Vše chutná jinak než má

0
před 9 lety Dita

Jelikož jsem čokoládový labužník a na kvalitní čokoládu nedám dopustit, cena za kvalitu čokolády je opravdu znatelná, i když máte v čokoládě 70% kakaa a kakaové máslo, stejně mohou chutnat jinak. Ty dražší samozřejmě lépe. A teď když si tak popíjím lipový čaj mě vlastně napadá jak vše chutná ve skutečnosti jinak, než jak potraviny známe z běžného obchodu.
V dětství jsme chodili na chatě, kde opravdu civilizace nezahlédnete na sběr lípy pro zimní období a tak si říkám jestli vlastně teď piju lípu (kupovanou). Heřmánkový, mátový,...všechny chutnaj ve skutečnosti jinak.

Přesto že k životu nepotřebuju lcd monitory, ipady, spotřebiče na úklid, mikrovlnku, sněhovou frézu, každý týden nové oblečení a td, přesto nemám čas na pěstování zeleniny, ovoce a bylinek, sběr šípku, bezu a podobně.

Jak jen to ty moje rodiče dřív dělali, že já nemám dnes na nic takového čas.0
před 9 lety Lucka

Mluvíte mi z duše, přesně jak píšete, dneska nemá nic vlastně takovou chuť, jakou by mít mělo. Když si koupím zázvorový čaj v pytlíku a čerstvý zázvor zalitý horkou vodou, vlastně už piju dvě úplně jiné věci, které se kromě názvu snad v ničem neshodují, a takto bych mohla jmenovat další a další.Ohledně toho času je pravdou, že dneska i když se taky snažím vyhýbat všem těm moderním vymežonstem nenacházím ten vámi zmiňovaný čas...Připomněla jsete mi třeba mou babičku a chuť jejího domácího medu (pampeliškového), když vzpomenu, jak velké množství kilogramů je potřeba k jeho výrobě a naše bábi stejně vždycky našla čas na trhání jednotlivých květů, které pak musela ještě zpracovávat dál a trávit tak spoustu času nejen nad výrobou a sběrem, ale odměnou jí byl poctivý a výtečný med.

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 11


Přidat příspěvek