Bylinné čaje

0
před 9 lety Sunriska

Už je to poměrně dlouho, co jsem přešla z černého čaje výhradně na bylinné. Spánku mám dostatek, únavou netrpím, tím pádem mi přijde zbytečné cpát do sebe jakýmkoliv způsobem kofein. Bylinné čaje pravidelně střídám - zelený, mátový, fenyklový, mateřídouška a meduňka. Např. mátový čaj se nedoporučuje pít příliš často z důvodu obsahu kys. acetylsalicilové, která je ovšem prospěšná (viz acylpirin), ale tělo by si na ni mohlo zvyknout a v případě potřeby by už tato látka nezabírala. Meduňku si pěstuju, jinak si čaje kupuju od českého výrobce Jemča v nálevových sáčcích. Už se hodně řešilo, že do sáčků se dává jenom "odpad", že samozřejmě kvalitnější jsou sypané čaje. Nedávno jsem ale narazila na článek, který tvrdil, že dnes už tomu tak není, a že naopak porcované čaje jsou kvalitnější. Lístky v nich jsou totiž mnohem drobnější a tím pádem dochází k lepšímu uvolňování zdravých látek. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy, popřípadě jaké čaje máte nejradši a které kupujete?

0
před 9 lety Sunriska

Zde je odkaz na již zmíněný článek:

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/223300-porcovany-caj-je-stejne-kvalitni-jako-sypany.html

0
před 9 lety Alča

Mě by ještě zajímalo, jestli máte někdo přehled z čeho se vlastně "pytlíky" vyrábějí a zda to nemůže čaj právě znehodnotit.
My osobně střídáme oba druhy, podstatně víc mi ale vadí samostatně balené čaje...to je potom víc odpadu než užitku

0
před 9 lety btgreen

Cannabis sativa, z pazdeří stonků.

0
před 9 lety Milvanntka

Z čeho se vyrábí sáčky do čaje nevím, jistota v kvalitní čaj je jen ve vlastní vypěstování a nebo si dojít na luky nasbírat (šípek, lípa, heřmánek,....), nejhorší jsou pro mě čaje navoněné aromatem, ty vůbec nekupuji a ani mě nechutnají. Mám doma 5l sklenice a v nich nasušené bylinky, obvykle mi vydrží na celou zimu. Šípkový čaj ještě před pitím cedím přes látku.

0
před 9 lety Sunriska

Milvanntka: Aromatům se také vyhýbám z dálky, je to samá chemie. Také začnu následovat maminku, která nedá dopustit na bylinky přímo z přírody nebo si je sama vypěstuje. Je to asi nejjistější alternativa..:)

0
před 9 lety Danah

Před týdnem jsem poprvé ochutnala zajímavý čaj- klasický černý čaj je spařený současně s čerstvými zelenými lístky máty. Něco skvělého! Doporučuji ochutnat.

0
před 9 lety Jitka

Jen pro doplnění:zelený a černý čaj jsou ze stejné rostliny, akorát černý je fermentovaný

0
před 9 lety karča

Piju čaje sáčkové i sypané, poslední dobou jsem trefila na výborné sypané od Grešíka, Dr. Popova, Oxalis: maté lemon a maté IQ, lapacho jahoda...přiznám se, že mi ty aromatizované - navoněné čajíčky (některé) moc voní a mám je ráda. Hodně piju taky zelené a bílé čaje. V čajích se vyžívám, mám jich plnou skříňku.

0
před 9 lety Danah

Z každého nákupu potravin si přinesu aspoň jednu krabičku čaje. Čaje jsou moje láska. Některým dokonce rozpářu sáček a piju je jako sypané. Důvodem je prapodivný umělohmotný poloprůhledný sáček, a nemám moc chuti spařovat a máčet s čajem i plastový obal. Zase novinka, o kterou opravdu nestojím!

