Veletrh víno a destiláty 2011

0
před 10 lety 6sense

Nejsem znalec vín, přesto jsem tento veletrh navštívil, abych si udělal aspoň trochu pořádek ve vínech a když jsem viděl, že tam budou i jídla, tak mi to nedalo a šel jsem navštívit, pídit se po éčkách i po specialitách.

I když znalci vín mě asi pěkně zavrhnou, když napíšu, že jsem spíše na sladký vína a byl jsem hlavně na portský ( a tím mě asi teď zavrhnou nejvíce :) ). Ale jak jsem teď srovnával vína tak portský začnou u mě ztrácet na popularitě. Pokuď zůstanu u červených, tak prostě u mě nyní vede kagor. Stánek Skoma-Lux dávala ochutnat http://www.chemievjidle.cz/vino/kagor-cervene-vino-dezertni-skoma-lux . Kagor znam již déle než 5 let, až později poté jsem poznal portské, které sladkým dává takovou "značku", která se u mě teď vytratila. Také jsem pokukoval po českých, v červených nic sladkého. Možná někde ve vytríně nějaká slámová, ... což ale na ochutnávky těžko pustí. U bílých se už daly najít nějaká dobrá polosladká, ale já jsem spíše na červený. Ale to je zas vkus každého a zkušenější v oboru vín můžou namítat na můj názor ještě mnohé.

Zastavil jsem se i u stánku se sodastream, u všech náplní co jsem dříve zahlédl byly nabušené konzervanty, sladidly a bůh ví čím vším. Nedalo mi a zeptal jsem se jestli mají verzi bez "chemií" a byla mi ukázána řada, který chemie neměla. Sice nehodlam toto nikdy pít, ale jsem rád, že se aspoň trochu vylepšily, složení jsem si přečetl a šel koukat na další produkty. Narazil jsem i na stánek s ovocnými šťávami, kde měli například litrové nápoje s například s dření litchi a jiných druhů ovoce, tohoto bych si koupil jednu flašku, ale na výstavě neprodávaly, škoda, jen dávaly ochutnat. ( Ale někoho jsem viděl odnášet si flašku s guavou, asi už někdo někoho opil... ). Co jsem taky ochutnal bylo ovocné pivo, které bylo takové lehké.

Teď potraviny, při vstupu do jedné haly hned po pravé straně byl velký stánek Žluva-impoexpo. Tento stánek mě zaujal mými oblíbenými olivami Seville Premium, které občas zakoupím. Jak jsem koukal co všechno dovážejí, tak jsem rozhodl, že se musim kouknout v obchodech určitě i na jiné dovezené potraviny touto společností. Na veletrzích bylo hodně stánků s uzeninama, když jsem se ale ptal na E250, tak skoro všude. Někde ho psaly jako ledek což by měl být nejspíše E252. V jednom stánku mě ubezpečovala že v některých uzeninách nemají, například mi ukazovala složení klobásy, ale v cizím jazyce a český překlad chyběl a řikala že mi to prý přeloží a když řekla cenu myslím přes 40 za 10dkg, tak jsem řekl tak to ne děkuji. Zastavil jsem se i u stánku Klasa, kde nabízely nějaké slané balené pečivo, kde jsem koukal na složení a hned kritizoval fosforečnany a oni odpověď něco ve smyslu "nám to chutná", usmál jsem se a šel jsem dál. Další nabízená potravina co mě zaujala, byly nakládané datle, chtěl jsem je vzít na test při odchodu, ale pak jsem na ně zapoměl. Zahlídl jsem někde i pomerančovo pepřovou marmeládu, stánek fair-trade jsem přešel, protože mi to přijde celkem předražené, nevyhnul jsem se ale dvěma dalším stánkům s čokoládou, kde jsem na prvním místě ve složení čokolád nenašel cukr (hořká), tak z těch dvou stánků jsem vzal celkem 3 čokolády na zkoušku. Stánek s paštikama z různých druhů mas, vzal jsem jednu jelení, ale spíše bude dar pro někoho, než abych jí sám snědl. Z veletrhu jsem si odnesl i 2 lahve výše zmíněného kagoru. Veletrh jsem navštívil včera 26.4.2011 po 17cté hodině.

Byl jste tam také někdo, navštěvujete takovéto akce?

0
před 10 lety Frodik

Jelikož nepiju alkohol a nejím maso, tak se k větší části nemůžu moc vyjádřit, ale co mě zaujalo, tak ten Sodastream. Osobně to považuju za absolutní nesmysl a geniální obchodní artikl. Nechápu, co je na nabublané vodě lepšího, no ale když za to někdo chce vyhazovat tak šílený peníze, tak jedině dobře pro výrobce, respektive spíš pro distributora, který sice zainvestoval nekřesťanské peníze do reklamy, ale ty se mu na obrovské marži zase teď několikanásobně vrací zpět. Když pominu ty bublinky, tak druhou otázkou je právě to složení náplní, které s kvalitou přírodních sirupů nemá nic společného, jen opět dělají radost distributorovi/prodejci, neboť právě díky sladidlům, barvivům, aromatu a konzervantům se jedná o výrobek typu levně vyrobit - draze prodat.

Ještě ohledně fairtrade - ono to předražené je a není. Právě tím, že výrobky fairtrade se k zákazníkovi dostávají nestandartní cestou, nemají obrat jako běžné výrobky a navíc je zde i přidaná hodnota, že prvotní výrobce surovin (typicky třeba farmáři pěstující kakaovníky) získávají nějakou rozumnější částku za svou práci než na běžných plantážích, kde se jedná spíš o otrockou práci.

Jinak díky za pěkný příspěvek nebo spíš už reportáž, už chybí jen pár ilustračních fotografií z veletrhu.

0
před 9 lety Peta Skuba

Ahoj,
našel jsem na internetu automat na víno viz http://www.vinomaty.cz/automat-na-vino-product.html . Vypada to celkem zajímavě, píši, že to prodává čepované sudové víno z KEGu. Tak si říkam, že to ma i snadnou vyměnu. Dokonce se to prý dá doplňit i ověřením věku k automatu. Co si to tom myslíte?

0
před 3 roky Martina

"Ahoj dostal se ke mě omluvný email zákazníkovi z eshopu co prodává víno, dávají mu slevu 70% na karton vína, zkoušela jsem to i několik kamarádů, tak se podělím stačí na stránce https://www.vinovyhodne.cz/omluva-sleva stačí zadat kód: omluva35 Funguje to do 30.10.2017"

0
před 3 roky Lenka

Tak mi to nedalo a musela jsem to vyzkoušet, opravdu to funguje, škoda že jen na jeden karton, ale i tak cena super za dobré víno

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 3


Přidat příspěvek