Vysokozbytková dieta

0
před 9 lety Michal

Dobrý den, můžete mi prosím někdo odpovědět, pokud trpíte jako já divertikulární chorobou tlustého střeva, jaké hlavně jíte potraviny případně vaše zkušenosti - co vám z potravin prospívá nebo naopak problémy zhoršilo?

0
před 9 lety Danah

Já jsem pro jednoho rodinného příslušníka objednala kúru po internetu - je to od maďarské firmy, a kromě vlákniny (psyllia) je tam i prostředek proti parazitům a bylinný čaj. Kúra je na 1, 2 nebo 3 měsíce. Pomáhá to hodně. Kúra se dělá 1x do roka. Vím, že doktoři divertikulozu neléčí. Prý tím trpí polovina lidí nad 50 let!!Také doporučují Středomořskou dietu.(Mediterranian diet)

0
před 9 lety Michal

To Danah: Děkuji alespoň za tu "trochu do mlýna". Na doporučení z letáku pro dietu se snažím denně jíst především dávku pšeničných otrub, k obědu někdy luštěniny, z ovoce banány, jablka - je to o potravinách s vysokým obsahem vlákniny, vím, ale nevím (jako ještě nedávný "všežrout", hlavně pak masa, uzenin a bílého pečiva, s nechutí k ovoci a zelenině), jak dlouho tuto dietu vydržím...

0
před 9 lety Danah

Michale, zkus si zapékat zeleninu na olivovém oleji, v troubě. Udělej si na pekáčku vrstvy,(hlavně rajčata jsou dobrůtka) posyp zeleným kořením, variant je moc a chutná to dobře! Třeba vezmi i neloupanou rýži místo brambor, a předem uvař.

0
před 9 lety Lucka

Omlouvám se, že mým příspěvek toho moc nepřispěji, ale o vysokozbytkové dietě slyším poprvé, můžu se zeptat v čem tkví?

0
před 9 lety Danah

Lucko, jedná se hlavně o příjem vlákniny, která příznivě vykartáčuje zanesené útroby. :-) Projde, neuškodí, naopak vyčistí střeva, a vyjde. :-)Jídlo musí mít hodně nestravitelných (nevstřebatelných) zbytků. Divertikuly jsou výchlipky ve střevech, které tam vyrostly. S nimi si nejlíp poradí vláknina.

0
před 9 lety Lucka

A člověk s touto dietou tedy musí přijímat větší množství? Jinak na vlákninu já dbám, čistič je to dobrý a myslím, že u mě nedostatek nehrozí.

0
před 9 lety Michal

Danah děkuji za rady. Zapékání zkusím, další inspiraci budu dál hledat na netu.
Lucko, asi hlavním kritériem pro přijímané množství vlákniny v potravinách je "kvalita vyprazdňování" člověka. Jak výše uvádí Danah, u člověka s vícečetnými divertikly v tlustém střevu je důležité, aby se pravidelně vyprazdňoval, v opačném případě může dojít v důsledku zanešeného střeva resp. divertiklu k vzniku zánětu, bolesti břicha atd. Je to asi individuální, ale pokud už tyto problémy vzniknou, je určitě na místě přehodnotit dosavadní jídelníček a snažit se poškozené střevo "neprovokovat".

0
před 9 lety Lucka

Jojo, to souhlasím, naštěstí mě nikdy tyto problémy netrápily, ale o této dietě jsem právě nikdy neslyšela, respektive ne spojenou s názvem vysokozbytková dieta;-) Tak už mám jasno, jinak myslím, že třeba ořechy, otruby a vůbec luštěniny zajistí alespoň nějakou tu vlákninu k vyprázdnění.

0
před 9 lety Petr

Dobrý den,prosím poraďte kde najdu seznam vysokozbytkových potavin.

0
před 9 lety Mritamira

Velmi dobra je cervena repa, to ze je vysokozbytkova se da poznat celkem spolehlive podle barvy stolice:o) Z cervene repy lze pripravit vyborny salat s cesnekem, susenymi svestkami a orechy. Uvarit cele bulvy v pare nebo ve vode, nastrouhat a pridat predem rozparene susene svestky. Vse smichat s bilym jogurtem. Pridat orechy a vylisovany cesnek.

0
před 9 lety Danah

Mritamira:červená řepa je výborná - mám ji ráda s křenem.

0
před 9 lety karča

Zkuste salát ze syrové červené řepy, neuvěříte, jak je dobrý. Řepu jsem nejedla nikdy ani vařenou a v tomhle salátu mi nedělá problém ani syrová: Nastrouhat řepu a jablka v poměru 1:1, smíchat a to je vše. Já si to vylepšila přidáním nastrouhané mrkve, třtinového cukru a šťávy z citronu. Syrovou řepu tam nepoznáte.

0
před 9 lety happy.lenulka@

a co zkusit makrobiotiku?

0
před 5 lety petr

Prosím Vás, je mi jasné co jíst při této dietě, ale může mi někdo napsat co omezit a čeho se vyvarovat? Děkuji

0
před 5 lety venda

Prosím udělejte mi vzorkové menu a čeho se vyvarovat! Děkuji. Venda

0
před 3 roky Lenka

Máte někdo zkušenosti se spalovači tuků? funguje to?

0
před 3 roky Verča

Já jsem je úžívala asi půl roku a úplně jsem se díky nim změnila, vděčím jim za hodně :-) kdyby měl někdo zájem, tak zde je mají levně https://www.fitness4u.cz/spalovace-tuku/

0
před 3 roky Lenka

Mají někde pobočku? nebo to musím objednávat z eshopu?

0
před 3 roky Verča

Ano pobočky mají ve Zlíně, Hodoníně, Uherském Hradišti a Uherském Brodě

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 5


Přidat příspěvek