0
před 9 lety vercounek

já teda, když už si udělám čajík, tak nejraději lapacho, anebo třezalkový, meduňkový a někdy taky fenyklový. Ale ten domácí šípek mě láká, máme ho v okolí snad tuny, akorát mam obavu z těch štětinek, ale jestli stačí přes látku, tak do toho taky půjdu :)

0
před 8 lety Romana

Já mám radši černé čaje, blahodárné účinky jsou pěkně napsané v článku tady http://www.zdravy-svet.cz/bylinky/bylinkove-caje/?nid=8481-proc-je-cerny-caj-v-evrope-nejznamejsi.html

0
před 8 lety Mirek

čaje to je také má slabost, kupříkladu při nachlazeních se nám osvědčily bylinné čaje od pavla Váni, pár dní a bylo po chřipce :-) Dr. Popov je též super. Ale nejraději mám bílý a zelený, ještě jsem kdesi četl něco o červeném čaji, údajně je z kůry nějakého stromu v africe, ten jsem ještě neměl čest ochutnat. Pokud tu někdo máte osobní zkušenosti budu rád za info. :-)

0
před 8 lety Danah

Mirekplac@: Červený čaj? Možná to bude Redbush neboli Rooibos. Ten se dá v CZ koupit. Má zvláštní chuť, a znám zapřisáhlé odpůrce jakýchkoliv bylinných čajů, co pijí jen černý čaj s mlékem. Inu Angláni. Po ochutnání rooibosu pomalu měnili názor!

0
před 8 lety Mirka

Já mám velkou spotřebu sypaných čajů, jak ovocných, bylinných, tak i rooibosu. Černý moc nemusím. Nakupuji na www.ctyrlistek-shop.cz , kde mají velký výběr těchto čajů za dobré ceny. Kopupila jsem si zde i super sítko na sypané čaje - je fakt super. :-)

0
před 8 lety Martina

Já piji celoročně pražený zelený čaj Bancha, který má alkalické (zásadité) účinky, občas čaj z lotosového kořene (při nachlazení) :-)

0
před 8 lety karča

martina: slyšela jsem hodně o čaji Bancha. Pozorujete na sobě nějaké jeho účinky? Taky jsem ho pila, ale jen krátkou dobu. U ničeho nevydržím dlouho:-(

1
před 8 lety Marta

Bancha je japonský zelený čaj. Často se zpracovává i se stonky, které jsou okem vidět. Obecně se považuje za nejnižší sortu zelených japonských čajů.
Jinak čaje se rozdělují na černé (říká se jim i červené), zelené, bílé, žluté a oolongy. Všechny tyto čaje pocházejí z čajovníku (proto se jim říká čaje), liší se jen způsobem pěstování (nadmořská výška, slunce nebo zastínění,...) a poté taky dobou sběru a způsobem zpracování. To dodává čajům všechny to možné chutě a vůně.
Jinak všechno ostatní, co nepochází z čajovníku jsou nečaje.
Tím nechci nikoho poučovat, píšu to spíš pro ucelení informací. :)
Karčo, nemyslím si, že po vypití čaje by jste na sobě měla pozorovat nějaké účinky. Čaje jsou zdravé obecně, mají příznivý vliv na náš organismus, mají čistící a regenerační účinky a z hlediska kofeinu obsaženého v čajích (nezáleží jestli černý nebo zelený, či jiný) má také povzbuzující účinky. Slouží třeba i ke kvalitnějšímu odpočinku během spánku, ovšem ne každý po čaji usne.
Nemyslím si, že je důležité pít čaj jen pro to, že je to zdravé, ale ty nejlepší a nejzdravější účinky na vás bude mít, když ho budete pít s požitkem. Protože jestliže něco děláte s potěšením a máte z toho potěšení (např. chuťové), tak to nejlépe působí na psychiku. A to platí nejen u čaje, ale i u ostatního.
U čajů také platí, že kvalitní jsou právě ty sypané, ale nemusí být všechny. Kvalitní čaj seženete v kvalitní čajovně, kde by vám i měli poradit, co by vám mohlo chutnat, nebo co by mohlo odpovídat vašim představám. Bohužel, mnohdy se od kvality odvíjí i cena. Ale myslím, že kvalitní a dobré čaje se dají sehnat i za příznivé ceny. Začínala jsem třeba s Oxalisem...teď už bych ho sice nepila, ale myslím si, že pro začátečníky či nenáročné lidi je to dobrý začátek. U čajů se v pytlících s kvalitou nesetkáte.
Pak jsou tady taky ty NEčaje :-) Nevím, jak to je s kvalitou v pytlících, ale u bylinných čajů je podle mě sázka na jistotu, když si bylinky sami nasbíráte a usušíte. Navíc bylinky do bylinných čajů by se měly rozmělňovat až těsně před zalitím horkou vodou, protože tak uchovají nejvíce silic. Navíc při základní znalosti bylinek si můžete namíchávat nečaj na míru...pro klidný spánek, či na nachlazení nebo jen pro dobrou náladu. :)
Ale když si bylinkové čaje kupuji, tak sázím na sonnentor. Zatím mě nikdy nezklamaly. :-)

