Dětské očkování

0
před 10 lety Jirka

Zdálo by se, že tohle téma na tento veb nepatří, ale zajímalo by mě chemické složení očkování pro nejmenší děti. Můj vnuk 2krát děsivě opuchl a nikdo neví proč, když jsem se na to ptal, tak jsem zjistil, že se to stalo více dětem.
Děkuji za odpověď

0
před 10 lety Markyta

Očkování je hrozné svinstvo, nepamatuji si složení, ale hledala jsem si info a docela jsem zírala, co se dětem vpravuje do těla za jedy. Nepřeháním, kdo chce, najde si složení na internetu. Očkování dle mého názoru je něco za něco. Osobně jsem děti očkovat nechala jen základním povinným očko, ale s nepříjemným pocitem. Existují stránky na toto téma:www.rozalio.cz

0
před 10 lety Dita

Když vás očkují, vpravují vám do těla také potvůrky té nemoci, aby si tělo mohlo vytvořit protilátky. Množství je takové, aby bylo pro organismus neškodné. Například, když jsme nechali očkovat pejska proti vzteklině, psince a já nevím co všechno, taky mu vpíchli vzteklinu, jak jinak si má tělo vytvořit protilátky, když tunemoc nepozná. Je to zanedbatelné a spíše pro organismus přínosné.
Co mi příjde zbytečné je nechat se očkovat proti chřipce, angíně nebo čehosi podobném. Znám lidi co nechali očkovat a stejně v zimě onemocněli, protože těch druhů je řada, a oni měli tu smůlu, že se jim zrovinka usadila jiná potvora v organismu.

0
před 10 lety gulag

to Dita: Při očkování se do těla nevpravují jen potvůrky těch nemocí, ale taky plno dalších chemikálií.

0
před 10 lety Jirka

Mě zrovna teďka zajímají ty chemikálie.

0
před 9 lety viki

Souhlas, je to svinstvo největší, po tom co jsem shlédla dokumenty o očkování mi přišlo zle...takže jsem malou už nedávala dále očkovat a podepsala jsem jim i papír že nesouhlasím a je klid.

0
před 9 lety Lucka

A teď dokonce mají v plánu o hodně zlevnit očkování proti inf. průjmům, to asi aby bylo zas o něco víc "chorobnějších" nebo se potřebují zbavit "přebytků" :/
Myslím, že zdravě žijící dítě opravdu nějakou další očkovačku může s klidem postrádat...

0
před 8 lety Lucka

http://ona.idnes.cz/pribeh-dceru-ockovat-nenecham-radeji-sbalim-kufry-a-mizim-odsud-pvq-/zdravi.aspx?c=A120607_113336_zdravi_pet

Tahle mamča z článku má můj obdiv, fakt můj selský rozum nepobírá dnešní doktory, to už vážně neexistují nikde žádní, kterým by nešlo jen o prachy, ale mimo jiné taky o zdraví nás a dětí?!

0
před 8 lety happy.lenulka@

o očkování a jeho složení je dost v knize "Doba jedová" třeba pomůže ;-)

0
před 8 lety Dita

http://ona.idnes.cz/neockovane-chrani-ockovani-kdyz-ale-onemocni-muze-to-skoncit-smrti-1fu-/zdravi.aspx?c=A120611_094000_zdravi_pet

Lucka tady je pokračování.

0
před 8 lety Lucka

Kouknu na to, děkuju;-) Lidi se pak diví, že i když jsou přeci naočkovaní na všechny choroby, stejně onemocnění a v poslední době se stále více diskutuje nad tím, že léky už nezabírají a nefungují, tak kde potom bude as háček...

0
před 8 lety karča

Hodně nemocných dětí je také zařazeno do různých studií (lékových), se souhlasem rodičů. Zřejmě v tom rodiče vidí nějakou naději, pomoc dítěti, tak přistoupí na vše. Já si říkám, že bych své dítě ke studiím nikdy nedala. Samozřejmě nemohu vědět, jak bych reagovala, když by šlo o jednu z posledních možností jeho záchrany. Já se ale setkávám se studiemi na vylepšené léky, očkování, které nejsou pro děti život zachraňující.

0
0
před 8 lety carme

Jsem ráda, že nejsem před rozhodnutím zda očkovat nebo neočkovat. Spíše se přikláním k očkování, ale proč do toho dávají ten humus.

0
před 8 lety Mritamira

Nedavno jsem resila zda nechat ockovat dceru proti rakovine delozniho cipku nebo ne. Na zaklade informaci, ktere jsem ziskala, jsem se rozhodla neockovat. Hlavnimi duvody jsou zdaleka nedostatecny vyzkum v teto oblasti (ockuje se od roku 2006) a zamlcene informace o negativnim dopadu tohoto ockovani na zdravi. Uprimne kolik lidi vedelo o problemu s papiloma viry do momentu, nez anglicka a americka spolecnosti prisli na trh s ockovaci latkou...

0
před 8 lety Lucka

Já mám z tohoto očkování pocit, že rozjetá kampaň na očkování proti rakovině dělož. čípku, kdy se nabízí dívkám levně/zdarma je tak trochu právě takový "výzkum", jaké dopady a následky to případně ještě vyvolá, jenže pak už nikdo nikomu zdraví nevrátí:(

0
před 8 lety Mritamira

Lucka: prave zarazejici je rozsah kampane. Ockovani probiha v mnoha statech vcetne Ruska a Jizni ameriky. Na strankach: http://truthaboutgardasil.org/ jsou zverejnene nektere informace o tomto ockovani.

