Kyselina listová

0
před 5 lety Irča

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s kyselinou listovou v těhotenství. V lékárně mi prodali kyselinu listovou v dávce 800mq a občas mívám tlaky v břiše a i se dost vyprazdňuji. Nevíte, jaké by mělo být správné dávkování kyseliny listové - tedy v jaké síle. Já užívám jednu tabletu denně podle návodu, jen mě překvapuje, že všude se dočítám o nižším množství při těhotenství. Tak mám strach, abych v těhotenství něco neudělala špatně. Jedná je o firmu Medpharma. Moc děkuji za rady.

0
před 5 lety tutti

Kyselina listová je fajn, pokud si pamatuji. Jen bych si nejdřív přečetla složení, aby tam nebylo více přídavných látek a barviv, než té účinné látky. V tom může být problém. Pokud je vyprazdňování rychlejší, je to mnohem lepší než zácpa- protože si takhle tělo řekne, že něco nechce.

0
před 5 lety Irča

Děkuji

0
před 5 lety radim

Kyseliny listové je plno v nerafinované rostlinné stravě. Takže zelené listy nebo třeba luštěniny a je vystaráno.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Já jsem byla před měsícem s dcerou kupovat tuto kyselinu, v těhotenství je důležitá. A i když jí dcera hodně zeleniny a různých semínek, je asi lepší trochu příjem této kyseliny zvýšit, alespoň na začátku. A protože si nedělám iluze, že by nám v lékárně nabídli preparát, který by obsahoval pouze kyselinu a podle názvu  nepoznáte co obsahuje, načetla jsem dopředu všechny druhy výrobků, které jsou na těchto skvělých stránkách uvedeny. Až ve čtvrté lékárně jsme uspěly, všude jinde se divili, proč nechceme jejich nejprodávanější produkt. Některá léčiva mají i umělá sladidla a přemíru různých vitamínů. Měla jsem vybrán přípravek od Naturvity, je v něm pouze kyselina a vitamín B12. A ještě dodatek, tento výrobek je ze všech nejlacinější, takže nejlepší koupíte i nejlaciněji. Asi proto ho ve třech lékárnách neměli. Dcera ho užívá jen když nemá doma čerstvou listovou zeleninu, nebere to pravidelně. 

0
před 5 lety Irča

Děkuji moc, dnes jsem si ji koupila - od Naturvity a až teď čtu vaši radu, tak to jsem koupila dobře. :-)

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Irčo, to nemůžu posoudit, jestli dobře. Ale má nejlepší složení ze všech. Já nemám ráda vitamínové či jiné preparáty, které si někdo v dobré víře, že mu pomohou, kupují. Raději jím potraviny, které ty látky obsahují. Ale tuto kyselinu je asi dobré občas užívat, zvlášť když v této době není listová zelenina, která jí obsahuje nejvíce, čerstvá na zahradě. Dcera to s ní nepřehání, zatím vše probíhá jak má, tak snad to bude dobré. Ona ta lékařská doporučení jsou taková nejasná, každý jsme jiný,každý potřebujeme něco jiného, co jednomu škodí, druhému prospívá. Chce to hlavně mít svůj rozum a poslouchat své tělo.  Ať se vám podaří miminko donosit a hlavně aby bylo všechno v pořádku a přineslo  vám jen plno radosti. 

0
před 5 lety Irča

Děkuji mnohokrát. Dnes jsem si jednu zobla. Také nerada vitamínové doplňky užívám, vlastně kromě této kyseliny listové a vápníku, který bohužel užívat musím vzhledem k silné osterporóze, nic neužívám. A snažím se jíst tvarohy a sýry, abych ten vápník získala spíše přirozenou formou než uměle, ale hold někdy se nedá nic dělat.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Lepší je mák, semínka a mořské ryby. Alespoň u mě to funguje, byla jsem na kontrole a nezmenšila jsem se během roku ani o centimetr a výsledky mám o hodně lepší. Mák přidávám všude, kam to jenom jde, na pečivo, do pečiva, na kaše, do pudinku, do jogurtů, snažím se obden ho trochu sníst. 

