WC čistič

0
před 7 lety carme

Došel nám po letech konečně chemickej čistič a už bych další koupit nechtěla. Čím levně, ekologicky a dobře umýt? Co používáte vy? Zkoušela jsem postříkat octem, ale jak je tekutý, hned steče, na vylštění baterie a umyvadla je jinak super. 

1
před 7 lety Danah

Ocet používám, kde se dá, máme tvrdou vodu, takže skvrny a úsady vodního kamene vyčistí skvěle. Na čištění WC používám také Ecover. Nevím, do jaké míry je ekologický, ale v porovnání s těmi zbytečně navoněnými jedovatě barevnými přípravky je jedinečný. Ecover používám i prací prášek a kostky do myčky na nádobí. 

0
před 7 lety Anywetta@

Já používám Frosch, na nádobí, na praní a tekutý písek a čistič na WC. Jak píše Danah, také nevím, jak moc je ekologický, ale je to lepší varianta než klasické chemické. Na něco používám jen sodu, abych se vyhla chemii.

1
před 7 lety Marta

Doma snadno vyrobitelné je, když do rozprašovací láhve nalijete vodu a tea tree olej. Vždy na jeden hrnek vody dáte jednu lžičku tea tree oleje (takže když dáte např. 4 hrnky vody, tak přidáte 4 lžičky oleje), potom stačí vystříkat záchod nechat působit a umýt. Jen je potřeba to vždycky protřepat před použitím. :-) Nebo nasypat do záchodu jedlou sodu a zalít teplým octem (je ale potřeba vychytat množství, ať vám to moc nevypění). A pak ještě používám Orange sanitol, který si také naředím do rozprašovače a používám jej na čištění záchodu, čištění oken a prostě k celkovému úklidu počínaje mytím umyvadla a konče vytíráním podlah. :-)

0
před 7 lety Jana

Souhlasím s Martou, kvůli stékání používám na WC ocet také v rozprašovači. Sice taky trochu stéká, ale když nastříkám 3x - 4x zasebou v intervalech např. 5 minut, tak to stačí a ocet vše vyčistí.
Co se týče jedlé sody, dávám sáček (50g) a zaliji 1 hrnkem teplého octa, zavřu prkénko a krásně to vypění, ale nepřeteče.  Po 1/2 hodině klasicky vyčistím štětkou.

0
před 7 lety carme

Jako vždy skvělé rady. Moc všem děkuji, skloubím asi tu sodu s octem. 

0
před 6 lety hamale

Ykuste Medium. -- Já byl naprosto zaskočený tím jak snadno a rychle odstraní usazeniny tvrdé vody ne WC míse, umyvadle, vaně, kachličkách atd -- a jak přes noc mi uvolnil otvory na sprchové hlavici, zarostlé vápnitými usazeninami... Máme skutečně velmi tvrdou vodu -- a tento přípravek fungoval velmi rychle a účinně.

1
před 6 lety Maruška

Také hodně používám přírodní preparáty na čištění jako je ocet. Ocet používám na WC na podlahu, ale to v kombinaci s Eco jarem (ničí se tím bakterie a podlaha je hezky lesklá.) Ocet používám dokonce i na máchání prádla místo aviváže, toto doporučení mám od mé kožařky (zničí se bakterie a poslední zůstatky chem. prášku). Jinak je také super citron na dřez linku.

1
před 6 lety renata.vlckova2

ocet na WC i ostatní usazeniny prostě k nezaplacení

0
před 6 lety Renata Kratošová

Používám Medium od Missivy, je např. i na plísně na spárách mezi kachličkami. Je na bázi kys. citronove, desinfikuje, krásně to v místnosti vodní, ne jako savo...

0
před 6 lety alzbeta66

carme, zkuste se podívat na kralovstvizen.cz, v sekci bydlení se o eko čistících prostředcích několikrát psalo.

0
před 5 lety Janča

Ocet je výborný pomocník. Děkuji za tip s jedlou sodou.

0
před 5 lety

Dobrý výrobky pro úklid jsou taky na www.katalogdrogerie.cz

0
před 5 lety Míša

Já jsem spokojená s ekologickou drogerií, kterou kupuji na greenstore.cz. Mají tam různé značky, takže si myslím, že vybere každý. :)

0
před 5 lety Vlaďka

Já doma používám ocet, ale většinou taky kupuji ekologickou drogerii. Mám lepší pocit vůči životnímu prostředí ;)

0
před 5 lety Míša

Taky mám lepší pocit, že dělám něco pro přírodu. I sobě kupuji kosmetiku na té stránce, protože chci i svému tělu dodávat co nejlepší věci.

0
před 4 roky Jana

Tak jaký je nejlepší wc čistič? :) Poradte :)

0
0
před 4 roky Vanda

Jano máme doma tento čistič https://www.topmarkt.cz/cistici-prostredky/fit-cistic-wc-meerbrise-3v1-750ml/ Je fakt účinný proti nečistotám, usazeninám a bakteriím.

0
před 3 roky Deda

Já jsem spokojená s wc čističem Feel eco ;) skvěle čistí, záchod vydrží čistý a voní.

0
před 3 roky Venda

Dedo co to je za značku? Kupuješ normálně v drogerce či někde na netu?

0
před 3 roky Deda

Vendo objednávám z internetu, konkrétně z https://www.alpik.cz/ ;) Tak mrkni, mají tam dost dobré věci, kvalitní.

0
před 3 roky Venda

Aha, tak děkuji za doporučení, odpoledne na to mrknu, jak budu mít chvilku na oběd :) Díky

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 11


Přidat příspěvek