodnot jsou tedy stále asi nejcenější ty celozrnné, mě navíc možná šmakujou víc jak ze semoliny, asi nejsem pravý ital:-D

0
před 9 lety Jana H.

mně chvíli trvalo než jsem našla celozrnné těstoviny, které mi doopravdy chutnají, dříve jsem párkrát náhodně koupila těstoviny, které nám nechutnali a málem jsem díky tomu na celozrnné těstoviny zanevřela. Chce to také vyzkoušet různé druhy. Stejné je to u těch semolinových.

0
před 9 lety karča

jana: toho se právě bojím, že nebudou dobré a nechce se mi zkoušet několik druhů. Myslíte, že byste mohla napsat, které u vás vyhrály?

0
před 9 lety Lucka

Určitě, neříkám, že bych jedla pouze a jen celozrnné, spíš když už je možnost, dám jim přednost, ale je pravda, že už jsme měly i spoustu semolinových a moc dobrých. Jen ten výběr z nich je opravdu hoodně veliký=)
Je pravda, že většinou mi přijdou ale asi o něco lepší ty vaječné.

0
před 9 lety Jana H.

co se týká celozrnných, chutnají nám těstoviny z DM drogerie a taky Babiččiny špecle, ty se nechají koupit normálně v marketech.
Semolinové nám chutnají např. Adriana...

0
před 9 lety Lucka

Nevíte někdo o nějaké značce, která vyrábí celozrnné těstoviny, které se ale dají koupit i v klasickém obchodě (ne pouze ve zdravé výživě, DM apod.)? Já jsem bohužel našla jen semolinové, i když to byly třeba BIO špagety, vždy "pouze" ze semoliny.
Kdysi jsem kupovala klasické špagety a byly celozrnné, ale teď už na ně nemohu nikde narazit.

0
před 9 lety Jana H.

myslím, že Interspar má i celozrnné těstoviny... prodávají je pod nějakou svojí značkou.

0
před 9 lety Danah

Osobně nemám ráda zboží označené značkou supermarketu. Je to na zakázku vyrobené bůhvíkde a bůhvíkým. Výrobce obvykle neznámý.

0
před 9 lety Lucka

No Interspar nikede poblíž bohužel (bohudík:))stejně nemáme, ale když oni je právě u nás nemají ani v tom zdravém obchůdku. Sice je fakt, že ten rozdíl jen v tom tvaru není nijak zásadní, ale když už chce člověk špagety, tak ty špagety jsou přece jen lepší než stále vrtulky nebo mušličky:))

0
před 9 lety Jana H.

Já pak ještě kupuji Babiččiny špecle... nejsou to úplně špagety, ale hodně se jim to podobá...je to český výrobek, sice celkem dost drahý, ale chuť za tu investici stojí. Také nepreferuji zboží označené pod značkou supermarketu, kupuji opravdu jen když je nouze největší...

0
před 9 lety Lucka

S Babiččinými nudlemi jsem ale spokojená, ty tedy obvykle kupuje ty nudličky a so polévky, než třeba těstoviny jako přílohu, ale jsou opravdu skoro jak ty babiččiny:-) I když originál je originál:D

0
před 9 lety karča

Taky kupuju Babiččiny a jsem spokojená.

0
před 8 lety míša

docela dobré celozrnné těstoviny jsou z Tesca (přímo ta jejich značka), sehnat v klasických supermarketech něco celozrnného je kumšt.. kdysi jsem zkoušela Albert a ty mi nejely, ale ty Tesco jsou docela dobré :)

0
před 7 lety Janka

V lidlu jsem sehnala celozrné špagety a osobně mi moc chutnají:-)

0
před 6 lety Klára

Ahoj, kupuju špagety od firmy Pemap - taky moc dobré! :)

0
před 6 lety pavel

Je tu nekdo kdo vyrabi italske testoviny a susi je jelikoz ja jo ale kdyz uschnou tak pak je uvarim a rozpadaj se ,hledam radu co delam spatne ?

-1
před 5 lety Dagmarka

Čauky, přikládám další e-shop, kde nakoupíte snad všechno asijské do kuchyně. E-shop http://www.asijske-potraviny.eu/. Pokud mohu doporučit, tak, komu nevadí pikantnost, tak ty pikantní omáčky jsou super!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 4


Přidat příspěvek