Rajská o máčka bez hov. vývaru

0
před 10 lety pixidie

Prosím o radu, jak dobře a chutně uvařit rajskou, když nemám do omáčky vývar z masa, hovězí maso nejíme, a jenom kvůli vývaru nechci maso kupovat. Jak vaříte rajskou vy, doufám, že se najde někdo kdo vaří bez masového vývaru.

0
před 10 lety happy.lenulka@

Nevím zdali ti moc pomůžu, ale myslím si, že do rajské hovězí vývar prostě patří, ale zkusit můžeš zeleninový vývar (třeba i BIO z kostky). Já občas použiji i hovězí bujon z kostky.
jako přílohu doporučuji zeleninové karbnátky :-)

0
před 9 lety R.Parizkova@

Tak to tedy koukám...já jsem nikdy vývar do rajské nedávala, ale vařené hovězí (míváme mladého býčka z farmy) si k ní vždycky rádi dáme. Rajskou začínám zesklovatěním cibulky, pak mouka - jíška, zaliju vodou, míchám do varu metličkou. Přidám 2ks bobkového listu a osolím. Chvíli povařím, přidám 2 rajčatové protlaky a 1 balení rajčatového pyré, toho v krabičce, myslím že 250ml (množství pro 4 osoby na oběd na 2 dny)krátce provařím a přisladím třtinovým cukrem. Pokud nemám 2 balení protlaku, dám jedno + mražená krájená rajčata z vlastní sklizně, to pak ale vše nakonec rozmixuji. Komu by vadila krájená cibule, může ji také rozmixovat, omáčka pak nemá klasickou tmavou barvu, nám ale moc chutná :-).

0
před 9 lety karča

Taky nedávám do rajské vývar a dělám podobně jako v předešlém komentáři. Nebo také jako rajskou používám domácí rajčatový protlak, který zjemním smetanou a dochutím kořením, cukrem....zahustím. Asi to nebude ta pravá origoš rajská, ale nám všem chutná :-)

0
před 9 lety ajkap7@

Myslím, že je nás viac, ktorí varíme paradajkovú omáčku bez mäsového vývaru, aj keď sa hovädziemu mäsu nevyhýbame.Ja mám napr. rada v omáčke zeleninové korenie na spôsob vegety a nové korenie. Myslím, že každý by si našiel spôsob ako ju dobre ochutiť aj bez vývaru. Aj mäsové bujóny sa snažím používať iba výnimočne.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 2


Přidat příspěvek