Už i (Ne)česká vejce

0
před 9 lety Jana

Dávejte si pozor na vejce. Obchodní řetězce už vydávají zahraniční vejce za česká. Už ani nevím jestli se dá věřit razítku CZ. Chtěla bych kupovat vejce nejlépe od nějaké domácí slepičky. Pokud někdo prodává česká domácí vajíčka prosím napište sem do diskuze. Určitě se najde více lidí, kteří by je zakoupili. Proto pište celorepublikově.
Já jsem kousek od Litomyšle.

0
před 9 lety Jitka

Musíte dávat pozor, co je na přímo na vejci.Výrobci nejsou povinni na obal uvádět číslo snášírny.Takže na obalu máte číslo třídírny,což je většinou s CZ na začátku a na vejci je číslo snášírny (PL,CZ,DE).Takže musíte toto odlišovat.

0
před 9 lety Lucka

No, koukám cena vajíček o 100% větší...to jsem zvědavá, co to s našimi spoluobčany udělá:) Ještě že babi nás zásobila platem vajec:)

0
před 9 lety Lucka

No, koukám cena vajíček o 100% větší...to jsem zvědavá, co to s našimi spoluobčany udělá:) Ještě že babi nás zásobila platem vajec:)

0
před 9 lety 6sense

Ceny podestýlek jsou cca podobné jako předtím a řeknu že o dost chutnější než klecové :).
Ale stejně budou před velikonocema určitě nějaký akce a markety mezi sebou soupeřit s cenami. :D

0
před 9 lety Lucka

Velikonoce jsou přece výzva pro márkety:D Když to tak sleduji, už teď tu vidím hlásat nápisy u vajíček za extra nízkou cenu, nejlepší cena, akce atd... Proč čekat na Velikonoce, když lidi rádi nakoupí zísoby těch za >super cenu< už teď:D

(Omlouvám se za dvojí vložení předchozího textu)

0
před 9 lety Danah

6sense: S tou konkurencí to nevidím moc dobře. Jak se byznys krutě centralizuje, může se ukázat, že zdánlivě soupeřící supermarkety mají za hranicemi jednoho stejného majitele.

0
před 9 lety 6sense

Podle mě to ještě spadne a když ne, tak hold "bonus" :D. Pamatuji si na začátek roku nebo konec minulého, že v kauflandu jeden den (ani to nebylo nikde v letáku) měli 6 vajec za 7 korun :D. Stejný jako s bohemkama na silvestra ... držely furt cenu na 125 a pak najednou poslední otevírací den před silvestrem, kdy už měli všichni nakoupeno, za 80, nebo másla jak jsem psal v jiný diskuzi, jeden den za 15, přijdu druhý den a stejný másla za 31 :). Prostě já se u toho nákupu občas i pobavím :D

0
před 9 lety happy.lenulka@

no nevím... já kupovala ještě před měsícem z podestýlky za 30 Kč / 10 ks, včera za 45 Kč / 10 ks... což je docela mazec. jeden známý prý dokonce za 65 Kč :-(

0
před 9 lety Lucka

Pamatuji na loňský rok, ženský za mnou chodily, jestli nevím kde sehnat bílá vajíčka na Velikonoce...letos to vidím obdobně s tím rozdílem, že se budou ptát, kde vůbec sehnat nějaká vajíčka.

0
před 9 lety vojtano

Za normální cenu vajec bych považoval cca 4 Kč - kdyby dostali větší část chovatelé. Do Velikonoc neprodaná budou levnější, protože budou už před expirační lhůtou - ta budou zase za 2 kačky :-)

0
před 9 lety Lucka

http://www.bio-info.cz/zpravy/francouzska-vesnice-pince-rozdava-slepice-aby-snizila
Když jsem tohle četla, říkala jsem si, jak by to dopadlo u nás. Češi by jim urvali ruce,ne s vidinou ekologičtější likvidace odpadů, ale jako šanci jak přijít k vejcům zadarmo.

0
před 9 lety Diana

Kvalita jde šupem dolů a všelijak se s tím šmelí.Sice se mi letos podařilo běžně sehnat i několik bílých vajec,zato z kupovaných hnědých 10ks někdy 1-2ks z balení vyhodím.Buďto pukavec nebo celé zkrvavělé.Ví Bůh,co tady všecko spásáme.Tohle za bolšanů nebylo.

0
před 9 lety karča

Docela by mě zajímalo, jak si s chovem slepic poradí lidi, kteří o chovu nemají ani páru a narychlo si pořídí vejce ať už zadarmo, že je rozdává obec nebo si koupí slepice, aby ušetřili za drahá vejce. Ono krmení jen zbytky určitě nestačí, taky je třeba místo na chov, kurník, vědět, co s hnojem... Myslím, že to není tak jednoduché, jak si mnozí představujou.

0
před 9 lety Lucka

Karča: přesně jak píšeš, lidi si honem pořídí slepice a když je pak doma mají, nevědomí pořádně co s nima. Třeba právě v době, kdy ve velkém rozkupovali i lidi z velkoměst, pražáci apod. jsem si říkala, jak se asi o ně dokážou postarat. To že jim není co závidět mě přesvědčilo i to, když jsem viděla, že jsou schopni je chovat i na balkoně!! Tam se jim i nějakém výběhu, trávě a svobodě může jenom zdát.

0
před 9 lety whoisqi@

Zase ta manie kolem vajicek :-) to je mi novinka,ze nasi obchodnici pisou na zahranicni vyrobky ze jsou ceska :-)

0
před 9 lety Lucka

http://www.novinky.cz/krimi/267984-mazleni-se-slepicemi-vyslo-rodinu-draho-misto-vajicek-ma-salmonelozu.html Omlouvám se, že se přiživuji na neštěstí druhých, ale docela mě pobavil tenhle článek se slípkami a chtíčem po levných domácích vajíčkách:) Napadlo mě k tomu, kdo chce moc, nemá nic...:)

0
před 9 lety Jirka

Já mám vajíčka z Troubek, tak velké že se do té krabičky nevejdou za 3,50 kč.
Příště je zvážím, ale myslím, že jsou dvakrát těžší než ze supermarketu.
Kvalitu posoudit nedokážu.

0
před 9 lety Lucka

My od babičky a jelikož "obnovovala" stádečko a kupovala nové, mladé, aktuálně máme malinké, jinak taky velké, ale hlavně že domácí:D

0
před 9 lety Lucka

http://www.novinky.cz/ekonomika/270601-na-slovenskem-trhu-je-az-milion-vajec-z-nelegalniho-chovu.html?ref=boxE
Tak po polských skandálech následuje Slovensko?...Čekám kdy zas dojde pro změnu na naší zemi.

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 10


Přidat příspěvek