Robot na mytí oken?

0
před 7 lety eliska.metlova

Ahoj. Zajímá mě ten robot na mytí oken, co je ted v tv na něj reklama, myslím, že to prodává Datart. Nemáte to někdo doma? Zajímalo by mě jak to funguje, jak to myje okna atd. 

3
před 7 lety Danah

Co budete pak dělat s tím volným časem? :-))

1
před 7 lety eliska.metlova

No rozhodně bych ho využila na lepší věci, než je mytí oken :) :)  minimálně zábavnější věci :)

3
před 7 lety Jirka

Eliško ahoj ! I já si myslím, že robot na okna je blbost. Navrhuji umýt je spolu a potom můžeme dělat něco zajímavějšího a příjemnějšího. ( Pokud Tě můj návrh rozladil omouvám se jde mi jen o to mít život příjemnější. ) Zdravím Jirka.

2
před 7 lety Irča

Také si myslím, že root na mytí oken je vyhazování peněz, zase tolikrát určitě okna nemyjete během roku, abyste musela mít robota. A trocha toho pohybu a námahy člověku neuškodí a pak budete mít alespoň dobrý pocit z krásně čistých oken, vlastnoručně umytých. Jen to chce rozpohybovat tělíčko a ne si vše zlehčovat.

1
před 7 lety carme

Mě by taky zajímalo, jestli okna opravdu umyje, ne z důvodu, že bych to koupila, tyhle vymoženosti doma nechci. Jen čistě jako zajímavost, co se nedá koupit. 
Můj osobní názor je, že to bude fungovat asi jako robot na podlahu, nebo jak se to jmenuje. Vysaje jen, aby se neřeklo. Něco jako, taková hračka na hraní.

0
před 7 lety Marta

Taky by mě zajímalo, jak to funguje. O koupi sice neuvažuji, ale pokud by to mylo dobře, tak nevidím důvod, proč by si to neměl někdo pořizovat. Dokonce bych to i chápala, protože mytí oken nenávidím z hloubi duše. A oken na mytí mám doma opravdu dost. Bydlím v menším městě a i přesto se okna ušpiní docela rychle a dost. Takže myslím, že třeba lidé z větších měst to mají ještě horší a věřila bych, že ty okna musí mýt častěji. Odsuzovat robota na mytí oken jen proto, že usnadňuje práci, je jako odsuzovat někoho, že si pořídí mixér či šlehač. Protože proč si tak moc usnadňovat práci, když můžete rozpohybovat a posílit ručičku tím, že budete vyšlehávat bílky do tuhého sněhu a ještě pak můžete mít dobrý pocit z toho, že jste si ho ušlehali ručně a bude pak asi chutnat líp. Myslím, že tělo se dá protáhnout a rozpohybovat i jiným způsobem, než třeba mytím oken. Já jako sportovně aktivní člověk si rozhodně raději půjdu zaběhat nebo zahrát squash, než abych se dřela u mytí oken. 

0
před 7 lety gabriel.nak

Ja teda tomu jako vůbec nerozumim jo, ale něco takového má naša teta, myslím, že právě říkala, že to viděla v tv, tak si to koupila, a furt s tím machruje, jak má čitá okna  :D 
Ona si to teda furt chválí. Tak ja si myslím, že to špatná věc určitě není, těm starším lidem třeba (ne jenom starším) to může pomoct, aby nelezli někde po oknech v paneláku apod. 

0
před 7 lety eliska.metlova

No já mám pohybu fakt až dost, takže o to nejde, jde o to, že máme hodně oken, a obývák tam máme celou stenu prosklenou (vchod do dvorku) takže by to byla super věc.Já se zajdu zeptat do toho obchodu, tušim že to byl Datart a informuji se co a jak. Ale díky za vaše názory. 

0
před 7 lety Gemis

Pokud má někdo oken jako eliska.metlova ,tak věřím ,že si to rád pořídí. Ale jaksi tady všichni zapomínají, že sklo to sice umyje, ale co rámy? Ty si podle mne stejně musíte umýt sami :-)

1
před 7 lety carme

Našla jsem tohle video a tak si kladu otázku, jak omyjete ty chlupaté ruce robota. Jak myje ve skutečnosti prach z oken moc neukazují. Aby s tímto robotem pak nebyla samotná práce, která zabere více času, než samotné mytí oken. Podle mého názoru po sundání z jednoho okna musíte ty stírací plochy umýt, jinak si ušmudláte další okno.  Nevím, nějak mě to nepřesvědčilo, že dobře myje. 

http://www.youtube.com/watch?v=wzBZthXYwa0

0
před 7 lety carme

Tady je další video s tímto čističem, jedna tabulka okna trvá přes 7 minut a musíte mít asi evidentně přichytnutý kabílek k energii, aby mohl papat.

http://www.youtube.com/watch?v=tTY3iwca3nE

0
před 7 lety Martin Vozka

No nevím, jak můžou vypadat okna "vyčištěná" nasucho ? 

