Marihuana jako lék

0
0
před 7 lety Jirka

Tomáš Kolský napsal:

‍‍28.5.2013 - 19 Sivan 5773 v 11:26


Tento článek je ukázkou, jak nemá vypadat novinařina. O tom, zda legálně smí nemocný marihuanu užívat rozhoduje devět (9) vyvolených lékařů. V důsledku toho nemocní trávu legálně nedostávají a zahájili hladovku před domem ministryně zdravotnictví.
Marihuana je v Izraeli v současnosti asi vůbec nejstřeženější lék. O opiátech žádní super vyvolení doktoři nerozhodují. To vše by mohla ministryně zdravotnictví škrtem pera změnit, ale nedělá to “aby marihuana neunikla” k někomu nepovolanému. Výsledek: Nemocní užívají nelegální marihuanu z černého trhu, nebo ji nelegálně pěstují.
Toto je přesně stav, který chce Moše Feiglin změnit. Předložil návrh zákona, který umožní každému lékaři marihuanu předepsat.

0
před 7 lety Jirka

Souhlasím s Tomášem Kolským, za rok jsem se od židů nedozvěděl ani jak se ty přípravky jmenují, na to je koupit můžu úplně zapomenout.

0
před 7 lety elllzi@

Take nechapu jak muze byt neco tak leciveho a uzitecneho zakazano

0
před 7 lety Frodik

ellizi: Protože ne všichni to používají jako léčivo. Tím neříkám, že by měla být zakázána, to vůbec ne. Ale třeba bych si uměl představit (ikdyž je to asi utopie), že by lékař předepsal pacientovi recept, na domácí pěstování konopí. Tím by se dalo odlišit, kdo to má na léčení a kdo se tím jen zhulí, kde se o nějakém léčení opravdu bavit nedá.

0
před 7 lety Stana

Je to trochu postavené na hlavu. Alkohol a cigarety jsou také drogy a jsou legální. A kolik způsobují úmrtí, nehod,závislostí vedoucích k rozvratu rodin, finančním problémům...
Stát na tom jen vydělává, ale zakazuje marihuanu, která v porovnání s alkoholovou závislostí je jen slabé kafe. Neznám někoho kdo kouří marihuanu a byl by agresivní, vyhrožoval, byl násilnický nebo způsobil autonehodu. Jak je tomu u alkoholiků. Samozřejmě, že žádná droga nepatří za volant, do práce apod. Ale buď by měli zakázat veškeré drogy, nebo dát pevná pravidla. Pravidla výhodná pro nás obyčejné lidi a ne jen pro ně.

0
před 7 lety Jirka

Jenže oni to nepustí, sehnal jsem 100g masti, úžasná věc na nevyléčitelný zánět v lokti. Tohle množství mi vystačí asi na půl roku, dovedete si představit ty ztráty lékárníků a doktorů.

0
před 7 lety Stana

Přesně tak, mast v lékárně seženete, a to velice draho.Pokud vůbec udělají nějakou úlevu, bude to za nekřesťanské peníze. A to si radši každý kytku vypěstuje doma. Časem to povolí, ale budou na tom jen vydělávat.

0
před 7 lety Danah

Přátelé, mám kacířský nápad: co si založit kostivalové plantáže? :-))Kostival je jedna z nejúžasnějších léčivých bylin,které znám- ta snad spraví i zlomené žebro. http://www.reiki-cz.com/herba/herbar.php?id=48

0
před 7 lety Jirka

Díky, taky můžu vyzkoušet.

0
před 7 lety Danah

Jirko, půvab to má také ten,že to roste jako úporný plevel- nepotřebuje péči. Zkusila jsem koupit kostivalovou mast- a funguje výborně na kdeco- od ekzému přes artrózu... Jen mě zklamalo, že jsou tam 3 další bylinky, čímž se zeslabuje účinek kostivalu.

0
před 7 lety elllzi

Frodik: uplne souhlasím svama že by to melo byt aspon pro nemocne. ale co ja ktera chce taky jen masticku kterou mam a je užasna. a znam par uživatelu a vetsinou sou to dobrí pracanti dokonce povysili v praci s alkoholem se do neda srovnat. Jak řika jirka

0
před 7 lety Marta

Elllzi: to je jednoduché, zjistěte si kolik kytek můžete pěstovat, aby se jednalo jen o přestupek a nikoliv trestný čin. Následně můžete zasadit a pěstovat si ji na masti sama. Já to tak dělám. Nejsem uživatelem, pouze si z toho dělám tinktury a masti. Pak rozdávám známým a rodině. Trestného činu se dopouštím pouze když rostlinu sklidím a suším, až do doby, dokud z ní neuvařím mast.

