Zašlé nádobí

0
před 9 lety Blanka

Prosím o radu jak co nejsnadněji vypucovat bílé keramické nádobí. Talíře jsou po několika letech šedivé barvy. Hrníčky špinavé od čaje i přes důkladné mytí zanechá na stěnách barvu.
Umyvadlo v koupelně mi nejde také vyčistit do zářivě bílé barvy a to myji umyvadlo poměrně často.

0
před 9 lety Jitka

Zkuste CIF, dokáže vyčistit keramiku docela dobře. Hrníčky na čaj by se sice příliš čistit neměly,ale mně také připadá zabarvení od čaje nepěkné, takže je umyji CIFem a jsou jako nové.

0
před 9 lety Sunriska

Dobrý den Blanko, zrovna nedávno jsem četla, že na hrníčky špinavé od čaje pomáhá vydrhnutí solí. Ale vyzkoušené to zatím nemám...:)

0
před 9 lety Blanka

Moc děkuji za rady, myslela jsem že se objeví déle a já tak budu ještě nějaký čas rozjímat při současném volnu. Budu se muset schopit a jít na věc ať je hotovo. Odkládám to už opravdu dlouho. Vyzkouším a dám vědět. Děkuju.

0
před 9 lety karča

Zkoušela jste někdy místo chem. prostředků použít ocet? Mám s ním dobré zkušenosti. Popř. obyčejná kuchyňská sůl, citronová šťáva, ocet smíchaný se solí, prdopeč (prášek do pečiva). Někdy pomůžou víc než chemie.

0
před 9 lety Blanka

Dlouho jsem nabírala sílu a konečně se odhodlala.Stačilo jen začít, pak už šlo vše poměrně hladce. Byla jsem překvapená, jak snadno ta špína mizela. A čím, že jsem nádobí drhla? Na radu zde pomohl Cif, vyčistí a nepoškrábe. Dokonce jsem s ním zkusila i vyčistit sklo na krbových kamnech. Šlo mi to, tak snadno, že jsem přemýšlela co ještě vydrhnout a tak jsem vydrhla do čista i skleněnou zapékací mísu a dna od hrnců a pánví.

0
před 9 lety vercounek

no mě se osvědčil ocet :)

0
před 9 lety happy.lenulka@

taky je dobrá citronová šťáva... prostě víceméně jakákoliv přírodní kyselina ;-) nebo ve zdravých výživách je plno eco drogerie a některé jsou opravdu dobré!

0
před 9 lety Dita

Včera jsem se rozhodla vzít do ruky ocet. Otřela jsem vlhkým hadříkem pokapaný octem dřez a kuch. linku a potom několikrát otřela čistou vodou. Taky mě to velmi překvapilo, jaký že je to čistič, lesklo se to bez čmouh a bez dřiny, jenom jsem otřela hadříkem. Ocet jsem si přelila do nádobky s dávkovačem, octová láhev je moc nepohodlná. Další ušetřené peníze, už nebudu kupovat nové čistící prostředky.

0
před 9 lety vercounek

Dita: jojo, ocet je báječný :)

0
před 9 lety vercounek

dá se koupit i s rozprašovačem a nesmrdí tolik, ale už stojí víc, tuším že se jmenuje RinGo, jsou i s jablečnou příchutí a ty jsou spíše do špatně větratelných místností. A na hodně zašlý voní kámen je taky fór, nalejte ocet na toaleťák a "obalte" baterii, nebo co čistíte a nechte to třeba i pár hodin, to je pak výsledek :)

0
před 2 měsíci Alča

Právě problém se zašlým nádobím jsem řešila nedávno. Konkrétně se jednalo o zapékací nádobí. Bohužel se mi to vyřešit nepodařilo, takže to nakonec dopadlo tak, že jsem koupila nové zapékací nádobí z https://www.emako.cz/keramicke-zapekaci-nadobi-2/ Musím uznat, že je mnohem praktičtější, než to, co jsem měla dřív, takže si nestěžuji. :-)

0
před 2 týdny Klára

Já už jsem tak nějak přestala kupovat nádobí, které není kvalitní. Vždy když něco kupuji do kuchyně, tak k tomu přistupuji tak, že to mám napořád. Proto jsem si nakoupila kvalitní nože z damaškové oceli z dellinger .cz, je tam od 3 tisíc doprava zdarma. Nože jsou ostré jako břitva, a pokud se k nim budete chovat šetrně, tak takhle ostré i zůstanou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 - 1


Přidat příspěvek