Zdravé mlsání pro děti

0
před 9 lety karča

Dobrý den. Jelikož mi nejde přidávat potraviny (zřejmě nekvalitní foťák, který rozmazává složení...), chtěla bych se vás alespoň takto zeptat na názor na některé sladkosti, které dávám dcerce za odměnu (snězený oběd, večeře...). Také by mě zajímaly vaše typy a příklady sladkostí, které jsou vhodné pro děti. Malé dávám pouze bonbony a lízátka z hroznového cukru a lékárenskou čokoládu. Vše po malých kouscích a méně často, od mala jsem ji na sladkosti neučila.

DAS gesunde PLUS - hroznový cukr s příchutí pomeranče a 10 vitamíny - lízátko.
složení: hroznový cukr, ztužený rostlinný tuk, regulátor kyselosti-kys.citronová, ovocné aroma, kukuřičný škrob, vit.C, oddělovač hořečnaté soli jedlých mastných kyselin (rostlinných), dále jsou vyjmenované vitamíny....Neobsahuje lepek a laktózu.
Je mi jasné, že o nic extra zdravého se nejedná, ale beru to jako lepší variantu ve srovnání s běžnými sladkostmi, které konzumujou "normální" děti:-)Malá je miluje, protože jdou kousat:-)Tak snad ji tím moc netrávím.

Lékárenská dětská čokoláda
složení: cukr, sušené mléko, kakaová hmota, sušená syrovátka, emulgátor-sojový lecitin, aroma-vanili, bezvodý mléčný tuk.
kakaová hmota: 32%
lecitin: 400 mg
Tady mi jde o to, že je to pouze 20 g a stojí 18 Kč. Jestli to nejsou vyhozené peníze. Existuje nějaká jiná zdravější a levnější čokol. cukrovinka pro děti?

Děkuji moc.

0
před 9 lety vercounek

proč dávat dítěti odměnu za to, že snědlo oběd???

0
před 9 lety Lucka

Karča: mě napadla klasika-ty kukuřičné křupky, vím, četla jsem, že některé mamči to právě i namáčely třeba v nějaké kvalitní čokoládě, nebo nějaké tyčky, co třeba obilné polštářky, jsou i plněné (ze zdravé výživy) nebo sušené a sladké ovoce (banány apod.) třeba s čokoládou, oříšky (jestli je malá může) nebo zkusit vyrobit nějaké zdravé súšy k zobání doma (typu musli tyčinek, koláčků nebo různých "dortíků" ve zdravější verzi;-)

0
před 9 lety karča

vercounek: máme od mala problém s jídlem (mmj.problémy), nechtěla nic jíst (ani pít mlíko jako mimino...), teď je to lepší, mám radost ze snězeného obědu, večeře..., že si to neumíte představit a malá se těší na odměnu a dlabe.
Lucka: chutnají ji Be-be dobré ráno, domácí sušenky taky někdy udělám, tyčky ani suš.ovoce ji nebere, oříšky a jiné tvrdší věci taky nee. Ale zkusím roušířit sortiment domácí výroby:-)

0
před 9 lety Jitka

Určitě nedávat nic, v čem je ztužený rostlinný tuk. A čokoláda s 32 % kakaa už není čokoláda. Takový banán po obědě by nesnědla? Určitě jdou vyrobit nějaké dezerty, které jsou dobré a zároveň zdravé. Jednou bych umíchala tvaroh s cukrem nebo s medem a přidala ovoce, pak zase nějaký ovocný salát. Dá se toho vymyslet spousta.Některé děti májí rády i zeleninové saláty. Když se přidá jablečný nebo vinný ocet,tak si myslím, že tomu není co vytknout.

0
před 9 lety karča

Děkuju za typy. Když si představím dcerku, musela jsem se pousmát. Půl banánu sníme k svačině, stejně tak mléčné výrobky, dezerty, ovoce...máme ke svačině. Má své vybrané druhy, ledacos do ní nedostanu. Upřímně - neznám dítě, které by místo "něčeho dobrého" uvítalo ovocný nebo zeleninový salát. Každopádně bych za to byla moc ráda. Kolem se setkávám pouze s lidmi, kteří ládují děti sladkostma po celý den a já jsem ta "divná", přestože to nijak nehrotím. Já sama mám na sladkém závislost, proto se snažím dceru tomu neučit. Stačí ji malý čtvereček čokolády, aby byla spokojená. Já jí musím sníst půl:-(

0
před 9 lety karča

Abyste mi věřili, že s jídlem bojujem od narození: dcera 3 roky, 10 kg :-)

0
před 9 lety Monika

Moje děti mají rády slunečnicová a dýňová semínka.
A " kaki " by vyměnily za horu sladkostí :)
Letos zasadíme stromek.

0
před 9 lety Jitka

Syn také nebyl velký jedlík, ale vše se časem zlepšilo.Sladká tečka na konec oběda není nic špatného, ale s čokoládou nebo bonbony nesouhlasím.

0
před 9 lety karča

Kaki, kiwi, mandrinky, jsou taky naše oblíbené ovoce. Budeme letos taky experimentovat na zahrádce. Jsem rovněž proti bonbonům a čokoládám apod., proto jsem myslela, že hroznovým cukrem toho tolik nepokazím. I na ten si teď budu ale dávat pozor.

0
před 9 lety Lucka

Karčo, za sebe ještě určitě mohu doporučit různá lízátka a bonbonky od Candy Tree, které jsem sama vyzkoušela, jsou sice samozřejmě o něco dražší než běžné, ale slazené sirupem a bez éček a chemických blivajzů. Pokud malé nejedou oříšky (což pro tvrdost docela chápu), zkusit můžete ještě různé medové/karamelové variace utvořené doma nebo zkusit takové ty rýžové medvídky od racia s čokoládou apod.;-)

0
před 9 lety karča

Díky Lucko za typ. Mrknu na Candy Tree.

0
před 9 lety Lucka

Není za co:-) Doufám jenom, že jsem ten název nezblbla a napsala ho správně:)

0
před 9 lety vercounek

no jak to tak sleduju, tak je asi nejlepší ňáké sušenky, nebo tak něco upect. Lízátek se dá koupit spousta, kupovala sem ve zdravé výživě lízátka z javorového sirupu a měly úspěch. Na první pohled tedy vypadaly nic moc, ale dětem chutnaly :)

0
před 9 lety vercounek

Karča: taky mám dítě, co skoro nic nejí, ale tím, že mu budeš dávat odměnu, za to, že sní oběd, tím si akorát zaděláváš na problém v budoucnu. Co budeš dělat jednoho dne, až přestaneš odměny dávat a dítě ti bude brečet? Myslela si na to? :) ne fakt mě to zajímá, tim tě neprudím.

0
před 9 lety Jitka

Já bych viděla větší nebezpečí v budoucí obezitě. Každé dítě má období, kdy nechce jíst. Většinou se to časem samo upraví. Ale jestliže bude brát sladkost jako odměnu, tak se jednou bude čokoládou odměňovat samo. A dělají to i dospělí. Moje babička vždycky říkávala, že u plného stolu ještě hlady nikdo neumřel. A měla pravdu. Vám se možná zdá, že jí málo, ale jejímu tělu to zřejmě stačí. Co na to říká dětská doktorka?

