Běžte na mamograf, zní z novin

0
před 7 lety carme

Nedalo si nevšimnout, že v hlavních zprávách a všude možně v novinách a na intnernetu píšou, jak je dobré chodit na mamograf a jak je to dobré na prevenci. Mé mamce jsem to už zakázala. Nedávno dávali rozhovor se zpěvačkou, která měla rakovinu a boj díky bohu vyhrála, nicméně se zde zmiňuje také o tom, že si myslí, jak to má z toho, že chodila na prohlídky a ozařování. Jaký máte na to názor? Chodíte, nechodíte, plánujete jít nebo stejně jako já si myslíte, že spíše škodí a může ženám, které nemají pravděpodobnost rakoviny prsu (nikdo ji v rodině neměl) toto onemocnění dostat.

0
před 7 lety sharunka03

Nechci se chlubit, ale já chodím na prevenci už 5. rokem a je to pro mě samozřejmost, nepotřebuji k tomu nějaké Angeliny, tím se ovšem nikoho nechci dotknout. Např. Anny K. se držela statečně a překonala to, tak jako třeba Naďa Urbánková. Je to samozřejmě asi taky podle toho, zda někdo s tím má už nějaké zkušenosti nebo zná někoho, kdo onemocněl rakovinu prsu. Bohužel u nás onemocněla babička, tak chodím radši na prevence, ať jsem pak v klidu. Babička však už zemřela. Byla to mamka mé mamky :-(  Nakonec, aby toho nebylo málo onemocněla tímto letos i moje druhá babička, mamka mého taťky, té však jedno prso vzali.  :-( , musím zaklepat, zatím se drží.
Co se týká otázky, jestli má špatný vliv RTG, tak to tedy nevím, ale možné je vše a asi to ale není často, že by takto někdo onemocněl. A stát se to může každému, (dědičnost nedědičnost,silné,hubené, s velkými prsy, s malými prsy.) jde o to, jestli máte v sobě ty spouštěče těchto nádorů nebo ne. Dokonce jsem někde četla, že si můžete dát zjistit na kolik procent je pravděpodobnost, že touto nemocí onemocníte.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Namísto RTG chtějte ultrazvuk. Není vůbec dobré se účastnit záření RTG zvláště, když vám nedají ochranný límec, který chrání štítnou žlázu před ozářením. Není možné tomuto vyšetření říkat a nazývat prevencí. Slovo prevence přeci znamená něco zcela jiného. Že budu dělat takové kroky, abych nedala příčinu ku vzniku. A to jde. 
"Prevencí" RTG si spíše na problém do budoucna nakročíte. 
Pomohu vám najít cesty ke skutečným prevencím. 

0
před 7 lety sharunka03

Protože ještě spadám do skupiny mladých žen, tak mi dělají jen ultrazvuk. Jinak starším ženám se dělá RTG, ale asi si to budu pamatovat a budu si dávat pozor, jestli mi dávají límec nebo ne, když tak si o něj řeknu. Děkuji za info.

0
před 7 lety Boo67

Já už jsem si svou prevenci našla-nekonzumuji živočišné bílkoviny. :-)

0
před 6 lety Boo67

Můj gynekolog mě opět posílá po dvou letech na mamograf.Řekla jsem mu,že tam nechci a on mi řekl,že musím.Na to jsem mu řekla,že mě přece nemůže nikdo nutit a on že prý nemůže,ale že je to pro mě důležité. :-( Nevím co mám dělat.Ochranný límec v Ústí nedávají.Četla jsem několik článků o nesmyslnosti mamografického vyšetření,kolik omylných diagnóz už bylo stanoveno,o škodlivosti RTG.....tak jsem z toho trochu rozhozená.

1
před 6 lety Dita

Choďte pravidelně na mamograf a časem se rakovina z ozařování dostaví, asi takhle bych to viděla. Pokud člověk nemá dědičné indispozice, nežije v nějakém šíleně zamořeném prostředí bych se rakoviny nebála. Já mám v tomhle jasno, nikdy tam nepůjdu. Jako prevenci vidím zeleninu a přísun vitamínů, aby buňky pracovaly tak jak mají. 

0
před 6 lety Jana

Myslím, že do 45 se chodí na ultrazvuk, pak na RTG. Říkají, že ultrazvuk není tak přesný. Myslím, že prevence je důležitá a tak bych chodila na ten ultrazvuk a to i po  45. roku. Vykašlat se na to úplně je dle mého názoru škoda.

1
před 6 lety Danah

Jana: Ultrazvuk že není přesný? To záleží na erudici doktora, co z něj vyčte. Těhotným stačí.
Mnohdy neumějí ani rentgen vyhodnotit. Mám příklad z rodiny, že nás po RTG plic strašili nádorem, trvali na biopsii plic, no paráda dýchat narkotikum! Mnohatýdenní pracovní neschopnost, ležet na plicním- a potom jeden zkušený doktor viděl RTG a řekl: "Vy máte špatně napojenou klíční kost!! Proč Vás takhle trápí?" 
Jasně že ani slůvko omluvy a vysvětlení, oni se přece nikdy nemýlí. 

0
před 6 lety Jana

Danah: to máte naprostou pravdu, je to vždy o lidech.
Jinak co se týče ultrazvuku - tvrdí, že není tak přesný jako RTG. Měla jsem na toto téma dlouhý rozhovor s paní z Mamacentra. 

0
před 6 lety Boo67

Není doktor jako doktor.Jeden gynekolog mi tvrdil několik let,že mám myom a druhý mi řekl,že jsem nikdy žádný myom neměla.Před lety jeden gynekolog tvrdil mojí mamce,že má nádor na vaječníku.Mamka strachy nespala,skoro nejedla brečela....a pak zašla k jinému gynekologovi a ten jí řekl,že žádný nádor nemá,že byla nejspíš jen špatně vymočená.Pak věřte doktorům. 

0
0
před 6 lety Ája

Otázka pro Boo67,proč kvůli prevenci nekonzumuje živočišné bílkoviny a omezení hlavně kterých.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 6


Přidat příspěvek