Chronická bolest zad

0
před 5 lety Pavel

Ahoj, již téměř 5 let trpím chronickou bolestí zad. Chodím k neurologovi a na rehabilitace, ale zatím mi nic nepomáhá. Jsem momentálně v pracovní neschopnosti a bojím se, jak dlouho ještě budu (splácíme hypotéku a máme 2 malé děti). Není něco, co pomohlo vám se rychlejsi vyléčit? Děkuji.

0
před 5 lety Bedřa

Zkus Revitanerv Strong, manželka to teď užívá a chválí si to.

0
před 5 lety radim

Bolest zad je široký pojem. Nějaká diagnoza je?

0
před 5 lety Petr K.

Tak mně na bolest zad pomáhají tyhle tejpy. Jenže já tu bolest nemám chronickou, tak nevím,jestli by mohly pomoct i Vám. Radim má pravdu, bolest zad je hodně široký pojem. Co vám neurolog řekl, že vám je? A co všechno jste zatím vyzkoušel?

0
před 5 lety Pavel

Upřímně řečeno, neurolog si něco brblal pro sebe a nevím přesně, co mi je. Ve zprávě se nevyznám. Revitanerv Strong jsem už někde slyšel, ale není to na předpis? O tejpách něco načtu a zkusím.

0
před 5 lety Bedřa

Pavle, není na předpis, ale často ho doporučují doktoři :-) Normálně se zeptej v lékárně.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Pavle, já bych v prvé řadě chtěla vědět, jaká je diagnoza. A když mi ji doktor sám neřekne, ptám se, když není ochoten s vámi mluvit, jděte k jinému doktorovi. Pak můžete účinněji bojovat s nemocí, nejen zkoušet různé léky, ale brát ty, které vám mohou pomoci, také lépe zaměřit rehabilitaci, aby vám co nejvíce pomohla. 

0
před 5 lety Heim

Ony to totiz klidne muzou byt ledviny, a tapou jak doktori, tak pacient.

0
před 5 lety Pavel

Rozhodně neberte naslepo nějaké prášky. Diagnozu musí stanovit doktor a jak řekla Alena, pokud není jasno, změnit.
Pro prevenci je pak vhodné zbytečně záda nevystavovat možnosti zánětů (http://www.oveckarna.cz/elasticky-ledvinovy-pas.html), držet je spíše v teple a pravidelně cvičit, protahovat obratle. 
Mně pomáhá tohle cvičení: https://www.youtube.com/watch?v=mAt7qISyrdI ale jestli chodíte na rehabilitace jak říkáte, tak s vámi určitě pracují individuálně.

0
před 5 lety Lidka

Rašelinová koupel může výrazně zmírnit bolesti (pokud je to svalového původu ). Vyzkoušejte, ale určitě zajdetě k doktorovi, který se vámi bude bavit.
http://www.lecivemasti.cz/raselina-do-koupele-raselinove-koupelove-soli/raselina-koupelova-200g.html

0
před 4 roky Richard

Zkuste roboflex, ten je přímo dělaný na bolest zad.

0
před 4 roky Eliska

Mam toma tens pristoj a jsem s nim zatim spokojena, alespon nemusim brat ty prasky plne chemie

0
před 4 roky vasa

Poradim vam mentolku extra od cannadermu. Taky trpim na zada a tahle mi pomuze kdykoliv. Navic je to z konopi, které je zname tim, ze fakt pomaha na cokoliv.