0
před 5 lety Irča

Já jdu na kontrolu přesně za 14 dní. A ten mák si dáváte mletý nebo celý?

0
před 5 lety Irča

My moc doma ryby nejíme  - jen občas tuňáka nebo lososa. Mořské příšerky - k těm se neodvážíme. Za to sýry - typu lučina, žervé, eidamy a tvarohy, to jím dost. Mléko tedy nepiji kvůli projímavým účinkům. Ale kefíry ano, ty mám moc ráda.

0
před 5 lety Irča

Mám moc strach o to malé, bojím se když kýchnu, když se má ohnout, když zasmrkám, když udělám špatný pohyb, abych něco pokazila, je to strašně moc vymodlené dítě - jsem na začátku a tak mám velké obavy z každé chyby, i když všichni mi říkají, že ten strach je horší než ty všechny věci okolo, které člověk dělá.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Většinou mletý, celý sypu na pečivo, mletý na těstoviny, na rýži nebo si dělám makovou kaši. Zkuste  koupit filet tresky, nebo jiné mořské ryby a jen ho lehce okořenit a opéct na másle nebo oleji. Je to lehké, rychlé a dobré. K tomu zeleninu a ani nemusím mít přílohu. Na svých stránkách mám hodně rybích receptů, čím jednodušší příprava, tím lepší chuť. Jím je třikrát týdně a svědčí mi to. Ryb se nebojte, zařaďte je, uvidíte, že vám zachutnají. Mléko jsem pila jenom když jsem byla těhotná, jako jiné okurky, já mléko. Ale muselo být studené a pak často i litr denně. Neuvěřitelné, jinak ho nemusím. Ale jogurty, kefír, dělám si ho z houbiček, tvaroh, tvrdé sýry a žervé, to také můžu. 
Dcera se také bojí, ale jak říkají všichni, čím víc se budete bát, tím spíše se něco stane. Spíš se radujte, že se to povedlo, žijte v klidu, choďte na procházky, odpočívejte, čtěte, jezte, co vám chutná, buďte spokojená sama se sebou a bude to dobré. 

0
před 5 lety Martina

Mě doporučil doktor, že si mám dát před otěhotněním taky větší dávky kyseliny listové. Zatím si teda hledám, nějaké doplňky stravy, protože v jídle tomu asi moc nedám. Zatím se teda nemůžu rozhodnout, který bude nejlepší.

0
před 5 lety Katka

Já bych mohla poradit od femibion.cz, používala jsem ho taky. Konktrétně femibion 1 a otěhotněla jsem za chvilku a těhotenství taky bez problému :)

0
před 5 lety Martina

No já jsem si ho koupila a poptala jsem se ještě v lékárně, že v jídle mi to prý stačit nebude, jak jsem předpokládala. Tak ho vyzkouším, snad se zadaří co nejdřív.

-1
před 5 lety Katka

Jasně femibion je super :) Strava rozhodně nestacčí :)

0
před 5 lety Tony

Chcete vědět kolik vaše tělo přesně potřebuje kyseliny listové? Zajděte si do poraden Paralelní péče o zdraví, které vznikají po celé republice. Dozvíte se co je před veřejností tajeno už 20 let! Je to  biochemická reakce, která probíhá v každé buňce. Aby vám fungovala, potřebujete v dostatečném množství vitamíny B6, B12 a kyselinu listovou. Kolik těchto vitamínů vy potřebujete aby vše fungovalo no 100% se zjistí z vyšetření krve na homocystejn. Podle toho se nadávkují vitamíny a máte li v pořádku střeva -80% lidí tak postupně během 6 měsíců toxický homocystejn začne klesat a vaše zdraví se pomalu posunuje do stavu biochemického zdraví. U těch 20% co to nefunguje to umí vyřešit a pak to funguje všem. A začnou se dít věci- vaše tělo začne regenerovat. Nemoci se zastaví a vše co tělo ještě zvládne se začne zlepšovat! Tuto kůru by měli nastoupit nejlépe už rodiče  3 měsíce před početím potomka, aby nebyly homocystejnem poškozeny vajíčka a spermie a aby jste měli zdravé dítě.Ve stravě je proti roku 1940 už jen 20-40% vitamínů a to nám nestačí! Už jsem toho napsal dost. Podívejte se na stránky  mudr. Karel Erben.  