0
před 8 lety Jana H.

Nakupování čaje je moje vášeň... teď jsem ale koupila bílý čaj sypaný, který se jmenuje Stříbrné jehly, tak lahodný čaj jsem nikdy neměla. Nechá se přelít několikrát a je stále výborný... prodává se v krásné skleněné dozičce, takže už vím co budu nadělovat pod stromeček...

0
před 8 lety Martina

Karča: Tento čaj jsem začala pít, hlavně proto, že má zásadité účinky a dá se pít celoročně, protože neobsahuje kofein. Jinak jak už píše Marta, žádné zvláštní účinky nepozoruji :-)

0
před 8 lety karča

Díky. Já mám největší požitek z toho, když můžu čaje střídat a pít pokaždé nějaký jiný. Takže mám jednu skříň v kuchyni zavalenou jenom čaji. Teď zrovna u mě frčí Citronová tráva od Sonnentoru, Ginkgo-koncentrace od Sonnentoru, Ženšen-goji od Oxalisu...:-D

0
před 8 lety Sunriska

Jana H.: Mohla bych se zeptat, kde tento čajík kupujete? Taky bych ráda vyzkoušela..:)

0
před 8 lety Jana H.

Sunriska: koupila jsem ho v Modrobílé linii, vím o dvou prodejnách v Praze, nevím zda mají pobočky i mimo Prahu. Koupila jsem ho na doporučení prodavačky, která byla fakt osobou na správném místě, což často nebývá...

0
před 8 lety Marta

Martina: i bancha obsahuje kofein. Logicky, jestliže je z čajovníku v jehož listech se kofein přirozeně vyskytuje, tak musí být i v tom zpracovaném usušeném čaji. Skrývá se tam ale pod názvem tein. Navíc kofeinu je v čaji obsaženo mnohem méně než v kávě a jednotlivé druhy čajů se liší obsahem kofeinu hlavně způsobem přípravy. :-)

0
před 8 lety Martina

Marta: Vím o tom, že se nazývá tein. Jeho obsah v banche je tak nízký, že nemá žádné účinky a mohou ho pít i děti :-)

0
před 8 lety Mritamira

Marta: Bancha neni klasicky caj, k jeho vyrobe se totiz prevazne pouzivaji cajove vetvicky a ne listky. Takze povzbudivych latek je tam opravdu nula nic.