0
před 8 lety Lucy

no comment

http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-rozhovor

0
před 8 lety happy.lenulka@

a co očkování proti tetanu? hlavně tedy přeočkování dospělých - byli jste?

0
před 8 lety Jitka

vmhkjh: a co jako????

0
před 8 lety Sunriska

happy.lenulka: Mamka teď byla, tak jsem jí nařídila, ať zjistí složení a nežádoucí účinky a doktor v pohodě vyhověl, nechal jí obal i s letákem, kde jsme se vše dočetli. Očkování proti tetanu by snad v sobě nemělo skrývat nějaké nebezpečí, krom větší dávky hliníku, který je ale obsažen ve všech vakcínách. Mamce jsem poradila, ať zvýší přísun kurkumy, která prý zbavuje tělo od hliníku.

0
před 8 lety Dita

Mořská řasa prý údajně taky.

0
před 8 lety Lucy

pred pár dnami sa mi dostala do ruk kniha :nežiaduci učínok smrt. Táto kniha by mala byt povinne vo všetkých čakárnach u doktorov

0
před 8 lety happy.lenulka@

dobré je číst si debaty o dětském očkování na servrech jako emimino.cz apod. Člověka až mrazí, jak maminky v touze po zdravém dítěti do něj rvou všechna dostupná očkování, všechny léky,...

0
před 8 lety Lucka

Takovým zážitkem je i sezení v čekárně, stačí se zaposlouchat co maminky říkají, co která komu už nechala očkovat a nebo to má v plánu a nahrává tomu i hromada letáčků a propagačních materiálů všude po stole, nástěnkách apod.

0
před 8 lety Sunriska

Lucy: Zrovna dneska jsem tuto knížku dostala k narozeninám, už jsem o ní ledacos slyšela, tak jsem moc zvědavá, až se do ní začtu...:) Jsem ráda, že konečně někdo na rovinu přiznal, jak to ve světovém zdravotnictví chodí!

0
před 8 lety Lucy

Sunriska
ja som sa do nej tiež pustila a už ju pomaly dočítavam :) človek verí, tomu - čomu chce verit a mna ta kniha presvedčila a navyše potvrdila moje domienky :)

0
0
před 8 lety Boo67

Lucko,super!Ta doktorka je úžasná.Jsem ráda,že jsem to zkoukla.Kolegyně v práci vyprávěla,že se před lety nechala očkovat proti chřipce.Tu zimu potom dostala takovou chřipajznu jako nikdy před tím.Taky chtěla dát očkovat syna proti encefalitidě a pediatr jí místo toho poradil podávat B-komplex

0
před 8 lety Lucka

Jo, bohužel dneska pořád převládá názor "nejsi očkovaný, nejsi chráněný". Ale je to spíš naopak a maminy nechávají svým malým ratolestem napíchat všechno možné i nemožné, jen aby měly co nejvíc očkování a tím co nejvíc "ochranu".

0
před 8 lety Markéta

Dobrý den,o vedlejších účinkách očkování se zajímám už dlouho.Od MUDr.Elekové jsem přečetla plno článků.Věřím jí.Mám 4,5měsíčního syna a právě dostává hexu.Další psychlogická masáž od mého dětského lékaře je Prevenar/Synflorix, rotaviry atd.Když se zeptám na vedl.účinky a složení a reakce na tělo, odpověď je pro mě nedostačující... Zdravý selský rozum na de vše-dobře jíst, ovoce, zelenina a pohyb venku. Klobouk dolů před doktorem, který se konkrétně vyjádří ke smyslu očkování...

0
před 8 lety Lucka

To tedy ano, málokdo by dnes z doktorů přiznal a hlavně poučil ostatní o tom, co očkování skutečně přináší. Ten kdo se ale nenechal stáhnout, podobně jako MUDr. Eleková, si zaslouží obdiv, protože jsou vlastně svým způsobem sami proti sobě, ale dnešní doba peněz a moci je naštěstí nepohltila tak, jako ty ostatní.

0
před 8 lety Markéta

Jsem pro očkování,ale pouze v zájmu ochrany před opodstatněnými nemocemi. Např.proč je v hexa vakcíně očkování proti žloutence typu B?? - www.zloutenky.cz/zloutenka-b.aspx... kde je nějaká statistika o nemocnosti kojenců např. do 1 roku??Toto očkování by mělo být dobrovolné..
Ve velké míře, jak očkování, tak skoro vše, co se týče, těch nám nemilovanějších, je založeno na zisku ....

1
před 8 lety karča

Toto video s MUDr. Elekovou mi přišlo mailem už před nějakou dobou. Rozeslala jsem všem známým + na fcb. Bohužel to skoro nikoho nezajímá. Taky nesouhlasím ani s některými druhy základního očkování, jak píše Markéta. Příjde mi to celé na hlavu. Očkujou se nemoci, které nejsou a přestane se očkovat tuberkulóza, kdy po světě lítají lidi s otevřenou TBC. Nechápu nic, fakt.

0
před 8 lety Markéta

Děkuji Karčo.Čím víc ohledně očkování zjišťuji, tím víc jsem rozhodnutá pro individuální očkovací plán.Rozhodla jsem se MUDr.Elekové napsat,ihned druhý den jsem obdržela velmi podrobnou odpověď.Opravdu profesionál.Objednám se k ní a očkování syna odložím.Dceru, u které jsem očkování neřešila a podlehla psychologické masáži nechám projít detoxikací.Nejhorší je, že pediatr mi nedal vůbec na výběr.Je dobré se podívat na http://www.vakciny.net/ a na statistiku http://www.szu.cz/publikace/data/infekce-v-cr.

