Vylepšené a nechutné objevy v potravinách

0
před 9 lety Dita

Zakládám novou diskuzi ať to máme pěkně všechno pohromadě. Prosím vkládejte sem co objevila inspekce v potravinách za chemikálie, posypové soli, slupky, kosti, kamení, vlasy a podobné šmelinovky.

0
před 9 lety Lucka

Dituš, chválím takto zaměřenou diskuzi, možná nám to ale ulehčí zanedlouho sama SZPI, která uveřejní kompletní seznam všech těch humusů, která byla zjištěna vč. prodejen, kde pochybyly;-)

0
před 9 lety Peta

Dnes na novinkách: http://www.novinky.cz/ekonomika/269003-v-polske-zmrzline-nasli-chemikalii-na-hubeni-vsi.html

0
před 9 lety Mirek

Nový způsob odvšivení ... stačí si spokojeně lízat polskou vanilkovou zmrzlinu ...a je po vších !

0
před 9 lety Danah

Hahahaha, vždyť jsem tušila, že výrobci dělají všechno pro naše dobro!!!:-)))

0
před 9 lety Lucka

Právě, vždyť oni to myslí dobře, díky nim nebudeme mít vši, díky nim nám nebude chybět kolagen (dodávají přece kvalitní chrupavky a kůže do uzenin), díky nim nehrozí nedostatek soli v těle (posypová sůl v potravinách) a díky nim nám zaručují celkově lepší imunitu (odolnost organismu vůči plísním v potravinách)...
Asi by se dalo vymyslet víc faktů, proč jim vlastně za jejich "snahu" poděkovat :DDD

0
před 8 lety Věrka

Už jste si toho také všimli? V cole a v čistím prostředku na wc je stejná přísada - kyselina fosforečná. Už jste viděli obrázek limonáda a čistič oken vedle sebe jak byli stejně zbarveny do žluta? jestli je tam stejně barvivo nevím, vypadalo to ovšem nechutně.

0
před 8 lety Lucka

Věrka: to je hodně známé o Cole, zkuste ten klasický příklad, kdy colou vyčístíte špinavou minci ani nemrknete, tím, že obsahuje kyselinu fosforečnou je dost neschvalně známá, ale komu to vadí? Co asi potom dělá se žaludkem, když si poradí i s mincí...

0
před 8 lety Danah

Vcera jsem se docetla, ze vsechna mouka je umele obohacovana vapnikem. Tohle jsem netusila. Takze nejen umele vitaminy, ale i mineraly jsou pridavany tam, kde to netusime: z toho logicky vyplyva cist etikety a nespolehat na to,ze jedna pani povidala. Hlavne z televizni obrazovky, kde je za to dobre placena.

0
před 8 lety Jirka

Danah: O té mouce jsem nikdy neslyšel, ale když už i místo vepřového sádla prodávají margarín, tak to je síla. Když chci opravdové sádlo, tak musím přes půl města.

0
před 8 lety Dita

Místo sádla margarín? tak to je pecka. Takové ty napodobeniny másla tam je taky margarín, to už ale asi každý ví.
Ohledně té mouky, to je i u naší, dovozové a nebo u obou. A je to vůbec zákonné? To je nápad té slavné EU? a bude vůbec něco takového na etiketě napsaný?
Já kupuju mouku od Natural Jihlava - původ čr, jdu jim napsat.

0
před 8 lety Lucka

O té mouce jsem slyšela dříve, povídala o tom jedna pekařka, která v rámci výuky pečení domácího chleba se o tomhle zmínila, že tedy ani kupované celozrnné mouky nejsou nic "extra" (samozřejmě lepší než úplně vymleté klasické bílé). Jediný zaručený způsob jak dostat z mouky a prospěšných látek maximum je prý mletí přímo doma, což věřím, ale já mám tak maximálně mlýnek na kávu:(

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 12


Přidat příspěvek