Zelenina z trhů

0
před 9 lety Lucka

Pokud zajdete také i v tomto období občas pro zeleninku nebo ovoce na trhy, možná se jako já setkáváte často s nepříliš dobrou kvalitou...kolikrát se až divím, co ještě prodejci prodávají. SZPI zveřejnila článek, jak potraviny v zimě vybírat a na co dát pozor.
http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1000530&docType=ART&nid=11327

0
před 9 lety Jirka

Když mrzne zeleninu a ovoce na stáncích nekupuji.

0
před 9 lety Danah

Při téhle příležitosti jsem si vzpomněla, jak v polovině 90. let odjela parta mladých kluků do Itálie domluvit si brigádu trhání jablek na farmě. Majitel farmy je provedl po celém pozemku, vše jim vysvětlil. Na kluky ovšem udělal největší dojem jeho prvotřídní obrovský sklad jablek: ovoce je uchováno při stálé teplotě a vlhkosti, vše hlídá elektronika. Kluci obdivovali sklady, a majitel jim prozradil, že je to předloňská úroda jablek, která se expedují na trh, když je nejpříznivější výkupní cena. Jablíčka jak malovaná, ale co v nich může po roce a půl být za živiny a vitamíny? To jsou přesně ty krásné plody, které za nemalý peníz koupíte a doma rozkrojíte,a uprostřed jsou shnilé. Neviditelná ruka trhu dělá ze zdravých plodů jen žaludeční "ucpávku".

0
před 9 lety Lucka

Ty jo, tak takové sklady bych chtěla vidět:-) A schválně bych ochutnala, možná by to bylo něco jako naše rajčata z dovozu v létě - kousnete, ale chuti rajčátku to ve skutečnosti ani nezamávalo...
Jinak se tedy zeptám, kde v zimě nakupujete nejvíc ovoce a zeleninu?

0
před 9 lety Jirka

V Přerově v Bille, ostatní obchody jsou buď ještě horší, daleko nebo si tam musíte dávat víc než na nákup pozor na kapsy, kabelku a dopravní prostředek.

0
před 9 lety Lucka

Takže spoléháte teď přes zimu na markety? No ono co jiného=( já tu mám k dispozici tak Kaufland, Penny a Lidl, takže musím když už vybírat z toho.

0
před 9 lety Danah

Lucka: Je fakt, že já právě nejvíc na rajčatech poznám ten nedostatek v chuti a vůni. Chuť rajčat, co si pamatuju z dětství, je už v nenávratnu. Zeleninu a ovoce koupím v místním vesnickém obchodě, kde i vykupují úrodu z okolí. A za kopcem je farmářský obchod také s úrodou nejen z regionu, ale i z dovozu- zboží je dobře označené. Do super-hyper nemusím jezdit.

0
před 9 lety Lucka

Přesně tak, na těch je to poznat nejvíc, a když mám rajče ze skleníku a z Kauflandu, ani nevím, že to z krámu má chutnat něco, jako rajče. Závidím vám, že to máte takto vyřešené, mě tady buhožel nic jiného, než ty markety nezbývá:( Musela bych jezdit desítky km za nějakými farmářy, pokud by v okolí vůbec byly a nabízely by k prodeji. Viděla jsem tu zatím jen brambory a ty zrovna máme od známého domácí, ale klasickou zeleninu nebo ovoce jinak tady neseženu, jen jak tedy píšu když sem tam občas za nějaký měsíc přijede stánek se zeleninou. (Ovšem ani tam si nejsem 100% jistá původu:-()

0
před 7 měsíci Lída

Já si nejradši zeleninu vypěstuju sama doma. Snažím se toho za léto vypěstovat co nejvíc, abychom měli čerstvou zeleninu. Rajčata pěstuji také v květináči, protože se snažím využít každé volné místo na zahradě. Koupila jsem si zahradnický substrát z http://fertia.cz/index.php/substraty , ve kterém pěstuji jak rajčata, tak i květiny.

0
před 4 týdny Kamča

Taky nedám dopustit na doma vypěstovanou zeleninu. Jsem ráda, že od té doby, co mám skleník z https://skleniky-nejlevneji.cz/ konečně můžu pěstovat víceméně cokoliv mě napadne. Hlavně má tak člověk prakticky pořád přístup k čerstvé zelenině a má jistotu, že není postříkaná bůhvíjakými chemikáliemi.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 5


Přidat příspěvek