0
před 9 lety Jitka

Ještě mě napadlo, jestli by malá neměla radši polévky? Můj syn je vždy zbožňoval a vydrželo mu to dodnes. Kolikrát si k večeři dá radši talíř polévky než chleba.

0
před 9 lety Monika

Moje děti také mají raději polévky než chléb.
Vývary i zeleninové( samozřejmě hráškovou, žampiónovou..)

0
před 9 lety Jitka

U nás bodují vývary.Jen kupované nudle mu nejedou.Takže jednou za čas udělám domácí a když není tolik času, tak noky,popř. játrové knedlíčky. To ho k jídlu skutečně přemlouvat nemusím.

0
před 9 lety vercounek

jitka: u nás to doktorka neřeší, řekla, že máme sice pár gramů podváhu, ale že se tím nemám stresovat. Malá nepapá ovoce, ale zase miluje obídky, zeleninky s rejžičkou. Večer kaše, taky není problém, ale ty svačiny...

0
před 9 lety Lucka

Verča: Veru, já sice děti ještě nemám, ale chci se zeptat, vzhledem k tomu, že vy mléčné výrobky jak vím nejíte, dávate něco z mléč. produktů dětem? Případně co na to vaše doktorka?
Já sice mléčného jím opravdu hodně, ale snažím se to občas prokládat sójovými a kozími jogurty nebo sýry, než pouze kravskými.
*omlouvám se, že jsem trochu odbočila tématem:)

0
před 9 lety vercounek

Lucko, já mléčné výrobky nejím, dceři občas dám jogurt z kravského mléka, dělám to nerada, ale doktorka sama říkala, že je potřeba jí občas jogurt, či tvaroh dát, aby pak nebyly velké alergické reakce. Ovšem, jogurty nesnáší,naposled zvracela, takže až jí bude rok, tak jí budu dávat kozí, či sojové a kravskými se už nebudu muset zabývat :)

0
před 9 lety karča

Dcerka jí k obědu pouze polívky, takže jí do nich namíchám všecko možné, zeleninu, maso, brambor.... Večer před spaním je taky zvyklá na kaši. Vercounek: jaké kaše dáváte vy?? Instantní?Odměňování po jídle se nebojím, nevyžaduje to vždy a když, tak jen malinký kousíček nečeho. Nikdy jindy během dne nic dobrého nedostane, tak mi to nepříjde taková hrůza. Jeden pásek malé čokoládky má na týden. Ale je to s jídlem čím dál lepší, to máte pravdu. S tím miminkovským obdobím se to nedá srovnat, to pila mlíko pouze ve spánku. Doktorka je ráda, že jsme na tom takhle a tuto stránku už neřeší. Jsme sledovány i na gastru a teď už vše ok, dříve nám hrozili nemocnicí. Možná jsem to tu moc zveličila, jen mne zajímaly typy na zdravější sladkosti, právě proto, že jich sníme malinko, chtěla bych dávat kvalitní. Ta lízátka s javor.sirupem jsem také zkoušela, ale po chvíli mi jej vrátila, bylo ho na ni moc. Raději má s tím hroznovým cukrem, které jde pokousat. Každopádně díky za všechny příspěvky.

0
před 9 lety vercounek

ano, večer dostává nemléčnou kaši od Hami bez příchutě, jako jedna z mála je bez chemie. A ráno dostává jáhlovou od Alnatura, nebo pohankovou atd.

0
před 9 lety Lucka

Já si myslím, že když Karča odměňuje jen občas a opravdu v rozumné míře, tak to by nemělo mít žádný negativní dopad potom na děcko. Sama jsem jako malá potřebovala někdy namotivovat trochu k jídlu:) Ale dnes už se "odměňuju" sama a jinak:-)
Spíš je horší, když matky cpou svou drobotinu sladkostma jen tak, "aby se mělo dobře" a nebo se ty děti rovnou odměnujou sami i když není za co.
Jinak ty dětské kašičky si dodnes dělávám k snídani i já, protože mi moc chutnají:D

0
před 9 lety vercounek

no já si taky dávám k snídani pohankovou, nebo jáhlovou kaši, anebo vločky. No, další hrůza je, když to jídlo rodiče do dětí cpou, to je pak další extrém. Ale k tý snídani, znám několik matek, co ráno dávaj k snídani dětem jogurt vyndanej právě z lednice. To bych nesnědla ani já (tedy ne ten jogurt, ale tu ledovou snídani :)

0
před 9 lety Lucka

Já mám ráda hlavně ty kukuřičné instantní;) To je fakt, ale na druhou stranu, aspoň že když už dají vůbec dětem něco k snídani, není to kobliha nebo sušenka...

0
před 9 lety vercounek

Lucka: asi tak :) no hlavně se všichni pořád oháněj tím, jak je všechno drahý, ale tyhle kašičky jsou za pár korun a dítě dostane to nejlepší, tak proč je teda nekupujou?

0
před 9 lety Sunriska

vercounek: Protože na to v televizi neběží tak duchaplné reklamy...:) Ale na to si každý musí přijít sám.

0
před 9 lety Lucka

Protože oni si to neumějí spočítat, stejně jako ostatní věci a reklama je taky fakt, proč mi dělali dětem kašičky (zdravé, plnohodnotné a chutné), když včera v TV říkali o ideální snídani v podobě čokoládových přeslazených lupínků, sušenek nadupanejch cereáliemi nebo třeba výborném měkké svačince s podobou medvídka (nechci uvádět) :-)...

0
před 9 lety vercounek

Lucka: myslíš ten chemický koktejl, který se tváří jako roztomilý medvídek? Jednou sem ho ochutnala a už tenkrát mi byla divná ta chuť, taková neidentifikovatelná, dneska už vím proč díky těmto stránkám :)

0
před 9 lety vercounek

Sunriska: to je fakt a ty máš děti?

0
před 9 lety vercounek

a když děláte dětem polívky, jak je zahušťujete?

0
před 9 lety Sunriska

Já ještě děti nemám, ale sestra má skoro rok a půl ročního a dost často tetkuju (=hlídám). Moc mě to baví, skvěle se spolu vyblbnem a aspoň ledacos okoukám a budu pak o to více připravená až to postihne mě. :)

Tuhle jsme ve škole měli zajímavou diskuzi na téma děti a stravování..Jedna známá se totiž od malička snažila, aby její dítko nejedlo žádnou chemii, jenom co nejpřírodnější stravu. Myslela to dobře, ale od té doby, co chodí do školky, je samá vyrážka a ekzém. Achjo, člověk to myslí dobře, ale nějak zapomíná na obranné reakce, které to tělíčko na tyto sajrajty pochopitelně nemá...
Setkali jste se s něčím podobným?