0
před 5 lety Tony

Irčo píšeš tady o osteoporóze. Opravdu pojídání vápníku z lékárny ti nepomůže, ten se vůbec nevstřebává. A že jíš moc mléčných výrobků je chyba. Přemíra vápníku z tohoto v tvém těle vytahuje vitamín D z kostí, který naopak zadržuje vápník v kostech!!! Čím jíš více mléčných výrobků, tím víc se ti odvápňují kosti!!! Co s tím? Sniž si homocystejn pod 6,4 jak jsem psal minule a vápník si doplňuj přírodní cestou- mák, petrželová nať, sýr Tofu...A budou se dít věci.

0
před 5 lety Martina

No já nasadím a doufám, že nám to nebude trvat moc dlouho.

0
před 5 lety Tony

Pokud začneš sama jíst tyto vitamíny nezapomeň na správný pitný režim. Ten je 4 deci vody na 10kg váhy , to pij denně. Voda musí být čistá, neperlivá, neslazená, třeba z kohoutku. Pak ti budou správně odcházet toxické látky z těla. Můžeš dostat průjmy- čistí se střeva, tlak na hrudi-pokašlávání -čistí se plíce, častěji budeš chodit na malou. Toto trvá max. 3 týdny . Pak se vše zklidní a zdraví se bude jen zlepšovat. 

0
před 5 lety Martina

Z femibion.cz takové věci? To je divné ne?

0
před 5 lety Tony

Nepsal jsem o femibionu- nevim jake ma složení. Psal jsem o kyselině listové 400, B12 a B6 které koupíš běžně v lékárně. Opět říkám, že je to nejlepší se obrátit na poradny Paralelní péče o zdraví.Na stránce Paralerní péče se můžeš objednat. Změří Toxický homocystein a nadávkují přesně vitamíny a přidají minerály. Žádná tvrdá chemie!!!Něco to stojí, ale bude to vaše nejlepší investice do zdraví v životě. A budete mít knou-hau na celý život. Je to neuvěřitelné , jak se nastartuje regenerace, imunita a pokud to tělo ještě zvládné tak nemoci pomalu začnou mizet.... Je to prevence, kterou lékaři vůbec nedělají. Info na adrese karelerben.  Jsou i videa na internetu Biochemické zdraví nebo video Jaroslav Dušek- Karel Erben. Začíná doslova revoluce ve zdravotnictví.

0
před 5 lety MArtina

Jo takhle, tak to jo. On má metafolin což je údajně aktivní folát kyseliny listové.

0
před 5 lety Katka

on by se měl vstřebávat i líp než obyč. k. listová

0
před 5 lety Martina

Asi tak nějak :)

0
před 5 lety Lucie

Já jsem přemýšlela nad listovkou. Vysadila jsem antikoncepci a chceme se pokusit o miminko. Jen přemýšlím, jestli není zbytečné si ji kupovat, když si ji můžu dopřát v normálním jídelníčku.

0
před 5 lety sharunka03

V normálním jídelníčku toho moc asi nebude, proto se to zobe ještě v pilulkách.

0
před 5 lety radim

V normálním jídelníčku je jí až víc než dost, jenže dnešní strava není normální

0
před 5 lety sharunka03

Jenže to by se muselo jíst kila zeleniny listové a to ani nejde provést.