0
před 8 lety Yanez

Souhlasím, že očkování je svinstvo. Nicméně je třeba si uvědomit, že se na našem území dnes již běžně vyskytují nemoci, o kterých jsme před dvaceti lety četli jen v knihách. Z toho důvodu jsme se rozhodli naše děti očkovat proti těm smrtelným a závažným onemocněním. Zvládlo se to bez projevů nějakých vedlejších účinků.

Rozhodně to poslední, co bych si tady přál by bylo, aby moje děti umřeli na nějakou nemoc zanesenou sem nějakým ksindlem.

0
před 8 lety Markéta

Dobrý večer,nejsem názorově vyhraněná. Podívejte se na: http://www.rizikaockovani.cz/clanky/VAROVNE-SIGNALY-OCKOVANI-prezentace-ze-krtu-knihy-prof-Anna-Strunecka-8/. Je to zajímavé. Prof. Strunecká je nezávislá osoba a odborník ve svém oboru. Kniha je velmi přínosná. Bohužel u nás je očkovací kalendář "povinný" (i když není). V Německu a Rakousku je očkování zcela na rodičích -vše dobrovolné. A epidemie tam nepropukly. Někdy je za celým systémem očkování pouze a jen zisk farmac.firem: http://llp.cz/2012/05/system-ockovani-ovladla-lobby-farmaceutickych-firem-tvrdi-analyza/.
Takže je potřeba si sehnat informace a konzultovat to s odborníkem. I já jsem dlouho rozmýšlela jakou cestu pro své dítě zvolím. S pozdravem.

0
před 8 lety Markéta

Je opravdu na uvážení rodičů, zda jejich 3-měsíční miminko chytne hepat.B, která se přenáší pohlavním stykem a krev na krev - to je jen příklad. Dítěti se do 1.roku vytváří imunita - to nejdůležitější, co pro život potřebuje, aby fungovalo - očkování ji zdeformuje. Samozřejmě na trhu je více vakcín. A ty vedlejší účinky nejen vakcíny ale i těch chemických látek ve vakc.... kdo je zkoumá? Opět firma, která dodává vakcíny na trh. Výběr je na rodičích. Ale to je jen můj názor...

0
před 8 lety Markéta

Pro ty, co se chtějí informovat...:

http://www.rizikaockovani.cz/clanky/VAROVNE-SIGNALY-OCKOVANI-prezentace-ze-krtu-knihy-prof-Anna-Strunecka-8/

http://llp.cz/tag/ockovani/

http://www.vakciny.net/

0
před 8 lety Markéta

http://llp.cz/2012/05/system-ockovani-ovladla-lobby-farmaceutickych-firem-tvrdi-analyza/

0
před 8 lety Lucka

Tak jsme se zase dočkali...pro mě je udivující, že i na malém městě jako jsme my by se našla masa lidí, kteří už jsou "naklepaný" na očkování proti >prasečí chřipce

0
před 7 lety Šárka

Chtěla bych se zeptat jelikož nemůžu najít žádné informace o očkování zda lze koupit očkovací látky samostatně. Měli bychom jít za měsíc na 1.očkování, jenže se teď očkují ty hexavakcíny a protože obsahuje poměrně dost nemocí ( záškrt, tetanus, černý kašel, obrnu, žloutenka typu B a hameophilis influenza), nejsem z toho moc unešená, jelikož si myslím že neúměrně zatěžuje dětský organismus. Okovat miminko chci kvůli tomu e vidím větší riziko v případných nemocí, občas cestujeme a nikdy nevíte kdy se můžete s danou nemocí setkat. Je vůbec možnost volby a zakoupit si očkovací látky nějak samostatně?

0
před 7 lety adela@

stát a ani farmac.firmy,nemájí zájem o to, mít zdravou populaci, která nemusí navštěvovat lékaře, nepotřebuje zdravotní péči ani medikamenty. Točí se v tom obrovské peníze, a tak musí nabourat celoživotní imunitu už u malých miminek. Očkovací látky se vyrábí fakt humusným způsobem, kdo chce vyhledá si na internetu složení očkovacích vakcím a jejich výroba. Divím se rodičům, že příbalový leták od kapek do nosu čtou a od lékaře si klidně nechají bez jakýchkoli informací napíchat dítě kde čím, bez toho, aniž by si od lékaře příbalový leták na vakcínu vyžádali. Očkuje se něco, co už bylo téměř vymýceno než se začaly vakcíny vyrábět. Rodiče...začněte myslet!!!!!!

0
před 7 lety Stana

Dobré je, že se zjišťuje, že některé očkovací látky selhávají. Argumentem výrobců i lékařů, je že tvz. nosiče (jako Al) byli testovány při požití a prakticky se nevstřebali, proto jsou v očkovacích vakcínách. Asi jim nedošlo, že trávicí trakt má jiné mechanismy, než přímé podání do KRVE. Jsou ale i státy, které vakcíny s hliníkem či rtutí nekupují. ČR mezi ně ale nepatří.

0
před 7 lety adela@

Ale já myslím, že jim to došlo, jen je jim to jedno co se do lidí dostane, vždyť o tom vypovídá i kvalita potravin stejné značky tady a v zahraničí(nesrovnatelné), a když jim je jedno co jíme, proč by jim nebylo jedno tohle????

0
před 7 lety Snipp

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946273_635868433100838_96706606_n.jpg

0
před 7 lety Danah

Adela: Myslím si totéž- lidí je jak mladých myší, tak jakápak starost? A pokud přibude pacientů, tím lépe!! Byznys je byznys. Nikdo to s vaším zdravím nemyslí tak upřímně, jako vy sami. Věřte sobě!! Doktoři jsou jen takové zkorumpované figurky. 