0
před 9 lety vercounek

no toho se taky děsím, stravy ve školce atd...malá má 9.5 měsíce a měla reakce na nutrilon, o kterém se všude píše jak je super, je to chemická s.ačka, bohužel. Jinak má samozřejmě co nejpřírodnější stravu, ikdyž občas jí dám i kupovanou výživu, ta jí teda taky nejede, takže na výlety stejně navařím :) nemá ezémy, ale průjmík, no a po jogurtu zvrací. Ikdyž sama maso už nejím, malé ho občas dám. Nekupuju jí teda sušenky, jen bezlepkové piškotky a kukuřičné křupínky. Ono je to dneska těžké, kdyby se ve školkách a jídelnách dala vybrat strava, co bude dítě mít, tak by to bylo jednoduché, ale jak to tak sleduju, tak u nás se za zdravou stravu považuje jabko k obědu a to je smutné

0
před 9 lety karča

vecounek a spol:-) ty jáhlové, pohankové kaše jíte jen tak? Jsou sladké? Nebo do nich přidáváte ovoce...? Malá vám tu kaši sní, pokud je nesladká a neochucená? Já to zkoušela od začátku, i sama doma dělat kaše - pohankovou, jáhlovou...ale malá se nechytla ani omylem. Tak kupuju v lékárně od Humany ochucené. Ale mrknu na tu Alnaturu a zkusím ji to dochucovat sama. Polívky zahušťuju tím vlastním obsahem. Rozmixuju všechnu tu zeleninu, maso...a uvařím těstoviny nebo nudle (ty nemixuju) a podávám. Jíme to tak i my s manželem. Většinou tam nesmí chybět červená řepa a trocha domácího rajského protlaku a to pak chutná jako rajská. Někdy nechám hustší a mám omáčku s těstovinama a někdy doliju vodu a mám polívku:-))Hlavně vím, že tak malá dostane do sebe vše potřebné. Jinak mi totiž maso do pusy nevezme (většinou domácí králík). Od mala jí chutnaly spíše kupované sklínky, než moje jídlo. Postupně jsem kupované míchala půl na půl s mým jídlem a pak už jen moje. I teď ještě občas koupím a zředím smetanou, ale většinou má domácí. PS: Mně třeba Brumík chutná:-))

0
před 9 lety vercounek

já si do kaší dávám lžíci medu a malá to jí jen tak, ale možná jí to začnu malinko časem přislazovat ovocným cukrem, nebo jak bude ovoce, tak ovocem. No jinak malá na obídek sní snad cokoliv, asi nejradši má dýni a řepu. Brambory dáváme výjimečně, ale rejžičku má denně, občas těstoviny. Maso a vajíčko jednou týdně. Polívku sme ještě nedávaly, ale určo zkusíme. Já si právě taky polívky zahušťuju jen zeleninou, je to mnohem lepší, než jíškou

0
před 9 lety Lucka

karča: já si vždycky do těch kaší přislazuju buďto medem, s oříšky a nebo když mám hnědý cukr či různé sirupy. Samotné jsem to už zkoušela, ale popravdě, nic moc:-)
Ono ty připravené kaše, co kupuji jsou úplně jiné, než když jsem taky dělala sama třeba tu jáhlovou. Proto je raději kupuji už předchystané a ty opravdu nemají chybu, hlavně jsou hnedka:)
(PS-k Brumíkovi, mě sice chutná taky, ale když čtu složení, tak do ideální svačinky-kord pro děti má hodně daleko:-))

0
před 9 lety monikki

My měly s dcerkou rády kaše a mléka od Babia, v biokvalitě a je to český výrobek. Chutnala mi nejvíc mléčná rýžová bez řepného cukru, sladká díky sladké syrovátce. Čaje stejné značky dětem kupuju stále.
Když jsem měla děti malinké, velkou inspirací mi byla knížka POLÉVKY A KAŠIČKY od Judity Hofhanzlové, později VAŘÍME DĚTEM, posledních pár let Jamie Oliver :-).
Sladím vetšinou medem nebo třinovým cukrem, bílý cukr používá jen manžel do kafe.

Třeba kvalitní hořké čokoládě bych se nebránila, pokud má vysoký obsah kakaa...

Když není ráno příliš času (jedno školkové - ta snídá ve školce a dvě školní děti), dají si jogurt (kupujeme Hollandii), jinak většinou opečený toust s nějakou pomazánkou (děláme doma většinou z plnotučného tvarohu nebo sýra Ricotta) nebo máslem a medem nebo kukuřičké lupínky s mlékem, syn s rostlinným mlékem... Jsem ráda, že jsou zvyklí snídat a snídají.

Taky polívky a omáčky nezahušťuju moukou, jen zelenina, kterou rozmixuju nebo jen její část.

0
před 9 lety karča

monikki: děkuju za tip. Značku Babia neznám, koupím nejspíš ve zdravé výživě?

0
před 9 lety Lucka

Jojo, od Babia znám výborné BIO čaje, vyrábí tedy především dětské i různě obohacené vitamínky apod.

0
před 9 lety Jitka

Už jste někdo ochutnal živou čokoládu? Ještě jsem na ní nikde nenarazila v obchodě, tak jsem si jí objednala z internetu. Je skutečně výborná.http://eshop.lifefood.cz/index.php?main_page=index&cPath=4

0
před 9 lety Lucka

Jitka:jo o té jsem hodně četla, docela mě to zaujalo, ale jak píšete, kromě internetu jsem jí ještě nikde v nabídve neviděla. Tak pak dejte vědět až si na ní pochutnáte:-)

0
před 9 lety Jitka

Já už jí snědla :-). Je výborná. Není hořká a má jemnou chuť.

0
před 9 lety vercounek

no k čajíkům, teď sem naposled koupila malé čajík malinový od Apotheke, kupuji od nich bylinné a malé moc chutnají, tak sem si řekla, proč nekoupit malinový že? No a až doma mě napadlo se podívat na složení. Maliny tvořily celých 5% z čaje, zbytek bylo aroma a jiné, no fakt mě to naštvalo. Ale kouknu na tu Babia, přiznám se, že jí neznám.

0
před 9 lety Jitka

Myslím,že v tomto čaji není nic závadného. Koupila jsem ho a chutná mi. Ovocné čaje jinak nekupuji,připadají mi hrozně umělé. http://www.lekarna.cz/pickwick-fruinty-rainforest-n-s-20x1-9g/

0
před 9 lety Lucka

Tak to jí možná co nejdřív taky vyzkouším, mě hlavně zajímal ten živý rozdíl oproti klasické:-D

0
před 9 lety Jitka

Živá se jí říká proto, že se dělá z nepražených bobů.

0
před 9 lety Lucka

Přesně to, o čem jsme mluvili...rádo by zdravé mlsání pro děti a přitom to jsou často takové jedy spíš...http://ona.idnes.cz/test-detskych-sladkych-svacinek-jsou-tucne-a-organismu-nepomohou-p98-/dieta.aspx?c=A120307_091132_dieta_pet

0
před 9 lety vercounek

no myslím, že tuk je u těchto svačinek to nejmenší zlo :)

0
před 9 lety Lucka

To jo, sámo sobě zdravý! tuk není ani žádné zlo, je-li v přiměřené míře, ale co do složení ideálu pro dítě...no nevím tedy, přesto to strašně moc lidí řeší stále stejným způsobem, dát mladýmu dvacku a kup si co chceš...