0
před 5 lety maky

uplně souhlasím s Tonym. Odkazy na dr. Erbena jsou zajimavá, dosti přesvědčivá a hlavně pravdivá.O to více je to smutnější, co vám napovídají v lékárnách a doktoři.Skoro všichni táhnou za jeden provaz ,ale né ve prospěch lidí :(

0
před 5 lety radim

Pro sharunka03: kila zeleniny? Uváděl se doplněk kyselina listová 400, v němž bude asi 400mcg. Tolik listovky je asi v 80g fazolích v sušeným stavu, což je nic, za celý den, stejně jako 200g špenátu dá taky 400mcg, nevím jak je to se vstřebatelností,ale listovky je víc než dost v normální stravě.

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Já nevím, proč si všichni myslí, že dnešní zelenina nemá stejné složení jako zelenina pěstovaná před padesáti lety. Samozřejmě může obsahovat nějaké chemikálie z průmyslového hnojení, ale pořád si myslím, že nejíst ji, je horší než ji konzumovat. Chemikálie jsou jistě i v jiných potravinách rostlinného i živočišného původu, to bychom pak nesměli jíst nic. Z něčeho se přece salát musí skládat, přece není možné, aby byl jen z vody. Nemusíme jíst nic na kila, to je přehnané, stačí jíst normálně doma vařené pokrmy a přidávat zeleninové saláty, tak jak by mělo být běžné. 
Kyselina listová se má užívat asi tři měsíce před plánovaným otěhotněním a pak v průběhu prvních tří měsíců. V tomto období je vhodně užívat pilulky, aby se její dostatek zajistil. Má totiž vliv na vývoj plodu a nedostatek může přispět k potratu. Ale potom to už nemá velký význam. Pak už stačí množství, které přijmeme s jídlem. Je hlavně v zelené listové zelenině, ta se jí tepelně neupravená. Pak ji najdeme hlavně v brokolici, ale varem se jí část ztratí. Hodně je jí v luštěninách, ovesných vločkách, kvasnicích. Stačí každý den zařadit do jídelníčku některou z těchto potravin a není potřeba kupovat přípravky. Nejenom, že utratíte zbytečně peníze, které můžete použít na něco užitečnějšího pro miminko,  ale můžete si přivodit i zažívací potíže nebo neklid, protože přemíra kyseliny škodí, i když se sama vylučuje  močí. 

0
před 5 lety radim

Oni ty rozdíly ve složení vážně jsou. Ale ne u kyseliny listové. Podvýživa půdy, šlechtění, způsob pěstování můžou za nižší obsah látek, ale u kyseliny listové ty rozdíly budou minimální. Větší jsou třeba u vit. C nebo B6 a nejspíš u nějakých vzácných stopových prvků.

0
před 5 lety tony

Vědecké studie, které vám média určitě nepřinesou ukazují, že v zelenině a ovoci prodávané v obchodech zbylo jen asi 20 % vitamínů a minerálů. Ty se podílejí na všech biochemických procesech v našich tělech. Dovedete si představit co se v nás děje když 80 % těchto látek chybí! Naši předci věděli, že jeden rok se pěstuje to co roste nad zemí, druhý rok co roste v zemi a třetím rokem se pole nechalo odpočívat, pásly se na něm třeba krávy, nebo se naselo něco na zelené hnojení.Hnojilo se hnojem a v něm bylo vše! Dnes vidíte nějaká pole odpočívat?Jen se ždímou pro peníze.Co třetím rokem na nich roste řepka olejka- z ní se dělá palivo do motorů. Umělé hnojiva ty aby moc nestály, určitě nemají vše co rostliny pro vytvoření vitamínů potřebují. Dusíku toho mají dost. Tak nám roste kvalitní vláknina.  Je tam 20% vitamínů- to by jsme museli mít 5x větší žaludek, aby jsme byli v pohodě. Tak jak to do sebe dostanem? Když biochemické reakce takto fungují od dob co po planetě běhali dinosauři.