1
před 7 lety roztomilymedvidek

14 dnu od narozeni ditete vznika v jeho srdci Hot Spot- misto jde je vakuum a teplota cca 100"C,je to zivotni energie kazdeho cloveka. Pokud bude plod zdravy nezasazeny chemii ma prirozeny talent se vyvyjet urcitym smerem,treba muze rozvyjet telepatii,telekinezi ci jine uzasne dovednosti. Bohuzel toto neni v zajmu ELITY sveta,ta chce mit tupe nemocne otroky,proto se davaji detem ruzna svinstva od narozeni formou ockovani,je to smutne,ale je to tak... Ruzne skodlive latky v tele ditete treba rtut udelaji to ze se prirozeny rozvoj cloveka zmeni v neprirozeny,ELITA sveta ma strach s prirozeneho vyvoje,oni vedi ze je to muze ohrozit,proto vase deto vedomne poskozuji. Na pomoc lidem se rodi tzv Indigove deti,coz jsou reinkarnovane svetelne bytosti (andele). Vsechno neni tak jak si myslite,je to zcela jinak,je to smutne..

0
před 7 lety Dalibor

Očkování je ve většinové míře jen nástroj farmaceutického průmyslu  a vlády. Působení očkovacích vakcín jako je proti chřipce - přinese jen podlehnutí organismu vpraveným virům a tím možnost "léčit a pomáhat nemocným". Vše je jen o penězích,které jdou z kapes nás případných pacientů. A není nic tajného,že nemoci jsou schválně pěstovány a vypouštěny mezi obyvatele. tím se zajišťuje regulace obyvatelstva na zemi a přísun pro farmaceutiku.. Snad kromě tetanu sebe ani své děti nenechám na nic očkovat..Navíc i složení vakcín,kde dominuje např. rtuť,nepřináší moc dobrého do těla..toť můj názor

0
před 7 lety Radka

Autoru dotazu nikdo z diskutujících vlastně neodpověděl, tak se o to pokusím. Dnešní vakcíny obsahují: patogen, proti kterému má tělo chránit, ovšem velmi často geneticky upraven (!) a pěstován na rakovinných buňkách buď lidských (HeLa), z tkání potratů...nebo zvířecích. Proto, aby se obsah vyčistil od jiných možných nežádoucích organismů a patogenů, přidává se formaldehyd. Aby se aktivovaly protilátky v očkovaném organismu, je nutno jej "podráždit" a k tomu se přidávají směsi hliníku (neurotoxin). Samozřejmě tam jsou jistě jiné zajímavé věci, ale zrovna si nevzpomenu :-) Já se o očkovacích látkách a vším s tím spojeným začala zajímat před asi 3 lety, bohužel dcera do té doby dostala v porodnici vakcínu TBC a všechny dávky Hexavakcíny...pak jsem zhlédla video s Anitou Petek a rozhodla se nenechat jí už píchnout ani ťuk. Mladší dcera (2 roky) je vakcínou "neposkvrněná" (ani tetanovkou) a je také zdravější než ta starší... Je dobré, když se lidé začnou zajímat, co skutečně vymýtilo ony smrtelné a jiné choroby a zjistí, že očkování je jedno obrovské šméčko, eliminační program lidstva :-( Ještě mě napadla jedna zajímavost - v Japonsku bývaly děti také očkované již od narození, ale po masovém nárůstu postižených dětí a značném vymírání kojenců na SIDS posunuli očkování až od 2 let a víte, co se stalo? Mimojiné tam od té doby údajně nezemřelo jediné dítě na SIDS....

0
1
před 7 lety Jana

Také jsem proti očkování,
v jiné diskusi, ale na tomto webu píši:

Přečetla jsem o očkování tolik, že jsem rozhodnuta své druhé dítě už neočkovat.

Dříve bylo skutečně možné, že jste musela zaplatit pokutu kolem 10 tisíc, dneska je, naštěstí, situace jiná, o něco lepší. Díky Lize lidských práv a spousty dalších organizací už je dnes málo pravděpodobné, že budete muset platit. Nicméně, pořád je to docela strastiplná cesta, ale mě to za zdraví mé dcery stojí.

V rozhodování mi, mj. pomohla i informace, že např. v Německu, Rakousku, Irsku, Anglii je veškeré očkování dobrovolné!!!

Jak je možné, že některé státy mají toto rozhodnutí na dobrovolnosti a jiné je mají povinné??

A také, jak je možné, že v Belgii je povinné naočkovat jen 1 nemoc, např. ve Francii 3, v ČR je povinné 9(!) nemocí a např. v USA kolem 29??

To je dost divné.
Kdyby očkování fungovalo, všechny státy (mysím minimálě ty Evropské) by měli povinnost očkovat na stejné choroby a stejný počet, ne?
A proč je někde úplně dobrovolné?

Nevím, kde je pravda, nejsem lékař ani věděc, ale když si dám tyto otázky dohromady, nemůžu se ubránit myšlence, že to s tím očkováním není asi úplně tak dokonalé a všespásné. Nehledě na to, kolik má (může mít) vedlejších účinků.

Začínám se víc zajímat, co a jak....

Hodně poznatků a názorů o očkování se řeší na webu např.: http://www.ockovani.dobiasek.net a především web http://www.rozalio.cz/.
Dost o problému napsala také p. Strunecká ve své velmi dobré knize Doba jedová a perfektní co do znalostí problematiky je p. dr. Eleková.

