Vegetariánské vánoce

0
před 8 lety happy.lenulka@

Ahoj, ano, vím že jsou ánoce až za 3 měsíce, ale budu letos trávit svoje první vegetariánské vánoce, proto bych prosila o typy k servírování.

Třeba recept na falešnou "rybí" polévku, nebo co si dát k bramborovému salátu a tak dále...

0
před 8 lety Boo67

Pro mě budou ty letošní vánoce první veganský a vánoční menu už mám vymyšlený.Salát-brambory,cibule,zelenina,marinované tofu,sojanéza.K tomu si udělám karbanátky nebo sekanou z ovesných vloček a nebo si v Hrašce obalím hlívu ústřičnou.Budou i chlebíčky-sojová pomazánka,na to plácnu nějakou tu okurku,olivu,papriku,možná uzené tofu.

0
před 8 lety mrkvicka

Vloni jsme to z dcerkou vyřešily ne moc originálně - cuketa v trojobalu na olivovém oleji a vídeňský bramborový salát (znáte recept? jen brambory, cibule, domácí kyselé okurky, olivový olej)a misky s dobrůtkami (sušené ovoce, ořechy, syrové ovoce a syrová zelenina a olivy jsem si dovolila)jsem si dokonce nafotila :-) takže mohu poskytnout - i když cukroví jsme se neubránily, to je jasné.Spíš je to na článek, než na příspěvek :-))A jednohubky? česneková pomazánka, zahradnická tzv, falešná humrová, nebo jen vejce s různě ochuceným utřeným žloutkem (máme domácí, slípky se mají jak prasata v žitě ☺)
A další nápady?

0
před 8 lety mrkvicka

Výborné jsou také luštěninové pomazáky!

0
před 8 lety Peta

Já si brousím zuby na tento recept - Tempeh na medu http://www.jimejinak.cz/2011/11/tempeh-na-medu/
Bramborový salát - brambory, cibule, mrkev, petržel, hrášek, okurky, olivový olej a sůl kala namak. Cukroví ještě vybírám, uvidím, co budu píct, každopádně nějaké sušené meruňky a švestky na zobnutí. Na chlebíčky je výborná pomazánka ze sušených rajčat, cizrnová pomazánka, falešná vaječná pomazánka, je toho spousta :)

0
před 8 lety Sunriska

Tak už je rozhodnuto. Na našem svátečním stole nebude chybět vánoční polévka (tajný recept naší rodiny :D). Jelikož ji děláme opravdu jenom na Vánoce, je to taková nostalgie, že bych si ji snad dala, i kdyby byla s masem (naštěstí není :)). A jako hlavní chod bramborový salát s kapustovými karbanátky. Mňamky, už se moc těším! :)

0
před 8 lety Jitka

Co je špatného na kaprovi?

0
před 8 lety amazonit

Jitko, je to živočich, to je na něm špatného:-)

0
před 8 lety Sunriska

Jitka: Na kaprovi není nic tak špatného, obvzlášť na Vánoce, ale jako vegetarián to zrovna není to, co bych vyhledávala..:) I když naše rodina nikdy nebyla zvyklá mít ke štědrovečerní večeři kapra - vždy klobásky. Ale už loni jsme si řekli, že je nebudeme kupovat, poslední roky jsme si na nich moc nepochutnali, jsou příliš slané a na pánvi se vypečou tak, že z nich zbydou jakési "žížalky". :) Tak proč nezkusit něco originálnějšího a méně tradičního? :)

0
před 8 lety Jitka

Já kapra taky nemusím, ale jiná ryba nesmí chybět. Nejsem vegetarián, přesto si myslím, že se stravuji zdravě. Na vánoce do salátu majonézu dám, ale jinak miluji obyčejný selský salát - brambory, cibule, okurka, sůl, pepř, olej, popř. trochu octa a hořčice. Myslím, že je to zdravější varianta, než saláty s tofunézou nebo sojanézou. A určitě chutnější. Jak o něm píšu, začínají se mi sbíhat sliny.

0
před 8 lety Sunriska

Jitka: Nejdůležitější je, když si všichni pochutnáte a uděláte si krásou vánoční atmošku..I s kapříkem..:)

0
před 6 lety Majka

Ahojky toto téma je sice staré, ale věřím že se někdo připojí.  Já měla vždycky vánoce o stromečku, pohádkách a společné večeři. Jako dítě samožřejmě o dárcích a hračkách.Nikdy nezapomenu na houpacího kohouta kterého jsem dostala od ježíška asi ve 2 letech... Letos je tu pro mě něco nového a to vánoce kdy je poprvé dělám pro syna který má rok a půl a už tedy vnímá co se děje. Vloni jsem to neřešila, byl miminko. Letos už nám byt provoněli špaldové perníčky, které budou vyset na stromečku a dále se chystám na cukroví... Dárečky už mám skoro všechny doma.... Co se vegetariánství týká tak u mě by to bez kapra nefungovalo!!!

0
před 6 lety Anywetta@

Vánoční kapr nemá tak dlouhou tradici jako třeba vánoční houboví kuba. Jen pro info, spousta zajímavých informací o vánočním kaprovi je tady http://www.vanocebeznasili.cz/

0
před 6 lety Eva

Jako, že neumíte česky?! Houbová kuba! Vyseli! Má být houbový a viset. Eva

0
před 6 lety Martin Vozka

Já měl celer na proužky přes noc namočený ve vodě, kde jsem vyvařil Nori vločky. Obalený v "trojobalu" z mouky, vody, hrašky, kukuřičné strouhanky. A bramborový salát, který mi přítelkyně oddělila, než přidala majonézu. Já si tam dal olivový olej. Už 3. rok, miluji to a dělám si to občas i přes rok. Teda bez salátu :-)

0
před 6 lety Lucka

Martine, mohu se zeptat, z jakého důvodu necháváte celer namočený přes noc v té vodě? To bylo jen kvůlu chuti (z nori vloček)? Nebo to má i jiný význam?:) Jinak já měla podobně, bramborový salát (3x jsem si přidávala!:D) s oliv. olejem a místo celeru - marinované a obalované Robi oválky, celer však měl přítel (vegetarián) a moc si chválil, tak příště zkusím také ten:)

0
před 6 lety Martin Vozka

Přesně. Je to kvůli tomu aroma z Nori a celer zároveň změkne. Někde psali, že se má 10min povařit, ale s tím nemám dobrou zkušenost. Byl pak moc měkký a lámal se. Takhle je takový příjemně "al dente". Přítelkyně dává nakládaný celer i do salátu, kde je moc dobrý.

0
před 6 lety Lucka

Jojo, já právě také měla celer v salátu, podusila jsem do změknutí, nakrájela (společně s mrkví), mám ho moc ráda, jinak, vy nori vločky nějak vyváříte? :-) Já sypu rovnou:)

0
před 6 lety Martin Vozka

Nasypu do vody nori, přivedu k varu, dám celer a přivedu k varu, vypnu a dám na balkon do druhého dne.

0
před 5 lety lukasspoklicky

k bramborovému salátu cuketové řízky :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 11


Přidat příspěvek