Co k mlsání

0
před 10 lety Bobule

Poraďte co dobrého na zub, aby to bylo zdravé a chutné. Sušenky, tyčinky a podobné věci moc nemusím, proto hledám jiné varianty jak zahnat mlsnou.

0
před 10 lety Uriel

Víte, ono mlsat není ani tak ani tak moc zdravé, ale když už tak zsus třeba nějaké ovoce či zeleninu.
nebo já pořád mlsám různá semínka. Ať už dýňová či slunečnicová.
nebo si dávám u televize samotné těstoviny.
To musíte sám vědět co vám chutná a je zdravé, variant je spousty...

0
před 10 lety irena

Na dobré mlsání zajděte do zdravé výživy, mají tam chuťovek nespočetně. Nebo mlsejte arašídy, ořišky, sušené meruňky (bez E220). Chuť na sladký zažene i hrst rozinek.

0
před 10 lety amálka

Já mlsám nejraději hořkou čokoládu,nebo když mě doma honí mlsná, tak si jablíčko, nebo ovocný kompot.

0
před 10 lety Gedžitka

Já nejraději mlsám různé müsli, mají hodně příchutí a druhů. Pozor, ale na éčka, některé mají E220 a jsou hodně slazené.

0
před 10 lety Tulka

ideální na chuť teď přes léto jsou melouny, zaženou chuť a žížu, nebo je teď sezóna borůvek, můžete jet na sběr do lesa, a upéct si něco dobrého

0
před 10 lety Tweetka

Mlsání je dobrá věc, jen se to s tím nemá přehánět. Mě zažene mlsnou křížaly a sušené meruňky

0
před 10 lety Jana

Já jednou týdně peču nějakou buchtu, je to daleko lepší než utrácet za sušenky, které jsou plné hnusu. Není nad domácí výrobu.

0
před 10 lety Jirka

Buchty už nepeču, protože se děti odstěhovaly a péct sám pro sebe mě nebaví. Chodím do pekárny Tifenbach v Přerově, slušná kvalita, výborný tmavý chleba, rohlíky a buchty.

0
před 10 lety Jana

Pane jo, Jiří, před Vámi smekám, chlap a peče. Neznám osobu stejného pohlaví, aby se mohl pochlubit, těmito úspěchy.

0
před 10 lety Jirka

Tak slavné to nebude můj tata byl a syn je lepší.

0
před 10 lety Jana

Je vzácností, kdy si chlap nemyslí, že za plotnu patří jenom ženská :) a dokáže občas i uvařit. Přeji Vám, aby se Vaše výtvory dále dařily.

0
před 10 lety Jirka

Díky,bohužel už vařím jenom bezéčkovou dietu pro sebe a pro psa.

0
před 10 lety Nikola

K mlsání je dobré nakrájené ovoce, ořechy, müsli...

0
před 10 lety Pavla

ovocná miska to je mňamka, já si do ovocné misky nasypu namleté lískové oříšky a třtinový cukr, což je skvělá kombinace

0
před 10 lety Bobule

Minulý týden jsem sehnala v jedné restauraci, kde vaří zdravě zakoupila chalvu, to je na zahnání mlsné úplně ideální dobrota.

0
před 10 lety ilka

Mě chuť na sladký zažene jablko, banán a nebo hrst rozinek. A pak taky čokoládka - hořká.

0
před 10 lety happy.lenulka@

někdo tu psal o mussli, že na to kupované dávat pozor, že bývá přeslazené atd:. Já natrefila na stránky firmy Mixit www.mixit.cz, na kterých si můžete namíchat mussli podle svých chutí. A cenově to vyjde jak mussli od firem nestlé apod:. měla jsem od nich už párkrát směs a byla jsem moc spokojená, žádný cukr navíc, jen to co si tam přidáte :-)

0
před 9 lety Dita

Když chci udělat něco rychlého na zub je to smíchaný jogurt nebo tvaroh s čímkoliv co mám po ruce - oříšky, kompot, sirup, skořice, kokos, vločky ovesné nebo pohankové, čokoláda, rozinky, fíky... Pak jsou dobré na chuť doma usušené křížaly a občas kupuji sušenky ze zdravé výživy bez použití bílého cukru a bílé mouky.
Moc dobré jsou takové tyčinky z jablečné dužniny.

0
před 9 lety Klarish

já si dělávám mussli doma, popř. si hodím nějaké ovoce do sýra cottage atd. mlsat se dá spousta věcí ;-) a když mám chuť na slané, udělám si salát, zeleninový talíř s dipem, např. guacamole, jogurtovým apod.