0
před 4 roky Tereza

Cviceni, spravny pohyb a hlavne nebrat prasky, je to plne chemie a telo si rychle zvykne

0
před 4 roky Terka

Vyzkošejte Dornovu metodu, slyšela jsem na ni samá pozitiva a ješte mrkněte nato, na čem spíte. Pokus máte nevyhovující podklad na spaní, starou, proleželou nebo příliš tvrrdou matraci, moc to ovlivňuje nejen spánek ale i záda, v posteli strávíme denně několik hodin a mnohdy to podceňujeme. Rodičům jsme pořizovali zdravotní matraci tady http://www.matracetropico.cz/zdravotni-matrace a jsou oba spokojeni, Vánoce jsou ideálním časem k větším dárkům, moc držím palce

0
před 3 roky Mirka

Na bolesti zad mohu z osobní zkušenosti doporučit cvičení body express (http://bodyexpress.cz/). Jedná se o dvacetiminutvé cvičení, na které se dochází 1x týdně, takže bez výmluv, na to si čas najde každý... Já třeba chodím od března, mám dole pár kilo a hlavne, záda mě už nebolí :)

0
před 3 roky Eliška

Mirko, jak dlouho trvalo, než ti cvičení pomohlo? Děkuji moc.

0
před 3 roky Martina

Kamarád trpěl chronickou bolestí kyčlí. Nechal se hýčkat odborníky na soukromé klinice v Praze http://www.redpoint-clinic.cz/Fyzioterapie/Rehabilitace-Praha-9-Cerny-Most/ Kyčle mu dali pomocí unikátní léčebné metody Neurac do pořádku!

0
před 3 roky Eva

Určitě doporučuju vyměnit matrace a taky se poohlédnout po anatomickém polštáři. Já mám dobrou zkušenost třeba u Bestu - https://www.matrace-best.cz/cs

0
před 3 roky Celine

Mirko, jak dlouho na ten body express chodíš? Jaké jsou výdledky? Koukala jsem na něj a pravdu stačí docházka jednou týdně? Odstraní to bolesti zad?

0
před 3 roky Bětka

Doporučuji si pořídit také kvalitní kancelářské křeslo.

0
před 3 roky Michala

Pěkný den, prosím o vaše rady... Jaké tablety vám pomohla na bolest kloubů? Děkuji moc!

0
před 3 roky Jarek

A pomohly někomu na bolest zad třeba bylinky? Jaké jsou vaše zkušenosti?

0
před 3 roky Zina

Jarku já mám doma bylinné směsi na různé problémy. Určitě bylinky vyzkoušej. Nevím odkud jsi ty, ale třeba tady v Brně je lékárna http://zeleny-andel.cz/cz která se zaměřuje na alternativní medicínu a oni míchají i různé bylinné směsi dle potřeby.

0
před 3 roky Jarek

Zino děkuji za odpověd i za doporučení na tu lékárnu. Do Brna jezdím, tak se tam určitě zastavím. Snad mi něco poradí :-)

0
před 3 roky Zina

Není zač Jarku. Určitě ti poradí a pomohou. Mají i poradenství,půl hodky zdarma :)

0
před 2 roky Alexandra

Za mně jediné řešení je výměna matrace. JKe to sice drahá záležitost, ale tvé záda si to určitě zaslouží. Doporučuji tuhle firmu- https://www.picaso-m.cz. Velice kvalitné matrace, přikrývky a jiné doplnky.

0
před 2 roky Mirka

Ahoj. Chtěla bych se zeptat - nemáte tady někdo náhodou zkušenosti s tzv. magnetoterapií? O co se jedná je popsané třeba tady: https://www.biomag.cz/princip-magnetoterapie/ Jde mi o to, že už dlouhodobě trpím bolestmi zad a nic mi nepomáhá. Zkoušela jsem různé léky, cvičení atd a pořád nic. Proto by mě zajímalo, jestli s tímto nemá někdo osobní zkušenost. Předem díky moc za odpověď. :)

0
před 2 roky Lebron

Podle mě je strašně důležitá prevence, mě taky strašně bolela záda. Začal jsem se proto více soustředit na správné držení těla a občas jsem si i zacvičil, od té doby bolest pomalu, ale jistě ustupuje, takže doporučuji vyzkoušet to co já, víc o tom máš třeba zde: https://ideaclub.cz/media/jak-na-bolava-zada-6-tipu-jak-se-zbavit-bolesti-i-jak-na-prevenci-proti-bolesti-zad

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 9


Přidat příspěvek