0
před 9 lety Momi

Ahoj,právě jsem se zaregistrovala,a rozkoukávám se :-)
mám synka,2,5r.,a snažím se,aby jedl co nejvíce zdravě.Všichni okolo si myslí,že to přeháním...
sladkosti mu nedávám,jogurty jen bílé,nesolím...
doporučíte i pro mě nějaké zdravé sušenky?
Dívala jsem se na Natural Karobky bez lepku a cukru,nevíte,kde sehnat?

0
před 9 lety Lucka

Momi: já myslím, že jestli máte v dosahu nějakou zdravou výživu nebo podobně, tam by je měly na 99% mít;-) PS-já bohužel i jako dospělá slýchávám neustále (už roky), že to přeháním se zdravím, a to se snažím "jen" o vyloučení všech zbytečných sladidel a škodlivých éček... Hold, každý s žije, jak umí (a může) :-))

0
před 9 lety Martina

U mých dětí to se sladkým moc nepřeháním. Spíše se je snažím krotit. Bohužel tuto snahu mi většinou babička zhatí. Vyřešila jsem to tak, že jsem domů i babičce nakoupila lízátka z hroznového cukru. O něm si myslím, že je pořád lepší než běžná čokoláda. Musela jsem jej shánět po lékárnách, ale pak jsem našla řešení. Vše nakupuji zde eshop.kaumy.cz a mám to bez starosti. Dokonce když potřebuji bonbošku jako dárek, tak jí beru taky tam. Jo mají tam bonbony Ricola. Mám pocít, že jsem je viděla v TV, ale zatím jsem je nechutnala. Máte s tím někdo zkušenost? Jaké jsou?
Díky

0
před 9 lety vercounek

Martina: no já mám kliku, že máma je velkým odpůrcem čokolád pro děti,takže vím, že on ní nic nebude, ale zbytek příbuzenstva? Ty jí cokoliv a kdykoliv, takže tam dcerku musím hlídat, aby jí něco nenarvali do pusy

0
před 9 lety karča

Tak já jsem nakonec přestala kupovat dobrůtky v obchodě a pravidelně dělám domácí. Taková bábovka s kousky kvalitní hořké čokolády (taky vaječňákem, psst!), malá se jí mohla s manželem ujíst. Sušenky, koláčky, placičky.... Včera mi dcerka (2,5 let) udělala velkou radost: byla s dědečkem v obchodě a mohla si vybrat něco dobrého. Prý řekla, že tady není nic zdravé, že nic nechce. Odešli s prázdnou. Je naučená, že zdravé dělá a dostává od maminky. Občas jí ale dám hroznový bonbon nebo lízátko nebo kousnout sójového suku (kupuju sobě, mňam!).

0
před 9 lety karča

Martina: Hned po narození dcerky jsme informovali celou rodinu o tom, že ji nechceme učit na sladké a nezdravé věci a přejeme si a prosíme je, aby to respektovali a dodržovali. Jinak, že k nim bohužel nebudeme dceru pouštět. Na tohle každý slyšel. S babičkama není problém, moje mamka je sama zastánce zdravé výživy a taky ostatní malé donesou místo sladkostí ovoce a když jsme na návštěvě my, nejprve se zeptají mne, jestli to malá může.

0
před 9 lety Lucka

karča: to vám závidím, že už tak malá dcerka má tak "velký" rozum, oproti mnohem starším puberťákům, kteří by spíš měli víc uvažovat, než něco do té huby strčí:D Je vidět, že se správně "pomamila":D

0
před 9 lety karča

Díky Lucko, jen doufám, že jí to vydrží. Taky se jí snažím připomenout pokaždé, když koukáme spolu na TV a je tam jakákoliv reklama, že jsou to všechno hlouposti a nezdravé a nedobré věci, které akorát stojí spoustu peněz. Myslím, že se to vyplácí a je to správné, ikdyž se někomu může zdát, že to třeba přeháním.

0
před 9 lety vercounek

no ježiš! Pokud to dcerce vysvětlíš, myslím, že dost rychle pochopí, jak se věci mají. No a pak ti v obchodě řekne právě toto :) doufám, že se mi to u toho našeho mrňouse taky podaří :)

0
před 9 lety vercounek

máte někdo recept na nějaké sušenky?

0
před 9 lety Lucka

karča: znám to, sama jsem v mém okolí za největšího nemocného blázna, který je až posedlý jídlem...a to jen proto, že si vybírám. Naopak obdivuju, že dcerce pěkně od mala dokážeš vštípit správná náhled, sama se jednou může rozhodnout, jestli se bude cpát burgerama z mekáče, nebo dá přednost opravdovému dobrému jídlu. Často slyším od matek, že tím nechce člověk dopřát dítěti nějakou radost a vše jen zakazuje, ale na druhou stranu v tom vždycky cítím trochu jakoby závist, že se někomu podařilo vychovat dítě se zdravými návyky a rozumem a ona sama vychovala cvaldu, který zná jen ty fast foody a nedokáže se osamostatnit=) alespoň tak to vnímám.

0
před 9 lety vercounek

pokud to smama bereš tak, jako že si něco zakazuješ, tak to tak budou brát i děti

0
před 9 lety Lucka

vercounek: to je jen můj příklad ze života, děti tedy nemám, ale když mě často přemlouvají "bože, dej si taky brambůrky, zákusek,, chlebíček...", nestačí jim říct, že nechci, nechutná mi to, nedělá dobře nebo prostě mě to neláká...nepomůže nic, vždycky na mě jen navalí věty typu že jsem na sebe přízná, zakazuji si věci, dokonce, že se toho jídla bojím... :) ale snažím se nikdy neuhnout, opravdu nevím, proč si dávat nechutně přesolené a mstané brambůrky nebo šunkový chlebíček kdo ví z čeho (já říkám, že často dozdobený Salmonelou:D)
Proto je super, že se karče povedlo od naprostého mládí vést dcerku správným směrem a nedovolí, aby jí ty blafy ničili tělíčko už odmala;-)

Já bohužel takové štěstí, takže jen když dnes vzpomenu, co do mě celé dětsví prali...uf, asi dali mému organismu tenkrát šeredně zabrat:)

0
před 9 lety Lucka

PS- tady je jeden z mých oblíbených receptů z BIO kuchařky na domácí sušenky:
150g hl.mouky BIO, 60g hl.m.kukuřičné,1,5 lžičky prášku do pečiva (beu fosfátu),70g másla,90g arašídového másla,170g hnědého cukru (krystal),1 vanil.cukr,1 vejce
Vše postupně smíchám (mouku dávám naposled-vše dle konzistence popř. přidám) a peču na 180°C dozlatova.
Jinak když dáš třeba jahelnou nebo jinou mouku-jde z toho udělat výborná bezlepková bašta. Taky jsem zkoušela už udělat napůl s cukrem a napůl javorový sirup, popř. med;-)

0
před 9 lety happy.lenulka@

Veru super recept na výborné sušenky bez cukru jsou na mém blogu o zdravém stravování. Adresa na blog u mě na profilu ;-)

0
před 9 lety vercounek

no já to nemyslela přímo na tebe, spíš tak globálně, ale jak to tak vidím, tak to vyznělo jinak, než sem myslela :) jooo, znala sem jednu holku, co si po večeři dala pytel brambůrků no a svých 20 kg nadváhy následně svedla na štítnou žlázu...tohle taky nesnáším, když je mi nabízeno to, o čem všichni vědi, že nejím a ještě ze mě dělaj blbce, že to nejím, ale to je asi všude...