V těchto dnech budu hovořit se svojí pediatričkou a hodlám odmítnout očkovat svou dceru. Minimálně do doby, než si budu jista, že jí to přinese spíš pozitiva než negativa.
Ale zatím, čím víc toho na netu o očkování čtu, tím víc mám pocit, že ji nebudu chtít naočkovat nikdy...
Pokud máte chuť a zájem, ráda Vám pak dám vědět, jak jsem dopadla  a jak vše probíhalo.

0
před 7 lety Radka

Jani, já také své 2 dcery odmítám očkovat. Ta první (nar. v říjnu 2009) má, bohužel, vakcínu proti tbc a všechny hexavakcíny, škoda, že jsem se k informacím dostala až poté...od té doby jsem ale odmítla vše ostatní - MUDr. mě tehdy okamžitě naprášila na hygienu a sociálku, takže jsme asi týden poté byli předvoláni (povinně oba, tedy já i s manželem!) na sociálku, abychom podali vysvětlení, tak jsme řekli svůj názor, podepsali a byli jsme upozorněni, že nám pravděpodobně hygiena udělí nějakou pokutu. Doteď se tak nestalo a to jsme tam byli v červnu 2011. Mladší dcerka se narodila v říjnu 2011 a nenechali jsme ji očkovat vůbec (ani tetanus), ale jsme už u jiné doktorky. Jestli podala hlášení hygieně nebo ne, to nevím, říkala, že pokud není dítě do 1 roku očkované, tak to udělat musí, ale malé už byly 2 a zatím se nic neděje, tak to vypadá slibně. Tedy, nějak jsme zapinkali preventivku ve 2 letech, tak tam zajdem a možná se to tam bude řešit, ale už se úřadů nebojím. Držím Vám palce a gratuluji k zodpovědnému přístupu ;-)

0
před 7 lety Jana

Já jsem našla informaci, že dle zákonů pediatr NESMÍ říct na hygienu, že jste odmítla očkování, na sociálku to ale může říci, ale jen v případě důvodného podezření na zanedbávání dítěte - což musí být ale Vašemu pediatrovi jasné, že to se ve Vašem případě neděje. Dokonce můžete toho pediatra zažalovat za nedodržení pvinnosti mlčenlivosti (pokuta až 1 mil Kč). - Nevím, od kdy tento zákon platí, možná proto už Vaše pediatrička to neočkování Vaší 2. dcery nehlásila. Každopádně je nesmysl, že musí hlásit, pokud není do 1 roku dítě očkované. Našla jsem to tady na webu Ligy lidských práv: http://llp.cz/publikace/jak-uspesne-zvladnout-poskytovani-pece-nezletilemu/

Děkuji moc za držení palců, mám z toho pěkný strach, připadám si jako nějaký vyvrhel, který obchází zákony.... Ach jo, ale nedá se nic dělat, za zdraví mé dcery mi to stojí. I já Vám držím palce, ať vše dobře dopadne na té preventivce. Ráda bych Vás kontaktovala s prosbou o další informace, jak to u Vás probíhalo, mohu se ozvat do Vaší schránky? (abyste nemusela psát Váš e-mail veřejně). děkuji Jana

0
před 7 lety Jana

Ještě bych chtěla k výše napsanému podotknout, že tu rozhodně nebrojím proti doktorům!

Většinou to, co řeknou Vám jim někdo jiný řekl na školení či snad ještě při studiu, a netuší, že doba se změnila a s ní i zákony.
Někdo by mohl oponovat, ať se školí a dovzdělávají. Ano, to je jiště ta nejlepší cesta, ale upřímně:

Spousta pediatrů má denně v ordinaci tolik návštěv, že když přijdou domů, jediné, co chtějí, je si dát nohy na stůl a vypnout...

Je to složité pro všechny zúčastněné, a je proto nejlepší se pokusit si s dr. v klidu popovídat a vysvětlit své důvody odmítnutí očkování (a pak se modlit, že Vás pochopí a nechá na pokoji...)

Třeba se v ní/něm hne i nějaké to svědomí a pokusí se najít správnou cestu při vykonávíní své práce.

Co se mě týče, určitě neplánuji naší pediatričce nějak vyhrožovat podáním žaloby apod., pokusím se jít smířlivou cestou.


0
před 7 lety Stana

Pro zdravotníky je povinnost se vzdělávat celoživotně. Ale jde o legislativu a samozřejmě o peníze. Když mají ale něco dáno jako povinné, musí to dělat. To je těžké, když není celkově přijat názor, že očkování spíše škodí.

1
před 7 lety Radka

Stano, ono na druhou stranu - očkování je také dáno jako povinné....vím, že se jedná o něco jiného, ale je to takový zajímavý protimluv... ;-) Nemyslete si, že se zdravotníci nevzdělávají - ale bohužel jsou ty semináře o vakcínách pořádány samozřejmě příslušnými farma firmami a možná i placeny, to nevím a o čem jsou, to v jedné řeči prozradila MUDr. Eleková...v žádném případě se tam neprobírají možná rizika, složení vakcíny apod. Jde vyloženě o marketingové školení, jak se chovat k rodičům, kteří odmítají, jaké podávat informace, aby to rodiče neodradilo apod.... takže asi tak :-(

0
před 7 lety Stana

Přesně tak, proto se musíme zajímat my a nepovažovat doktory za neomylné. Za sebe bych mohla o chybách doktorů a nevědomosti povědět hodně. Chce to opravdu se zajímat.