0
před 8 lety Marta

Já to vím, ale přesto si stojím za tím, že tam ten kofein je i přesto, že je tam v malém množství. Ale nechci se hádat, jen jsem chtěla doplnit informace, aby byly ucelené :)

0
před 8 lety Danah

Dnes jsem dostala od kamarádky dvě krabičky čaje: jeden je rakytníkový, druhý detoxikační:směs Pu-er, zelený, kopřiva, noni. Hned ráno začnu ochutnávkou "detoxu". Velmi oceňuju, že už mi nedává sladkosti, když se setkáme. :-))

0
před 8 lety Lucy

moj najoblubenejší čaj je jasmínový, bazový a maliníkový :)

0
před 8 lety Sunriska

Teď jsme si s mamkou oblíbily dávat do zeleného nebo jakéhokoliv čaje rozinky. Obzvlášť dobré jsou ty velké Jumbo. Pěkně nabudou a to je pak mňamka..:)

0
před 8 lety Sunriska

Dneska jsem si koupila pro mě úplnou novinku - čaj honeybush a můžu ho jedině doporučit! Má podobnou chuť jako rooibos (je to taky stejná čeleď), ale je mnohem voňavější. Prý působí proti alergiím, poruchám spánku, zvyšuje chuť k jídlu a dokonce upravuje i menstruační cyklus.
Pro mě je v tomhle případě stejně nejdůležitější chuťový požitek a každodenní rituál "vypnout" u šálku čaje..:)

0
před 8 lety karča

Sunriska: tento čaj jsem pila kdysi dávno, ale název mi připomněl, že šlo o vynikající čaj s medovou chutí (roibos mi to nepřipomínalo, ten nemusím). Zase si pro něj dojdu, mňam.

0
před 8 lety karča

Já zase nově vyzkoušela sypaný zelený aromat. čaj Mogo mogo, taky bomba!

0
před 8 lety Zdravá máma
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Čaj bancha můžu taky jen doporučit. Kukicha mi až tam moc nechutnala. Jinak miluju čaje od fy Sonnentor - momentálně bylinný čaj Energie od Hildegardy. Také velice chutný a zdraví čaj Tulsi Brahmi - bazalku posvátnou.

0
před 8 lety Zdravá máma

Čaj bancha můžu taky jen doporučit. Kukicha mi až tam moc nechutnala. Jinak miluju čaje od fy Sonnentor - momentálně bylinný čaj Energie od Hildegardy. Také velice chutný a zdraví čaj Tulsi Brahmi - bazalku posvátnou

0
před 8 lety Danah

Výborný je čaj Sencha, a bylinkové čaje Pukka. Ty fungují přesně tak, jak je popsáno na krabičce: čaj na spaní- spím jak nemluvně. Čaj na snadné trávení po jídle- a necítím těžko od žaludku. Čaj detox- a jdu. :-) Přesně takhle to má být. Bylinky jsou silné a účinné.

0
před 8 lety karča

Danah: tento název - Pukka slyším prvně. Dají se běžně sehnat?

0
před 8 lety Zdravá máma

Danah: Pukka taky neznám. Dáš nám nějaký odkaz. Konkrétně mě zajímá ten na spaní. Zkouším různé směsi od firem, tak bych vyzkoušela:-))) a spala jak nemluvně...

0
před 8 lety Danah

Karčo, fakt nevím, nemám přehled,jsou anglické. Možná na internetu budou. Spoléhám na to,že když už je všecko tak globalizované, že se snad rozšíří i dobré a kvalitní věci. Tady je obrázek jednoho z nich, na dobré trávení jídla: http://www.2imgs.com/38efe3c91a Zkusím se podívat, kde se prodávají, a napíšu.

0
před 8 lety Danah

Zdravá maminko, pokusím se. Když je zmínka o směsích, je dobré vědět, že čím méně bylin je ve směsi, tím je účinek silnější.

1
před 8 lety Danah

Jsem zpátky- a našla jsem dost odkazů, takže se v ČR prodávají. Jsou označeny jako ajurvédské čaje Pukka. Třeba na webu cestaprirody.cz a dalších.