0
před 9 lety vercounek

díky za recepty, určo vyzkouším a když už arašídové máslo, potřebuju typ,jaké použít.

0
před 9 lety Sunriska

Co se týče toho zahušťování - zkoušeli jste Hrašku? Obsahuje hrách, směs obilovin a koření. Neobsahuje cholesterol ani lepek. Zatím jsme si ji jen koupili, tak jsem zvědavá, jestli ta hrášková chuť tam nebude moc cítit, abych ji mohla dávat do všeho.

0
před 9 lety vercounek

sunriska: tak to sme na tom stejně, taky sem zakoupila, ale ještě nevyzkoušela :)

0
před 9 lety Jana H.

kde prodávají Hrašku? taky bych vyzkoušela...

0
před 9 lety Sunriska

Jana: Kde jinde, než ve zdravý výživě...:)

0
před 9 lety Jana H.

no tak to s asi budu nějakou muset sama otevřít :-) už o tom dlouho přemýšlím...

0
před 9 lety Lucka

Jana: ve zdravé výživě určitě, ale já na ní už kolikrát narazila v běžném obchodě, zkuste jen pořádně zapátrat, protože lidi tohle moc neberou a často je to jen po pár kusech nebo někde zastrčené, jako to podřadné:)

0
před 9 lety vercounek

lucka: hlavně, aby to nedravý jídlo od toho zdravýho něco nechytlo :D

0
před 9 lety Lucka

No jo, když oni mají furt větší kšefty z toho, že lidi radši naberou hramodu bezva levný semletý strouhanky apod., než mnohem lepší hrašku:)
je na každým, co si vybere (pokud tedy najde to co hledá), protože to tak je obvykle se vším, co je zdravější a jde méně na odbyt, že je to zastrčené nebo někde "mimo" dosah=)

0
před 9 lety Jana H.

bydlím v oblasti, kde najít prodejnu se zdravým jídlem je dost problém...a v jediné Zdravé výžvě v okolí je tak nepříjemná prodavačka, že jsem naštvaná jen tam vlezu, ale našla jsem v okolí naštěstí internetový obchod, který má dobrou nabídku... jen já radši čtu složení na potravinách, takhle musím sahat je po osvědčených věcech a nebo nakonec skončím v DM a koupín Alnaturu, což je z mého pohledu sázka na jistotu.

0
před 9 lety Monika

Hraška : http://www.ceria.cz/index.php/produkty/hraska

0
před 9 lety Monika

Jana : Hrašku je možné koupit i v lékárnách : http://www.ceria.cz/index.php/kde-nakoupit

0
před 9 lety Monika

Seznam prodejen Zdravé výživy v ČR
http://www.vegetarian.cz/kde_nakoupit.html

0
před 9 lety Jana H.

díky všem za odkazy, je vidět, že mám ve zdravém stravování ještě mezery :-), ale to je vlastně ten důvod, proč sem pravidelně chodím

0
před 9 lety Danča

Hraškou zahušťuju už pár let, jsem bezlepkář..., mají na zahušťování, pikantní atd.
Je potřeba počítat s tím, že má svou chuť, takže ji vtiskne i jídlu, ale není výrazná, ale na zahuštění třeba svíčkové se moc nehodí:-)
Jinak ji dávám místo mouky i do bramboráků, jsou i křupavější a pikantnějí, nebo z ní udělat těstíčko na obalování...
Prostě je to všestranná ,,věcička" tahle hraška, a v mé kuchyni naprosto nepostradatelná:-)

0
před 9 lety Jana H.

já stejně smetanové omáčky vůbec nejím a na zahuštění zeleninových jídel a polévek používám mixovanou zeleninu nebo bramboru, tak pak asi bude Hraška dobrá, už se těším až to vyzkouším...ještě by mě zajímalo, když bych obalila maso v Hrašce a chtěla ho péct v troubě na pečícím papíru místo smažení na pánvi, jestli i na tento způsob je vhodná.

0
před 9 lety Danča

ta svíčková byla daná jako velký extrém, že tam skutečně ne..., jinak k jakékoli zelenině v pohodě... Ohledně toho masa, sice jsem to nezkoušela, ale myslím, že by to mělo jít, na pánvi to peču ,,nasucho", tedy bez oleje, takže je to v podstatě podobné. Bramboráky naopak často dělám v troubě:-) Ale jak píšu, osobní zkušenost s tím nemám

0
před 9 lety Jana H.

jakou používáte pánev? mně to "smažení" na sucho moc nejde, bez ohledu na to v čem obaluji...bramboráky v troubě jsem nezkoušla, ale je to dobrý tip.

0
před 9 lety Danča

Dostala jsem jedny Vánoce titanovou pánev, na ní to jde, na teflonkách mi to moc nešlo, bylo lépe použít nějaký ten tuk...
Bramborák někdy dělám i na sladko v troubě, tedy nedávám v tom případě do něj česnek a koření, ale ,,těsto" je v podstatě stejné a na vrch se to poklade třeba jablky, švestkami - čestvé nebo kompotované..., ale je pravdou, že zatímco někdo se po tom může utlouct, jiný vrtí hlavou a odmítá to jíst:-)

0
před 9 lety Jana H.

ráda zkouším nové věci a nezní to úplně špatně :-)

0
před 9 lety karča

Tak jsem s dneska (včera) zase naštvala. Mamka koupila dcerce v lékárně bonbony v krabičce jako jsou Energit pro dospělé, tak Kids (nebo jak je ten název), se spoustou vitamínů apod....Jen aby doma něco měla pro případ potřeby. Přečetla jsem si složení a když jsem došla po všech ostatních svinstvech až k acesulfamu K, nepokračovala jsem a mamka měla zákaz. Když jsem se v lékárně ptala já po nějakém lízátku (kromě z hroznového cukru, ta už taky nekupuju), tak mi dala nějaké vitamínové, kde ale není napsáno složení, apod.... Prostě zdravá sladkost pro děti neexistuje.