0
před 5 lety Martina

Našla jsem na netu článek o kyselině listové a její přemeně v těle. Docela zajímavé pro budoucí mamky http://zdravi.doktorka.cz/mthfr-mutace-nemusi-byt-prusvih a od femibion.cz má folát, takže tělo nepotřebuje přeměňovat. Což kyselinu listovou musí tělo přeměnit a když je mutace jak píšou, tak jí může být kolik chce ve stravě a je prd platná.

0
před 5 lety radim

To je ale právě omyl s tou stravou!!! Tělo musí převést pouze ten typ kyseliny listové, která se používá do pilulek a obohacují se s ním potraviny, ten typ v zelených listech je aktivní, tělo ho převádět nemusí, hned ho může použít, nemusí methylovat. To je další důvod jíst normálně, ne plastickou stravu a doufat v doplňky, protože třeba nepřeměněná kyselina listová z pilulek v těle páchá veliké škody. Navíc v zelenině je plno dalších látek, které mohou působit spolu s listovkou jako komplex, a je tam plno dalších látek... Než lidstvo zjistí jak to přesně funguje si ještě pár tisíc let počkáme.

0
před 5 lety Martina

Zajímavé, že znám ženu, která jí zdravou stravu. Bych řekla, že je na to úchylná a otěhotnět nemůže přitom má za sebou plno testů i s partnerem. Navíc v dnešní době je v zelenině plno chemie. Doporučila jsem ji doplněk stravy a uvidíme.

0
před 5 lety Jitka

Je zbytečné se tady hádat. Každý si bude stát za svým, buď si prostě maminky koupí přípravek nebo si budou myslet, že bdue stačit strava.

0
před 5 lety radim

Nikdo se tu nehada. Myslet si, ze bude stacit strava nemaji, ale maji jist takovou stravu, aby stacila. Jinak ja si kazdopadne stojim za svym, protoze muj nazor se nezaklada na spatne pochopenem clanku. Tech mutaci MTHRF genu je plno. Lehci formu ma vic jak pulka populace, pak jsou vaznejsi, ktere ma mensi cast, a pak ta nejvaznejsi, kterou ma zlomek populace.Mutace MTHFR snizuji ucinnost premeny kyseliny listove(z pilulek) na aktivni folat. To co je v jidle se premenovat nemusi!! Pokud ma nekdo ten typ mutace, kde skoro nepřemenuje kyselinu listovou, tak ta z pilulek mu pak koluje v tele a pacha skody, takze doporucovany doplnek je pro ne dosti nebezpecny, protoze obsahuje nejen aktivni folat ale i neaktivni kyselinu listovou!!!

0
před 5 lety Anuš

Vždyť to je jedno. Já jím zdravě a koupila jsem si femibion taky, protože prostě chci mít zdravé dítě. Ono když potratíte, tak se potom snažíte vším možným, aby to pomohlo. A donosila jsem nakonec zdravé dítě.

0
před 5 lety kajča

Ona ta kyselina listová je opravdu tak dobrá a důležitá?

-1
před 5 lety justyna

Zdravím, vím že to nepatří k danému tématu, ale potřebuji poradit. Jsem sama se synem a nevyšla jsem tento měsíc s penězi. Nemáte některá z Vás zkušenosti s půjčkou www.penizeprolididneska.cz/a/br3 ? Známá půjčku zkoušela a byla velmi spokojená. Peníze jí přišli na účet hned a dokonce prý neplatila žádné úroky. Má někdo z Vás s nimi ještě nějakou zkušenost? Moc děkuji za jakékoliv informace

2
před 5 lety ...

Když nevyjdeš s penězi, jak můžeš chtít půjčku? Se dostaneš akorát do kolotoče a smrdíš reklamou.

0
před 5 lety Anuš

Je důležitá pro vývoj plodu a správné těhotenství. Je lepší ji dodávat i jinak než jídlem, protože z jídla většinou nestačí. A v dnešní době a kvalitě některých potravin… víš jak

-1
před 5 lety kajča

Já jsem právě slyšela o kyselině listové, ale říkala jsem si, že je přece jedno jestli něco jím nebo ne, když jsem těhotná.