0
před 9 lety telela

zkoušela jste sušená rajčata? je to pochoutka, která se dá jíst jen tak, nebo se dá použít při vaření. Já je dávám třeba do "slaného" koláče, spolu se sýrem, vajíčkem, paprikou, šunkou, hráškem... na internetu na slané koláče taky najdete spoustu receptů, kdyby Vás to lákalo :)

0
před 9 lety telela

Bobule tu psala, že Chalvu koupila v restauraci... já chalvu kupuju ve zdravé výživě nebo v čajovně. Taky opravdu skvělá mňamka. A v té čajovně taky kupuju kandovaný zázvor na špejličce, obalovaný chilličokoládou... je to opravdu skvělá bašta, ale nikdy nebudu pátrat po obsahu složení a nutričních hodnotách :). Kandovaný zázvor se taky dá koupit ve zdravé výživě, u nás dokonce na váhu. Takže to shrnu, na zdravé mlsání zajděte do zdravé výživy, nebojte se zeptat, co by doporučili. U nás prodává naprosto skvělá paní, která poradí recepty, koukne se na mě a řekne:"Jo, tohle sojové maso Vám chutnat bude, ale tady tohle - to určitě ne..." pak koukne na mého partnera a řekne:" Vám ano, doporučuje tenhle recept:..." uděláme to podle jejího receptu a vskutku... mě z toho natáhlo a partnerovi to chutnalo tak, že druhej den si to kořeněné sojové maso šel koupit znovu. Asi to jen tak plácla, ale ženská je prostě taková a sedí mi do toho krámku. :)

0
před 9 lety Lucka

Jsme na tom podobně, akorát že já když vezmu svou čokoládovou figurku nebo pytlíček s oříšky je to naráz pryč, osvědčilo se mi si zkrátka zvlášť do pytlíčků rozdělit jednu tabulku kvalitní čokolády na 5 částí, do každého pytlíčku dáte "svůj" počet kostiček/medvídků?oříšků atd. kdykoliv mě honí mlsná, sáhnu už jen po 1 pytlíčku a i když ho sbaštím celý, vím kolik jsem čeho měla a nemám pak tendence dojídat celý obal čokolády:-D

0
před 9 lety R1KKy

Co vyšlo nedávno v novinách ohledně éček,a dozvěděl jsem se co to vlastně jím,dost se mi z toho všeho zvednul kufr.Bože to byl ale sajrajt! Humus! A stát o těchto škodlivých potravinách ví,a lidi bohužel ne.Myslím,že kdyby každej věděl co to vlastně kupuje,by si to za včas rozmyslel. Proto máme plnou čekárnu lidí,a bohužel i nás mladých kterým ještě nebylo ani třicet,a už máme problémy s alergií,játry a pod.Jsem u doktorky fakt hleděl když mě posílá na testy že bych měl mít přísnou dietu apod. Takovým lidem kteří jedí jenom semínka a musli s jogurtem jsem se tenkrát taky smál,ale,dokud ty změny člověk nezačne cítit na vlastní kůži sám,neuvěří. Teď se už nesměju,a pokud budu muset do sebe nějaký to éčko hodit,bude to jedině to přírodní,a žádná chemie. :) Takže všem neo-éčkařům třikrát ZDAR!!! :)

0
před 9 lety KatkaPal.

R1KKY přesně jako Vy největší hrdinové že? se smějete lidem co jedí zrní a podobně. Je smutné, že si uvědomíte jak jste byl hloupý a smál se až když Vám organismus zabrnká na kejhák. Proč stát se má starat, Vy se starejte jste dospělej a je to jen na Vás.
Bohužel s lidmi jako jste byl Vy bojuji v práci, s posmíváním. Ani nevíte, jak je to psychicky vyčerpávající a jak tím člověku ubližujete. Škoda, že nejste můj kolega, už by jsme byli nenormální dva. Přeji hodně zdraví.

0
před 9 lety Danah

Sušené meruňky jsou neodolatelné, a také pistáciové oříšky, mandle a kokos.

0
před 9 lety Petra

Jen pozor na E220, hlavně meruňky bývají siřené aby měly krásně oranžovou barvu. Nesiřené ovoce má daleko lepší chuť a je škoda se o ní ošidit.

