Vi nekdo jak se vyrabi AROMA??

0
před 8 lety Filip

Na spouste vyrobku je napsano ve slozeni pouze AROMA - napr. Holandie cokoladovy jogurt je vybornej, kvalitni atd., ale jediny negativum na nem je, ze v cokoladove slozce je obsazeno aroma - coz podle me je delany taky nejakou chemickou cestou a "aroma" se vetsine nakupujicimu "odpadu" (ano tak nas spotrebitele vnimaji vyrobci "po- travin" :) )...nebude zdat spatny. Jediny co jsem vypatral je to, ze pri aromatech byva pouzitej propylenglykol - coz uz je zde rozpoustedlo se skorem 3 a pak jen, ze tam jsou prirodni a umely aromata... (coz nam zase nic nerekne). Mam podezreni na obsazeni glutamanu jako naseho kouzelnyho korenicka-prichute, ktery staci narvat vsude a kazdej si "posmakne"...

0
před 8 lety Danah

Aromata, co se nesnaží tvářit jako přírodně identická, jsou typické produkty vyráběné frakční destilací a následnou chemickou úpravou ropy nebo kamenouhelného dehtu, nebo z chemických surovin, nacházejících se v přírodě. I když jsou chemicky naprosto rozdílné, výsledné aroma (míněno senzoricky!) je totožné s tím, co známe z přírody.

0
před 8 lety Jitka

Já někde četla, že jahodové aroma se vyrábí ze dřeva.

0
před 8 lety Danah

Jitka: Jahodové aroma je směsí čtyř chemikálií, celkem snadno dostupných. Proto potravináři s oblibou používají převážně jahodové aroma: angrešty nebo meruňky už tak časté nejsou. :-)))

0
před 8 lety Filip

takze radeji kupovat hollandiu bilej jogurt.. a kakao dosypat vlastni co? :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek