Zubní pasta bez fluoru a zbytečné chemie?

0
před 10 lety viki

Ahoj poradíte nějakou ? Pro malou používám Bio pastu od Lavery bez cukru, fluoru, tensidů atd. Pro sebe zatím Parodontax bez fluoru, ale už jí nechci objevila jsem v ní nežádoucí látky.Poradíte pastu pokud možno bez drsné chemie ?

0
před 10 lety balu

Doporučuju Ratanhovou pastu Weleda třeba zde http://biooo.cz/zubni-pasta-ratanhova-p-78184.html

Nebo mám odzkoušené pasty ESI z aloe vera např.
http://biooo.cz/zubni-gel-aloement-sensitive-p-74892.html

0
před 10 lety Klarish

výborná je také zubní pasta s aloe vera od LR

0
před 10 lety Mrki

Vypadá to, že jsme se zubníma pastama celkem v pas ti :-(.
Stoma nemá fluor, ale místo toho bróm.
Weleda nemá fluor, ani bróm, ale zato je v hliníkové tubě... atd.

0
před 9 lety Alča

Dlouhou dobu jsme pro staršího syna kupovali Elmex a to až do doby, kdy jsem se dočetla o parabenech, to potom letěla do koše celkem svěžím obloukem (mě by nenapadlo, že to svinstvo může být i v pastě a to dětské, ještě že manžel při čistění malého zubu pohlédl na tubu). Teď pro něj máme dětskou od Weledy a my jsme si koupili Alverde v DM

0
před 9 lety norei@

vynikající je pasta GLISTER

0
před 9 lety 6sense

Zatím jsem se omezoval na parodontax, který je aspoň bez fluoru, když jdu v nějakym obchodě kolem zubních past, tak koukám na jejich složení, ale i v obchodech bio atd jsem zatím nenarazil na úplně čistou, například dnes jsem narazil na BIOFER v jedné lékárně, složení mají na stránkách ( http://www.biofer.cz/15.htm ) , ale jak je vidět, tak je tam methylparaben, což asi kvůli obsaženým bylinám, v DM jsem vlastně ještě za tímto cílem nebyl, takže určitě tam někdy (z důvodů příspěvku od Alči) nahlédnu. Někdy bych chtěl zkusit i kořeny jahodníku, který se prý rozžvýkané dají použít místo pasty, nebo na nějaké i takovéto alternativy.

0
před 9 lety 6sense

Tak jsem se zastavil v DM a Tesco MY. V DM jsem shlédnul Alverde (1. fotka) - obsahuje fluorid sodný, pak jsem tam viděl pastu Lavera (2. a 3. foto) překládat složení budu asi trochu déle. Pak v Tesku jsem narazil na zubní pudr EVA (obrázek 4 a 5), to si asi také budu muset dogooglit.

0
před 9 lety Áňa

My používáme už delší dobu pasty JAson - neobsahuje škodlivé látky, ale bohužel nemají dětskou :-(Naše starší děti používají už s námi, tyto pasty jsou od 6 let.více na http://www.naturlife.cz/obchod/prirodni-kosmetika/pece-o-zuby

0
před 9 lety Alča

6sense, takže Alverde nepoužívat? Prosím o objasnění, moc se v tom zatím neorientuju. Díky!!!

0
před 9 lety 6sense

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zubní_pasta
http://cs.wikipedia.org/wiki/Fluoridy
Tato diskuze byla akorát nadepsaná bez fluoridu, tak jsem na to upozornil :). Při louskání těch názvů si asi vytvořim dříve nějakou svojí zubní pastu či olej :D

0
před 9 lety Martin

A co tato pasta koukněte na to a napište svůj názor mají více druhů vypadá to dobrá cena a nemělo by to obsahovat nic špatného.http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=6138

0
před 9 lety LaCostina

Já mám sto chutí vyzkoušet zubní olej od pana K. Hádka, který je expert ve svém oboru. Jen to asi bude trochu trvat než si zvyknu, že mi nic nepění v puse.

0
před 9 lety LaCostina

http://www.biooo.cz/masticha-surova-papirova-krabicka-chios-gmga-p-2202.html

0
před 9 lety Jana

Klarish: jestli je podle Vás dobrá zubní pasta plná umělého sladidla a barviv, tak s Vámi nemohu souhlasit. Mám za ty prachy jinou představu o kvalitě zubní pasty.

0
před 9 lety Petr

A co mokrej kartáček namočenej v mořské soli??

0
před 9 lety Petr

První zmínky o zubní pastě pochází z Egypta, a to ze 4. století př. n. l. Skládala se z soli, pepře, mátových listů a květů Kosatce. Římané používali zubní pastu, jejíž hlavní složkou byla lidská moč; protože moč obsahuje amoniak, je velmi účinná pro bělení zubů. V 18. století se v Americe používala pasta ze spáleného chleba. Nicméně se zubní pasta nebo prášek rozšířily až v 19. století, kolem roku 1800 se používal zubní kartáček pouze s vodou, ale na popularitě již získávaly zubní prášky, zpravidla domácí výroby, složené zejména z křídy, rozdrcených cihel a soli.

Okolo roku 1900 se začala zubní pasta vyrábět z peroxidu vodíku a sody, ale až do první světové války nedosáhla popularity zubního prášku. V roce 1914 se do zubní pasty začal přidávat fluorid. Zubní pasta se nejčastěji distribuuje v umělohmotných tubách, které bývají vkládány do papírových krabiček.

0
před 9 lety karča

A co říkáte na tyhle pasty????

http://miabella.cz/ustni-hygiena/urtekram-zubni-pasta-aloe-vera

http://miabella.cz/ustni-hygiena/urtekram-zubni-pasta-mata

0
před 9 lety vercounek

Petr: o tom už jsem taky slyšela a je to k něčemu?

0
před 9 lety eva

Urtekram mám ráda, pastu jsem taky před časem měla. Mě teď vyhovovala tato:
http://www.bioobchod.cz/biodent-vital-zubni-pasta-75ml/d-74065/

0
před 9 lety bartson

fluor teď dost cupovali i v knížce doba jedová, asi si za zubní pastu připlatim. číst na zadní straně past že se nemají podávat dětem, nepolykat, jinak vyhledat lékaře apod. nepůsobí moc důvěryhodně

0
před 9 lety evysek

Co vam proboha ten ubohy fluor provedl!!! Pomaha zpevnovat zubni sklovinu a chrani tak pred zubnim kazem. Ve strave ho dostatek neni. Pochopim tedy pouze alergiky. Pokud mate zvladnutou spravne techniku cisteni, tak by vam mel stacit kvalitni mekky zubni kartacek a voda.

0
před 9 lety Danah

Zvykla jsem si vyplachovat ústa zředěným peroxidem vodíku. Bezvadně desinfikuje, má bělicí účinky a zuby není nutno denně drhnout jak rejžákem. Netvrdím, že peroxid používám denně, ale občas.

0
před 9 lety vercounek

evysek: no tak se koukni třeba sem http://www.cez-okno.net/clanok/fluor-mnamka je toho spousta

0
před 9 lety karča

Prosím o typ na zubní pastu pro 3-letou dcerku. Pastu stále dost často polyká. Používám z DM Dontodent - dětský zubní gel. Ze složení se nevyznám. Děkuji.

0
před 9 lety evysek

vercounek: prosila bych vedecke studie a ne konspiracni teorie.

0
před 9 lety bartson

evysek: pokud chcete vědecké studie doporučim knihu Doba jedová, kde se o fluoru také píše

0
před 9 lety vercounek

evysek: tak použij google

0
před 9 lety vercounek

na netu se dají najít i vědecké studie, nejen "konspirační teorie" :) :) :)

0
před 9 lety Jirka

Jako alergik tvrdím fluor nebrat, používal jsem Fluoru asi dva měsíce v celém životě, kvůli alergické reakci jsem musel přestat a zuby mám lepší než většina 50letých

0
před 9 lety Danah

Jirko, Fluora obsahuje Brillantní modř, což je svinstvo, a možná to byl ten problém. Nevím, že by jiné pasty byly tak intenzivně barevné jako Fluora.

0
před 9 lety Jirka

Danah, vyzkoušel jsem víc past s fluoridy, vždycky to dopadlo stejně.

0
před 9 lety Jirka

Už desítky let používám Stomu paradentol, je tam sice benzoan sodný a sacharin, ale ty mě vadí míň než ty fluoridy.

0
před 9 lety Jirka

Téměř všechny elergické reakce jsem vyřešil metodo, pokus omyl a že jich bylo, dřív než jsem našel tyhle stránky.
Tyhle stránky mě umožnily lehce vyhledat pro mě neškodné potraviny a tuto metodu jsem rozšířil i na léky ve kterých bývá taky sacharin, ale asi nejškodlivější přísada je mastek (talek).

0
před 9 lety Danah

Jirko, jsem ráda, že sis našel cestičku. Také jsem ráda, že se Stoma paradentol ještě vyrábí a doufám, že přímo v ČR.

0
před 9 lety Sichova07@

Nečetla jsem celou diskuzi. Mám pastu Stoma Paradentol od o
Odolu, protože je myslím bez flouru. Nesnesu Colgate, Elmex...

0
před 9 lety Sichova07@

Fluoru..teď vidím, že jste se již zmínili o Stomě. Já ji používám několik let. :-) Jak tu někdo psal, tak já také nesnesu fluor...mám na něj alergii.
Dnes mi doktorka doporučila koupit si pastu s tekutou sklovinou, protože mám místy na zubní ploše asi 3 bílé flíčky. To je myslím odvápňování a ptala jsem se jí, jestli to není tím, že mám pastu bez fluoru a ona mi řekla, že ne, že to tím není.
Navím, jaké má složení pasta s tekutou sklovinou. Musím pohledat na netu nebo poptat v lékárně.

Jinak tady je další pasta bez fluoru: http://www.profimed.cz/cs/obchod/bez-fluoridu/sensodyne-p-no-fluoride-75-ml-clasic/

0
před 9 lety Renata

A co je to za pastu ta s tekutou sklovinou. To slyším poprvé. Až nějakou objevíš, dej mi prosím vědět. Já mám také bílý flíček na zubu, jen jsem myslela, že je to tím, jak jsem si začala jinak, lépe a snad správně čistit zuby, protože mi vznikl na místě, kde se mi hromadil plak, který jsem nebyla dříve schopná vyčistit.

0
před 9 lety Sichova07@

Renata Právě, to vznikne tím, že člověk třeba nějakou dobu si moc důkladně nečistí zuby, nebo si myslí, že je má správně vyčištěné, ale přecejen tam "něco" zůstalo, a jak se tam ten plak usazuje, tak se to odvápní. Já jsem si také začala čistit zuby správnou technikou a ty 3 flíčky se mi objevily a já si řekla, že to je tím, že si je asi správně čistím :-) Jednou mi trhala osmičku a pak mi ji úkázala a říká.. "vidíte jak je bílá (odvápněná)?..ta by se Vám za chvíli zkazila." Je fakt, že ta osmička mi rostla křivě a já ji nemohla pořádně vyčistit. ALe normálně časem ty flíčky mohou zmizet.

Jinak se chystám koupit tabletky na indikaci zubního plaku. Normálně se to prodává dent. hygienistkám do ordinace ve velkém balení, ale včera jsem objevila i tuším 6 tabletek. Tablekta se nechá rozpustit v ústech a barvivo obarví plak barevně.

Já se musím poptat v lékárně na tu pastu, ale zubařka mi řekla, že tuto novinku dělá asi i sensodyne a ještě jedna firma a prý na tyto pasty slyšela dobrý výsledky.

Našla jsem na netu zatím tuhle http://www.lekarnarelax.cz/apacare---remineralizujici-zubni-pasta-75-ml~z2576867.html

Ale je tam Fluor a já mám na něj alergii.

0
před 9 lety Sichova07@

Dneska jsem se ptala v lékárně na tekutou sklovinu, ale prý o tom nikdy neslyšeli. Konečně jsem našla i pastu bez fluoridu s tou zubní sklovinou (minerál se jmenuje hydroxyapatit) http://www.nazuby.cz/BioRepair-Plus-Total-Protection-zubni-pasta-100ml

Určitě se dá koupit někde v onlině lékárně a dojít si pro ni na výdejní místo. Já si ji určitě objednám a kdyžtak po čase dám vědět, jestli pasta funguje.


Jinak tady je odkaz na hydroxyapatit na wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hydroxyapatit

0
před 9 lety Danah

To je zajímavé, děkujeme!!

0
před 9 lety Sichova07@

Tak už jsem si tu pastu Biorepair objednala a zítra ji budu mít. :-)

Ještě jsem našla pasty bez fluoridů. Ty jsou tady:
Parexyl http://www.profimed.cz/cs/obchod/bez-fluoridu/parexyl-p-white-bez-fluoridu-100g/

Paradontax http://www.profimed.cz/cs/obchod/bez-fluoridu/parodontax-p-classic-bez-fluoridu-75-ml/

Jason P Healthy Mouth. Bez obsahu fluoru, umělých sladidel, konzervačních látek, umělých barviv a příchutí, bez živočišných podproduktů (aurylsulfátů, propylen glukolu)

http://www.profimed.cz/cs/obchod/prirodni/jason-p-healthy-mouth-120-g-bio/

Ještě je tady pasta s liquid calcium (tekuý vápník) http://www.top-dent.cz/top-dent/eshop/3-1-Zubni-pasty/0/5/20-Arm-Hammer-Enamel-Care-sensitive-belici-pasta-75ml

0
před 9 lety bartson

Děkuju za tipy :-)!

0
před 8 lety karča

n

0
před 8 lety karča

Nejde mi vložit foto, ikdyž splňuje zdejší podmínky:-(

1
před 8 lety Peta

Já bych doporučila zubní oleje, je to nepřírodnější :) Slyšela jsem dobré ohlasy na oleje pana Hádka, ale ozkoušeno nemám. Sama používám kokosový olej smíchaný s pár kapkami éterického eukalyptového oleje a nemůžu si stěžovat :) nenarušuje to sklovinu a zuby jsou o poznání hladší. Jde jen o to si zvyknout, že v puse nic nepění. A zubní kartáček je třeba jednou za čas "odmastit"

0
před 8 lety Anna

Já používám už dlouho Urtekram - Aloe Vera a jinou nechci :-). Nemůžu mít zubní pastu s mátou, tak mám trochu omezený výběr, ale už žádnou nehledám.

0
před 8 lety Jana

U nás doma používáme již několik let zubní pastu pro děti a také pro dospělé Tiens.Čistě přírodní,bez chemie.A hlavně na kódu mají zelený proužek.

0
před 8 lety honza

Tak ono bez chemie je velmi vtipné, ale prvně bych začal u jídla. Nejíme jako jedl pračlověk, proto taky musíme některé látky doplňovat. Nejsem fanouškem zbytečné chemie, ale jako chemik zase trošku vím, jaké neskutečné bludy kolujou po netu. Některé údajné jedy vůbec neškodí a některé zaručeně "bio" přípravky jsou sajrajt první kategorie. Proto leštím Elmexem (ale ten dost svírá hubu) nebo Lacalutem http://onlinelekarna.com/lacalut a příliš to neprožívám ;)

1
před 8 lety Marta

Já používám zubní olej od Hádka a nemůžu si stěžovat. Sice nepění, ale vůbec mi to nechybí. :-)
Od Hádka používám veškerou kosmetiku a jsem spokojená. A někdy si čistím zuby jen tak, bez ničeho. Zubařka mi řekla, že zubní pasta mi stejně zuby nevyčistí lépe, že je to o správné technice čištění. Ale ten olej přeci jen používám ať mi netáhne z pusy. :)

0
před 8 lety Raskenius

UDĚLEJTE SI PROSTŘEDEK NA ČIŠTĚNÍ ZUBŮ SVŮJ VLASTNÍ.
Tak už je dneska prokázané, že většina zubnich past zuby tedy konkrétně sklovinu poškozuje. To prostě jednoduše tím, že každá zubní pasta je pastou brusnou - protože obsahuje mkrogranulky všeho možného. Některé se tím ještě dokonce vytahují. No a brusná pasta zuby obrušuje to je jasné snad každému...

Takže dobrý prostředek na čištění zubů je když smícháte v poměru 1:3 obyčejnou práškovou sodu z vodou. TO znamená jeden díl sody a tři díly vody.

Ano skutečně je to takto jednoduché neb jednoduché věci jsou většinou nejlepší. A proč se o tomto neví? .. no to je jednoduché na tom by nevydělali ani výrobci a prodejci zubních preparátů a past a ani stomatologové.

0
před 8 lety Jana

Používám zubní pastu Neutral od Lavery:

http://www.lavera.cz/produkty/neutral-zubni-pasta

nebo Himalájskou zubní pastu máta, eukalyptus, heřmánek od Natur Hurtig:

http://www.bioobchod.cz/nh-himalajska-zubni-pasta-mata-eukalypt-hermanek/d-75525/

0
před 8 lety Tereza

Používám pastu Sensodyne bez fluoru, zatím s ní jsem spokojená, ale už se poohlížím po nějakých jiných, abych to prostřídala.
Má někdo zkušenosti se Sensodyne?
Děkuji.

0
před 8 lety mrkvicka

A do té sody s vodou (já používám 2x týdně mokrý kartáček posypaný sodou již několik let, ale po klasické pastě - tak ji asi už konečně vynechám) kápnout aromáček, nebo výluh ze šalvěje, heřmánku... a nebo použít pouze olej a sůl - ale to myslím také zbrušuje sklovinu? Hřebíček macerovaný v oleji je také super!
Děkuji zkušeným za tipy, dosud jsem zubní pastě nepřikládala zvláštní pozornost.

0
před 8 lety miriam111

můžu doporučit aloe vera zubní pastu od LR, hodně lidí si ji chválí a mně také vyhovuje.

0
před 8 lety Janice

Já jsem začala používat Sumudu Ayurvedic toothpaste a jsem moc spokojená. Stačí jí jenom trošičku, hodně pění a skvěle chutná.

0
před 8 lety Janice

http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=2977

0
před 8 lety Lucy

Jedna z nejlacnejších a výborných zub. pást bez flouru http://www.zbozi.cz/vyrobek/zubni-pasta-promise-150g/

0
0
před 8 lety senaj

som lekarnik a myslim si,v kazdej paste je nieco skodlive.Mam sestru zubnu lekarku, ale poviem vam, ze velmi nerozumeju tejto problematike a su to skor technicky pracovnici.Ja som pracoval v Imune s.michalany, kde som pracoval na vyvoji krvnych derivatov-gamaglobuliny,faktor na zrazanie krvi a albumin.Moj sposob umyvania zubov je nasledovny-ak mi v lekarni preexpiruje nejaka zubna pasta to znamena hocijaka beriem si ju domov, a zuby umyvam pomocou elektrickej kefky PHIPILS SONICARE na ktoru nanesiem pastu v mnozstve malej fazulky 1x1cm a jemnym pohybom asi 1-2cm za sekundu prejdem cely chrup.Ide mi o to, aby som spinu a zbytky potravin rozkmytal a aby sa oddelili od povrchu zuba.To trva cca 3 minuty.Potom si nalejem cca 1 liter teplej 37 stupnovej cistej vody do ustneho irigatora, ktory ma na konci sklenenu dyzu/ja pouzivam WATERPIK-USA/ a silnym prudom tejto vody, ktora vytryskuje z dyzy cistim hlavne priestory medzi dasnom a zubom, a koncim az ked mi dojde voda.Skuste tento typ cistenia zubov a uvidite, kolko necistot este vyplavi ten silny prud vody.A najdolezitejsia vec je, ze voda dost podstatne vyplavi zbytky chemikalii, ktore sa prilnu na slizniciach jazyka a podnebia, a nehovorim este to, ze zuby neobrusujem klasickym pohybom kefky.Inac tie chem.zlozky v pastach su este malo prebadane a az buducnost ukaze, ake choroby a zmeny na slizniciach sposobuju.Toto vam lekari ani farmaceuti nepovedia - jozef senaj lekarnik presov

0
před 8 lety Snipp

Prosimvás, když nechcete pasty tak si zuby čistěte jen kartáčkem namočeným ve vodě. Jinak fluor je v pastách ve velkém množství, ale pasty taky nejsou od toho aby se s nimi člověk ládoval. Po vyčištění si máte vyplivnout a důkladně vypláchnout ústa vodou. Proboha, genciánku taky nepolykáte.

0
před 7 lety Viktorie

Pro malou mám pastu http://zubni-pasty.hyperzbozi.cz/junior-zubni-pasty-50ml , vyhovuje nám, má po ní krásné bílé zoubky :-)

0
před 7 lety Radovan

vrelo odporucam zubnu pastu na prirodnej baze,vyraba ju firma WELEDA.pekny den

0
před 7 lety Franta

Pro me je nejlepsi Lacalut:-)

http://www.gam3s.cz/index.php?a=play&id=322&cont=1

0
před 7 lety Ifka

Dětská pasta od Alverde -jahodová:-)

0
před 7 lety Jolana

Pro děti kupuji URTEKRAM dětskou zubní pastu. Složení: Křída, rostlinný glycerín, voda, karagén (sušená mořská řasa), éterické oleje z fenyklu, myrha, propolis – Nic víc. 75ml cca 90Kč

0
před 7 lety dolnma9

Ahoj. Od známé vím, že celkem bezpečné a "zdravé" jsou produkty od firmy Donauchem, u které pracuje její bratr. Říká, že oproti konkurenci nešetří moc na materiálu a jednají podle standardů ČR. Takže celá naše rodina využíváme její produkty a zatím fakt spokojenost... 

0
před 7 lety roztomilymedvidek

Doporucim vam zajimavou kombinaci: Pouzivam na cisteni zubu pastu Ganozhi od firmy DXN,ktera se specializuje v malajsii na vyrobu produktu s houbou reishi. Houba reishi ma velmi velky pozitivni vliv na organismus. Pasta stoji 200kc a vsechny ty sracky z lekaren strci hrave do kapsy. Dale pouzivam MMS na cisteni zubu,uz za 4 dny pozoruju zlepseni. Tak nejak to stridam a kombinuji,pravdepodobne jsem nasel pro sebe nejlepsi moznou variantu v peci o zuby,budu dale testovat. Fluor je metalurgicky odpad,vysoce toxicky a jedovaty prvek,rozhodne NIKDY nekupovat pastu s touto srackou. Uklada se v tele,v kostech,organech,zubech,nic nechrani ba prave naopak pridava se do zubni pasty ze stejneho duvodu jako aspartan,e120,glutamat apod. Tyto latky jsou tu proto aby vam skodily.

0
0
před 7 lety Martin Vozka

Doporučuji, je vynikající: http://eshop.karelhadek.eu/zubni-olej
200ml balení mi vydrží cca 3/4 roku až rok. Stačí pár kapek na kartáček, krásně bělí, příjemný v ústech a dlouhotrvající svěžest vzhledem ke způsobu jakým jsme se jej naučili používat:
nejprve vyčistíme zuby důkladně kartáčkem jen vodou, vypláchneme, pak dáme na kartáček (nebo do úst) pár kapek Hadkova oleje, opět přeleštíme a už nevyplivujeme ani nevyplachujeme. Bylinky spolu se za studena lisovaným olejem ničemu nevadí a dlouho voní. Lze bez problémů polykat se slinami.

-1
před 7 lety qaz

No to je síla...
Tolik let užívané pasty nezdecimovaly národ a přece se kvůli nim strachuji...
A co když náhodou budou v hliníkové tubě... asi se z té tuby zbláním

Lidé, přemýšlejte (logicky, kriticky)

MrkiVypadá to, že jsme se zubníma pastama celkem v pas ti :-(.Stoma nemá fluor, ale místo toho bróm.Weleda nemá fluor, ani bróm, ale zato je v hliníkové tubě... atd.

0
před 7 lety Jan Bily

používám zubní pastu promise,je bez fluoru a stoji 30Kč

1
před 7 lety Dalibor

Dobrý den
Já bych doporučil zubní pastu EPAM - Tibetské medicíny Borise Tichanovského :  http://www.prirodauzdravuje.cz/alternativnimedicina/eshop/2-1-Podle-casti-tela/62-3-Zuby/5/831-Bily-diamant-zubni-pasta/description#anch1   :-)

0
před 7 lety Lucka

Poprvé jsem si objednala pořádnou zubní pastu, přeci jen, cena za takové pasty není nejmenší, ale koupila jsem si Balsamio pastu (viz: http://www.prozdravi.cz/balsamio-zubni-pasta.html) a jsem s ní fakticky moc spokojená, dávám si jen hrášek na kartáček, tak vydrží dlouho.
Stojí okolo 160,-Kč za 120g, nevím, zda je to hodně či málo, ale pokud byste někdo měl tip na nějakou levnější a také "přírodní", budu moc ráda.

1
před 7 lety roztomilymedvidek

Pár dnů testuju tuto zubní pastu a dosahuju úžasné výsledky:
Ayucare zubní pasta s neemem
Pasta neobsahuje:
umělé příchutě,umělé barviva,umělé konzervanty,žádné živočišné látky,neobsahuje fluor
cena cca 110kč

http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/27-1-Kosmetika-s-hojivymi-ucinky/606-2-Himani-Ayucare-Nimba-Neem/5/88-Ayucare-zubni-pasta-s-neemem

0
před 6 lety Dominika

Lidi a co tahle pasta?http://www.lekarnanatura.cz/carlotherm-plus-zubni-pasta-nepeniva-100g~z8594910015053.html myslíte, že je dobrá, bez chemikálii? máte s ní někdo zkušenosti?

0
před 6 lety Markéta

Proč chceš pastu bez fluoru? Vím, že je o tom tato diskuze, ale docela by mě zajímalo jaký máte důvod kupovat pastu bez fluoru, když to je to, co zpevňuje sklovinu zubu.

0
0
před 6 lety Bohuslav Bouček

Odkdy kyseliny zpevnují vápník kde  k tomu lidi proboha přišli.
V chemii na základce se učí že kyseliny reagují s kovy a tuky se zásady.
Dejte kost do kyseliny a uvidíte co se s ní stane.
Pasty by správně měli být s Hořčíkem protože hořčík mineralizuje vápník což by zubům prospělo a dobře by je obrousilo ale výrobci snad ani takovou pastu nedělaj.

0
před 6 lety Markéta

Martin Vozka: děkuji za články. Ta konspirační teorie je docela zajímavá, ale zase jsem někde četla, že když se přestal dávat fluor do vody vzrostl počet lidí se zubními kazy. 

0
před 6 lety Martin Vozka

Markéta - ano, kdyby ta "konspirační teorie" byla pravdivá, asi by přesně tak oficiální místa reagovala :-) Já ale si zdravé zuby radši zajistím dostatkem vápníku v rostlinné stravě, než mít nějak ovlivňován mozek fluorem :-)

1
před 6 lety Jirka

Má první alergie byla na fluoridy, pasta Fluora, někdy v roce 1970.

0
před 6 lety Markét

Tak to pak samozřejmě rozumím, že si vyberete pastu bez fuoru. Jak se vám ta alergie projevila?

0
před 6 lety Jirka

Oteklá ústa a díry v jazyce. Naštěstí komoušům Fluora došla a já začal používat T 32 s chlorofylem a bylo po potížích. V současnosti používám Odol Stoma paradentol.

0
před 6 lety Markét

No tak to je pěkné teda :(. Já čistim sice fluoridovanou pastou Pronamel, věřím tomu, že je potřeba jej dodávat a tahle pasta má nižší brusnost než běžné pasty, tak si tím neobrušuju sklovinu.

1
před 6 lety Anywetta@

Jsem spokojená s ajurvédskou zubní pastou Supervicky. Také jsem odpůrcem flóru a chemie v pastě. Stačí mi varování, pokud se flór přijímá z jiných zdrojů... Ale myslím, že důležitá je i vhodná strava (nepít sladké limonády, nepřehánět to s cukrem, ...) a pravidelné čištění zubů s vhodným kartáčkem.

1
před 6 lety

Jediná dobrá vlastnost fluoru je že snižuje krvácivost ale tím to asi končí jeho dobré vlasnosti. To ostatní už jsou jen negativa.  To ostatní jsou už jen alergie,osteoporoza,alzhaimer a psychické poruchy mozku.
Zatím zkouším hořčíkovou vodu na vyplachování Magnesiu a zkouším si čistit zuby bez pasty jen s touto minerální vodou s hořčíkem.Vypadá to slibně a řekl bych že jsou zuby pevnější a bělejší.

0
před 6 lety Markét

Bohuslav: A čím nahrazujete takový ten pocit svěžesti v ústech, když nepoužíváte pastu (ať už s fluorem či bez)? 

0
před 6 lety

Hořčíkem z Magnézie mineralizuji vápník v zubech. Navíc magnézia je mírně zásaditá podobně jak by měla být zdravá lidská krev.

0
před 6 lety Martin Vozka

Na přírodní zpevnění zubní skloviny a vybělení zubů je dobré přikládat (a nechat působit) vnitřní stranou banánovou slupku z umytého banánu. Obsahuje taky hodně hořčíku.

0
před 6 lety

Neřekl bych hodně banánu se modifikuje a jsou v nich kyselé vlásečnice zjištěno použitím lakmusových papírku.
né u všech banánu jen u těch co byli modifikovány.

0
před 6 lety

Podzemní vody u nás jsou velmi dobré a mírně zasadité. Bohužel povrchové vody jsou spíše kyselé takže nevhodné k vnitřní konzumaci.

0
0
před 6 lety

ale radši si je přeměř lakmusem.

0
před 6 lety Pavel

Já mohu doporučit Logona zubní gel  Bez fluoru, parabenů, SLS/SLES, oxidu titaničitého ad. svinstev. Má příjemnou, lehce slanou mátovou chuť, přiměřeně pění a tuba vydrží hodně dlouho. http://www.biooo.cz/zubni-gel-mata-logodent-logona-p-2646.html?utm_source=googlemerchant&utm_medium=cpc&utm_term=kremy&utm_content=zubni-gel-mata-logodent&utm_campaign=Katalogy&gclid=CKKB4LDsvL8CFWXLtAodgBkAkA

0
před 6 lety Martin Vozka

Tak první výsledky Hadkova oleje na čištění zubů...
Byl jsem po 9ti letech poprvé u zubaře z toho 6let čištění Hadkovym olejem. Výsledek - ani jeden kaz žádný zubní kámen :-) Zuby jako perličky :-) Bohužel musím přeplombovat dvě plomby, protože se po 30ti letech vydrolily.

0
před 6 lety Markéta

A Martine myslíte, že to je jen tím? Čím je ten olej specifický?

0
před 6 lety Martin Vozka

Píšu už o tom výše...
Jen tím to samozřejmě asi není. Je to ještě určitě stravou bohatou na lehce vstřebatelný vápník bez zbytečné další zátěže organizmu :-) Říká se, že to je rodové, ale moje mamka i taťka měli problémy se zuby, tak nevím. Každopádně Hadkův (psáno správně s krátkým "a") má nesporný vliv minimálně na absenci zubního kamene, protože ten se mi v minulosti tvořil, teď jsem zcela bez něj. Ale o tom píšu už výše a asi i má vliv na baktérie působící zubní kaz, protože jsem i zcela bez kazů. Každopádně ukazuje na nesmyslné tvrzení, že je potřeba dávat do zubní pasty fluor...

0
před 6 lety

Většina GMO banánu je bio. Je nutné si je změřit lakmusem. Martinique byli v pořádku ale nemusí to znamenat že to tak bude navždy.

0
před 6 lety isabela.krasna

Zdravím, my doma používáme tuto zubní pastu: http://www.cinskamedicinatiens.cz/cinskelecitelstvi/eshop/0/3/5/34-Zubni-pasta. Je opravdu skvělá. Nemůžeme si ji vynachválit.

0
před 6 lety Markéta

Tak ta tedy není z nejlevnějších :)

0
před 6 lety Martin Vozka

hlavně nevidím složení...

0
před 6 lety isabela.krasna

Máte pravdu, mělo by to tam být. Já k ní mám psané toto:

Obsahuje bezpečné a účinné množství paeonolu, který funguje proti citlivosti dásní a má protizánějtlívé účinky. Klinické studie ukázaly, že přidání paeonolu do zubní pasty může chránit zuby před periodontálními onemocněními a přecitlivělostí zubů. Uhličitan strontnatý, v celé lékařské komunitě známý jako znecitlivovač a antacid, je přidáván speciálně proto, aby účinně stimulovat chlad, teplo, kyselo a sladko a chránil zuby proti citlivosti.
Přínosy: Zajišťuje silné zuby a zdravé dásně Zlepšuje schopnost antacidu a chrání zuby před přecitlivělostí Dezinfekční a protizánětlivé účinky a prevence zubních kazů Redukuje opotřebování zubů Čistí a bělí zuby Extrakt z máty pro svěží dech.

Není zrovna jednou z nejlevnějších, ale je fakt dobrá, takže si myslím, že za investici stojí :).

0
před 6 lety Markéta

No to o složení stejně zas tolik nevypovídá :(

0
před 6 lety isabela.krasna

Tak přímo na krabičce je psané: Dicalcium Phosphate, Sorbitol, Glycerin, Aqua, Potassium Nitrate, Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Allantoin, Poloxamer 407, Flavor, Xantham Gum, Strontium Carbonate, Zinc Citrate, Cellulose Gum, Paenol, Sodium Saccharin, Methylparaben, Tranexamic acid, Cl 42090 :-). Nevím, zda Vám toto k něčemu bude :)...

0
před 6 lety

Kyseliny,sodík a fluor by žádná pasta obsahovat neměla.

0
před 6 lety

Co by měla obsahovat je hořčík,vápník a případně platinu.

0
před 6 lety sole

Objevila jsem dětskou zubní pastu od weledy, můj syn jí polyká, je příjemné, že obsahuje jen přírodní látky, je v bio kvalitě, jemu chutná. Já jsem zkusila také od weledy zubní pastu sole a musím uznat, že mi dělá problémy. Má krystalky mořské soli, které úžasně vyčistí, ale ne vždy na ni mám náladu, je neuvěřitelně slaná.

0
před 6 lety Kakusei

Ahoj, já můžu vřele doporučit Rathanovou zubní pastu od Weledy, o které se píše už v začátku diskuze.
Má načervenalou barvu a trochu nasládlou chuť. Dech je po vyčištění svěží. Používá ji i můj manžel při krvácivých dásních- má jemně stahující účinky. jako doplněk na krvácivé dásně je super taky Šalvějový balzám na dásně:-)
Joo, a ta zubní pastaSole s krystalky mořské soli od Weledy je taky skvělá!

0
před 6 lety Markéta

já bych slanou pastu asi nemohla :D

0
před 6 lety mufina

Taky používáme slanou pastu Sole od Weledy. Uznávám, že nemá zrovna tradiční chuť. :-D Možná bych to přirovnala k chuti Vincentky. :) Je to o zvyku. Ale hlavní je, že čistí výborně a je bez chemie. ;-)

0
před 6 lety Monika

Do letošního léta jsem kupovala zubní pastu STOMA PARADENTOL, která bývala bez fluoridu. Jenže jsem ji jednou koupila jako vždy, už nečtu v obchodě složení, když to znám, a až doma koukám, že je s fluoridem. začali do ní přidávat fluorid, krabička je stejná, malým písmem je připsáno s fluoridy. To byla poslední kapka k tomu abych na zubní pasty rezignovala. Už asi půl roku si čistím bez zubní pasty, jen s vodou. Pasta má účinek svěžího dechu tak asi 5 minut  a to klidně oželím. Nejvíce zápachu způsobuje plak na zubech a na jazyku, takže už ten zmiňovaný půlrok si škrábu i jazyk a z pusy mě zaručeně nesmrdí. Docela úspěšně o tom začínám přesvědčovat i zbytek rodiny, která zatím lpí na nějaké té pastě, ale jde jen o zvyk. Bez ní to jde uplně skvěle a nejlepší na tom je že to šetří i zdraví i peněženku. 

0
před 6 lety Martin Vozka

Fluorid není jediné svinstvo, které se přidává do průmyslových (průmyslově vyráběných) zubních past

0
0
před 6 lety Martin Vozka

Dokonce i Sensodyne dělá zubní pastu bez fluoru. Ale už ne bez zbytečné chemie...

0
před 6 lety Yveta

Niekde som čítala, že každá zubná pasta má farebný pásik na tube dolu z opačnej strany, ktorý určuje koľko je tam chémie. Tie farby su zelená,modrá,červená a čierna. Ja pri kúpe otváram krabičky, samozrejme ,len ktoré sa dajú a kupujem podľa toho, no zatiaľ len modrú som našla, zelenú ešte nie.

0
před 6 lety Anywetta@

Nejlepší je přečíst si složení zubní pasty, popř. si prohlédnout certifikáty. Já už bych si pastu v běžné drogerii nekoupila. Pasta je něco, co používám každý den a chci, aby byla přírodnějšího typu. :-)

0
před 6 lety Martin Vozka

Yveta - ano, mohla jste to slyšet, jedná se o poměrně rozšířený hoax... Hodně štěstí v hledání modré :-D
http://www.hoax.cz/hoax/pozor--na-vyber--zubni-pasty---barevny-pas-na-obalu/

0
před 6 lety Markéta

Zdravím!
Já jsem teď začala používat přírodní bio pastu a můžu jen doporučit. Mám tuhle: http://www.bombastus.cz/bio-zubni-pasta-whitening.html je přírodní s aloe vera, která má bělící účinky :) Takže bio v tomhle směru určitě doporučuju! 

1
před 6 lety O.Pasíř

Hezké reklamy na různé produkty. Jen mám pocit, že ta paranoia s obsahem různých "bezpečných" a "nebezpečných" látek nahrává jen výrobcům. Nikdo z nás neví, kdo si kterou "vědeckou" studii o škodlivosti, či bezpečnosti které látky zaplatil. Jsme všichni jen obětí manipulace. Ale četl jsem, že kdysi někde ve Skandinávii se lidé v jisté vesnici, či regionu živili hlavně celozrným chlebem ve formě kotoučů, který uchovávali navlečený na tyčích pod stropy obydlí. Ten chleba dlouho vydržel a při konzumaci byl pěkně tvrdý, lámal se na kousky a ty se žvýkaly. Ten tvrdý chleba samočinně čistil zuby a nikdo v té oblasti nikdy neměl problémy se zuby. Teprve příchod "civilizace" a různé nové potraviny a hlavně sladkosti přinesly do této oblasti i bolavé zuby.Každý ví, že základem čištění je mechanické odstranění všeho, čím by se bakterie v ústech mohly živit. Zdravé zuby jsou produktem hlavně zdravé stravy - tělo si dodá do zubů, co je potřeba - žádná "pastní" chemie, či nechemie to nenahradí. Ad fluor - stará paní doktorka mi doporučila pastu bez fluoru proto, že si všimla, že mi praská často dolní ret uprostřed - jelení lůj, ani pomády to nedokázaly úplně vyřešit. Říkala, že to má na svědomí právě fluor.  A měla pravdu - co čistím bezfluorovou, mám pokoj. A co se týká bylinek - často ani nevíme, které všechny látky obsahují a předávkovat se dá i léčivou bylinkou, tak já bych ani bylinné výtažky v pastách nepodceňoval, co se týká nebezpečnosti. Nic se nemá přehánět. I poctivým selským hnojem si můžete doma mrkev "předusičnanovat". A tak je to se vším.

1
před 6 lety Martin Vozka

O.Pasíř - o té manipulaci i vědeckých výzkumech to podepisuji. Právě proto by se člověk měl umět spolehnout na svůj selský rozum a přírodu. Ale podepisuji i to s tím hnojem a bylinkami :-) Proto si nečistím zuby pastami, ale zastudena lisovaným olejem s bylinkami pro svěžest. Připadá mi to jako nejlepší varianta.
Mnoho lidí (skoro všichni) vložili své životy a zdraví do rukou vědy v mylném domnění, že už se sami nemusí o nic starat. Typické je rčení: "kdyby to bylo škodlivé, neprodávali by to". Je až s podivem, kolik lidí tomu ještě věří. A pak to tak kolem na koupalištích a v nemocnicích vypadá. 

0
před 6 lety Choze

Najděte si pasty Visaka a Kekulu. Nic jiného nejde vymyslet.

0
před 5 lety Irena

To je zajímavá myšlenka pane Martine Vozka...něco na tom asi bude. Abych Vám řekla pravdu, nikdy by mě nenapadlo přemýšlet nad škodlivostí pasty, ale v poslední době mám problémy s dásněmi...a má zubní lékařka mi sama doporučila abych se podívala na nějaké přírodní zubní pasty...profimed nebo něco podobného! Tak jsem narazila na tuto diskuzi a asi se nechám inspirovat, protože lisovaný olej s bylinkami by mi mohl pomoct...jaké bylinky přesně používáte?? Mátu??

0
před 5 lety Danah

To myslite vazne s vkladanim odkazu na zubare????? 

0
před 5 lety marcela

Ahojky. Ja pouzivam na cisteni zubu jadrove mydlo Milo. Premluvil me k to mu kamarad chemik...po trose vahani jsem si rekla ze za zkousku nic nedam. Po mesici pouzivani jsem sla na kontrolu na zubni hygienu. Kdyz slecna slysela cim si cistim zuby tak se zdali ze mi nabidne sveraci kazajku. Pak se mi podivala do pusy, zmerila krvacivost...minule 36 tentokrat 19. K tomu zadny plak a jine zavady. Nakonci osetreni si zapsala nazev mydla a rekla ze to take zkusi... 

0
před 5 lety Martin Vozka


+IrenaPoužívám zubní olej od Karla Hadka, který obsahuje 7 bylin.

0
před 5 lety valerián

Výborná zubná pasta z klinčekov a stévie s koloidným striebrom. Stačí dať len trošku na kefku. Výborny, dlhodobý príjemný pocit v ústach:  http://www.betterware.info/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1&virtuemart_category_id=2 

0
před 5 lety zdenkavybiral

Používám zubní pastu od Dr.Freje Neemová  zubní pasta.

1
před 5 lety Toníček

Tak nám už definitivně ukradli značku Stoma Paradentol. Používal jsem ji přes 30 let a v 72 letech mám stále ještě mé původní zuby.

Bylo to jako plíživá kontrarevoluce v r.1968. Nejprve značku Stoma koupila (nebo nějak právně nezávadně ukradla) značka Odol. Na krabičce přibyl název Odol, ale jinak zůstalo vše při starém. Pak se ale najednou objevila varianta s nenápadným, neznalé zákazníky lákajícím textem " vylepšená receptura". Zelená pasta zbělala, Tea Tree olej byl nahrazen nějakým syntetickým sajrajtem, přibyl fluor  a místo v Česku se pasta vyrábí někde v Německu nebo Anglii. Jak by ne, když vlastníkem je společnost GlaxoSmithKline.

Takže si myslím, že nešlo ani tak o vylepšenou recepturu, ale spíš o sprostý obchodní trik, jak zlikvidovat konkurenční značku a obelstít její zákazníky.

1
před 5 lety Toníček

Ještě malý dodatek. Pokud se vám to také nelíbí, napište manažerce české pobočky GlaxoSmithKline na adresu:   monika.m.hornikova@gsk.com 

0
před 5 lety Brďa

Děkuji za kontakt. Toto jsem paní Horníkové napsal.
Dobrý večer   Získal jsem na Vás kontakt, kam bych mohl vyjádřit mou nespokojenost s tím, jak teď vypadá moje oblíbená pasta Stoma paradentol. Je mi 47 let, tuto pastu používám cca 25 let. Vždy když jsem musel z různých důvodů použít pastu jinou, se stav mých zubů a dásní zhoršil. Od chvíle kdy jste začali používat tzv. novou recepturu jsem na tom stejně. Citlivé dásně, zuby háklivé na příliš teplé nebo příliš studené. Olíznout lžičku od medu je pro mne bolest na 10 minut. Končím se značkou ODOL Stoma paradentol a hledám něco co bylo dříve této pastě vlastní.   S pozdravem               Antonín Bršťák

0
před 5 lety akzujs

odporucam prirodnu rastlinnu pasticku od weledy, ziadna drsna nedrsna chemia :) po umyti je pusa prijemne svieza, dobre vonia, zubky ciste. aj ked to zalezi asi hlavne od techniky umyvania.

0
0
0
před 5 lety Marta

Já kupuji tuto pastu http://www.econea.cz/urtekram-zubni-pasta-s-eukalyptem-bio-75-ml/
A i mám od tamtud zubní kartáček ;-)
Postupně rozšiřuji, už mám i nějaké eko čistící prostředky atd

0
před 5 lety Jarmila

econea je dobrý eshop, mám odtamtud už spoustu věcí. I zubní pastu tam právě kupuju. 
Příroda a zdraví je důležité :-)

0
0
před 5 lety Darja

tyjo to jsem neměla vidět ten eshop econea. Už mám v košíku nákup za víc než 3 tisíce :D 
Láká mě to všechno vyzkoušet, tak jsem zvědavá. 

0
před 5 lety egnerova.zdenka

Ahoj naše rodina používá  už jen zubní pastu  aloe vera od firmy LR protože obsahuje 43% aloe a nemáme problémy ani se zuby a ani s dásněmi. neobsahuje ani fluor a ani mentol ochucená je eukaliptem. Víc info na email egnerova.zdenka@seznam.cz 

0
před 5 lety Jindřiška

My pužíváme buď Bio Repair nebo tři pasty od ENERGY. Ty jsou vynikající.  http://www2.energy.sk/cz/vyrobky/Zoznam2.asp?druh=6

0
před 5 lety Barka

Dobrý den chtěla bych se zeptat kde v Brně by se dalo zajit na homeopatickou konzultaci.

0
před 5 lety Pavka

Ahoj všichni,
chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s dentálním sněhem? Prý se dobře rozpustí v ústech a vyčistí i mezizubní prostory.Prý je to i dobrá prevence proti zubnímu kazu. Já jsem zatím objevila jen dentální sníh od megasmile.

0
před 5 lety sharunka03

To existuje? To slyším poprvé, jak to vypadá nemáte obrázek?

0
před 5 lety Tygerka

Zubní pasty bez chemických přísad jsem dlouho řešila. Už jsem byla připravená, že si ji budu vyrábět, protože máme malé děti a rozhodně jim nechci čistit zoubky komerčními jedy. Nakonec to u mě vyhrály pasty, které seženu zde http://www.zdravi-priroda.cz/zubni-pasty  Hlavně ta tutti frutti, o tu je u nás rvačka :-D

0
před 4 roky Jena

Já si kupuji přírodní pasty na parfums.cz, mají tam docela velký výběr.

0
před 4 roky Andrea

Taky si umím na parfums příhodit kosmetiku nebo péči o zuby, když kupuji parfém. Aspoň nemusím letět do drogerie, kterou nemám zrovna blízko.

0
před 4 roky Jitka

Šla jsem si koupit Stomu Odol Paradentol, protože neobsahovala nikdy flour. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si na krabičce přečetla, že vylepšili recepturu a přidali fluor. 

0
před 4 roky Andrea

Tak to je bohužel někdy tak. Proto je potřeba číst etikety :)

0
před 4 roky Jena

Já čtu etikety na všem, ale mám své oblíbené a ty jsou zatím pořád stejné :)

0
před 4 roky Darina

já mám celkově s elmexem dobré zkušenosti, a zrovna ted je dost zalevnohttps://www.picodi.com/cz/nakup-hlavou/elmex-akce-v-rossmanu

0
před 4 roky Eva

Dobrý den. Přemýšlím o kokosovém oleji-ten je vyzkoušený. Nemáte někdo zkušenost s Neemoým práškem?(Nimba,Azadirachta indica).Azadirachta indica).někde jsem četla,že se nedoporučuje k vnitřnímu užívání.........ale snad by nevadil při čištění zubů.

0
před 4 roky Jana

Koupila jsem parodontax, který není drahý a zdá se, že složení je OK..? Nebo myslíte, že je tam nějaká složka "potvora" ? :-)

0
před 4 roky Strýko Fedor

Treba si na zubnú kefku nachcat a poriadne si vydrhnut zuby a aj prdel!!!! Jaaaaaj ľudia ale ste blbiiiií!!!

0
před 4 roky Junk Tereza

Já používám zubní pastu  neemovou Sanjivani 100 ml. Neobsahuje umělé příchutě, barviva, fluor ani SLS.

0
před 4 roky Lenka

Víte co kromě fluoru zpevňuje sklovinu zubu??? Budete se divit, ale obyčejná skořápka z vejce. Stačí ji umýt, opražit na chvilku v troubě a rozemlít, pak už jen prosít přes jemné sítko a je hotovo. Když to smícháme s jedlou sodou a přidáme vodu, vznikne nám zubní pasta a aby hezky voněla, rozdrtíme si šalvěj na prášek a nakapeme pár kapiček citronové šťávy, ale té jen decentně, protože je agresivní. A je hotovo, pokud máme problémy s dásněmi, pak se dá použít hřebíček, kurkuma, nebo skořice. Žádná věda, chce to jen přemýšlet. Pak si najdeme nějakou hezkou skleněnou skleničku s víčkem a máme vyhráno :-) Místo citronu je dobrý také pomeranč :-)

0
před 4 roky BackoraM

Já nakupuji v drogerii Aego hlavně zubní pastu bez fluoridu značky Sensodyne

0
před 4 roky Joe

A co Carlotherm Plus? Zkoumal někdo složení? Já jsem ho našla na internetu, ale ne přesné složení.

0
před 4 roky Lenan22

No taky podle mě je výborná pasta parodontax.

0
před 4 roky Petra218

Zubní Pasta Aloe Vera od LR, bez fluoru se 43% Aloe Vera. Budete-li chtít více info, poskytnu.

0
před 4 roky Alda

Doporučuji shlédnout toto krátké video. Všichni tam snad najdete odpověď.
https://www.stream.cz/adost/10008332-zubni-pasty

0
před 4 roky David

Něco o fluoru

http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=89

v dnešní době kdy jsou jídla plná jedovatých éček se už neni čemu divit.

0
před 3 roky Karin

Doporučuji internetovou drogerii ageo http://www.ageo.cz/kategorie/bez-fluoridu#f&page=1&pageSize=36&sort=countsales je tu spousta zubních past bez fluoridu takže je z čeho vybírat

0
před 3 roky janica.pesova

Já používám zubní pastu značky Ecodenta a jsem moc spokojená. Objednávám na stránce notino, mají velký výběr.

0
před 3 roky vševědalternativa

u zubních kazů se jedná o kyseliny ve stravě a v ustech...takže jedině zásaditou zubní pastu...bud si namíchat doma nebo např pastu Cannaderm Cannadent- Zásaditá zubní pasta

0
před 3 roky Maminka Jana

zubní pasta bez chemických barviv, pěnidel, cukru a lepku je skvělá dětská pasta Herbadent Kids. Pokud ji neseženu v lékárně, objednávám na www.herbadent.cz. Chrání dětské dásně a čistí mléčné zuby. Má příjemně nasládlou chuť, tak děti ji mají rády.

0
0
před 3 roky Krutonka

Super je dětská zubní pasta bez zbytečné chemie od Herbadentu, teď jak jsem objednávala, tak měli dokonce k ní kartáček zdarma. Mrkněte https://www.herbadent.cz/zubni-pasty/herbadent-kids-detska-zubni-pasta-kartacek-zdarma/

0
před 3 roky Majka Brno

Také se přikláním k české bylinné kosmetice www.herbaddent.cz. Jejich zubní pasty, ústní vody jsou vynikající. Mají i další produkty, ale já jsem od nich vyzkoušela jen pasty a vody zatím. Obsahují extrakty a silice z bylin a jsou velice kvalitní a uzdravují ústní dutinu

0
před 3 roky Jana

Já se musím také přiklonit k zubní pastě herbadent a ted k ní mají dávkovač na pastu,dětem jsem to objednala a je to pro ně zábava https://www.herbadent.cz/akce/2x-herbadent-kids-detska-zubni-pasta-s-fluoridem-75g-davkovac-zubni-pasty-zdarma/

0
před 3 roky Dana

Já používám tuhle zubní pastu  https://www.notino.cz/herbadent/homeo-zubni-pasta-s-zensenem/ ,mám hodně citlivé zuby a tato mi vyhovuje.

0
před 3 roky Simo Černá

Připojuji se k Daně, taky používám Herbadent. Kupuji v lékárně, doporučili mi ho tam. Nebo mrkni na jejich eshop.

0
před 3 roky Monča

A kde je kupujete? Na eshopu www.herbadent.cz, nebo heurece či snad v lékárně? 

0
před 3 roky Zuzana Koudelková

Herbku taky používám kupuji ji i naši malé, moc ji chutná. Je pro mě nejdůležitější a bych to nebyl nějaký chemický koktejl. 

0
před 3 roky Karolina

Také kupuji zubní pastu Herbadent jak pro naše děti dětskou pastu a pro nás dospěláckou a kartáčky jsou také bezva,jsou jené a nedráždí dásně.

0
před 2 roky Adélka

Ahojte kamarádka je zubařka konkrétně ředitelka klinika viz. zde https://stom.salius.cz/lekar/aida-melkonyan/ a mám od ní doporučení k využívání čistě přírodních past, veškeré ty typy které píší jak vám za týden vybělí zuby vám je ve skutečnosti zkazí ....

0
před 2 roky Fergina

Dobrý den, objevila jsem tuto diskuzi. Pridávám svou zkušenost. Dlouho jsem sháněla pastu, která bude šetrna k zubum a dasnim a zároveň mi zbaví zuby usazenin a budu mit zuby bělejší. Nedavno mi jednu doporučila kamarádka. Jsem z ní naprosto nadšená. Po týdnu používání mám zuby o dost lepší a i výrazně bělejší. Neobsahuje cukr ani lepek a je vhodná i pro tehotne a kojící. Pro bližší info napište. Poslu cele info plus foto mých zubu.

0
0
před 2 roky Růžena

Taky tento gel máme doma a jsme s ním moc spokojeni.Máme po nich celá rodina hezčí zuby.

0
před 2 roky Anna

Mám hodně citlivé zuby a krvácí mně dásně. Jakou doporučíte pastu?

0
před 2 roky sharunka03

Zkuste pastu Sensodyne Rapid, ta by měla být na citlivé zuby.

0
0
před 2 roky Anita

Zdravím, viděla jsem nějakou na Notinu, ale zatím jsem se neodhodlala k nákupu :-) Překapuje mě, že tam mají i pasty bez fluoru a jinou přírodní kosmetiku.

0
před 2 roky Anna

Holky, děkuji. Kouknu se a nějakou snad vyberu.

0
před 7 měsíci Jana

Holky jakou pastu používáte v těhotenství, dívala jsem se, že pasta s fluorem není zrovna vhodná...

0
před 6 měsíci Lenka

Dá se koupit pasta, která je vhodná přímo pro těhotné, a i při kojení, ptala jsem se na to v lékárně, kde by magistra doporučila pastu https://www.pasta-splat.cz/produkt/splat-organic-zubni-pasta-pro-zdrave-dasne-a-posileni-zubni-skloviny-behem-tehotenstvi-75-ml/

0
před 3 týdny sharunka03

Já se snažím obecně nepoužívat s fluorem a teď v těhotenství taky. Zrovna užívám pastu od Biomed a dobrý :-)

0
před 3 týdny sharunka03

Lenka: díky, hned jsem si zapsala a příště koupím :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 9


Přidat příspěvek