0
před 8 lety Zdravá máma

Danah, bezva podívám se na to na netu. Já mám dobrou zkušenost s ajurvédským čajem Tulsi. Podívala jsem se na tu svoji směs na spaní a mám tam 3 bylinky. Spí se mi po něm dobře:-)))

0
před 7 lety Jahoda

Já jsem si oblíbila tento čaj - http://caj.hyperzbozi.cz/caj-ryor-lymfodren-bylinny-caj-20x1-5g-7-164107110 , má výraznou chuť, hodí se jak teplý, tak vychlazený přes kostky ledu v létě. Doporučuji :-)

0
před 7 lety bobek

Já nedám dopustit na čaje Oxalis hlavně jsem si oblíbila čaje v pyramidových sáččích, ale mají super i čaje sypané bylinné nejraději nakupuji na tomto e-shopu http://www.biosfera.cz/vyrobce/oxalis-i31

0
před 6 lety VeronikaKur

Ahoj všem, já nedávno našla šikovný obchod, kde jsem si koupila heřmánkový čaj
http://www.teaworld.cz/sypany-caj/herbal-cey/tea-forte-chamomile-citron.html a musím uznat, že lepší jsem nepila. Chci zkusit i další čaje, nemáte někdo zkušenost?

0
před 6 lety Honza

Nejsem moc velký zastánce čajů, a ještě si kupovat sypané čaje a pracně si je připravit mě moc neláká. Nedávno jsem při prohlídce jednoho E-shopu narazil na čaj Teekanne  označovaný jako butler ( větší gramáž)  je to čaj řady SELECTION a musím říct že mě překvapil Je to řezaný čaj a místo pytlíku je v sítku. Chuť byla výborná a navíc je v luxusním balení zakže jsem ho dal i jako dárek. Našel jsem ho na www.pajagroup.cz 

0
před 6 lety radim

Dobromysl, pelyněk, kotvičník.

-1
před 6 lety Aleš

Ahoj lidičky, zkuste www.pajagroup.cz a mrkněte na čaje i kávu. Mají super ceny čajů vintage a káv simon levelt.

0
před 6 lety Dáda

ahoj pokud možno nejlepší  ke snídani e zelený čaj protože dává po ránu dost energie a má v sobě spoustu antioxidantů a sypanné čaje  jsou velmi dobré skus třeba ty od tartons jsou kvalitní a dobré asi nejlepší od nich je jahodový

0
před 6 lety JohankaDl

Jediný bylinný čaj, co mi kdy chutnal je tento - http://www.oxalis.cz/jiao-gu-lan-ball-80-g/d-73364/

0
před 6 lety Veronika

Já osobně moc bylinné čaje nepoužívám, jen když mám problém s moudrákem tak mi pomáhá heřmánek, nejčastěji piju černý a ovocný. Tyhle čaje jsou prý dobré, máte s nimi zkušenosti? http://www.medicin.cz/zdrave-napoje/bylinne-caje-prirodni-reseni-mnoha-zdravotnich-problemu 

0
před 6 lety Pavlínka

Ahojte, chci se zeptat, mate ozkousene nejake kvalitni černé ci zelene čaje? V obchodech ty caje ani čaj nevideli a tak mam rada spise ty sypane.:) Poradte prosim...:)

0
před 6 lety Olina

Ahoj, ja preferuji rozhodně sypné čaje, a nebo pokud mam jistotu tak i porcovany čaje, ktere jsou ale ve stejné kvalitě jako ty sypané.:)

0
před 6 lety Zuzka17

Zdravím!
Chtěla bych se s Vámi podělit o super zkušenost s čajem Tulsi. Je to indický bio bylinný čaj :) Info např. tady: http://www.bombastus.cz/tulsi-bio-caj-sladky-citron.html Je úplně super na imunitu, piju ho na podzim a můžu říct, že už jsem dlouho nebyla nemocná :) Je super i na chuť a detoxikuje :) 

0
před 6 lety Petr Novakovský

Co takhle zkusit maté? Není to sice čaj protože se nevyrábí z čajovníku. Maté je v postatě zdravý energetický nápoj, který navíc pomáhá hubnout viz http://www.farec.cz/news/index/view/?id=6

0
před 6 lety sharunka03

Maté si koupil nedávno můj bratr, ne na hubnutí zrovna, ale že o tom nápoji slyšel a zaujal ho, tak jsem zvědavá na jeho hodnocení. Koupil si k tomu i tu nádobku a takové kovové míchátko zároveň je i jako brčko.

