Závadné ovesné vločky

0
před 9 lety flybee

http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1034066&docType=ART&nid=11343

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila zvýšené koncentrace deoxynivalenolu v ovesných vločkách od Lidla.

0
před 9 lety jančinka_s

Kolik těch závadných potravin už bylo co se v tomto řetězci objevilo. I kdyby jich bylo 1000 jisté lidi to stejně neodradí v této prodejně od nákupu. Já tam v životě nebyla a ani to nemíním měnit. Kolik stromů muselo jenom padnout, aby se z plochy mohla stát betonová.

0
před 9 lety flybee

No to je pravda. Od té doby jsou mi ty jejich boudy strašně nesympatické. A na to, jak se u nás poprvé uvedli aférou s kácením vzrostlých stromů se jim daří poměrně dobře.. Na druhou stranu, mají to, co průměrný člověk chce. Ceny proklatě nízko a pěkný barevný výrobky ze zahraničí, který ve spíži vypadají líp, než tesco výrobky. To bude paní sousedka koukat, co jsem zas sehnala ve slevě:)) Na obranu, jednou jsem tam sehnala tak strašně dobrý a bezéčkový karamelový shortcakes, že když jedu kolem, vyptávám se, kdy zase budou :)

Co se týče SZPI, netušíte někdo, jak probíhá takové testování těchto potravin? Předpokládám, že to asi bude nějak namátkově? Nebo opravdu vše, co se nám dostane na trh? Nechci si představovat, kolik jim toho uteklo nebo se do rukou ještě nedostalo.

0
před 9 lety Jirka

Jednou jsem měl co dočinění s potravinářskou inspekcí kvůli přechlazenému a zkaženému mléku. Vyřešili to rychle. Jinak taky pochybuju, že by testovali všechno.

0
před 9 lety Lucka

Super, moc děkuji za odkaz - doma je bohužel máme přesně tyto v zásobě... :-/ Achjo, opravdu už tady v té zemi nevím, co mohu koupit, aniž by to nebylo nacpané vším možným hnusem...:-(

0
před 9 lety Dita

Lucka jen jedno ti můžu poradit. Nechodit do super. Mají na zboží obrovské marže a pak se to odráží na kvalitě prodávaného zboží. Navíc co nám přinesli? vozí si sem vlastní potraviny, a co tam utratíte se odklání do zahraničí a jak už jsme se v jednom pořadu dozvěděli, letos to jsou 32mld., pak chybí v našem koloběhu a kase (nebo tu snad platí daně a kolik), pak se nám zvyšuje spotřební daň, protože prostě ty chybějící peníze musí někde sebrat.

0
před 9 lety Danah

Někde jsem četla, že Tesco už otevřelo svou vlastní banku. To už je alarmující, jak je všecko provázané a jak politici panáčkují tak, jak bankéři pískají: máme se na co těšit.

0
před 9 lety Dita

Proto podporuji raději malé firmy, ty velké si pak moc dovolujou.

0
před 9 lety karča

Nejsem zastánce nákupů v super hyper, jsem z vesnice a vystačím si se zdejšími obchůdky, ale jednou za čas zajedu právě do Lidlu, se kterým jsem oproti jiným marketům spokojená. Původní nedůvěru v jejich některé levnější výrobky vystřídalo přesvědčení, že oproti jiným marketům mají nejvíce kvalitních výrobků - všechny obaly poctivě studuju a u většiny výrobků mě Lidl nezklame. Kupuju tam také ovoce z ČR za rozumnou cenu. Testované výrobky vždy projdou s dobrým umístěním, ikdyž zrovna tímhle se při nákupu neřídím a nevím, jestli se tomu dá věřit. Takže z mojí strany spokojenost a nějaký ten šmejd, špatná, nekvalitní potravina, se najde všude, ve všech obchodech... Bohužel.

0
před 9 lety flybee

karčo, hlavně pozor na plesnivé ananasy, ty mají v akci často. chodím je tam studovat, jestli by se nenašel nějaký zdravý, ale ještě se mi to nepovedlo. Proto asi ta akce :( Ale jsem názoru, že tak nebezpečnou věc, jako je plesnivá potravina, by neměli prodávat vůbec nebo jen s upozorněním na konzumaci na vlastní nebezpečí. Jinak je to pravda, špatné zboží se najde všude a Lidl není žádné strašidlo. Naopak občas se tam najde klenost jako ty zmiňované shortcakes od Hatherwood, nemůžu se dočkat dalších Britských specialit :)

0
před 9 lety karča

flybee, díky za upozornění, ananasy moc často nekupuju, takže jsem ještě to štěstí neměla:-) Ale je to pěkný bordel, pokud se to tak dělá záměrně. U mě ale i přesto vede naše Hruška, která ve slevě prodává zavakuované ovoce v takovém stavu, že jenom při pohledu na ně se mi zvedá žaludek:-(

0
před 9 lety radka.vymazalova@

Dámy, co a kde koupit, řeším také. Po nemoci mého muže jsem jídelníček překopala. Naštěstí mám vlastní zahrádku a každým rokem záhonky zvětšuji. Je pro mě veliká radost uvařit oběd z vlastního. Moje kamarádka má kozí farmu, sestra oFčí v Brníčku. Je to lehce draží, když byl páneček nemocný neřešila jsem to, kvalita nadevše. Peníze, jenž nedávám za maso, mi stačí na dobroty zdravé. Trochu jsem se poptala, projela inzeráty a objevila v okolí pěstírnu hlívy, bio drůbež, bio brambory. Letos jsem to nestihla, ale na příští sezónu si přeji sklep a pěkně si ukládat na zimu. Co v danou chvíly roste zavařiti, zamraziti a přes zimu nemusím skřípat zubamy v lidlu. Stránky jsem objevila dnes a už se na vaření těším.

0
před 9 lety Danah

Radka.Vymazalová: Tož vitaj! :-))))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 7


Přidat příspěvek