0
0
před 6 lety Jana

Dobrý den, konečně mám chvilku času napsat, jak postupujeme.
Byla jsem u naší pediatričky a byla jsem hodně překvapená, jak laskavá a chápající byla!
Před návštěvou jsem strávila hodiny a hodiny pročítáním všech možných knih a článků na netu o očkování, abych měla spoustu info a měla na co se ptát a hlavně, mít v hlavě argumenty při dotazech p. dr. Byla jsem připravená na nepříjemné setkání plné ironických vět a tak jsem měla strach.
Paní dr. už mě zná, že jsem trochu "jiná" mamina a kupodivu byla v pohodě.
Já jsem ji řekla, že jsem hodně četla o očkování a že se spíš přikláním neočkovat, protože bla bla..... Ale že chci slyšet i názor oponentů očkování,  že ji ale nechci rušit (má toho hodně a plnou čekárnu dětí), že jsem se domluvila v krajské nemocnici na konzultaci s vakcinačním specialistou a že pak po jeho rozhovoru se rozhodnu, jak dál.
Domluvily jsme se, že pak za naší dr. přijdu a dám jí vědět, jak jsem se rozhodla. Paní doktorce se to líbilo a dokonce mě pochválila, že se jí líbí můj přístup, že hned očk. kategoricky nezavrhuji a pídím se dál. No, takto vstřícné chování jsem nečekala a jsem za něj moc ráda, je vidět, že i dr. chápou, že jedině takovýmto způsobem lze s maminkami jednat. Za to jsem jí moc vděčná. Takže do 14 dní budu vědět víc, to jdu na tu konzultaci a pak se zase ozvu, jak to dopadlo.
Jen jsem tím chtěla napsat, že ať mají maminky jakkoliv strach s konfrontací s dr., je dobré se na to připravit a jít si za svým. Ať už se rozhodnete jakkoliv, je dobré to zkusit. Pídit se po informacích a ptát se "na všech frontách".
Hodně zdaru všem!

0
před 6 lety Danah

Jano, pokud se vlastní názor považuje ze strany zdravotní péče (doktorů) za formu neposlušnosti, je to pro spoustu maminek velmi těžké skousnout. To už musejí být maminky buď hodně rozzlobené nebo velmi jisté samy sebou a svým názorem, podloženým studiemi apod. Ne každý na tuto úroveň dosáhne. Přeji Vám hodně sil, a hodně zdraví.

1
před 6 lety Jana

Danah, napsala jste to úplně přesně!
Být naštvaný pomůže pro začátek, aby nás to nakoplo a začali jsme řešit "problém", ale pak je dobré začít studovat, aby se člověk začal cítit jistě a měl dost argumentů při konfrontaci.

Čím víc budou lidi informováni (resp. vzděláváni), tím je menší pravděpodobnost, že nás bude někdo násilně tlačit do něčeho, co sami nechceme.
A když trochu odbočím, je úplně jedno, jestli je to očkování dětí v ČR nebo vzdělávání afghánských žen.

0
před 6 lety Jana

Tak jsem byla na konzultaci u specialisty na očkování v nemocnici – viz info výše. Měla jsem strach, že bude p. dr. nepříjemný apod. Opět, stejně jako naše pediatrička byl velmi laskavý, chápavý a vlídný. Za to jsem byla velmi vděčná, protože řešit problém s někým, kdo je nerudný, protivný či dokonce agresivní je dost náročné, ne-li nemožné. Takže co se týče chování p. dr., nemělo to chybu. Bohužel, byla jsem velmi, velmi naivní v předpokladu, že se mnou p. dr. vše rozebere a já budu mít konečně jasno. Mohlo mi to dojít, ale nedošlo…  

P. dr. začal monologem, proč je důležité očkovat, mluvil dost dlouho a já mu nechtěla skákat do řeči. Ale mluvil o věcech, které máme všichni, kdo se o očkování zajímáme, dávno načtené, takže jsem pořád čekala, až bude nachvilku pomlka. Nakonec jsem to nevydržela, skočila do řeči a p. dr. se začala ptát. Odpověděl mi otázku ve formě takových těch teoretických věcí, proč ne nebo proč ano a zasel jel ty informace, které znám….  

Promiňte, asi to neumím popsat, chci jen říct, že v polovině rozhovoru mi došlo, že jsem byla velmi naivní, když jsem očekávala rozhovor a ne monolog…. Je logické, že odborník Vám začne povídat ty základy, proč očkování ano, ale na nějakou velkou komunikaci není stavěný. Předpokládá, že nic nevíte a tak chce do Vás „naprat“ co nejvíc informací, abyste byla „vzdělaná“ a pochopila, proč očkování ano.   

A proč jsem byla naivní? Nedošlo mi, že p. dr. (jakýkoliv) nemá čas na nějaké velké rozhovory a probírání daného tématu a i když mi věnoval krásných 35 min., za což mu ještě jednou v duchu děkuji, (tuším, jak je vytížený), neprobrali jsme za tu dobu ani desetinu toho, co všechno bych chtěla vědět…  

Takže jsem zase na mrtvém bodě, samozřejmě mi doporučil doočkovat a jet dál dle očk. kalendáře, ale já nemám v ruce argument (ani jediný), PROČ je výhodnější se očkovat než neočkovat. Ach jo. Resp. mám argumety proč očkovat, jako mám spoustu argumentů, proč neočkovat. A po tomto rozhovoru na tom nejsem o nic lépe. Možná jsem mamina, co do všeho rejpe, ale pro kvalitní rozhodnutí přeci potřebuji vědět víc než jen to, že mi dítě může třeba i umřít na závažnou nemoc…  

Takže ponaučení pro mě a možná pro Vás rada je taková, nebojte se zeptat lidí, kteří mají informace o očkování, ale nečekejte od těchto lidí, že si s Vámi sednou a budou s Vámi řešit jednotlivé dotazy, které máte….. To asi opravdu není v jejich silách (časových). A já je chápu. Kdyby si tam takhle každá máma zavolala, že chce na konzultaci a s každou by si sedl a vysvětloval, tak nebude dělat ten dr. nic jiného. A to ho brzo tak akorát vyhodí z práce.  