0
před 6 lety nemis

Ahoj lidičky,
jak to tu tak čtu tak každý má různý názor na pytlikove čaje. Tam hlavně jde o to, že tento čaj je ssrotovany na prášek a to tomu čaji hodně ubírá na kvalitě a hlavně jde o to, že to snadno mohou šidit a nejvíce to poznáte když na dně krabičky je jemný prášek to značí nnekvalitu pytlikoveho čaje. Pokud mohu říct za sebe, tak já kupuji pravidelne čaj a občas i kávu z www.Cotea.cz a nemohu si vynachválit. Doporučuji omrknout a přeji hodně úspěchů v objevování nových chutí :-)

0
před 6 lety Ája

Jaký máte názor na Matcha Tea? Má někdo vyzkoušeno:)) a kde se dá sehnat čaj Honeybus.

0
před 6 lety Adam

Pro večerní relaxaci mám nejoblíbenější s ženou http://cajprovsechny.cz/bylinny-caj-vecerni-odpocinek
Chutná super i s medem. Honeybus tam maj taky super, který pije spíše žena. Taky od Gringos & Tea

0
před 5 lety Katí

Ahoj,neni nad to si bylinky sama nasbírat.Já osobně sbírám sedmikrásku,protože má mnoho způsobů použití.Sbírají se jak kvítka,tak listy.Kvítka používám k přípravě čajů a nálevů. Ty oceníte při koupelích, které zklidňují a regenerují pokožku.Listy přidávám do jarních salátů, polévek nebo jen tak na chleba s máslem.Je to velmi chutné.

0
před 5 lety Kvilda

Já teda pytlíkové čaje nekupuju, ale některé nemusí být "odpad". Jinak, psala jsi, že nechceš pít kofein, ale piješ zelený čaj ve kterém kofein je, ale dnes se dají sehnat už i bezkofeinové zelené čaje. Co se týká bylinných, není lepší si je sám nasbírat a usušit? Takové ty základní bylinky rostou téměř všude. Jinak,pokud jsi nezkoušela, určitě zkus čas lapacho!

0
před 5 lety sharunka03

Občas kupuji i sáčkové a chutnají obstojně, zato některé sypané čaje taky nechutnají moc dobře a to si kupuji ochucené a stejně některé z nich chutnají jen jako teplá voda s příchutí trávy. Takže bych neřekla, že vyloženě jen sypané jsou vždycky ty nejlepší, co se týká chuti a sáčkové nikdy žádné.

0
před 5 lety Lenka Konečná

Já mám bylinkový čaje hrozně ráda, kupuju si to bud přes kamaráda co dělá čínskou medicínu, a nebo na parfums, tam jsem narazila na slušný výběr těch bylinkových čajů.

0
před 5 lety Jana

Ahoj Lenko mají kamennou prodejnu nebo odběrný místo kdybych si nějakej ten čajík objednala? Moc se mi nechce platit za dopravu:D

0
před 5 lety Boleslav67

Ja rád pijem bylinné čaje, bývam síce teď v Čechách :) ale rád kupujem slovenské bylinky. Ja kupujem z http://nejlepsi-caj.webnode.cz/
alebo http://www.najlepsicaj.eu/
Vyskúšajte uvidíte, výborne sú

0
před 5 lety Aduš

Ja si pro své bylinné směsi chodim k zelenému andělovi. Co bydlím v Brně nenašla jsme zatím lepší a přijemnějši místo. Vždy mi umi dobře poradit a michame mi směsi přimo na miru :)

0
před 4 roky Kolko

asi před týdnem jsem začala užívat přípravek na posílení imunity, je to komplex bylin, no a už tři dny tu brečím nad tím, jak mám hroznou pleť! Nevite jak dostat plet zase do normalu?

