Vaření pro chlapa

0
před 9 lety Radka

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda je to u vás podobné či jiné co se týče vaření pro chlapa.
Znáte to také? Něco uvaříte, chlap pohlédne na talíř a řekne co to je, někdy řekne i něco jiného.
Často se mi stává, že jsem to měla udělat takhle a nebo švestky v moučníku vypeckovat. Připomínek by se ještě dalo napsat hodně, jenže nechci psát knihu. Je to nejnevděčnější práce?
Vše co uvařím mi chutná a tak nemůžu říci, že bych byla nešika. Jenže jak pozoruju ve svým okolí od holek z práce mají to samé. Chlapy co si nezvládnou uvařit ani čaj remcají nejvíce.
Prosím podělte se jak to chodí u Vás. Remcají vám doma.

0
před 9 lety Monika

Dobrý den, já tedy musím říct, že tento problém nemám. Pokud měl manžel nějakou připomínku, tak si ani nevzpomenu kdy to bylo.
Myslím, že některé věci ( uvařit,... ) by neměly být přijímány automaticky a ještě u toho poslouchat připomínky.
Nedejte se !

0
před 9 lety vercounek

přesně tak! Já vařím velmi lehká a zdravá jídla a manžel si nestěžuje

1
před 9 lety Magda

Moje kamarádka dostala od svého přítele kurz vaření, neví jestli to má brát jako urážku a nebo dobrý nápad. Těžko říci co se jí tím snažil naznačit a nebo jí opravdu chtěl udělat radost, ona však nikdy k vaření netíhla. Uvidím časem co se u nich změní, na kurz půjde co nevidět, třeba ji vaření chytne.

0
před 9 lety vercounek

Magda: no tak to nevím jak bych tedy vzala :) ale asi bych si to brala osobně :D

0
před 9 lety Jana H.

můj manžel zdravou stravu nevynalezl :-) takže od té doby co já jím zdravě, vařím většinou na dvakrát... je to někdy fuška, ale nic nekritizuje, sní co mu uvařím, občas uvaří pro oba a snaží se, aby to byla nějaká varianta, která bude i mě vyhovovat... a tak pořád doufám, že i on přijde na to, že je lepší stravování než omáčka s knedlíkem.

1
před 9 lety Monika

Magda: Já vařím moc ráda. Kdybych měla možnost jít na kurz vaření, třeba... francouzské, italské,thajské ... kuchyně, šla bych určitě.

Záleží na tom, jak to přítel kamarádky myslel, jestli jí před tímto dárkem " vyčítal" že neumí vařit je to jiné, než když jí to prostě dal. Třeba jí chtěl pomoci, pokud má s vařením potíže. Ať se ho rovnou zeptá, jak to myslel.

0
před 9 lety Monika

http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/260978-jak-dostat-chlapa-na-jidlo.html

0
před 9 lety happy.lenulka@

já mám chlapa, který se ve vaření i domácích pracech se mnou střídá, za jídlo děkuje a oceňuje co dělám. Takže já jsem spokojená a vždy je možnost volby... Určitě by se to nemělo tolerovat... domácí práce ani vaření nejsou automatické ;-)
dělejte s tím něco, nebo to bude jen a jen horší ;-)

1
před 9 lety Jana H.

je vidět, že je na světě i spousta fajn chlapů a to je dobře :-)

0
před 9 lety Jirka

Já čumím, samé bezva baby.

1
před 9 lety Monika

JTJ :)
Přemýšlím o tom a myslím, že některé věci prostě berou chlapy jinak. Kdyby neuměl manžel řídit a já mu dala dárkem kurz autoškoly, tak se taky nenaštve.. Myslím, že by byl rád.
Člověk by nejdřív za vším hledat to dobré proč.. a pak teprve ( pokud na to vůbec dojde ) to špatné.

0
před 9 lety vercounek

taky se přidávám k názoru, že domácí práce a vaření nejsou jen výsadou žen. Můj muž nemá problém si sám udělat jídlo, nemá problém vytřít, pohlídat dítě...

0
před 9 lety Dita

Z toho si nic nedělejte, já ani neumím opečený chleba ve vajíčku se sýrem.