Asi budu muset dál pátrat na netu a spoléhat na to, že ty informace nejsou zkreslené, že jsou pravdivé a to mám před sebou teda dost práce. Jenže dopátrat se SKUTEČNÝCH informací od zastánců očkování na netu moc není…. Většinou tam jsou jen info od odpůrců. Takže opět to není příliš objektivní postup, ale lepší jsem doteď nezjistila. Pokud má někdo nějaký názor, jak nejlépe postupovat, budu ráda za každé info. Protože já jsem svůj názor po návštěvě zastánce očkování nezměnila…..

před 6 lety Božena

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Urážlivý příspěvek

0
0
před 6 lety Božena

Co je na citátu Jana Wericha urážlivého?

Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec..

2
před 6 lety Petr Adamíra

Předem mně omluvte prosím, jestli se někomu bude zdát má reakce urážlivá, ale píšu, jak to je. 

To mám tak rád ty přiblblé argumentace jako třeba očkují nás, ale stejně jsme nemocní. To může napsat jen omezenec. Nemocí jsou milióny druhů. Některé vůbec nejsou virální a bakteriální. Proti nezdravému způsobu života není očkování. A očkování, které se dělá, je pouze proti nebezpečným nemocem, které se rychle rozšiřují. Ostatní nemoci zvládá organismus sám. A pak jsou samozřejmě nemoci, proti kterým do dnes žádné očkování nedokážeme vyrobit. Takže pokud se někdo diví, že onemocněl, přestože měl očkování, může se okamžitě po vyzdravení zapsat na léčení u psychiatra. Maminkám, které tak silně pochybují doporučuji odbornou historickou studii o tom, kolik lidí v Evropě a nejen zemřelo v době kdy očkování neexistovalo. Ať si to porovnají s dneškem a ať si najdou videa o těch nemocích a o tom, jak moc by jejich dítě mohlo trpět pomalu umírajíce.

0
0
před 6 lety Jirka

Kdysi jsem tuhle diskusi založil. Ano očkování má svá rizika, ale nemoci jako tetanus, tuberkuloza, dětská obrna, záškrt jsou daleko větší nebezpečí. Pamatuju ještě pravé neštovice, tyfus a malomocenství. Můj vnuk měl taky po očkování problémy, snad je v pořádku.

0
před 6 lety Jana

Petr Admíra: ano, na historickou studii (grafy) jsem se dívala, mnohokrát a na různých webech a ty jen dokazují, že s očkováním to nemá moc společného, resp. že incidence nemocí, o kterých mluvíte výrazně klesala ještě před zavedením očkováním. 
Co se týče pravých neštovic, je to jediné onemocnění, které bylo díky očkování úplně vymíceno (vir totiž reaguje jinak než viry ostatních nemocí, na které se očkuje).
Nicméně, děkuji za tip podívat se na video, jak vypadají nemoci - udělám to. Asi to bude strašné, ale je dobré to vidět, to máte pravdu!

1
0
před 6 lety Jana

Kubo, děkuji moc za skvělý článek - je za víc než jeden bod, co mohu dát! : ). Pokud máte ještě podobné články, prosím, "přilepte" je sem, budu moc ráda!
K článku: dost mě šokovalo, že pokud projde zákonem nová úprava o dětských klubech, bude i tam nutné mít děti proočkované... Snad to neprojde.

Jinak, jak jsem slíbila, přidávám info o mě: Podepsala jsem u pediatričky reverz na MMR a poslední dávku Hexavakcíny. Pokud radikálně nezměním názor nebo mě k tomu někdo nedotlačí, další očkování už nedám.

Nevím, co budu dělat, až přijde čas dát dítko do školky, honí se mi v hlavě asi jen jediná možnost:
domluvit se s pediatričkou na posunutí termínu MMR na dobu pozdější než bude vystavení papíru pro školku (MMR lze dle zákona posunout na neurčito, resp. není zákonem stanovený termín nejzazšího podání dávky) a co se týče Hexy - nechat si udělat protilátky a modlit se, že ve stanovený čas je dcerka ještě mít bude.
Je to jen papír pro papír, ale dle zákona by to mělo stačit (je totiž nutné doložit v mat. škole buď doklad o očkování nebo doklad o kontraindikaci na očk., nebo doklad o tom, že je dítě imunní).

0
před 5 lety Lidka

Já jsem děti nechala letos očkovat, navíc jsem využila příspěvku od pojišťovny. Jsem pro očkování, chápu rodiče, kteří se brání a nemám nic proti. U mých dětí nemoc riskovat nechci, je to každého věc.

0
před 5 lety Sandruse

Já jsem taky pro očkování, hlavně je pro mě důležité proti pneumokokovi. Využila jsem příspěvek poj. 211. Bojím se této nemoci, protože se v našem okolí vyskytla.