0
před 4 roky Bedla26

Mě se plet strašně zblaznila po vysazeni HA. Taky neivm co s tím…

0
před 4 roky DenI

Chtěla bych používat něco nehormonálního. Teď používáme kondom, ale četla jsem o pesaru FemCap. Používáte jej a jste s ním spokojené? Věříte jen pesaru nebo ne a co Vaše zkušenosti? A Vite kde by se v Brně dal sehnat?

0
0
před 4 roky Venda

Kjurko, ten si zkusím taky objednat, díky za inspiraci :)

0
před 4 roky Kjurka

Není zač, je fakt dobrej, určitě ho vyzkoušej.

0
před 4 roky Helen Meckur

dobrý den všem,ráda bych vás informovala o nové léčebné technologii,napište mi na email,pomůžete sobě i druhým Helena

0
před 4 roky Marion

Bylinkové čaje jsem vyzkoušela na maholi.cz, jsou čistě přírodní, což mi taky vyhovuje a teď jsem tam zkusila ochutnávat i vánoční a jsou super, třeba mandlový nebo vanilkový... mňam :)

0
před 4 roky Marion

Ještě posílám odkaz na nejlepší bylinkový čaj, který si objednávám pravidelně http://www.maholi.cz/104-procyon-manufacture-s-r-o-bylinny-caj-vitaminovy/

0
před 3 roky Marcelka

Bylinkové čaje jsem začala také pravidelně pít. nakupuji si je v kamenném malém obchodě specializovaný na bylinky. nedávno jsem četla něco o zdravotních výhodách bazalkového čaje http://biolekar.cz/zdravotni-vyhody-bazalkoveho-caje/ Tak se chci o něm s Vámi podělit :-)

0
před 3 roky Petr

Výborné čaje k dostání tady:

0
před 3 roky Petr

www.asimina.cz

0
před 3 roky Tira

Tak určitě jsou nejlepší čaje z vlastních bylinek nebo volné přírody - třeba takový lipový, to je lahoda. Já jsem si v poslední době oblíbila čaj s brahmi (bylinka se jmenuje bacopa), má být na mozek, paměť, koncentraci. Bacopa samotná však nemá moc chuť ani vůni, tak ji přidávám k jiným bylinkám. Více tady: http://ukocouradoma.cz/brahmi-bacopa/ A ještě jeden tip - do bylinkových směsí právě pro provonění přidávám šantu. Je to šanta kočičí, původně jsem si ji pořídila pro kočky, ale pak zjistila, co všechno tato bylinka umí a jak krásně voní! Působí hlavně proti stresu, je zklidňující, antidepresivní: http://ukocouradoma.cz/santa-bylinka-proti-stresu/

0
před 2 roky Ondra

Dobrý den, nemá někdo zkušenosti s kotvičníkem ve formě čaje? Dočetl jsem se o něm na https://www.super-bydleni.cz/kotvicnik-ucinky-a-pouziti/

0
před 3 týdny evinator

Ahoj. Snad nevadí, že se taky připojím. Nedávno jsem se dívala po nějakých obchodech, kde prodávaj právě čaje a narazila jsem na tento obchod, kde mají docela zajímavé sypané čaje: https://www.milota.com/eshop/caje-sypane-6888 Nemáte s ním náhodou někdo zkušenost?

0
před 6 dny Lenule

evinator: Tak s tímhle eshopem zkušenost nemám, ale jestli můžu mít jeden tip, tak zkus mrknout sem: https://www.panzdravi.cz/kategorie/caje-39/ Tam mají co se čajů týče taky dost slušný výběr. Sama už jsem tam párkrát objednávala a spokojenost.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 2


Přidat příspěvek