0
před 9 lety Lucka

Rodiče jsou v tomhle nevinném rozmazlování nepoučitelní:) To znám, jedině znovu napéct doma nějakou dobrotu, kam si dá každý co má rád a ví co v tom je a pochutnávat si na sladkém vlastnoručně vyrobené:)

0
před 9 lety Monika

Teď začnou být aktuální nanuky a zmrzliny.Objednala jsem formičky na nanuky od Tescomy a budu dětem vyrábět nanuky z ovoce, když si přečtu složení nanuků, tak je to děs. Zatím jsem našla dobrého akorát mrože.

0
před 9 lety Lucka

Je to bída, to je fakt, já sama když už mě přepadne chuť na zmrzku, tak si dám Míšu a nebo toho Mrože. Točené raději nevolím.

0
0
před 9 lety Monika

Tenhle Mrož mi zatím vyšel nejlépe : http://www.chemievjidle.cz/nanuky/prima-mroz-jahody-v-cokolade-nowaco-opava

0
před 9 lety Lucka

To vím, ale z té nabídky jsou i mnohem horší a Míša mi aspoň chutná, lepší je asi ten Mrož, ale když si chce člověk někdy opravdu mlsnout, tak ho prostě sním. Věřím, že mě jednou za čas Míša ani Mrož nijak neskolí:)

0
před 9 lety karča

Lucka: Mě spíš naštvalo, že se nedá nikde sehnat nic zdravého pro dítě, ani v lékárně. Mamka si naivně myslela, že tam koupí zdravou sladkost. Jinak na formičky taky mrknu a budu dělat nanuky doma. Letos poprvé poznávám, že je dcerka "zmrzlinový typ" a kupovat jí ta umělá svinstva nechci.

0
před 9 lety Lucka

To nedá no, lidi jsou rádi, že seženou fajn osvěžení v horku a málokdo hledá opravdu dobrou zmrzku, většinou vybírá jen podle chuti, takže výrobci mají docela volnou ruku ve složení.
Vím, že v jednom městě vyrábí nějaký pán opravdu poctivou domácí zmrzlinu a prodává jí normálně ve městě a přesto, že je dražší než vedlejší levné stánky, má docela u lidí ohlas. Jenže to je jen jehlička v kupce sena a slabá vyjímka:)
Také jsem slyšela o bio zmrzlinách, ale toho je asi tak mizerně málo, nikde jsem je ještě neviděla nabízet.

0
před 9 lety Jitka

Já taky myslela, že bych v lékárně mohla koupit něco zdravějšího. Ptala jsem se,jestli mají žvýkačky bez umělých sladidel. Nabídli mi orbitky. Je to smutné.

0
před 9 lety Špaček Meruňkový

Dobrý večer paní Karčo, nikdy nikam nepíšu, ale Váš příspěvěk mě nadzvednul ze židle. Jsem matka dvou dětí 9 a 6 let. V současné době studuji obor nutriční terapeut a jako absolventskou práci jsem si vybrala téma "Faktory ovlivňující výživu dětí v předškolním věku". Toto jen pro upřesnění, že mám nějaké povědomí o zdravé výživě. Mé děti jsou zářným důkazem, že zeleninu lze milovat. A upřednostňují ji před sladkostmi. Že dcerce dáváte sladkosti za odměnu , za to že snědla jídlo, tak si na sebe pletete bič. Pohlédněte do budoucna: jak dlouho jí budete odměňovat za snězený oběd? Do 3 let? Do 4 let? Do 10 let? Do 15 let? Jak jí vysvětlíte, že dnes už dobrotku nedostane? Že už je velká? Že už je rozumná? Ve školce, posléze ve škole toto dcerka nebude očekávat? Věřte, vím o čem píšu. Moje děti než pochopili, že hlad je nejlepší kuchař taky frflaly a věřte mi, že občas mi tekly nervy. Ale důležité je neustoupit. Nevím jak je Vaše dcerka stará, ale nároky na množství stravy se mění podle toho jak dětí rostou. Nyní máte jedinečnou příležitost dcerku nenásilně naučit jak se zdravě stravovat nebo taky ne. Pokrmy nabízejte trpělivě třeba několikrát. Mi se osvědčilo, když dcerka měla své vrtochy, že měla u sebe svou oblíbenou panenku a jako jí krmila a já krmila dceru a závodily jsme kdo bude mít snězeno první. Taky je dobré když se dítě účastní při vaření. Může třeba nakrájet mrkev, brambor, nebo pod dohledem zamíchat v hrnci. A pak můžete dcerce říct, že co si uvařila, tak ať si pěkně spapá. Končím svůj předlouhý příspěvek, prosím, neurazte se, vše bylo myšleno v dobrém. Přeji mnoho zdraví a úspěchů!!!

0
před 9 lety karča

Děkuji za příspěvěk. Možná jste nečetla všechny mé příspěvky ve zdejší diskuzi, jinak byste věděla, že to "odměňování" za snězené jídlo není pravidlem a dcera je pokaždé nevyžaduje. Pokud něco dostane, je to např. jeden čtvereček malé Kinder čokoládky. Někdy si na sladkost nevzpomene celý den, stejně tak na návštěvě nebo mimo jinde domov. Ovoce a zeleninu taky miluje. U nás to bylo od narození trochu o něčem jiném, než běžném frflání u dětí. Odmítala jakoukoliv stravu od narození, vyhladovět jsme nechali i celý den, déle to u mimina nešlo. Měla problémy se zdravotním stavem a hrozila nám hospitalizace, takže jsme opravdu nebyly klasický případ. Ani teď ji do jídla nenutím, baští už celkem slušně, vše se zlepšilo. Vaří i peče se mnou, děláme zálivky na zelen.saláty a proto je pak i se mnou jí. Teď jsem jen chtěla najít něco zdravého, kromě toho, co si sama upeču, co bych jí mohla občas dát nebo když jdeme mezi děti, ať jí není líto, když ostatní mlsají klasické nezdravé bonbony a lízátka, tak ať má taky něco, svého a zdravého. Z budoucna opravdu nemám strach, dcerka není vzdorovitá tvrdohlavka a už si nechá věci vysvětlit.

0
před 9 lety karča

PS: jinak děkuji za každý řádek, ze všeho se snažím si něco vzít.

0
před 9 lety Špaček Meruňkový

Dobrý večer, ještě musím zareagovat. Máte pravdu, že jsme nečetla všechny příspěvky jen jsem to tak proletěla. Takže Váš postoj naprosto schavaluji a máte pravdu, že zdravá sladkost nejen pro děti neexistuje. Pokaždé jak jedeme nakoupit jsem čím dál tím více znechucená a to s cenami a kvalitou, hodilo by se spíše napsat nekvalitou potravin. Jsme popelnicí potravinových koncernů. A lidi hlupáci si to nechávají líbít a ty sračky kupují. U našich dětí jsme mlsání vyřešili tak, že prostě nemlsají a když jdou k prarodičům , tak dělám, že nevidím, že tláskají čokolády a oplatky. Naštěsti babičky pochopily, že nemají kupovat laciné hnusy. Co mě pobuřuje, že ve školkách do dětí cpou bonbony. A to mě rozčiluje nejen z hlediska prázdných kaloríí a leptajícího cukru zubní sklovinu, ale hlavně to, že jsou dvě učitelky na dvacet dětí a jak uhlídají, že děti jsou v klidu a s bonbonem neběhají popřípadě neskáčou. Před několika lety jsem viděla dokument - stalo se to v Polsku devítiletá dívka, zaskočil ji bonbon tak neštastně, že se začala dusit a než ji odborně ošetřili, částečně jí odumřel mozek (nedostatek kyslíku - nemohla se nadechnout) a dodnes je v komatu a neví se co bude dál. Na to si pokaždé vzpomenu. No nic končím mějte se fajn ať se daří cele Vaší rodině.