0
před 5 lety Hanka

Já přemýšlím nad očkováním mimča, které se mi má za chvíli narodit. Proto brouzdám a hledám názory na očkování. Zatím mě přesvědčily názory lidí, abych nechala dítě očkovat. Proti názorům, které to nedoporučují nic nemám. Je to každého věc, možná taky svůj názor ještě změním.

0
před 5 lety Sandrusee

Hanko chápu tvůj postoj, je důležité jak to cítíš ty. Já jsem děti zaočkovat nechala, problém jsme neměli po očkování.

0
před 5 lety Lidka

Hanko, je to věc vaše a vašeho partnera. Já stojím za očkováním a proto mé děti očkování mají. Neměli jsme žádné problémy po očkování a myslím, že je to minimum případů, kdy dítěti očkování uškodí.

0
před 5 lety Hanka

Jasně určitě to budeme s partnerem řešit, až bude na světě. Zatím jsme pro názor očkovat a radí mi to i mamka.

0
před 5 lety andrejka.sem

Taky jsem pro očkování. Obě moje děti jsou zaočkované a v pořádku, neměli jsme po očkování problém.

0
před 4 roky Bedla26

Příspěvek na očkovaní nevím, ale v rychlosti jsem ti ho našla na netu, stačí hledat- http://www.zpmvcr.cz/prevence/programy-2016/program-prevence-infekcnich-onemocneni-ockovani/ . Spokojení u ní jsme, zatím jsme teda spon nemeli žádný problém.

0
před 4 roky Marcelka

ZPMV přispiva na klištovou encefalitidu 600 korun. M2 se jěstě poštěstilo to vychytat tak že encepurin byl zrovna v akčni nabidce takže mě jedna vakcina i s aplikaci vyšla na 650 korun (běžně to je 850)

0
před 4 roky DenI

tak to je super alespon jedna davka se proplati :) lepší než nic děkuju za info

0
před 4 roky Josef

Léčím děti po očkování. Příznaky očkování: např. děti se škrabou na nožičkách, protože jejich imunitní systém si neumí poradit s hliníkem - otrava hliníkem. Úspěšně léčím na dálku. Ozvěte se :  www.andelske-leceni.cz

0
před 4 roky Maria

Mam uplne stejny pocity jako ty. Hrozne se bojim ockovani, ale neockovat vubec taky nechci. Malou jsem ve 3 mesicich nenechala, ale moje dr. je naprosto skvela a sama mne to odkyvala. Zadny papiry jsem nepodepisovala. Vzdycky napsala, ze ma bud rymu nebo je nachlazena a smitec. Pry je ve 3 mesicich na ocovani brzo. Jdeme ted ve stredu a to bude male 6,5 mesice. Se asi po.... strachy.

0
před 4 roky Angie

Pojišťovny kolik přispívají na očkování?

0
před 4 roky Alex

My jsme využili u 211 600 Kč na očkování http://www.lidicky.cz/diskuse-nazory/volna-diskuze/detske-ockovani tady máš na co to můžeš využít

0
před 4 roky Angie

To je docela velký příspěvek 600 korun. My jsme to už asi zaspali že.

0
před 4 roky Alex

To je tuším nějak do prosince. Ale jestli je možné, že by byly vyčerpané, tak to fakt nevím. Zkus si to zjistit přímo u nich.

0
před 4 roky Angie

Tak mi moc dobře poradili. A celkově jsem se dozvěděla užitečné věci.

0
před 3 roky Olga

Ohledne ockovani pro deti, mohu na podporu imunity a ucinku vakciny doporucit Vakcinal. Ted jsem poridila a je vhodny prave i na tohle aprilove obdob, kdy dite ofoukne a muze onemocnet. :) http://vakcinal.cz/

0
před 3 roky jarka

Jsem prave neco na to posileni imunity hledala. to je sirup jo? no vypada to dobre. ockovani mame jiz za sebou, ale muzu to malemu davat i tak ne? je tam nejake omezeni treba zdravotni proc to nebrat?

0
před 3 roky Olga

Ano je to sirup. Jasne je to i na imunitu dobre a celkove k posile organismu. Nene zadne zdravotni omezeni neni, je to velmi dobry sirup. Opravdu mohu doporucit.

0
před 3 roky Ellinka

Ten Vakcinal vypadá dobře, ale je tam psané pro děti od 3 let az :(

0
před 3 roky Karoll

Já ten Vakcinal mám už taky doma, byla jsem ho ted koupit a paní v lékárně říkala, že to mohou i děti mladší 3 let, ale poloviční dávku ;) tak pro ty, kteří by chtěli taky více informací, tak tady mrkněte http://vakcinal.cz/

0
před 3 roky Ellinka

Jo? Tak super, děkuji za informaci, tak to skočím pro to taky do lékárny a ještě se tam pro jistotu zeptám.

0
před 3 roky Karoll

Jasně, určitě se zajděte pozeptat, uvidíte. My jsme byli minuly tyden na očkování a dala jsem ten vakcinal a všechno bylo vpohodě, žádná teplota ani nic jiného :)

0
před 3 roky Ellinka

Tak jsem byla v lékárně a měla jsi pravdu. Tak jsem ho také koupila :)

0
před 3 roky Karoll

No tak to jsem ráda, že se ti to hodilo. Tak přeji at jsou všechna očkování bez problémová

0
před 3 roky Ellinka

Děkujeme mockrát. Snad už očkování nebudou takový horor.

0
0
před 3 roky Karel

Očkování na Zanzibar - jaké očkování je povinné

0
před 4 měsíci lussyB

Nasaďte kozí kolostrum od www.betula.cz , po očkování nejlepší volba nám vždy zmírnil reakci

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 3


Přidat příspěvek