anorexie

0
před 8 lety Irča

Dobrý den,kamarádka se přes 13 let léčí s mentální anorexií, prodělala i nějaké ty hospitalizace, ale přesto má stále strach z jídla. V nemocnicích se vždy jednalo o přehnaný výkrmný program, nyní by potřebovala nějaký návrh jídelníčku na mírné přibírání, aby toho jídla bylo přiměřeně a nevyděsilo ji to a zároveň něco přibrala a aby to bylo i trochu zdravé. Zkoušela kontaktovat i nutriční specialisty, ale tam to bylo vždy jen o penězích než o tom, člověku pomoci. Pomozte, jestli má někdo nějaké návrhy nebo pomoc, není na tom nejlépe, ale chce svůj jídelní režim změnit.

0
před 8 lety amazonit

Dobrý je portál idealni.cz
jsou tam fora holek s poruchami příjmu potravy, dělí se o své jídelníčky - píší je tam, a pak si je navzájem hodnotí, radí, kde přidat atd. Také jsou tam adresy na odborníky aj.
Podobně server anabell.cz
Hlavní je, že s tím chce něco dělat, že se chce uzdravit, doufám, že jí to dobře dopadne!

0
před 8 lety elllzi@

Prej na bribrani je dobre mango

0
před 8 lety kemarka

Hezký večer, nejsem odborník na jídelníček, ale mám tip, co užívat k němu. Sama mám výbornou zkušenost s přibýráním na váze po porodu a kojení pomocí doplňku stravy Emulips Forte. Stala jsem díky této a dalším zkušenostem distributorem a díky "forťáku" má chuť k jídlu a více přibývá od kamarádčin postižený syn, kterýho kvůli váze čekala operace žaludku, naštěstí se zatím tak nestalo! Mrkněte na zdravi-krasa.sluzby.cz :-)

0
před 8 lety Lucka

Nejsem si jistá, ale myslím, že tady jde spíš o opačný problém a můj názor je, že Emulips tady opravdu není nejlepším řešením (rozhodně ne trvalým).

0
před 8 lety amazonit

kemarka, anorexie není jen o váze, je to především duševní nemoc, tudíž léčba musí být komplexní naučením se jídlo nejen jíst, ale i přijímat a s ním i své tělo, sebe... to žádné kapky nedokážou...

0
před 8 lety Irča

Vy máte amazonit nějaké zkušenosti s touto nemocí, příjde mi, že víte o čem mluvíte. Byla bych ráda za jakoukoliv radu.

0
před 8 lety kemarka

Souhlasím, že to chce pracovat hlavně s psychikou, aby měla ráda sama sebe. Doplněk stravy je jen další (dočasný) pomocník, když se bavíme o příjmu potravin, k dodání chuti k jídlu..

0
před 8 lety amazonit

Katlie, jsem bývalá, i když u této poruchy nic jako bývalá neexistuje, ,,áčkařka". Je to podobné jako s alkoholem, jeden se bude do smrti v podstatě hlídat. Stačí dostat se do stresu, párkrát vynechat jídlo a už to zase nabírá směr, jakým se člověk rozhodně už vydat nechce...
V první řadě musí chtít ta osoba, pokud nechce ona, je v podstatě jakákoli pomoc marná. Zní to děsně, ale je to tak. Klidně se ptejte, nyní nevím, zda mám mail viditelný i v profilu, pokud ne, tak klidně písněte na amazonit@atlas.cz

0
před 8 lety amazonit

kemarka, ale ony ti anorektici nechtějí povzbudit chuť k jídlu, to oni ji mnohdy mají, a kdybyste viděla jakou. Jedli by, až by brečeli, a mnohdy to i dělají, tedy ne že by jedli, brečí. Není to totiž nechutenství v tom pravém slova smyslu, i když u některých ano, a později, když si zvyknete na hlad, tak také. Chápu, že chcete prodat Vaše zboží, ale zde jste zcela mimo mísu.
Už z principu Vám tyhle kapky anorektik brát nebude, jedině byste mu je lila do krku, dobrovolně ani náhodou.

0
před 8 lety kemarka

tak to je pro mě překvapení, měla jsem to domnění, že anorektici mají odpor k jídlu. Chci prodat své zboží, to ano, však pro to, abych pomohla dalším lidem. A přitom se dozvídám mnoho zajímavých informací o zdrav.problémech, které mi pomáhají při poradenství, za což jsem ráda :-)

0
před 8 lety amazonit

kemarka, nemůžu mluvit za všechny, to je jasné, ale většina holek má z jídla spíš strach než odpor. Často anorexie přechází v bulímii, která je naopak o přijímání velkého množství jídla. Anorektici o jídle často mluví a velmi rádi vaří - pro někoho, sbírají recepty atd.
Nechuť k jídlu mají často lidé nějak fyzicky nemocní, tam bývá ta klasická nechuť. Anorexie je spíš o sebekontrole a poručení si - NEJEZ, není to nechci jíst, jako spíš nesmím jíst. Samozřejmě, když někdo dlouhodobě hladoví, tělo si zvykne a dostaví se i to - nechci jíst, nemám hlad, potřebu i nemůžu jíst, protože trávicí systém nedokáže pak dodanou potravu zpracovat a člověku je po jídle špatně, nejen že má výčitky, že ho snědl, ale má i fyzické obtíže po jídle.
Ale hlavně je ta nemoc prostě o tom zákazu jíst.

0
před 8 lety Stana

katie: myslíte opravdu, že nutričním specialistům šlo pouze o peníze a ne o pomoc? Nemyslíte náhodou výživové poradce? Je v tom veliký rozdíl a
mluvíte tu o zdravotnících, kterých je u nás poměrně málo a většinou si ani nedovolí říct ani o polovinu částky, jakou chtějí poradci na výživu.
Nutriční terapeut- jediná profese s oprávněním radit lidem ohledně zdravotního stavu a sestavovat jim jídelníček se studuje na VŠ a VOŠ.
Tito lidé mají kvalifikaci.Ale výživový poradce je kdokoli s kurzem.

0
před 4 roky Simonka

Dobrý den, chtěla bych prosím kontakt na nějakou kliniku nebo centrum, kde mi poradí se stravováním. Trpím docela nechutenstvím, kolikrát za den téměř nic nesním, pak přijde den, kdy se zase nacpu a tak to jde pořád dokola. Už nevím, co s tím. Potřebuju odbornou pomoc. Díky.

0
před 3 roky hanele912

Simonka: dobrý den,výše někdo zmiňoval Anabell, zkusila bych to tam, a třeba Vám pomůžou nebo nasměrují na nějaké další odborníky. To co popisujete by mohlo být záchvatovité přejídání - když se střídá nechutenství (hladově) a pak přejedení. Mrkněte třeba taky na to idealni.cz, tam se také dají dočíst informace o tomhle problému. Vyhledat odbornou pomoc je podle mně dobrý krok, sám sobě v tomhle člověk pomůže jen ztěží, chce to udělat si trochu nadhled nad situací a hlavně udržet motivaci.

0
před 3 roky Klára

Ve Světě zdraví Vám určitě pomohou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 7


Přidat příspěvek