Děti si čistí okna každý ve svém pokoji, já na hale a ve výšce nad schodištěm a přítelkyně v kuchyni a jídelně. Je to rychlé, moc času to nezabere, mně to celkem i baví (doufám, že se to přítelkyně nedozví :-) ) tak je pro nás robot dost zbytečný. 

1
před 7 lety qaz

Pozor na nespolehlivost a neochotu prodejců a servisu uznat záruční vady (stejně jako u robotických vysavačů podlahy...)

A taky cena - je to cena naprosto neodpovídající užitné hodnotě a spolehlivosti.

A umýt 1-2x za tok okna snad není problém.
Takový stroj by měl význam jen v organizaci-kde je hodně oken a pro tyto účely není určen (výrobce ví, že v takovém náporu by se ukázaly hned jeho slabiny)

0
před 7 lety Bodica

No já nevím, jestli dobře myje okna,ale jsem z těch,kdo si pamatují stejné diskuse na užitečnost automatické pračky o myčce nemluvě a jací jsou to pomocníci.Tak by mě také zajímaly zkušenosti těch odvážnějších co již zakoupili

0
před 7 lety marika83k

Naše babička ho má. Koupilo se jí to proto, že už nemůže lést po oknech,takže ho jen zapoji a dá na okno a ono to umyje, pro ní je to myslím si super. Ty rámy už zbývají na nás, ale to je o proti mytí celých oken už nic. 

0
před 7 lety Sirkam

Naše nová okna by to asi vydržela, ale asi bych to jen tak nedělala. Poradili nám www.oknaplastovaokna.cz/pobocka-sulko-opava.html, abychom to raději nejprve vyzkoušeli na něčem starším. 

0
před 7 lety sky-pi

Osobně si dost dobře nedovedu představit, že by ty okna byly nasucho nějak dobře umytý.. a co rohy? a ani u hran to asi nebude žádná sláva.. Taky si myslim, že se může dobře stát, že vám ten nachytaný prach může takhle nasucho vykouzlit i pár škrábanců.. A o tý ceně ani nemluvim..

0
před 7 lety Marta

Je dobré si nejdříve zjistit informace, než o něčem píšu. Ten robot nemyje okna nasucho, jeden návlek je mokrý a návlek nad tím se nechá suchý jako leštící. Pravda, asi bude potřeba ten návlek během čištění vymáchat nebo vyměnit, ale pořád to ušetří práci. :-) 

0
před 7 lety sky-pi

Aha, koukl jsem na to prvni video a tam o zadnem namaceni rec nebyla a ani jsem si nevsiml, ze by byl jeden navlek mokry. Timto dekuji za upresneni..

0
před 7 lety Marta

Není zač. Já jsem náhodou o tom slyšela povídání a ukázku. Ale ty ukázky podle mě vždycky bývají na sucho a na ne moc špinavých oknech. Nejlépe by užitečnost a čistotu oken posoudil člověk, který takového robota vlastní. V reklamách vždy budou tvrdit, že je to super a nejlepší. Na druhou stranu, mít peníze nazbyt, tak bych si ho pořídila (samozřejmě po zjištění jeho mycích schopností a funkčnosti) . Mytí oken totiž opravdu nesnáším a máme jich dost. :(

0
před 7 lety Marta

Jinak ještě pro doplnění co si pamatuji z toho povídání...že jeden návlek může být mokrý a ten nad tím suchý už jsem psala, ale jinak se dají prát bez problémů v pračce (bez aviváže, návleky jsou totiž z mikrovlákna), do té vody, ve které mácháte ten mokrý návlek se bez problémů dají přidat mycí a leštící přípravky, které normálně používáte při mytí oken. A prý když jsou okna hodně špinavá, tak je dobré, když se ten robot nechá projet okno 2x - poprvé aby se to zbavilo těch velkých nečistot a podruhé aby se okna dočistila a doleštila. Jinak už si z toho povídání moc nepamatuji, moc velký pozor jsem nedávala.

0
před 6 lety Dana

Nechápu jak někdo může ještě než vyskouší nějaký výrobek hned jej zatracovat,dcera si tento přístroj pořídila nyní mi jej půjčila a vyčistla jsem s ním okna v celém domě(je jich 22) a jsem nadmíru spokojené,uvažuji o koupi vlastního.

0
před 6 lety Dana

Ještě přidávám informaci o čištění,nečistí se nasucho,stačí na sklo cik-cak stříknout přípravek na leštění oken.

0
před 6 lety Parma

Je to dobra vecicka...

0
před 6 lety Petaaa

Osobně nevím, měl bych pochybnosti. Okna jsme vybírali docela dlouho a nerad bych poškrábal zánovní okna od Sulka. 

0
před 6 lety Miroslav

Zrovna Sulkem bych se nechlubil. Ty už asi byly poškrábané při dodání… :)

0
před 6 lety Petaaa

Jednak jsem se nechlubil, ale pouze je zmínil a jednak poškrábaná při dodání nebyla! Byly na nich ochranné fólie, takže si ty invektivy nechte laskavě pro sebe a neroznášejte pomluvy. Je to poctivá česká firma, která je na trhu už poměrně dlouho, čili kvalitu Sulka můžete jen stěží zpochybňovat. 

0
před 6 lety Karel

Taky jsme zvolili firmu Sulko a nic poškrábaného nebylo. Jsme s nimi skutečně spokojeni. A co se týká robota na okna, vůbec se toho nebojte. Ušetří to dost práce. ;)

0
před 6 lety Lenule

zkoušeli jste někdo čistič Vetri?

0
před 6 lety Danama

Zdravim, vyzkoušel už někdo A.2.B. Clean? Manžela to zaujalo, protže mají i ubrousky na čištění oken u aut :)

0
před 6 lety makrelka

A.2.B. Clean, máme doma jen utěrky na sklo u auta a jsou fakt suprový. Objednával je manžel, ale musim říct, že tenhle nákup se povedl.

0
před 6 lety maga

Tak to slyším prvně, co to je za utěrky? Jsou nějak speciální? Taky si potřebuji nějaké koupit, mám už jen staré a ty už jsou na vyhození :(

0
před 6 lety makrelka

no píšou, že zanechává ochraný film, odpuzuje to vodu a hmyz... Jedna utěrka výjde asi na 10-12 kč a umyla jsem tím asi 4 okna. Je super že to nemusíš nijak prát a rovnou to vyhodíš, zvlášť když tím muž myje auto :-)

0
před 6 lety maga

To zní dobře :) a to jsi koupila v obchodě nebo přes internet? Chtěla bych se podívat, jak to vypadá :)

0
před 6 lety makrelka

ano přes internet :-),  a2bclean.cz, mají tam tři druhy, tak si třeba vyberete, mě naprosto vyhovují :-)

0
před 6 lety sharunka03

Naši si koupili takovou el. stěrku, která ještě vodu vysává. Namočí se to okno,napění saponátem a tou stěrkou vysaje, jde to krásně a okraje se jen dotřou hadříkem. Dělali jsme tak dneska s bráchou  všechny okna v baráku a paráda.

0
před 5 lety Patrik

Já jsem viděl pár fotek, kdy se ten robot zašpiní a potom tu špínu dál "rozpatlává". Jestli Vás nebaví mýt okna, ta je ideální si najmout firmu, která Vám mytí oken zařídí za pár stovek a máte klid. A nemusíte vymýšlet nesmysly jako robot na mytí oken... Škoda, že nemůžu najít ty fotky. Ale zkuste si to pogooglovat.

0
před 4 roky Jana

No já jsem asi staromódní, ale myslím si, že nejlépe se okna vyčistí rukou, popřípadě se stěrkou. Představa, že to za nás udělá robot je sice fajn, ale nikdy to nebude tak dokonalé, nebo aspoň v současné době a za nízkou cenu. Na http://www.homezin.cz/media/jak-nejlepe-umyt-okna sice tvrdí, že pomáhá i pudinkový sáček rozpuštěný ve vodě, ale mě to přijde jako blbost. Proto používám normální Clin, spolu s houbičkou okno umyju a pak stěrkou setřu. Vyleštím novinami nebo utěrkou z mikrovlákna.

0
před 4 roky Petřička

A drží ten robot na okna i na plastových oknech? My jsme si totiž teď nedávno nechali vyměnit okna u TOOM interier a teď jsme si nově pořídili taky toho "hobota", ale bojíme se ho na ty okna dát, protože jsou krásné nové a taky netušíme, zda to na tom bude držet. Takže zatím hobotka pouštíme jen na zrcadla a staré skleněné plochy.