0
před 9 lety karča

Závidím všem, kteří zaženou mlsnou sušeným nebo čerstvým ovocem, oříšky a vším ostatním, co je tady jmenováno. Já se snažím žít a jíst zdravě už dlouho, ale na sladkém jsem závislá. Uspokojí mě ale pouze dobrá mléčná čokoláda nebo různé čokoládové tyčinky..., taky gumové bonbóny... Vše v nemalém množství, jinak tu chuť nezaženu. Bohužel mě tyto "záchvaty" přepadávají hlavně v noci a také musím sladkým ukončit každý oběd, večeři... Nejde to nijak potlačit, odříct si...Prostě když si to v tu noc nedám, tak neusnu. Jsem za to na sebe naštvaná, že mám tak slabou vůli. Dcerku raději na sladké neučím vůbec, pouze bonbony z hroznového cukru. Já mlsám potají:-)Vážně nevím, co s tím dělat :-(

0
před 9 lety Lucka

Karčo, tak zkus spojit příjemné s užitečným:-) Vyzkoušej třeba ořechy všech možných druhů obalené v nějaké dobré čokoládě, čokošky přitom ve skutečnosti nesníš tolik a oříšky dodají spoustu vitamínů a zdraví prospěšných látek, což kvalitní čokoláda také;-)

0
před 9 lety Jirka

Karčo, já jsem taky závislý na čokoládě, řeším to tak že ji doma nemám. Od té doby co u nás zbourali večerku a místo ní postavili informační středisko mám klid. chi, chi

0
před 9 lety karča

Jirka:
Já si koupila čokoládu na pečení cukroví a musela jsem pro ni do obchodu 3krát. Nikdy nepřežila noc. Taky pro návštěvy doma nesmíme nic mít. Jenže mám 2letou dcerku, pro kterou mám schovaný vždycky nějaký piškot, sušenku, mléčný řez...a to se pak pustím i do toho nebo dostane od jiných sladkosti a ty jí samozřejmě nedávám, takže to zbyde na mě:-)Ale snažím se mít toho doma co nejmíň a když na nic nepříjdu, chodím po domě a mám děsný absťáák:-))
Lucka:
Díky za nápad, jdu do toho! Snad to přežijou moje zuby, které nevydrží nic tvrdšího.

0
před 9 lety Lucka

Určitě to vyzkoušej, může volit prozatím sušené ovoce, které je měkčí a v té horké rozpuštěné čokoládě se ještě "nasají", zkus třeba ty rozinky, suš. meruňky, datle, fíky a oříšky do toho stačí buď třeba pomlít nebo přidat ještě lépe hnědý cukr, který se rozpustí a uvidíš, že zachutná;-) Osobně vyzkoušeno:-)

0
před 9 lety Jitka

Včera jsem viděla reportáž o roztočích v sušeném ovoci. Byla to lahůdka.To bych si radši dala kousek čokolády. Jednou jsem měla tzv. živou čokoládu. Byla z nepražených kakaových bobů. Je dražší, ale chutná opravdu výborně a je prý i zdravá.

0
před 9 lety Lucka

Také jsem to viděla, tak snad abych si banán a ostatní nasušila doma a nebo mlsala rovnou opravdu jen dobrou čokoládku=)

0
před 8 lety Olga

Kdyz vas tak honi chut na sladke nemate trochu problem se slinivkou? Zkuste pripravek Gynex od Energy.
A ta cokolada - dcera mela doporucenou horkou cokoladu od alergolozky, kdyz byla chudokrevna :-) To byla alespon dieta podle jejiho gusta - kazdy den pul kosticky cokolady nad 80%!

0
před 8 lety Lucy

Olga- Gynex je perfektný na viacero vecí :)

0
před 8 lety Danah

Nedávno jsem objevila novou chuť- hořkou chilli čokoládu. Té opravdu nesníte mnoho, je to jen na podráždění chuťových buněk. :-))

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Také jsem byl odmala závislý na sladkém. Snědl jsem klidně dvě 150g tabulky mléčné čokolády apod. jak nic a ještě mi to bylo málo. Mám výhodu, že na mojí váhu to nemá prakticky vliv.
Poměrně nedávno jsem se rozhodl s tím skoncovat. Nebylo to těžké, jen jsem musel začít jíst nutričně vyváženou stravu (což je mnohem obtížnější, než jíst pouze „zdravé potraviny“), jíst alespoň 6x denně a mít snídani do 1/2 h po probuzení apod. Dnes chutě na sladké už mám spíše jen vyjimečně. Tělo má co potřebuje a na oplátku mě neotravuje nějakými chutěmi… Ono to souvisí s:

Je-li v potravě obsaženo velké množství glukózy, pak tělo vyloučí do krve velké množství inzulínu. To vede k následnému prudkému snížení hladiny cukru v krvi. Navíc inzulínu trvá poněkud déle, než se jeho vyplavování do krve zastaví. Výsledkem je velmi intenzivní pocit hladu, který má člověk nutkání okamžitě utlumit a to čímkoliv. Pokud tento pocit utlumí opět potravinou s vysokým glykemickým indexem (dále GI), dostává se do začarovaného kruhu a dojde u něj s pravděpodobností rovnající se téměř jistotě ke vzniku nejen obezity, ale i inzulínové rezistence (necitlivost těla na určitou hladinu inzulínu) a vzniku hyperglykémie 2. typu.*
Konzumace potravin s nízkým Gl je výhodná pro všechny zdravé lidi jako prevence civilizačních chorob.*

Pokud chcete zmírnit výkyvy GI při mlsání, tak jezte se sladkým něco s velkým obsahem vlákniny.

