Forma na muffíny

0
před 10 lety Kristýna

Sháním formu na muffíny, jenže jsem narazila jenom na materiál ze silikonu a nechce se mi do toho investovat, protože nemám záruku, že to není činskej šmejd plnej ftalátu a ještě čehosi, nevíte kde sehnat nebo jestli vůbec jsou formy z jiného materálu, (plech, keramika)

0
před 10 lety renata

prodávají keramické mističky, každá je samostatně a jsou vhodné do trouby, nikde jsem to v prodejně neviděla, ale v pořadu s vařením je měli

0
před 10 lety Hallieta

Muffiny jsou moje nejoblíbenější dobrůtka na chuť, peču je docela často, mám doma silikonovanou formu, od jednoho německého výrobce, forma byla relativně drahá, ale ubezpečovali mě, že je to vysoká kvalita, kdy při přípravě potravin se nedostávají do jídla žádné škodlivé látky.

1
před 10 lety Pavel B.

Paní Hallieto, nemůžu si pomoct a musím si trochu rýpnout, protože, tak jak jste napsala svůj příspěvek, to k tomu prostě uplně svádí.
Napsala jste, že to co vás vede k tomu, že forma je bezpečná a nic se z ní při pečení neuvolňuje, je její vysoká cena a upezpečení prodejce.
No já vám nevím :-) Ale prodejce je poslední člověk, kterému bych v dnešní době věřil a předražit formu, která stála 20Kč na 2000 Kč, to je nejjednoduší obchodní trik. Zákaznická psychika tak prostě funguje... Když je něco nápadně levné, podezříváme to správně z toho, že to bude nekvalitní. Ovšem když je něco předražené, tak to automaticky považujem za kvalitní. A na trhu je hafo věcí, který jsou přesně za tímhle účelem předražený, jenom aby se zákazníkovi tvářily kvalitně a to hlavně svojí cenou. Namátkou si vzpomínám teď v nedávné době na ty "jistě" kvalitní sekačky a bazény ke kterým jen tak náhodou zákazník dostane notebook zdarma (taky "kvalitní" značka).
Nechci tím říct, že vaše forma je nutně nekvalitní nedejbože zdraví nebezpečná, ale argumenty, které jste uvedla mají stejnou váhu jako anorektická modelka po kremaci :-) Daleko lepší by bylo, kdybyste napsala jakou máte značku formy a jakým testem kvality a spotřebitelů prošla.

0
před 10 lety Hallieta

Dobrý den pane Pavle, určitě máte pravdu, toto mě také napadlo, řídím se heslem důvěřuj, prověřuj. Nechtěla jsem uvádět firmu a dělat jí reklamu, je to německá firma Tuperware, pokud máte čas můžete si vygooglit informace, které Vás zajímají.

0
před 10 lety žanet

zrovna včera jsem narazila na internetový eshop, kde prodávali hliněnou formu, stála do 600,-, bohužel, ale nevím ten odkaz :(
zkusím ho najít a vložit

0
před 10 lety Pavel

Tahle by měla být z hliníku http://www.levneelektro.com/p31544-peceni-tefal-pecici-forma-tefal-muffiny-(12ks)

a třeba tahle z uhlíkové oceli http://www.eshop-pro-dum.cz/-formy--zdobitka-/9001-forma-na-muffiny.html

0
před 10 lety Pavel

...Jo a tady ještě samostatné po 1 (2ks) http://www.levneelektro.com/p23475-peceni-tescoma-miska-na-muffiny-gusto-9-cm-2-ks

;)

0
před 10 lety Jíťa

ale jestli mas po ruce globus nebo tesco tak tam sem je koupila ja :-) je to hlinikova forma na 6 muffinu. maji je v těch většich supermarketech.

0
před 10 lety Kristýna

Jíťa, děkuji za informaci, Globus nemám po ruce, ale jezdí tam nakupovat příbuzní, tak je zaúkoluji a snad se poštěstí. Mám tyto minidortíky moc ráda, mám už najité recepty, které bych ráda vyzkoušela, jen mi chybí už ta forma.

0
před 10 lety mrkvicka

Nedá mi to, abych se nepřidala ☺ po silikonových formách toužím, ale stále ve mně hlodá červík pochybnosti, přeci jen, není to čistě "přírodní" ale jejich údržba je snadná! zatím to vyhrál tento prodejce, mejla - hlína, věřím, že s jeho rukodělnou výrobou forem na pečení budete spokojeni i vy - bábovky, mufínkovníky, a jiné věci z hlíny
http://www.formy.wbs.cz/Kontakty-inzerce.html

0
před 10 lety mrkvicka

0
před 9 lety Jaroslav Orlík

Vyrábíme keramické formičky na muffíny. Každá je zvlášť, takže použijete jen tolik, kolik potřebujete, Jsou z kameniny, z venčí neglazované, zevnitř glazované hnědou hrnčířskou glazurou, neobsahující těžké kovy ani nic závadného. Kus za 40,-Kč.(cena k 8/2011). Používáme je léta a jsou stále stejné. Možno mýt v myčce, ale jdou krásně očistit jen pod proudem vody. Nezničitelné. Na kombinaci použitých materiálů máme potřebné atesty. Pošlu foto. www.orlikovi.net - tam ale formičky nejsou. Zatím.

0
před 9 lety Lucka

Já jsem koupila neávno také silikonové, řešila jsem stejný problém, abych neměla nakonec díky formám nějaké chemické muffiny=) Vydala jsem se do obchodu s těmito potřebami (né klasicky obchoďáky apod.), tam mi skutečně doporučili formičky, které nebyly ani nejdražší a hlavně byly na jedné z nejvyších kvalit, jsou tedy silkonové, za což jsem nakonec nesmírně ráda, nemusím je ani vymazávat a vysypávat a muffinky jsou jedna báseň, tak dopiručuji raději investovat o trochu více ale do opravdu kvalitních, které vám doporučí nějaký odborník a leckterý prodavač v marketech:-)

0
před 7 lety Karin

Já mám koupenou tuhletu kovovou formu na mufiny, neloupe se, dobře se meje a mufiny jsou z ní mňam mňam

0
před 6 lety milhouse.kr

v pekařských potřebách Fiala na zličíně mají plechové formy na 6 muffinů, jsou tam asi nejlevnější a i hodně kvalitní protože se z nich dobře muffiny vyndavají

0
před 6 lety Laura

Ahoj!
Přidávám svou zkušenost. Já používám už rok muffinovač od české firmy Concept. Muffiny jsou z něj skvělé a je to jednoduché :)) Stál mě tehdy asi 500,- dnes jsem ho našla tady za 700,-, tak se mrkněte, je tam i zajímavý popis: http://www.dommo.cz/Vaflovace-a-muffinovace/Muffinovac-MF-3030 a zrovna jsem na ně dostala chuť :))

0
před 2 měsíci Eliška

Ahoj, hádám, že teď už je pozdě a asi vám to už nepomůže, ale třeba to pomůže někomu, kdo na toto téma narazí. Před nějakou dobou jsem taky sháněla formu na muffiny. Nakonec jsem objednala tuto http://emako.cz/silikonove-formy/secret-de-gourmet-silikonova-forma-na-muffiny--forma-na-peceni-cukrovi--mini-muffiny--forma-na-mini-kolace--forma-na-mini-babovek--12-ks/ a musím říct, že zatím jsem s ní velmi spokojená. Můžu doporučit. :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 9


Přidat příspěvek