Jaké litinové nádobí?

0
před 7 lety Jarka

Chceme si koupit kvalitu, která by vydržela. Ale jaké, prý je všechno z Číny?

0
před 7 lety Jana

Nádobí je jedno velké téma, jsem ráda, že mám hrnce staré 15 let a stále funkční, dnes něco koupit je jedna velká obava. Bála bych se, různých levnějších přísměsí, které tam výrobce může z důvody ceny přidávat, aniž by to uvedl.

0
před 7 lety Michal

Le Creuset, Staub, Carl Victor.

0
před 7 lety jerry

A co třeba toto? ;) www.litinive-nadobi.cz

0
před 7 lety jerry

A co třeba toto? ;) www.litinove-nadobi.cz

0
před 7 lety Šéfkoch

k Michalovi: to je právě všechno Čína.

0
před 7 lety Macháček

Když litina tak z Belgie BERGHOF
mam a je vynikající

0
před 7 lety Luboš

Macháček: Berghof je také Čína ;-) Navíc je to smaltované(tedy nevhodné např. na grilování). Smalt není moc vhodná volba, co do kvality a trvanlivosti ale i se zdravotního hlediska.

0
před 6 lety Martina

Sice stará diskuze, ale abych to upřesnil. Pravé litinové nádobí je opravdu jen jedno a to od firmy Skeppshult http://www.skeppshult.cz/?p=p_2&sName=Uvod  U této firmy máte jistotu, že je nádobí vyrobeno ve Švédsku. Všechno ostatní může být vyrobeno prakticky kdekoliv.

0
před 6 lety Lucka

Zdravím,
také sháním kvalitní litinové nádobí. Zaujalo mě poslední dobou nádobí Netherton Foundry - článek o něm je tady: https://www.dommo.cz/Magazin/Clanky/Netherton-Foundry-litinove-nadobi-od-mistru-britskeho-zelezarstvi  Znáte ho někdo? Máte doma? Nerada bych kupovala něco drahého na základě jednoho článku. Prosím o osobní zkušenosti a názory. Díky! 

0
před 5 lety Bohunka

Jediné litinové nádobí, které je vyráběno v evropě je značka SKEPPSHULT - http:/www.svedske-nadobi.cz a také to je jediné nádobí, které je vyráběno pouze z přírodních surovin a né ze železného šrotu, takže je jistota že v tom nejsou žádné škodlivé látky.

0
před 5 lety Milda

Pro porovnání se zkus podívat na  www.inadoma.cz

0
před 5 lety eva

Musím odporovat Bohunce. Česká firma SMALT www.smalt.eu jako kediná v ČR dělá velice kvalitní nádobí, které je navíc na rozdíl od SKEPPSHULTU kryto atestovaným  potravinářským smaltem.

0
před 4 roky Janina N.

A proč to musí být zrovna litina? Vždyť je strašně těžká. Kdo se s tím má tahat... U nás vede hliník s keramickým povrchem od Royaltyline. https://www.royaltyline.cz/keramicke-hrnce/sada-hrncu-rl-es1014c-s-keramickym-povrchem/
Nis se nepřipeče, myje se to jedním tahem a hlavně je to lehké, vaření jedna báseň.

0
před 4 roky Verunka

Dporučuju nákup na i-domacipotreby :) Super ceny, kvalitní zboží :) Mám tuhle sadu a jsem nadmíru spokojená! http://www.i-domacipotreby.cz/sada-nadobi-s-mramorovym-povrchem-9-ks-burgundy-metallic-line.html

0
před 4 roky Anna

tak si zajdi do nějakcý spešl prodejen..:)

0
před 3 roky Veronika

To tedy není pravda, že je všechno z Číny. Já mám litinové nádobí od SKEPPSHULT a tady se můžeš na kvalitu opravdu spolehnout. Litinové hrnce z pravé švédské litiny. Vlastním od nich čtyři hrnce a nemohu si je při vaření a mytí vynachválit. Pravá litina je velice dolná a vydrží dlouho velice dobře odvádí teplo. Jídlo mě přijde mnohem chutnější.

0
před 3 roky Valerie

V jakém typu nádobí se vaří nejlépe?

0
před 3 roky Tereza

Ahoj, co se týče originálních skleněných dekorací, tak se mrkni na https://www.sklenene-talire.cz/dekor/. Určitě si vybereš. Mají také krásné skleněné talíře a misky. Pro každou příležitost.

0
před 3 roky Petra

Taky mohu doporučit nákup na http://www.i-domacipotreby.cz/. Mají tam snad úplně všechno...Ještě jsem nenarazila na něco, co jsem potřebovala a oni by neměli :)

0
před 3 roky Lenka

Kupujeme do kuchyně jen kvalitní litinové nádobí To se pak opravdu vaří s radostí a láskou :-)

0
před 3 roky Martina

Dle mého názoru jedině litinové nádobí od značky SKEPPSHULT. Pravdivé porovnání litinového nádobí zde http://litinove-nadobi.nazory.cz/ Vařím v něm již pět let a je stále jako nové.

