Kloubní přípravky pro děti. Má to smysl?

0
před 4 roky Anna

Poslední dobou jsem četla různé články a studie, že by se na prevenci kloubních onemocnění mělo myslet už v dětství. Lékaři radili užívání kolagenu. Co si myslíte vy? Má to něco do sebe nebo to je nesmysl a pouhá reklama na produkty na klouby?

0
před 4 roky Radka

O tom jsem teda ještě neslyšela. Kde jsi to četla prosím tě?

0
0
před 4 roky Radka

Hmmm, asi na tom něco bude.

0
před 4 roky Lucka

Já pro svého syna kupuji doplńky stravy s kolagenem, je ve vývinu, hodně sportuje, tak chci, aby jeho tělo mělo vše, co potřebuje.

0
před 4 roky Anna

A kolik mu je, jestli se můžu zeptat?

0
před 4 roky Lucka

Teď mu bude 14. Začal ještě vymýšlet s vegetariánstvím a kolagen se v rostlinné stravě nevyskytuje, pokud vím. Takže mu kupujeme doplňky stravy, konkrétně Klokan SOS - obsahuje všechny tři typy kolagenu.

0
před 4 roky Anna

Já se právě v tom nevyznám, my máme doma taky jednoho puberťáka a pak mladší dceru, které je 11. Takže taky bych chtěla něco na výživu, sice není vegetarián, ale nechci, aby měl v dospělosti problémy. My totiž artrozu máme v rodině.

0
před 4 roky Lucka

Tak pokud k tomu máte genetické dispozice, tak je to určitě dobrý nápad. Uškodit mu to nemůže.

0
před 4 roky Bohunka

My užíváme s manželem triple blend, jsme už postarší kousky :) ale je to zajímavý nápad, koupila bych to pro vnoučata, protože ty argumenty zní logicky. Nás už také trápí artróza a bolesti kloubů, tak bych tomu u nich ráda zabránila.

0
před 4 roky Magda

A je ten triple blend i pro děti? Jako vím, že takové věci jsou hlavně pro starší lidi, ale tady by mě hlavně zajímalo, zda je to i pro děti. Slyšela jsem totiž, že i děti by měly brát cosik na klouby, ne jen dospělí. Prý kvůli růstu apod.

0
před 4 roky Bohunka

Magdo, ano triple blend je i pro děti, a to od 3 let. Mladším dětem bych to osobně ani nedávala, protože by jim to za 1. nemuselo udělat dobře a za 2. by to nemuselo mít žádný účinek. =) Stejně dobrý je ale taky třeba celandrin, kdybyste chtěla. =)

0
před 4 roky Magda

Fakt? Nikde totiž na internetu ani přímo na stránkách barnys jsem žádnou takovou informaci nenašla. To se píši přímo na balení toho přípravku? Nebo kde jste takovou informaci zjistila?

0
před 4 roky Bohunka

jj to najdete přímo v příbalové informaci. Na internetu jsem popravdě nikde nehledala, ale určitě to taky někde bude. Jinak ale barnys prodává spoustu dalších věcí a doplňků stravy, ne jen na klouby apod. Takže když se jim podíváte na stránky, tak tam to všechno najdete. =)

0
před 4 roky Magda

Ahááá... ttj. A za jak dlouho můžu očekávat nějakou změnu či něco po užívání toho triple blendu? Respektive zajímá mě, zda si bude moje dcera ještě dlouho stěžovat na tu bolest kolenou, nebo zda jí to zabere hned? Mě je jí totiž strašně líto, hlavně vidět jí v tom stavu, kdy skoro pláče z té bolesti a ani prášky od bolesti už moc neúčinkují...

0
před 4 roky Bohunka

No to je fakt hodně individuální. U mě to trvalo celý měsíc, než jsem na sobě začala pozorovat změny po užívání triple blendu. Ale u malinkaté holčičky to může být mnohem rychlejší. Řekněme třeba do dvou týdnů. To je ale podle nejkratší čas, který můžete očekávat. Dříve to asi nebude. JInak je to ale hodně účinné, takže bych určitě být vám nezvyšovala uměle ty dávky. Ono to bude účinkovat, uvidíte. Stačí být trpělivá. =)

0
před 4 roky Terik

Podělím se o svou zkušenost. Také máme artrozu v rodině a taky jsem tohle před pár lety řešila. Jestli hledáte kloubní výživu pro děti a nechcete do nich cpát bůhví co, tak opravdu doporučuji kostičky od Colafitu - Junior. Je to skoro čistý kolagen (+ extrakt z růže). A co se týká bolestí kolenou kolem puberty, tak jsem přesvědčená o tom, že nám na to ten kolagen zabral. Kupuji normálně v lékárně, takže vám neporadím žádný konkrétní e-shop, zkuste si to vyhledat nebo se zeptat u doktora. Dává se 1 kostička denně, jsou takové měkkoučké a jahodově chutnají.

0
před 4 roky Bohunka

A Teriku zkoušeli jste doma taky ten triple blend, nebo máte zkušenost jen s tím colafitem? Zajímalo by mě totiž srovnání těchto dvou přípravků mezi sebou. :-)

0
před 4 roky Terik

Popravdě jsme zkoušeli kde co. Třeba i hylafit, colafit, geladrink apod. Nejlépe z toho ale vyšly tři přípravky - triple blend, colafit a hyalfit. Nakonec jsme se rozhodli, že teď budeme užívat triple blend a že jakmile ho dobereme, tak že přejdeme na hyalfit a pak zase na colafit. Tak se nemůže stát, že by si na to tělo příliš zvyklo a vždycky to bude trochu jiné.

