Rukola salát

0
před 9 lety Evka

Potřebovala bych poradit, jak nejlépe využít rukolu. Už jsme ji měli mnohokrát v těstovinovém salátu. Jakékoliv využití vítám.

0
před 9 lety Klarish

Já dělávám salát z rukoly tak, že k rukole přidám pár sušených rajčat nakrájených na tenké proužečky, olivy, parmazán (dá se použít i jiný tvrdý sýr), najemno nasekanou bazalku a oregáno (čerstvé, když máte sušené, je lepší je nedávat vůbec) a nahoru nasypu krutonky z celozrnné bagety dělané na olivovém oleji, ve kterém jsem minimálně den předem nechávala uležet na čtvrtinky nakrájený česnek (dá se i smažit hned na olivovém oleji s rozmačkaným česnekem, ale tam to chce pořádně ohlídat česnek aby se nepřipálil a nezhořkl).

0
před 8 lety Jana H.

výborné jsou těstoviny s rukolou a sušenými rajčaty.Dát jen na pánev olivový olej, na plátky nakrájený česnek, sušená rajčata (v tomto případě používám naložené v olivov. oleji), rukolu, prohřeji, promíchám s celozrnnými těstovinami a je to výborné. Solím jen trochu těstoviny při vaření, rajčata bývají slaná...

0
před 8 lety Jiří

chtěl jsem se zeptat co obsahuje rukola ja nesmim vitamín K děkuji za odpověď

0
před 8 lety Reas.s

Já rucolu dávám i na "toust" : chléb či toustový chléb opeču nasucho na pánvičce, dám na něj rucolu, na plátky mozarelu, rajčata na plátky, osolím a dám zapéci do trouby. Můžete i pokapat olivovým olejem nebo natřít trochou másla...

0
před 8 lety Danah

Jirko, rukola je bohatá na vitamín C a draslík, ale je to listová zelenina, neriskovala bych a vynechala ji.

0
před 5 lety Jaroslav

Já pokrájím pár rajčat,mírně posolím ,přidám jemně nákrájenou rukolu a pokapu tatarskou omáčkou může se přidat i trochu sýra nebo salámu.Výborná je pokrájená a politá tatarkou a s rohlíkem.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 3


Přidat příspěvek