Omáčky

0
před 9 lety Lucka

Prosím, poradil by mi někdo nějakou zajímavou omáčku pro manžela s vyšším podílem bílkovin? Bohužel potřebuje hodně proteinů, ale je hodně vybíravý a miluje knedlíky, tak mě napadlo zkusit nějakou "proteinovou" omáčku, napadla mě s jogurtem apod., nemáte někdo prosím tip nebo recept, co bych mohla za zdravější omáčku udělat?

0
před 9 lety Lis

Možná by šla koprovka s jogurtem. Ale asi bych měla trochu strach,že se to srazí. Na netu se nějaké recepty určitě najdou.

0
před 9 lety Lucka

Ta by možná udělat šla...

...a jako třešničku na dortu bych mu mohla ještě místo kopru naservírovat nějaké fazolkové výhonky:-D

0
před 9 lety btgreen

no nazdar. Přece není pan manžel dítě, abyste musela bílkoviny maskovat do omáček? to bych radši místo času u vaření a vymýšlením rafinovaných receptů vzala pána domu ven, fyzicky ho unavit, pak chutná lépe.
Co třeba vytvarovat čočku do tvaru knedlík?
jsem asi moc neporadila...

0
před 9 lety Danah

Ráda vařím omáčku, která se uvádí jako součást receptu Šunka po virginsku: nadrobno se nakrájí slanina a rozpeče se na pánvičce, přidá se hrášek- mražený nebo sterilovaný odkapaný, nechá se chviličku prohřát na slanině, a vše se zalije šlehačkou, a ochutí jen pepřem a solí. Hotovo!

0
před 9 lety MartinSX

CO znamená věta? "bohužel potřebuje hodně proteinů" To je na kulturistické dietě, nebo je nemocný, nebo jak? Ale tak to určitě ví, že kvalitní protein v omáčce moc nenajde. Udělejte mu normální omáčku která mu chutná a dejte mu k ní ty jeho knedlíky a dva kusy hovězího masa, které ty proteiny má.

Nebo mu kupte Peptidový prášek, smíchejte se sojovým mlékem ohřejte a je proteinová omáčka jako fík. Ale asi to bude hnusný s knedlíkem :D
Kvalitní protein je prostě v mase, vajíčkách atd. Uvařit vajíčka na tvrdo, rozmixovat a přidat do nějakého základu. Omáčky se jí na chut a šmak, ne na proteiny. Jinak obecně moc zdravé nejsou, zdravé omáčky ty normální prostě netrumfnou. Taková svíčková mi přijde dobrá volba s kusem masíčka navrh.
Nebo zde je koprová omáčka ze soj. mléka a vajíčkama.

http://www.varimezdrave.cz/koprova-omacka-ze-sojoveho-mleka
nebo česneková
http://www.varimezdrave.cz/cesnekova-omacka-se-zeleninou

0
před 9 lety MartinSX

Jinak ta koprovka vypadá krásně, ale ten vývar z brambor bych nahradil něčím jiným. O škrob nikdo nestojí a naše tělo už vůbec.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 3


Přidat příspěvek