0
před 4 roky Pavlície

A nemůžou ty bolesti klouby pramenit od toho, že jsme zavodnění? Teď jako nemluvím tady za případ paní, jejíž dítě má problém. Teď mluvím sama za sebe. Doktorka mi totiž nedávno řekla, že v těle zadržuju až nepřiměřené množství vody, a to i v kloubech, a že by tedy bylo vhodné, abych spíše než přípravky na klouby, tak spíše něco na odvodnění jako je třeba H2Out. Je toto vůbec možné?

0
před 4 roky Bohunka

Tím to být určitě nemůže. Už jsme se na to totiž doktorky ptali a ta nám řekla, že tím to skutečně být nemůže. Že to jsou prostě klouby, jak dítě roste, tak se nepřiměřeně natahují  ato prostě bolí. Vyzkoušíme ten triple blend a bude jasno. =)

0
před 4 roky Terik

Hmmm... tak to je špatné, to bude mít možná vaše dítě problémy s klouby i v budoucnu, protože jak bolí takhle při růstu, tak můžou mít třeba málo kolagenu nebo tak něco. Možná bych ještě kromě toho triple blendu doporučila taky hyalfit, ať toho má fakt hodně a nemá s klouby žádné problémy ani teď, ani nikdy v budoucnu.

0
před 4 roky Bohunka

To mi taky doktorka říkala. OK Tak my tedy najedeme na velkou léčbu, aby potom v budoucnu žádný problém nebyl. Necháme si tedy doporučit ten triple blend i ten hyalfit a uvidíme. Snad to tedy pomůže, protože takové bolesti bych ani svému největšímu nepříteli nepřála... :-( Chudáček můj malinkatý... :-(

0
před 4 roky Terik

Jo určitě vám to pomůže! uvidíte! Hlavně nepropadejte panice nebo nějaké špatné náladě. Všechno bude v pohodě! Hlavně pokud bude vaše dítě pravidelně brát ty dva přípravky (ten triple blend a hyalfit). Tím se to na 100% dost spraví a uvidíte, že už bude mít klouby v pořádku a že už nikdy s nima nebude mít problémy. =)

0
před 4 roky Májinka

Pavli, určitě můžou. V tom nejsou žádné hormony, takže vám to určitě neublíží. V tom jsou jen výtažky z bylinek, takže se toho vůbec nemusíte bát. Je to prostě jako takový lepší bylinkový čaj. :-P určitě vyzkoušejte. Myslím, že můžete shodit až 10 kg. =)

0
před 4 roky Denda

lidičky, píšete tady hlavně jen o triple blendu a hyalfitu. Co ale ostatní přípravky? Jako třeba celadrin, inovo 5,roboflex? To není dobré, nebo proč o tom tady vůbec nepíšete?

0
před 4 roky Vendy

Já také přidávám dobrou zkušenost s Colafitem Junior. Doma mám dva rychle rostoucí nezbedy, takže jim kloubní přípravky přijdou vhod :).

0
před 4 roky Kamila

A není to pro ně příliš silné? slyšela jsem totiž, že je ten colafit celkem silný  aže to pro děti proto není příliš vhodné. Třeba prý triple blend je prý mnohem lepší a vhodnější. Co říkáte na tento názor?

0
před 4 roky Jana

No Kamilo, s tím vám neporadím, protože nejsem žádný chemik, biolog nebo doktor. Ale jednoznačně je možná nejlepší odvodnit organismus od přebytečné vody, aby se neusazovala v kloubech a pak aby nebolely a nezlobily.

0
před 4 roky Marta Nováková

Je to tezke. Ja osobne detem nedavam zadne tablety. Maximalne takoveto kapky https://www.decodoma.cz/Bylinne-kapky-Klouby-50-ml-Dr-Popov.html
ale obecne do deti cpat co nejmene pripravku, hlavne tobolek.

0
před 4 roky Vendula Žáková

Já mám doma malou atletku a teď přes léto trpěla pořádnou bolestí kloubů. Bylo to nepříjemný, už se jí nechtělo ani chodit sportovat. Zkoušeli jsme všechno možný přes přírodní i nepřírodní cesty. Nejvíce se nám osvědčil colafit junior a u toho už sme i zůstali.

0
před 4 roky Eva

Za sebe mohu doporucit Colacal Plus D3. Mame doma pro 15leteho sportujiciho pubertaka.

0
před 4 roky Bára Nová

Dobrý den, stejně jako píše paní Vendula, i já malé dávám colafit junior a jsme s ním spokojeni. Můžu doporučit.

0
před 3 roky Markéta

Nevíte jestli mám koupit normální kloubní výživu pro manžela když chodí hodně sportovat? dělá se nějaká speciální pro sportovce?

0
před 3 roky Ondra

Já taky hodně sportuji a posiluji, ortoped mi doporučil tuto kloubní výživu https://www.fitness4u.cz/evris-flex-msm-400g/, mají ji i na pobočce ve Zlíně :)

0
před 3 roky Věra

Já si myslím, že to má něco do sebe určitě. I výživa pro kosti, nejen pro klouby. Mám doma puberťáka, co roste jak z vody, tak bere Colacal. Věřím, že to jeho tělo ocení. Obsahuje vápník i kolagen.

0
před 3 roky Petr

Já bydlím v Uherském Hradišti a taky tu máme obchod fitness4u, chodím si tam pro proteiny a kreatin :-)

0
před 3 roky Markéta

Tak díky pobočku ve Zlíně mám kousek, vím kde to je, ale byla jsem tam kdysi pro oblečení na fitnes, nevěděla jsem, že prodávají i toto :-)

0
před 2 roky Zuzka

spíš bych to dala raději dospělému než dítěti

0
před 2 roky Tomáš

pro dítě ani náhodou, od 18 a výš, možná že by to aji dítěti mohlo nějak uškodit na zdraví

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 10


Přidat příspěvek