Calcium - Caltrate

0
před 7 lety Irča

Nemáte někdo zkušenost s tímto výrobkem? Jedná se o vápník obohacený o vitamín D. Předepsala mi ho paní doktorka na osterporózu než se zahájí léčba v osteocentru.

0
před 7 lety Dita

Já bych to vyhodila do koše. Toť můj názor, ještě jsem neslyšela, že by tyhle preparáty na klouby skutečně pomáhaly.

0
před 7 lety Danah

Souhlasím s Ditou. Určitě je to zase normální anorganický uhličitan vápenatý, těžce vstřebatelný.

0
před 7 lety Marta

Osteoporóza ale není onemocnění kloubů, takže tento preparát není určený na klouby. Osteoporóza je onemocnění kostí, způsobující řídnutí kostní tkáně a jak psala Stáňa ve vedlejší diskuzi: paní Irču čeká ještě dlouhá cesta při boji s touto nemocí. Člověk nemůže doktorům důvěřovat ve všem, ale při některých nemocech se na ně nemůže ani úplně vykašlat.
Jinak Irčo: zkušenost s tímto výrobkem nemám, ale přeji Vám co nejúspěšnější cestu při léčbě.

0
před 7 lety Dita

klouby a kosti, vzala jsem to pod jedním slovem, jsem myslela že to bude pochopeno jako celek, příště budu podrobnější, děkuji za lekci

0
před 7 lety Marta

Dito samozřejmě jsem to nemyslela nijak zle, jen jsem teda nepochopila, že to myslíte v celku. Jinak já osobně si myslím, že zrovna tuto nemoc není vhodné brát na lehkou váhu (mám s ní zkušenost v rodině) a pro zdárnou léčbu je Ca důležitý, stejně jako jiné vitamíny. Je dobře, že se Irča zajímá i o doplnění Ca ve stravě. Podle mě by o tom měli informovat i doktoři, ale to se většinou bohužel neděje.

0
před 7 lety Irča

Ano Marto, souhlasím s vámi. Ono, se to lehce říká někomu, kdo to nemá a radí vyhodit a podobně, ale když už tu ta nemoc je a běžná strava to nepokryje, asi si musí pomoci uměle. A tohle je nemoc, která se nevyléčí rychle, bude to běh na dlouhou trať. Sama vím, že tyhle umělotiny nejsou to pravé ořechové, že pokud to člověk nepotřebuje, tak to do sebe nemá zbytečně cpát, ale když už není zbytí, není asi dobré se na to vykašlat.

0
před 7 lety Danah

Na sportovních webech se píše o preparátech s uhličitanem vápenatým, že je vápník vstřebatelný pouze ze 4 až 8 %. To je bída. Přes 90 % je nevyužitelný balast, se kterým si tělo neví rady.

0
před 7 lety Irča

Včera jsem si vzala poprvé tu pilulku, docela jsem se přemáhala, zda to otevřít či ne, to víte, moc se mi do těch umělých věcí nechce, ale řekla jsem si, že ho budu obden užívat. Stejně si myslím, že nejvíce toho pravého vápníku získá člověk stravou.

0
před 7 lety Dita

Jen jsem psala co bych udělala já, co s tím udělá jiný je jeho věc. Jak píše Danah, tělo si z toho prakticky nic nevezme, raději si k obědu udělejte nudle s mákem a dostanete do sebe více vápníku než z pilulky. Moje mamka brala na klouby (ne na osteoporózu) Condro f... a pomohlo jí to akorát odtučnit peněženku. Jí chrupavky a jak píše Ondra v jiné diskuzi o kloubech, začala dělat co píše o své babičce on a zlepšilo se to. Nejvíce získáte stravou. Mě prostě prášky nepřesvědčily a jestli Vám pomůžou s osteoporózou, jedině dobře. Jen by jste byla první, kterou znám, protože babičce na osteoporózu nepomohly a ba je na tom možná ještě po práškách hůř.

