Kyselina listová

0
před 6 lety Irča

Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda-li máte někdo zkušenosti s kyselinou listovou, pani dr.gynekoložka mi ji doporučila před otěhotněním užívat, máte s ní někdo zkušenosti, případně od jaké firmy ji užíváte a zda nemá nějaké vedlejší účinky. Předem děkuji za veškeré rady.

0
před 6 lety Slunew

vedlejších účinků ani předávkování se skutečně bát nemusíte, nadbytek se vylučuje se močí  Jinak  se doporučuje suplementace hlavně proto, že v běžné populaci je nízká konzumace zeleniny obecně, natož pak té, v které je kyselina listová nejvíce- listová zelenina (salát, čínské zelí...), ale i květák, brokolice, zelí, kapusta, špenát, růžičková kapusta, zelený hrášek, fazolové lusky...Kyselina listová se doporučuje užívat během začátku těhotenství , nejlépe však již tři měsíce před samotným otěhotněním. Kyselina listová napomáhá dělení buněk, podporuje růst plodu a diferenciaci tkání, zvláště nervové soustavy. Mícha a mozek dítěte se vytváří již v prvních týdnech těhotenství, a proto pozdější podávání již nemá takový efekt.  Je prokázáno, že podávání folacinu během těhotenství snižuje výskyt vrozených vad nervového systému i jiných.

0
před 6 lety Slunew

co se týká preparátů - dbejte na to aby byly určené pro těhotné a splňovaly min. 60% DDD - doporučené dávky - to musí být na obale nebo příbalovém letáku uveden a pak už se držte ceny

0
před 6 lety Irča

Děkuji za rady v lékárně mi dali - Kyselina listová super - která ještě obsahuje thiamin, riboflavin, niacin, kys. panothenová, pyridoxin a kobalamin od firmy Naturvita, a.s., tak nevím, zda to byla dobrá volba, ale snad ano.

0
před 6 lety Slunew

Jsou to vsechno vit.skupinyB,takze ty vam neublizi. Pokud by jste chtela pouzivat nejake preparaty i po otehotneni,tak vyberte ty,co jsou delene po trimestrech,neb v kazdem je potreba vice vzdy neceho jineho a jeste at neobsahuje vit.A jako takovy,bud at ho neobsahuje vubec a nebo misto nej tam je beta karoten

0
před 6 lety Irča

Děkuji.

0
před 6 lety radim

V tom preparátu je 400 µg kyseliny listový na tabletu. 100g čočky skoro 500 µg. Z čočky se vám hodí i dost železa v těhotenství. Navíc je toho plno v zelenině a ořechách třeba. Já bych se toho nedostatku nebál.

0
před 5 lety VLASTA

JE TO LEN PRE  TEHOTNE ZENY,  MOLA BY SOM TO UZIVAT AJ NA STITNU ZLAZU?LEPšIE POVEDANE  NA UZOL šTITNEJ žLAZY.

0
před 5 lety Slunew

Kyselina listova je hlavne v zelene listove zelenine. A na stitou zlazu je-li hypofunkce.tak spis nez listovku potrebujete jod.pokud hyperfunkce.tak ani jedno...a zelezo podstatne lepe vstrebatelne a vyuzitelne je z teleciho nebo hoveziho masa...

před 5 lety justyna

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 5 lety Slunew

vzhledem k tématu této diskuze, můžu poprosit o vyplnění následujícího dotazníku? je pro mou studentku - díky https://docs.google.com/forms/d/1cYRcEJypHFu8lMHPJKihPaRtgckgMWdncKUf7AUDxZA/viewform

0
před 4 roky Lída

Ahoj, braly jste některá v těhotenství místo klasické kyseliny listové femibion?

0
před 4 roky Saša

Brala jsem ho už před otěhotněním, doporučili mi to v lékárně a co jsem si o tom tak četla tak mi to přijde lepší než obyčejná kyselina listová

0
před 4 roky Linda

Takže doporučujete brát teda kyselinu listovou ještě navíc i když jím hodně zeleniny, která jí obsahuje? Furt slyším dva rozdílné názory, stačí a nestačí. A když už teda brát tak kyseli. listovou nebo nějaké ty vitamíny jako je třeba ten Femibion?

0
před 4 roky alena.prchlikova@

Před otěhotnění a první tři měsíce ano, pak už ne, stačí strava, která obsahuje přírodní vitamíny i kyselinu listovou. A kyselinu si vyberte takovou, která nic jiného neobsahuje, jsou na trhu i s konzervanty. A já bych určitě nebrala nic jiného, i když se Femibion tváří jako zdravá varianta. Ale umělé vitamíny se nestráví tak dobře jako přírodní ze stravy. Za mě jsou to vyhozené peníze. Spíše bych investovala do kvalitního jídelníčku.