0
před 3 roky pavel omo

ahoj, souhlasím se slečnou nademnou - proč litina ?? máme také keramiku, dříve jsmě měli litinu a musím potvrdit, že keramika vede ve všech směrech ... můžu případně doporučit tuto: https://www.bonino.cz/sady-nadobi/10-ti-dilna-sada-nadobi-metallic-burgundy/ 

0
před 3 roky Karolka

Na litinové nádobí SKEPPSHULT nedám dopustit. Tím že nemá žádný umělý povrch, tak je prakticky nezničitelné. Žádná sebelepší keramická pánev nevydrží desítky let. Mám už skoro celou kuchyň vybavenou z www.svedske-nadobi.cz a určitě v tom budou jednou moct vařit děti a nejspíš i vnoučata. A navíc jistota zdavotní nezávadnosti a toho že se mi do jídla žádný povrch nemůže oloupat je taky dost podstatná.

0
před 3 roky Luban

Ahoj Karolko, určitě máš s nádobím SKEPPSHULT zkušenosti. Chci si od nich zakoupit hrnec 6L. Můžeš mi prosím poradit, jak s takovým nádobím před prvním použitím a jak dál opečovávat? Díky moc. Pokud se rozhodneš podělit se o zkušenosti, prosím emailem na: lubomircina804@gmail.com. Děkuji moc.

0
před 2 roky Milada

Záleží jak co, třeba zapékací mísu mám od Fisslera a pánev a hrnce od Eva Solo

0
před 2 roky Debora

Co to je za značky ? U nás jsem nic takového neviděla, to asi budeš mít kupované přes internet že ? 

0
před 2 roky Milada

Ano, mám to tady z toho eshopu www.kulina.cz ale mají i obchod v Praze pokud jsi místní :) já mám Prahu bohužel z ruky.

0
před 2 roky Tinka

Já mám teda taky Prahu bohužel z ruky. Ale oni mají možnost objednávky i z Kulina webu, ne? Hele a myslíte, že by objednávka došla do vánoc?

0
před 2 roky Milada

Já si myslím, že teď ještě když uděláš objednávku tak snad ano, jedině zkusit brnknout na nějakou jejich info linku jak to mají s dodávkami :)

0
před 2 roky Karina

No, to mají, ale víte co, pro mě je pohodlnější nakupovat na netu https://www.kulina.cz. Stejně tam mají víc věcí :) Takže je to i výhodnější :)

0
před 2 roky Klára

Myslím, že nejlepší vaření je v titanovém nádobí je úspornější  a zdravější. Vařím v něm už dva roky a jsem spokojená. Občas nádobí vytřu tukem, nádobí pak déle vydrží :-)

0
před 2 roky Dita

A v čem je lepší titanové?

0
před 2 roky Klára

Tak pro mě je prostě lepší to titanové nádobí, vaření je v něm časově i finančně úspornější :-)) Koukni se tady https://www.zgastro.cz/

0
před 5 měsíci Judyta

Ahoj, a co přesně hledáš? Jako nějakou sadu nebo by se ti hodil třeba jen jeden nebo dva? No, dívej, my kupujeme hrnce a vůbec všechno kuchyňské vybavení od Zgastro https://www.zgastro.cz. Tam jsme s jejich nabídkou byly vždycky moc spokojeni.

0
před 5 měsíci Zuzana

Rozhodně. Já nikde jinde nenakupuju. Nákup na netu je pohodlný, výběr senzační a hlavně je na všechno klid. My to kuchyňské vybavení kupujeme na https://www.zgastro.cz/. Tam mají nejlepší nabídku, co jsme se dívali a porovnávali.

0
před 4 měsíci Kajka

Já bych asi raději sadu. Jako jeden hrnec mě nevytrhne… Potřebuju aspoň 3-dílnou sadu.

0
před 4 měsíci Kamila

Ahoj, kupoval tam někdo i ten steakový příbor? Manžel je milovník steaků a ty bych mu ráda koupila.

0
před 3 měsíci Zuzka

Na https://www.zgastro.cz/ jsem řešila celý vánoce. Do kuchyně je pořád něco potřeba. A ty hrnce tam mají opravdu senzační.

0
před 3 měsíci Vilma

Ahojky :) Osobně bych volila titan. Sama tento materiál doma mám a jsem s ním moc spokojená. Asi bych jiný materiál už nechtěla. Jinak nejlepší výběr titanového nádobí mají na zgastro.cz. Doporučuju mrknout tam.

0
před 5 týdny Matty

A koupila jsi tam nějaký ten set? Docela bych ocenila doporučení.

0
před 5 týdny Akinomka

A je ten titan vhodný i na indukci?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 6


Přidat příspěvek