0
před 5 lety sharunka03

kajča: to teda není jedno, vyživujete plod, snad ne?

0
před 5 lety Birgit

Brala jsem listovku ještě před otěhotněním. Ale v přípravku Folgravid, ten ji obsahuje a má v sobě ještě další látky, které mimi potřebuje k vývoji. 

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Dcera užívala podle doporučení u výrobku kyselinu listovou, jak jsem o ní psala výše, pouze tři měsíce. Pak už žádné doplňky, jen domácí stravu, čerstvou, vždy se zeleninou nebo ovocem. A již má miminko, je zatím v pořádku, nemá žádné problémy. Myslím, že různé doplňky se přeceňují, doktoři i lékárníci na nich vydělávají. Většinou obsahují i látky pro zdraví nevhodné, je  třeba se zamyslet, čeho jím méně a to popřípadě upravit ve stravě. Když bude jíst maminka zdravě, je velký předpoklad, že i miminko bude zdravé. Není to samozřejmě zaručeno, tak jako není v životě nic, ale určitě se s látkami ve stravě nemůžete předávkovat, jak se vám může stát s různými přípravky, a navíc ještě ušetříte. 

0
před 4 roky Veronika

Na podporu otěhotnění se můžete ještě podívat na přípravky s obsahem Drmku obecného. Najdete na www.ifertility.cz

0
před 4 roky Radka

Veru, a z toho ifertility máte osobně něco vyzkoušené?

0
před 4 roky Vanessa

A není lepší navštívit nějakou kliniku? Třeba po půl roce snažení?

0
před 4 roky Lenka

No já hlavně k té kyselině listové bych chtěla zmínit, že má i vedlejší účinky, ale pokud ji budete jíst v přirozené formě, nemůžete se předávkovat. Najdete ji v listové zelenině, ale opatrně, tepelnou úpravou se ničí, takže jíst čerstvou. Důležitou roli hraje při krvetvorbě, snižuje výskyt některých vrozených vad u plodu.

0
před 4 roky Lenka

Vanesso, to možná i ano, ale já bych tam zaša třeba až po roce ,,snažení". Dost dělají také nervy a tlačení tzv. ,,na pilu". Já osobně s klinikou zkušenosti nemám. Myslím, že každý jde v prvé řadě po doplňcích stravy a nějakých diskusích na netu.

0
před 4 roky Jarmila

Já užívám druhý měsíc drmek. Je to od Kiwu wuki. Gynekolog mě v tom vyloženě nepodpořil, ale také mi to nerozmlouval.

0
před 4 roky Petra K.

Hledám po netu v diskusích, kdo bere Vitex. Zatím jsem moc zmínek nenašla. Ale podle složení, to je dobrá věc, obsahuje maximální přípustnou hranici drmku.

0
před 4 roky Radka

Já jsem si to dost studovala, než jsem začala v těhu něco brát, nakonec jsem se rozhodla pro Femibion a byla jsem moc spokojená.

0
před 4 roky Emma

A proč zrovna Femibion Radko? Hodně nastávajících maminek ho bere, jak se tak koukám, takže v něčem je asi lepší?

0
před 4 roky Radka

obsahuje aktivní folát metafolin, který je pro tělo lépe využitelný, než obyčejná kyselina listová.

0
před 4 roky Emma

Aha, to jsem nevěděla, já si tom zkusím něco pročíst ještě, ale moc děkuji, asi ho zkusím koupit.

0
před 4 roky Radka

Určitě zkus, nebo se zeptej v lékárně, tam ti ho taky určitě doporučí.

0
před 4 roky Emma

Tak jsem mluvila s lékárnicí a koupila jsem ten Femibion také :-) Tak snad budu také spokojená.

0
před 4 roky Radka

Určitě ano :) Tak at mimi hezky roste a je všechno vpořádku :)

0
před 4 roky Emma

Děkuji moc, doufám, že ano!! :) Tak se měj hezky Radko, ahoj a díky.

