Zelená zelenina, která být zelená nemá

0
před 9 lety Pichková Eva

Poslední dobou narážím pouze na zeleninu, která je z vrchu zelená. Brambory, celer,....cibule - zelená jak brčál.

Čím myslíte že to je, sklízí zeleninu příliš brzo, pěstuje se vůbec v hlíně? A je vůbec dobré takovou zeleninu konzumovat, není jedovatá v této podobě?

0
před 9 lety ajkap7@

Nie som odborník, iba amatér, ale myslím si, že na zelenine ozelenejú časti , ktoré sú vystavené slnečnému svetlu viac, ako je to obvykle, takže by to nemalo byť na závadu okrem zemiaku, v ktorom sa v takýchto častiach tvorí jedovatá látka (solanín?), preto tieto časti zemiaku je nebezpečné konzumovať.V mrkve v zelenej časti je viac dusičnanov, preto tiež sa nedoporučuje túto časť konzumovať, treba to vyrezať. Ak sa mýlim, opravte ma niekto.

0
před 9 lety Lucka

Také se připojuji k tomuto názoru, pokud je málo Sluníčka na tu část, nestačí vlastně dozrát, např. často znáte rajčata, která se nechávají pak nazelená i "dojít".
Jinak co se týče brambor, rozhodně pozor, určitě je nikdy nejezte, protože vzniklý solanin je skutečně jedovatý.

0
před 9 lety Pichková Eva

Děkuji za reakce, myslím spíše zeleninu co roste v zemi a v hlíně, ta na sluníčku nedozrává.
Asi to bude tím, že zelené části hlínu neviděli a koukaj napovrch a na sluníčku zezelenaj, ta část co je v zemi má barvu takovou, jakou by měla mít.

Právě se mi nabízí varianta smytí deštěm, proč ale mám potom celej pytlík brambor zelenej. Přece nemůže být celá brázda odkrytá hlínou.

Holky Vám se nestává tenhle problém se zeleninou?

0
před 9 lety Jirka

Brambory na stánku musí být chráněny před sluncem aby nezezelenaly, zelené jsou jedovaté, zrovna tak jsou jedovatá zelená rajčata, mrkev stačí okrojit s cibulí není žádný problém.
Ještě jsou dvě příčiny proč jsou brambory zelené, špatně přihrnuté řádky a dlouhá doba co ležely na poli vyorané.

0
před 9 lety ajkap7@

ano, zemiaky ktoré vykukali ponad hriadku a rastli nie v zemi ale na slnku sú zelené, ale tiež tie, ktoré skladujete na svetlom mieste zozelenejú, zemiaky sa musia uskladňovať v tme
zelené paradajky, tak ako aj zemiaky sú jedovaté,nemali by sa jesť , nebezpečné sú hlavne pre malé deti a tehotné ženy!

0
před 9 lety Danah

Mě zase brokolice žloutne.:-) Krásná, pevná- ale okraje růžiček hned blednou, nevydrží do druhého dne. Není ze supermarketu.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 2


Přidat příspěvek