0
před 4 roky Martina

Petřičko jasně že drží. Jinak oken se fakt bát nemusíte, ono je to naprosto šetrné a oknám se nic nestane. Jako pokud byste byla hodně vystrašená, tak hobota prodejte  a umývejte okna jako za starých časů. Jinak se toho ale fakt bát nemusíte. Okna od TOOMu to přežijou, uvidíte!

0
před 4 roky Petřička

No právě že ta firma TOOM nám udělala takové nádherné okna, které tak skvěle těsní, že je mi až škoda je vůbec otvírat. To je taková krása! :-P Já vím, na to jsem si je právě koupila, když mě je to tak líto to používat... :-D

0
před 4 roky Martina

Jasně, ale přece jen na to jste si jak ty okna, tak i toho hobota pořídila. :-D prostě to prubněte a vyzkoušejte to. Nejdříve třeba jen na nějaký menší výkon a pak to pusťte naplno. Taky máme okna od toomu, vím, že jsou fakt krásné a že je vám líto je používat, ale zase právě k používání jste si je pořídila. Tak to tolik neřešte! ono to musí něco vydržet.

0
před 4 roky Petřička

Hmmm to je pravda... No ještě teďka zvažuju nad novou podlahou od toom... Ale bojím se, že ji udělají taky takovou nádhernou, že mi po ní bude líto chodit. :-D

0
před 4 roky Martina

Jaj. na to se vykašli. Prostě si objednej novou podlahu od toom interier a kašli na to, zda bude krásná nebo ne ( i když co jsem viděla fotky a co vím, tak bude překrásná ). Prostě na to to máš. Za to dáváš ty penízky. A navíc, pokud se ti podlaha třeba za 15 let ošoupe, můžeš si u TOOMu objednat zase novou. :-P

0
před 4 roky sasa

ahoj, a mne by zajimalo jestli ten robot umije i ramy oken , zatim vidim na videu jen ze umiva skla a co ramy ?

0
před 3 roky Sisa

Na videu jsou okna  myta vzdy  zevnitr, zajimalo by me  jak to vypada s Jejich umytim, kdyz jedno kridlo oken nelze otevrit

0
před 3 roky Aneta

Dobrý den, má tu někdo zkušenost s vysavačem na okna z Kauflandu? Teď od středy ho tam budou mít za dost solidní cenu a já plánuji vánoční úklid, tak nad ním dost reálně uvažuji. Jen bych se ráda ujistila o jeho kvalitě. Je v tomto letáku: https://www.letakomat.cz/kaufland/aktualni-letak-praha-modrany-od-stredy-20-12-2017/ na 29. straně. Předem díky za doporučení

0
před 3 roky Horáková

Co žaluzky nebo rolety před okna? Dívala jsem se že na kružík.cz  tam mají žaluzie moc pěkné

0
před 3 roky Helena

Dobrý den, já to můžu vřele doporučit, nechali sme si dát před okení rolety a je to super jsem ráda že sme do toho šli

0
před 3 roky Horáková

A které ty rolety od nich máte, a to vám je i namontovali?

0
před 3 roky Helena

Jo to nám i namontovali, vybrali sme si ty se skrytým boxem

0
před 3 roky Horáková

Tak to je super že to i namontujou. A jinak jste byli se vším spokojení? Např. s rychlostí vyřízení, namontováním, apod.. ?

0
před 3 roky Helena

Neměla jsem nejmenší problém, na všem se dalo vklidu dohodnout, byli moc ochotní

0
před 3 roky Radim

S firmou Kružík máme u nás doma také bohaté zkušenosti a za sebe mohu doporučit. Když jsme si od nich objednali tak byli rychlí a komunikace bezproblémová

0
před 2 roky Tonda

Ahoj, existuje čistič, který vyleští okno dkonole a nezanechá šmouhy na skle?

0
před 2 roky Katka

Já používám tuto sadu na všechna okna, dokonce je pak vidět, že vydrží déle čistá, špína se na to tolik nechytá https://www.nanoprotech.cz/sprej/windows-mirrors-cleaner/

0
před 2 roky Tonda

Jak dlouho trvalo než to došlo? Objednala jsem si to

0
před 2 roky Katka

Za dva dny jsem to měla doma.

0
před 4 týdny Kamila

Ahoj, já sice robota na mytí oken nemám, ale mám vysavač na okna Karcher, se kterým mám okna hned umytá. Už si nedokážu představit, že bych je měla mýt zase normálně hadrem a vodou. Vysavač jsem si koupila z https://www.profinaradi.com/okenni-vysavace-s-bateriovym-pohonem a je to nejlepší pomocník, kterého doma mám.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 4


Přidat příspěvek