0
před 8 lety mrkvicka

U nás manžel naštěstí neremcá. A občas mi i pomůže ♥ Nejvíc remcá ten nejmladší chlap v rodině - ale co by člověk pro děti neudělal :-)

0
před 8 lety mrkvicka

Já bych si kkurz vaření užila, jéje, já ráda vařím :-) ale asi by musel být nějaký netypický, např. vege, makrobio, indie, arabská kuchyně...nebo naopak kurz pečení: makronky, francouzské dezerty, co se týká vaření, měla by ze mne babička Boženy Němcové radost :-))

0
před 7 lety Dalibor

Jsem sice chlap,ale vaření též zbožňuju :-D A takové mrmlání,jaké je v úvodu psáno,mě vytáčí.Manželka naštěstí to ve zvyku nemá..A jelikož vařím častěji já,nenapadlo by mě ještě tak nějaké případné nedostatky vyzdvihovat.Akorát dokonalá demotivace někoho,kdo se snaží.Ale vařit pro tchýni - ta se neudrží před nikým- ke všemu připomínek,jak co dělá ona,proč je to tak lepší,a tak by to nikdy neudělala..a podobný kopr :-D  Naštěstí snámi nebydlí,tudíž restaurace to jistí :-D

0
před 7 lety Jana

Radko, já to mám doma to samé. Remcá, má hloupé řeči a většinou ani neochutná. Štve mě to, ale nic s tím neudělám. Většinou to dopadne tak, že si dá chleba... Jeho věc : ) Takže, Radko, nejsi v tom sama!

0
před 7 lety sharunka03

Na takového chlapa bych se vyprdla s prominutím. Ne, tak určitě zas umí jiné věci a určitě zas aspoň za něco jiného vás pochválí , to je jasný, ale štvalo by mě to, nějaké remcání. Když ti nechutná, stravuj se sám. Můj přítel jí všechno a je taky rád, dá mi pusu a pochválí mě. A mě to moc potěší. :-)

0
před 7 lety Jana

Jo, taky se na to chystám! : ) - se na něj vykašlat.....

0
před 7 lety Linda

No, já nevím. Bývalý manžel je kuchař a vše, co jsem uvařila zkritizoval. Můj současný umí snad jen ten čaj a vše, co mu dám na talíř sní do posledního sousta a chválí. Takže právě ti co vařit neumí, tak neví, že je tam zrovna jiná ingredience a mlaskají si. Kdežto ten profík to pozná a remcá. :-) 

5
před 7 lety alena.prchlikova@

Ono to asi nebude v tom, jestli je profík nebo není. To je v jeho přístupu k vám. Váš bývalý si nevážil Vaší práce a snahy, velmi pravděpodobně jak říkáte remcal i jiných případech, než je příprava jídla. Současný bude určitě lepším člověkem, který ví, že tím, že vaříte a staráte se o něho, vyjadřujete svůj pěkný vztah k němu. A  on naopak k Vám, asi ví, že dobrý vztah si člověk musí chránit a k tomu druhému se chovat hezky a s úctou. Jsem vdaná velice spokojeně skoro 34 let a chválit, děkovat, prosit, věnovat dárečky a jiné pozornosti nesmí ve vztahu chybět. Z jedné i druhé strany. Můj muž chodí do lesa na kopřivy, a každou chvíli mi přinese něco, co tam právě kvete. Já ani nevím, jak se kytička jmenuje a většinou vydrží jenom pár dní, ale je to hezké a moc potěší. 

0
před 7 lety Jana

Velice, velice trefné!

2
před 7 lety alena.prchlikova@

Já bych k tomu ještě dodala, že bychom nic neměli považovat za samozřejmé, ať už ve vztahu, tak i mezi lidmi, s kterými se stýkáme nebo jen nám tak projdou životem. Každé rady, pomoci, povzbuzení v těžké chvíli, ale i vykonání všech domácích činností si musíme vážit. Ne vždy se všechno povede, ale nikdy to nesmí být záminka k tomu, aby došlo k nějakému vyčítání a nespokojenosti. Já jsem měla veliké štěstí, že jsem našla člověka na kterého je spolehnutí a je ochoten se podílet nejenom na vaření /hlavně v sobotu, když jsem v práci/, ale i na všech činnostech, které jsou v domácnosti potřeba udělat. Ale vše se odvíjí od vlastností člověka, myslím, že je moc důležité, jak jsou děti vychovávány, co si do života přinesou. 

0
před 7 lety Linda

Máte určitě pravdu. V dnešní době se už moc nevidí, aby se lidé k sobe chovali slušně. Každý se žene jen za mamonem a neváhá jít i přes mrtvoly. Když vidím, jak se k sobě dnes chovají mladí lidé... Oni spolu chodí dva měsíce a chovají se k sobě jako manželé před rozvodem. Tak si projevují lásku? Jak potom mají vychovat děti? 