0
před 9 lety karča

Děkuji. U nás se museli přizpůsobit i prarodiče a tetičky a sladkosti nedávat. Dostali to příkazem!:-)) Nahrazují to ovocem a zeleninou nebo se mě nejdříve zeptají. Ty bonbony mě štvou, protože snad není odvětví, kde by tímhle děti neodměňovali. U dětské lékařky, zubařky, kadeřnice... A málokde se nejdříve zeptají rodiče, zda to jejich dítěti dát mohou.

0
před 9 lety karča

O tom případu s holčičkou nemluvě, raději nemyslet...

0
před 8 lety mm

Zkuste se ještě podívat na sonnentor.cz
Mají sladkosti, čaje, mají i výborné koření, bylinky a vše je z kontrolovaného eko zemědělství. Není to sice česká značka, ale některé věci od nich prostě ráda beru. Navíc u nás v čajovně si to mohu objednat a neplatit tak poštovné a balné.

0
před 8 lety karča

Tak jsem koupila doufám zdravou náhradu za Nutelu, když maou honí mlsná a nechcu ji dávat čokoládky ani jiné sladkosti. Je to karobový krém Karobena. Je moc dobrý, dá se mazat i jíst samotný. Jediná věc ve složení, ze které nejsem nadšená, je ztužený a neztužený palmový tuk.

0
před 8 lety karča

A ještě jednu dobrůtku jsem si koupila - Sezamela. Je to sezamová omáčka a rýžový sirup. Jen doufám, že bude chuťově lepší než Tahini, z toho jsem nadšená nebyla. Nejdou mi přidávat potraviny, jinak bych to sem šoupla.

0
před 8 lety Míla

Zdravím,z toho co jsem zde přečetla, za stesky maminky, mi vychází jen, že by se možná mohla zamyslet nad tím, zda v době kdy dcerku nosila v bříšku ona sama neměla strach, ne-li hrůzu z toho kolik během těhotenství přibere a jestli pak ta kila navíc půjdou dolů.

0
před 8 lety Míla

Ono totiž to malé co nosíme pod srdcem cítí a vnímá úplně vše co se děje v matce. Hezký den.

0
před 8 lety kara

Dobrý den. Pokud se jedná o mě, strachy a už vůbec hrůzy z váhových přírůstků jsem v těhotenství rozhodně neměla. Spíše naopak - doktorovi vadilo, že přibírám málo. Já ale nic kolem hmotnosti neřešila. Byla jsem vždycky spíš "podvyživenější" typ, takže u dcerky hraje určo roli i dědičnost. Porodem se to bohužel změnilo a kila jsou tu:-) Ale souhlasím s tím, že pokud se narodí nemocné dítě, prvotní problém je v matce.

0
před 8 lety karča

kara=karča:-) překlep.

0
před 8 lety Čechová

Normálně do diskuzí moc nepíšu. Tahle mě ale docela poučila. Děkuji všem přítomným za dobré nápady na zdravé či alespoŇ zdravější pamlsky. A také přidávám jeden nápad. Objevila jsem žitné sušenky z edice "Víte, co jíte". Asi tu nesmím dělat reklamu, ale myslím, že lze dohledat na netu firmu a tyto zdravé sušenky. Firma nemá všechny produkty ultrazdravé, ale něco z toho podle mě fakt stojí za to. Soulasím, že co si ssma upečeš, to bude vždycky nej, ale když nestíhám...

0
před 8 lety Dita

Trochu to sem nepatří, ale nedá mi to jinak, než se zde podělit. Kamarádka z bývalé práce vložila na soc. síť jak si její 1,5-letý syn pochutnává na amerických bramborem, s osmaženým kuřecím prsem a kečupem. Kobliha a langoš, to už jsou takové vedlejší produkty jeho stravy. Kam dali dospělí rozum.

0
před 7 lety Veronika

Jenom se chci podělit ohledně zdravé sladkosti, o které se zmínila i Karča. Je to Karobena. míchám dohromady Tahini pastu a Karobenu asi půl na půl. Samotné Tahini mi moc nechutná a ta Karobena je zase moc sladká, ale takhle dohromady je to opravdu výborný a jím to místo sladkostí, stačí málo a zaženu chuť na sladké. občas dám i synovi tak snad je to opravdu zdravý i když je v Karobeně ten palmový tuk.

0
před 7 lety Lucka

Já bych chtěla MOC doporučit a pocvhálit tyhle "chipsy". Vždycky mě lákají nezdravě vypadající zdravé potraviny, vypadají jako klasické "čipsy", jsou to bezlepkové luštěninové veganské chipsy s mákem a mooc dobré, určitě večer k zobání ideální místo tyčinek a brambůrek.
(Jsou pouze z hrachové mouky, máku, rostlinného oleje a špetky soli.)

-1
před 7 lety sandra

Lucka: nechci vás zrazovat, ale prý jsou chipsy jako chipsy. Někde jsem četla nebo slyšela, že i ty "zdravé" celerové nebo mrkvové chipsy jsou úplně stejně kalorické, jako ty klasické.:o( Tak nevím nevím...

-1
před 7 lety Martin Vozka

Na čipsech (jakýchkoli) je nezdravý především tuk a sůl a hlavně smažení jako takové. http://krasna.nova.cz/clanek/fitness/proc-vadi-smazena-jidla-a-co-si-dat-misto-nich-2.html
Koupil jsem si v dmDrogerii v BIO koutku řepno-celerové chipsy, a už podle chuti a reakcí organismu jsem poznal, že je to jedno, jestli z brambor, nebo celeru, či řepy. :-( Bohužel.
Tohle vřele doporučuji k poslechu: http://www.rozhlas.cz/strednicechy/hubnetezdrave/_zprava/chcete-zhubnout-smazenemu-jidlu-se-obloukem-vyhnete--1307652. pí Cajthamlová, přesto, že vystupuje v TV ( :-) ) má v tomto pravdu.

0
před 7 lety Lucka

Sandra: Ano, ale jde o to číst, v těch "superzdravých" řepových a celerových opravdu není nic moc až tak zdravého, protože jsou stále klasicky smažené, se spoustou tuku, u těhle to opravdu není, jsou i takové "sušší", ale moc dobré a v rámci vhodné alternativy super.