* http://hubnuti.doktorka.cz/glykemicky-index-potravin-aneb-jak-zhubnout-natrvalo-a-bez-stradni/

0
před 5 lety Martina

Já mám ráda bílý jogurt s ovocem a CHIA semínky :), nebo tady je recept na dobrý celozrný ovocný koláč :) http://www.nutri-vyziva.cz/zdrava-kuchyne

0
před 5 lety Lucka

S mlsáním jsem také bojovala, potom se narodil malý a začali jsme kupovat takové kukuřičné keksy a podobné pišingry, objednávala jsem vždy od výrobce REJ a to mě přivedlo na oplatky, mám je moc ráda, vlastně celá rodina i prcek si je dá raději než čokoládu - tady je o nich pěkný článek - http://www.medicin.cz/zdrave-potraviny/krupneme-si-zdrave-se-susenkami-rej, jinak kupuji i těstoviny, mohu jedině doporučit :-) tak alespoň trochu zdravé mlsání

0
před 4 roky Petra

My jsme nedávno dělali s dětmi ovesné sušenky byli moc dobré bylo to podle knihy  děti vaří samy - dobrodružství v kuchyni, je tam i spousta jiných receptů .

0
před 4 roky vrtulka16

No já miluji tvaroh, takže u mě vedou takovéhle recepty:

0
před 4 roky Evka

mrkni na www.doplnkyvyzivy.cz vždycky si tam něco na mlsání najdu, naposled jsem si koupila lískooříškový krém slazený agavovým sirupem, a paráda, úplně nesrovnatelné s těma kde je samý cukr, fuj ...

0
před 4 roky simča

To nezní vůbec špatně! :)

0
před 4 roky kirulin

Zdravím,
https://www.youtube.com/channel/UC0M25GJ8LdiZjyW2prhQT3A
nakoukněte sem
zde najdete mnoho inspirace co na mlsani, receptu spousta a mnoho jiného

0
0
0
před 4 roky Jitulka

dejte si pár koleček šunky, já miluju od Chodury tu jejich medovou <3 dám si tak 3-4 kolečka a chuť je fuč a nemám ani výčitky

0
před 4 roky Tira

A co oříšky?

0
před 4 roky Kaktus

Já si dám nějaké kousek pečiva, stejně dělám poměrně těžkou manuální práci, takže mi to naopak příjde vhod. :)

0
před 4 roky Michal

Taky to tak dělám, u Illíka mají výborné koláčky, takže tam si chodím pro svačinky :)

0
před 4 roky Kaktus

Jaké dobroty si chodíte nakupovat, co mi doporučíte? :)

0
před 4 roky Market

Dobrý den, prominte ze rusím vaši konverzaci, ale taky se ráda zapojím,protože illík je moje srdcovka :) miluju od nich koláčky, koblížky i šátečky. :)

0
před 4 roky Jiřka

Vy jste takhle na sladké jo? :) já třeba ocenunuju to že pečou i pro diabetiky. :)

0
před 4 roky klarinka

Miluju raw tyčinky, skvělé mají v Lidlu a stojí pá korun. A nebo mám ráda k mlsání různé kešu oříšky, pistácie, mandle, rozinky, brusinky, sojové tyčinky…Myslím si, že se toho dá vymyslet spousta. 

0
před 3 roky Kačka

K mlsání třeba pár koleček dobré šunčičky

0
před 3 roky Matys

Šunka od Chodury je skvělá, mají vysokoprocentní šunku a dokonce taky bezlepkovou. :)

0
před 3 roky Radmila

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli jste někdo zkoušeli vařit tak, že si počítate kJ? Třeba podle receptů, kde se to píše https://www.svet-zdravi.cz/recepty. Díky

0
před 3 roky Květa

k mlsání jsou rzné zdravé sladké dorty či ovoce se šlehačkou :) podle Low carb to vše mužete více na facebooku na stránce: Just good by mee :))

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 11


Přidat příspěvek