-2
před 6 lety Niki

Můj manžel začal remcat až když jsem začala vařit zdravě..chápu, že mu to občas nestačí, když má perný den, potřebuje víc než jeden plátek lososa, takže mu občas uvařím, udělám toho hodně a pak to zamrazím..koupila jsem si na to tyhle sáčky http://www.obalove-materialy.cz/rychlozaviraci-zip-sacky-40-60mm-baleni-1000ks odkoukala jsem to od kamarádky, je to praktický, zabere to míň místa, než miska, takže nemám mrazák plný jen jedním gulášem, a zároveň to má lepší uzavírání, než obyčejný pytlík, který žádné uzavírání nemá :D 

2
před 6 lety Dita

niki to nemyslíte vážně, udělat si reklamu na svůj eshop a ještě doporučovat sáček, který není vhodný na potraviny na skladování potravin, příště raději lépe

0
před 5 lety Rusika

Já jsem teď začala zkoušet cizí kuchyně a muž si zatím nestěžuje :) Asi nejvíc jsem se zaměřila na asijskou, četla jsem že je nejzdravější :)

0
před 5 lety Andrejka

U nás manžel, když remcal, tak jsem mu řekla, ať si to uvaří sám a 2 dny jsem vaření úplně bojkotovala......a zabralo to. Teď už neřekne ani popel :). Je pravda, že jsem jeden čas jela stále stejná jídla. Začala jsem proto hledat inspiraci v internetových kuchařkách jako jsou senzarecepty.cz, recepty.cz, vareni.cz a na různé blogy a rozsah mnou vařených jídel se rozšířil. Někdy to dopadlo hůř, někdy jíp, ale časem jsem recepty vypilovala a některé jsem si podle své chuti upravila

0
před 5 lety Sandra

taky bych ráda nějakou změnu, práve jsem uvažovala nad tou asií, sice nevím jestli by to muž vůbec jedl. Je spíš přes omáčky a tak, ale přesto mám chuť zaexperimentovat :D Rusika: Jak to máte s recepty a surovinami?

0
před 5 lety Rusika

Já sháním recepty a suroviny většinou přes internet, je tam velký výběr a vždycky nejdeš, co potřebuješ ;-)

0
před 5 lety Kača

Já vařím doma taky pro chlapa, no vlastně už dva a moc dobře znám to jejich ofrňování nad jídlem, které vypadá aspoň trošku zdravě :D ale podařilo se mi najít stránku, kde jsou zdravé recepty a přitom vůbec zdravě nevypadají :) Třeba jídlo jako Jehněčí kotleta (přikládám i recept) já ji dělám se šťouchačkama :)

0
před 5 lety aldet

No mš se povedlo nakoupit přes internet, ale nemyslím si že by ty věci byly kvalitní, to je dost problém nakupovat potraviny přes internet. Takže moje zkušenost nic moc, ale pravda objednávala jsem jen jednou

0
před 5 lety Rusika

No právě nerada bych naletěla, nechci vyhazovat peníze oknem, přeci jen za to ještě platíš pošotvný atd. Tak bych radši něco už ozkoušenýho, kde se nemusím bát, v jakým příjde zásilka stavu a jak bude vypadat obsah

0
před 5 lety lardema

já jsem teď objevila dobrý e-shop, jenuje se asiafood.cz, a maximálně mi vyhovuje, hlavně to vždycky doručí rychle, což já potřebuju, když to trvá dodání dlouho, přestanu mít chuť vařit...

0
před 4 roky Erda

krkovice na pivu ... to je naprosto výborná věc, ty recepty, kde se podlívá maso pivem, jsou výborné :)

0
před 4 roky Staňa

Já byl ted o víkendu v hospodě U mnicha v Opavě a tam jsem měl výbornou točenou desítku, pivečko z malého pivovárku, ale to bylo... Golem se to jmenovalo a uplně jsem si představil, jak by se krásně hořké pivo hodilo právě k nějaké te krkovici, i na podlití

0
před 4 roky Erda

Golema neznám, ale začínám poznávat kouzlo malých pivovárků

0
před 4 roky Staňa

Právě já také, řekl bych, že hodně výborných piv, které jsou mnohdy chutove lepsí nez pivo velkých pivovarů, je hodně opomíjeno.

0
před 4 roky Erda

A jaké pivo ten Golem má?

0
před 4 roky Stana

Mají světlou desítku, jedenáctku, dvanáctku ... při další návštěvě zkusím ještě i desítku i jedenáctku

0
před 4 roky Erda

Tak vám děkuji ze jste mě upozornil na další lokální pivovar, jsem zvědavý

0
před 2 roky Michal

já když nevím co si na oběd uvařit tak se mrknu sem a hned se nápad ukáže www.svet-zdravi.cz/recepty

0
před 2 roky žanet

Vždyť je to naprosto jasné, chlap touží po pořádné flákotě masa, která je nejlépe připravena na grilu. Já tomu svému dost často připravuji hovězí steak podle receptu z http://www.grilykrby.cz/recepty-na-grilovani/hovezi-na-grilu/hovezi-steak-s-kminem-a-rozmarynem/ a pokaždé se oblizuje od ucha k uchu.

0
před 2 roky sharunka03

Tak tento recept vypadá dobře,to někdy zkusíme,mňam :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 11


Přidat příspěvek