0
před 4 roky Slunew

pokud konzumujete hodně listové zeleniny pořád a ne až teď, protože chcete otěhotnět, tak to stačí, pokud jste vylepšila jídelníček až teď, tak si listovku dodejte, klidně v komplexu s jinými vit B - bývá kombinace B6 a B9 (pyridoxin a listovka), ale už jsem viděla i B6,B9,B12

0
před 4 roky Dorotka

Lindo nestačí to...v těhu to nestačí, to bys toho musela sníst denně 0,6mg což odpovídá 20 hlávkám salátu nebo 20 ti pomerančům a to ještě za předpokladu, že přeměna v těle funguje na 100 %. shodují se na tom i odborníci. Dost jsem se o to zajímala a zvolila jsem ten Femibion. Obsahuje aktivní folát, který je pro tělo lépe vyuzitelný, než kyselina listova.

0
před 4 roky Linda

Díky všem, byla jsem v té lékárně, a paní mi taky doporučila Femibion, tak ho už beru :)

0
před 4 roky janec.kaja

Ahoj, já měla podobné dilema, ale rozhodla jsem se na doporučení doktorky pro Ogestan. Z doplňků stravy prý vyniká v tom, že obsahuje jen potřebné vitamíny a nic navíc, co by zatěžovalo tělo. Je tam především právě listovka (folát), taky vitamin D a E, jód a omega mastné kyseliny. Moc mi vyhovuje, beru ho už od plánování těhotenství a chci u něj zůstat až do kojení. Určitě to ale chce poptat se v lékárně nebo u doktorky, sama bych na něj nepřišla :)

0
před 4 roky Dorotka

Lindo dobře jsi udělala ;-) Fakt je asi nejlepší na trhu ;-)

0
před 4 roky LenkaT

Nejdříve jsem brala jen kyselinu listovou, pak jsem se dozvěděla o tom Femibionu, tak jsem ho brala pak už celé těhu a i po těhu :) Byla jsem spokojená :)

0
před 4 roky Amanda

Mě také paní v lékárně doporučila Femibion, i gynekoložka. Tak ho beru také :-)

0
před 4 roky Péťa

Jj Femibion jsem brala také...kdo by chtěl víc informací, může si o tom přečíst na http://www.femibion.cz/

0
před 4 roky Maruška

Takže rači Femibion , než kyselinu listovou jo? Má jí v sobě taky ten Femibion?

0
před 4 roky Irenka

www.alpik.cz Najdete tam siroky vyber prirodni kosmetiky, doplnku atd.

0
před 4 roky Slunew

to vždycky záleží jak vypadá jídelníček, pokud máte dostatek ovoc, zeleniny, mléčných výrobků, kvalitních obilovin....a nejen teď v těhotenství, ale i před ním, tak není nutné až na pár specifických (listovka před a během prvního trimestru, pak už potřeba není) a jód - pokud nemáte běžně v týdenním jídelníčku ryby ... pak už jen vit.C v době největších nachlazení a zbytek není třeba, pokud však je váš jídelníček nic moc, pak kvalitní komplexní preparát určitě neuškodí, ale kupujte si takový, ketrý je na daný trimestr...v každém totiž je potřeba více něčeho jiného...

1
před 4 roky Berenie

Souhlasím se Slunew, hooodně vitamínů v těhu pokryješ pestrou stravou. Ale nemusí stačit na vše, ideálka je ty nejdůležitější vitamíny jako listovku a např. omega mastné kyseliny doplňovat tabletkami. Tady mi vyhovoval Ogestan, po domluvě s doktorkou jsem ho brala celé těhu a i při kojení, obsahuje ještě tuším jód a vitaminy D a E a není zbytečně nacpaný vším možným jako většina doplňků.

0
před 4 roky Péťa

Maruško, podívej se na ty webové stránky, co jsem ti sem psala, tam se všechno dozvíš nebo se porad s doktorem či lékárníkem, oni ti o Femibionu určitě taky řeknou :)

0
před 4 roky Maruška

už se stalo :) díky! Nakonec jsem ten Femibion koupila, tak snad budu spkojená.

0
před 3 roky Sandra

Normální potraviny jsou vždycky lepším zdrojem vitaminů než doplňky stravy. V nich totiž máte pouze kyselinu listovou, ale už tam nejsou ty další látky, které jsou potřeba k tomu, aby se v organismu vstřebávala a fungovala tak, jak má. Stačí, když budete jíst listové saláty, pěkný přehled různých druhů jsem našla tady -> http://online-dieta.cz/listove-salaty-jsou-pro-redukcni-diety-jako-stvorene/ :) Nikdy to s nimi nemůžete přehnat a ani z nich nepřiberete :-)

0
před 2 roky Jaruš

Já beru femibion hlavně kvůli naštěpené kyselině listové, protože ji moje tělo nedokáže samo zpracovat a využít. Ve femibionu je už upravená a pro tělo lépe využitelná. Jiné vitaminy tohle nemají.

0
před 2 roky Katka

Tak tohle jsem třeba vůbec nevěděla, to je teda zajímavé zjištění. Taky se teď zrovna snažíme o miminko, tak děkuji za skvělý tip.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 3


Přidat příspěvek