-1
před 7 lety Martin Vozka

Pokud jsou smažené, a ne třeba sušené (o čemž nepíšete), mohou být třeba trošku méně škodlivé, ale rozhodně ne zdravé.(a mínusujte si jak chcete, to dětem zdraví nepřidá :-) ) Opravdu vřele doporučuji tentokrát si poslechnout pí. dr. Cajthamlovou, není to ani moc dlouhé.

0
před 5 lety Sabina

Dobré odpoledne, nekupujete někdo dobré mlsání pro bezlepkáře? koukám různě, ale obal mi nic neřekne, už jsem vyzkoušela docela dost, ale nic mi nezachutnalo tak, abych si to koupila znovu. Díky za tipy

0
před 5 lety Eva

zkus něco od http://bio-pro.cz/produkt-kategorie/susenky-a-tycinky/ mě  zatím všechn, co jsem koupila chutnaly.

0
před 5 lety Kristýna

Dobrý večer, my máme vyzkoušený produkty pro bezlepkáře od značky Leone (z Itálie). Vždycky jsme si moc pochutnali. Stránky jsou www.pastilkyleone.cz  a mají i dobroty bez cukru (vhodné i pro cukrovkáře). Tak uvidíte...

0
před 5 lety Martina

Já jsem dávám jako pamlsek od hipp.cz fruit fun kapsičky. Máme to místo svačinky a zároveň tím smáznu i pamlsek.

0
před 5 lety Iveta

No je dobrá volba dát dítěti ovoce místo jiné "nezdravé" dobroty. :)

0
před 5 lety Martina

Já jsem to tak právě naučila, že za odměnu dostáváme ovoce. Na sladkosti jsem neučila zatím vůbec. A prochází mi to :D

před 5 lety akinom

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 4 roky Hana M.

my zobeme susené plody kustovnice čísnké, máme je rádi celá rodina a je zdravá

0
před 4 roky Vladka

Muzou to i malé deti? Dívala jsem se a nasla jsem znacku Himalyo, neznáš?

0
před 4 roky Hana M.

nevím, jak velké máš deti, ale já mám prvnácky a ti to jí s chutí

0
před 4 roky Natálie

Ahoj, nějaké recepty na zdravé(zdravější) sladkosti?

0
před 4 roky Tatiana

Na webu svet-zdravi jsou super recepty, pekla jsem podle nich i nějaké vánočnícukroví a bylo překvapivě super. I manžel se olizoval :)

0
před 4 roky Luccy

Stačí zadat do googlu "zdravé recepty" a vyskočí ti toho mraky :)

0
před 4 roky Natálie

Díky moc, chtěla jsem spíš něco osvědčeného, google samozřejmě používat umím.

0
před 4 roky Kecalka

myslím, že nejzdravější mlsání pro děti je ovoce..:) Ale nechci nikomu do ničeho kecat.

0
před 4 roky Alena

Za naši rodinu mohu doporučit patilky Leone. Vynikající chuť hlavně těch failkových a poznáte, že jsou opravdu z kvalitních surovin.

0
před 3 roky Linda

My doma všichni ujíždíme na zeleninových chipsech Yes chips :) http://www.yeshop.eu/chips Tohle je zdravá doprota :)

0
před 3 roky Miška

Lindo, to je co? O tom jsem nikdy neslyšela... Co to je zač?

0
před 3 roky Olga

Ahojky :) Tak já musím říct, že já na těch zeleninových chipsech Yes chips úplně ujíždím :) Jsou chuťově výborné a navíc zdravé :)

0
před 3 roky Simča

No, holky, já nad těma yes chips taky uvažuju... Asi si objednám všechny příchutě a uvidím, které mi budu šmakovat nejvíc :D Jaké chutnají tobe? :)

0
před 3 roky Helena

Hele, jako asi takhle... Mě nejvíc chutnají ty chili, ale tobě třeba budou chutnat jiný :) Ale jako určitě si objednej všechny a uvidíš :)

0
před 3 roky Ondra

Ahojky :) No a všem jsou tyhle chipsy zdravé? To se nesmaží? Nebo jsou smaženy jinak? :)

0
před 3 roky Jenda

Ondro, no, to je dobrá otázka... To mě teda zajímá... Budu sledovat...

0
před 3 roky Eliška

Děcka, k těm yes chips - za mě je to příjemná změna oproti brambůrkám, nepřesmažené, zdravá svačinka, která zasytí díky bílkovinám, bez lepku, veganské :)

0
před 3 roky Kájka

Zkoušely jste dělat nějak zeleninové chipsíky i doma? výsledky k pochlubení?

0
před 3 roky Drovneii

Jednou mrkvové, ale neodhadla jsem čas. V létě ale nejspíš zkusím znova, láká mne to. Co zdravější mls přes Vánoce, ať to není pořád dokola jen sladké cukroví...

0
před 3 roky turbinka

dělám přes svátky takové zdravější cukroví, ať do sebe děckaneperou jen to sladké

0
před 3 roky Sandra17

můžu se zeptat jaké? Letos klasické nějak dochází, tak asi ještě něco jednoduchého dodělám, ať je na silvestr. Našla jsem nějaké zdravější na svet-zdravi.cz, zkoušela jste některá tyto?

0
před 3 roky Erika

Hele, já jsem je jednou doma zkoušela dělat, ale jako :D je to marný. Tu chuť yes chips (ty mi chutnají nejvíc) já prostě netrefím :( Takže se není čím chlubit :D kupuji i nadále zde - https://www.yeshop.eu/ Jo a mimochodem - chodí se i na stul na silvestra :)

0
před 3 roky Ema

Eriko, jsou ty yes chips vhodné i pro celiaky? :)

0
před 3 roky Erika

Emo, ano ano, jsou :))

0
před 3 roky Radka

Holky a ty yes chips koupím jen na netu? Nebo je mají i v nějakým obchodě...? Abych na ně nemusela čekat :D

0
před 3 roky Šárka

Radko, já jsem je o víkendu viděla třeba v Globusu :) Měli je tam hned při vchodu :)

0
před 3 roky Šárka

No, tak to mě teda moc nepotěšilo :D U nás globus není... No, nevadí, dál budu objednávat :) Ono je to docela rychle doručený :)

0
před 3 roky Slunew

Děkujeme těm, co nám - FÉR potravině - už přispěli. Bohužel na HITHITu buď vyberete celou částku, nebo se peníze vrací. Prosím, rádi bychom aby se to povedlo a my mohli rozšířit počet ohodnocených potravin v databázi. Vždyť aplikace je zdarma pro kohokoli, takže pomůžete nejen finančně nám, ale i sobě a ostatním aby byl lepší a větší nástroj při výběru potravin. Jestli vám není jedno, co jíte, chtěli byste mít přehled o tom, co všechno s kterou potravinou sníte navíc, tedy to, co tam vážně nechcete, zapojte se. Díky Tým FÉR potraviny (provozovatel i lidiček) https://www.hithit.com/cs/project/4794/s-fer-potravinou-vis-co-skutecne-jis

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 10


Přidat příspěvek