0
před 7 lety Ivanqa

Nějak nechápu, o co jde, kdo chce, stejně to bude dělat, nemocní si ji budou stejně pěstovat a užívat dál, zákon nezákon. Člověk, který má nesnesitelné bolesti hledá cokoliv, co by mu ulevilo, v takové fázi je mu naprosto jedno, jestli mu na to někdo přijde nebo ne. Můj známý trpí Parkinsonem a nějaké politické přetahovačky jsou mu šumafuk, distribuce v lékárnách je stejně ve hvězdách (a ty cifry, co uváděli v TV jsou neskutečné, kdo to vyrábí doma teď v řádech stokorun, pochybuju, že by začal nakupovat v lékárně za tisíce, stejně to lidi budou dělat doma dál). Pro něj je nejdůležitější fakt, že je to jediná věc, po které se ještě dokáže zvednout z postele, udělat pár kroků a netrpět při tom šílenými bolestmi. Možná, kdyby páni zákonodárci znali někoho takového, třeba by se u nich našel i kousek srdce a přestaly by se jim protáčet ty dolary (korunky) v očích...ale asi ani tehdy ne...

0
před 7 lety karča

Používám denně doma dělané masti a vařím si čaj z usušených listů. Do čaje je třeba přidat trochu másla, aby se účinná látka uvolnila.

0
před 6 lety Pestik

Ahojte, 
myslím, že vám tady v té vaší debatě pomůže stránka na kterou jsem nedávno narazil a jsou tam zajímavé články týkající se marihuany a téměř vše na co si o ní vzpomenete. Pro mě osobně to bylo celkem přínosné a stránky jsou hlavně přehledné :) http://diskuse.vitalion.cz/109/strankovani/3/?anchor=postId25941#postId25941

0
před 6 lety Pestik

Ahojte, myslím, že vám tady v té vaší debatě pomůže stránka na kterou jsem nedávno narazil a jsou tam zajímavé články týkající se marihuany a téměř vše na co si o ní vzpomenete. Pro mě osobně to bylo celkem přínosné a stránky jsou hlavně přehledné :) https://www.semena-marihuany.cz/cs/blog?p=3

V předchozím příspěvku jsem se spletl se stránkou :D

0
před 5 lety Bedla26

Naše babi používá pomrně nový připravek CBDex ERESKA, dlouho se u nas zatím neprodává, ale ve světě je uspěsný při zmirňování symptomu nejen u RS ale i u parkinsona a dalšich nejen nervových onemocnění.

0
před 5 lety karel

marihuana ano ale jen pod lekarskym dohledem

0
před 5 lety Barka

Ale dneska už nemusiš marihuanu přimo kouřit. Protože jsou právě přípravky z konopí (ne marihuana), které vůbec neobsahují THC tudiž nejsou navykové a nejsi po nich "zhuleny". Ta látka Cannabidiol je stejně mnohem vic učinější než všechno co je dohromady obsaženo v trábě kterou si doma vypěstuješ připadně někde koupiš.

před 5 lety akinom

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 5 lety Mko

Ahoj četla jsem o kanabidiolu hodně na pomuzevamtrava.cz a je to fakt zajímavý v tom spektru využití, hodně to prý zabírá na cukrovku a v Americe to už používají poměrně dlouho (bohužel ne ve všech státech je to legalni) a dokonce tam mají úspěchy i s epilepsií a autismem....Myslím že by se o konopí mělo všeobecně víc mluvit než o marihuaně a zatim se mi zdá že to tak není.

0
před 4 roky DenI

Ja to teda asi chapu dobře když si myslim že to je bez thc tudiž se ti na tom netvoři zavislost a nemaš z toho ty stavy jako když si daš jointa?

0
před 4 roky Ria

Prosim jaky pomer listu na2dc?Nemam ještě zkušenosti.Děkuji

0
před 3 roky Micvha

Já jsem zastáncem pěstování marihuany pro své účely - nejsem hulič, děláme svůj balzám na koleno, nebo tenisovej loket. Pomáhá to jako jediný lék, co se dal sehnat. Občas je to trochu alchimie, ale nedávno jsem narazil na e-book i o pěstování doma - tak jsem si ho stáhnul a uvidíme, zda se něco povede vypěstovat. :)

0
0
před 3 roky Mirkoslav

Ahoj všichni, marihuana je výborná jako lék na mnohé neduhy, ale také se z ní může vyrábět zdravý konopný protein- https://www.rawstore.cz/konopny-protein/ Je to samozřejmě zcela legální..

0
před 2 týdny Roman

Ahoj. Měl bych takový dotaz. Nemáte někdo náhodou zkušenost s "vapováním" CBD konopí? Docela uvažuji nad tím, že bych to vyzkoušel. Jen teda ty vaporizéry jsou docela drahé. Mně by se třeba líbil nějaký takovýto: https://www.va-pax.cz/paxvaporizery/pax2/ Myslíte, že je to dobrá volba?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 2


Přidat příspěvek