0
před 7 lety Stana

Irčo bylo by dobré sem napsat složení výrobku. Ono to může být obohacené o vit. D, ale na to aby se Ca vstřebal vit. D nestačí, a jak píše Danah záleží na plnidlech apod. Jestli je to takový ten šumáček do vody, jsou to spíš vyhozené peníze. Ogranizmus si vždy vezme množství které aktuálně potřebuje. Takže i když je obsah Ca např. 1500mg, záleží na jeho původu, organické aktivitě a plnidlech, výsledně se může opravdu vstřebat jen 8%, pokud je to lepší výrobek tak třeba 30%, ale těch 1500mg nebo kolik tableta má se nevsřebá najednou nikdy.

0
před 7 lety Irča

Jedná se o kapsli s vitamínem D. Tableta obsahuje 600 mg CA 400 IU vitamínu D. Jedná se o produkt Caltrata a je na lékařský předpis.Užívat by se měly dvě denně, já zatím vzala vždy jen jednu.

0
před 7 lety Danah

Podívala jsem se na složení: Tabletka obsahuje 600 mg uhličitanu vápenatého: i kdyby byl čistý,bez plnidel a přísad pro postupné vstřebávání apod., obsah vápníku-tedy jen kalcia Ca, je z výpočtu 240 mg. Pro zajímavost- kdyby těch 240 mg vápníku představovalo 8%, které se vstřebají, potom 100% by bylo 3000 mg, tedy 3 gramy vápníku- což znamená 7,5 g uhličitanu vápenatého! Pro hypotetickou 100% ní vstřebatelnost byste museli spolykat 7500 mg uhličitanu (děleno 600 mg, což je 1 tableta = výsledek 12,5 tablety denně).

0
před 7 lety Stana

Bohužel to tak je, lepší bude upéct si makovec, nebo si dát oříšky:)mák má přibližně 1262mg Ca ve 100g, lískové oříšky 177mg/100g.

0
před 7 lety Danah

Uhličitan vápenatý je ta nejnešťastnější forma příjmu vápníku. Ostatně z pitné vody ho ochotně odstraňujeme, abychom ho pak získávali draze a neúčinně zpátky?

0
před 4 roky Andrea

Používám lék Vigantol. Předepsal mi ho lékař. Mám teď zlomeninu. A samotný vápník by se do kostí neukládal bez vitamínu D.

0
před 4 roky Simona

A jak se lék užívá? Dobře? Děkuji předem za odpověď.

0
před 4 roky Johana

Jako každý lék má tyto všechny informace povinně předepsané. http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=info A jelikož je to lék na předpis on ti i lékař sám poví. :-)))

0
před 4 roky Monika

Chtěla bych se zeptat, jeslti někdo užíváte tekutý vápník a jestli ano, tak který?

0
před 4 roky Nikola

A jak je to s Vigantolem s užívání u dětí?

0
před 4 roky Kateřina

Dětem stačí dát do mllíčka pravidelně kapičku denně.

0
před 3 roky Paty

Hlavně pro děti je to lék předepsaný od lékaře. Tady je příbalový leták http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=info

0
před 3 roky Evelin

Nn, s tímto dplnkem stravy zkusenost nemam...já vápník doplnuju umivkama maxi kalz. Ty jsou dobre cenove i chutove :)

0
před 3 roky Irena

Dobry den,
mam po operaci ldk a musim rici,ze jsem si nikdy nemyslela,te tak muze clovek spatne dopadnout.
Az po operaci mi byl zjisten Sudeckuv syndrom,ale ne mym osetrujicim ortopedem,
na odvapneni chodidla me osetrujici ortoped vubec neupozornil.Proto doporucuji brat vapnik v jakekoli podobe dle kazdeho zdrav.stavu.

0
před 3 roky Hella

Vápník je hodně důležitý. Určitě bych ho doplnovala i nárazově, bez ohledu na nějaké zdravotní komplikace... Ten maxi kalz je dobrý, to je pravda... https://www.sleky.cz/maxi-kalz-sumive-tablety-20x500mg

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 + 7


Přidat příspěvek