0
před 4 roky janec.kaja

Zdravím :) Já bych ještě připojila svoji zkušenost s Ogestanem, je to taky doplněk stravy pro těhotné a kojící. Dá se brát dokonce i v době plánování těhotenství (což byl i můj případ). Jak jsem výše zahlédla, souhlasím s tím, že díky dobré a pestré stravě v těhotenství většinu vitamínů pokryjeme a nepotřebujeme jich už tolik doplňovat. Proto jsem většinu doplňků vyřadila, obsahovaly přemíru různých minerálů a vitamínů, které akorát zatěžují tělo. Ogestan jsem začala brát po poradě s doktorkou na základě toho, že obsahuje především listovku (folát), taky vitaminy D a E, jód a omega mastné kyseliny a toť vše. Určitě bych se po něm zkusila poptat, jsem v pátém měsíci a stále vyhovuje :)

0
před 4 roky Petra

Já jsem přemýšlela zda brát jen kyselinu listovou v těhotenství nakonec jsem zvolila Femibion.

0
před 4 roky Bohča

Femibion je lepší volba, než obyčejná kyselina listová ¨:)Také jsem ho brala a dost jsem si o tom předtím pozjištovala, hlavně na http://www.femibion.cz/

0
před 4 roky Josephina

Takže je lepší brát Femibion ? Je nejlepší z těch všech vitamínových doplnku? Kyselinu listovou teda nestačí brát?

0
před 4 roky Petra

No ten Femibion obsahuje Metafolin, který je pro tělo lépe využitelný než obyč. kyse. listová ...mrkni na jejich webovky http://www.femibion.cz/

0
před 4 roky Josephina

Ok děkuji, už to mám přečtené, našla jsem si i jiné diskuze, tam ho také dost doporučovali, tak ho asi pořídím také

0
před 4 roky Petra

Je fakt dobrej, Budeš spokojená. Tak at mimi hezky roste! :)

0
před 4 roky Josephina

Je děkuji moc! Snad ano a snad bude všechno vpořádku. Měj se pěkně, pa

0
před 3 roky Anna

Kyselina listová je přece levnější, než ten Femibion.

0
před 3 roky andrea

Ahojky, doktorka mi doporučila kyselinu listovou ve veitaminech značky femibion s metafolinem, užívám to už v druhém trimestru a nemám žádný problém, miminko v pořádku a já taky bez obtíží ;) mrkni na stránku femibion.cz

0
před 3 roky Anna

Andrej, takže to budeš užívat do kolikátého měsíce? Do porodu?

0
před 3 roky Anna

Andrej, já bych si případně co nejdřív koupila. Kolik si toho teda mám koupit?

0
před 3 roky Rozárkar

Vyberte si tady z těchto produktů: http://www.femibion.cz/produkty/

0
před 3 roky Blanka

 Doporučení rději nějkaých bylinek? Třeba čaje pro snažilky?  Já tu chemii moc nemusím.

0
před 3 roky Eliška

Mám doma týdenní holčičku. Před otěhotněním jsem užívala Femibion, pak už ne, je rozumné nyní během kojení užívat tu poslední řadu: http://www.femibion.cz/femibion-2-400/

0
před 3 roky Rozárkar

Eliško, Femibion můžete tenhle, když kojíte: http://www.femibion.cz/femibion-2-s-vitaminem-d3/

0
před 3 roky Karin

Ráda bych se zeptala na radu, jestli máte zkušensoti s vitamínem B9, a vykrytím jeho potřeby pro organismus v přirozené potravě. Jde mi o to, pokud se snažíme o miminko a zvýším příjem listové zeleniny v podobě salátů, jestli mi to bude stačit.

0
před 3 roky Bella

Poraďte se s lékařem.

0
před 3 roky Život v pohodě

Než začnete propadat panice nad nemožností otěhotnět, zamyslete se nad následujícím a zodpovězte si otázky. Jak jsem na tom se zdravou stravou? Mám dostatek pohybu? A co BMI (obézním ženám trvá početí dvakrát déle)?
Třeba najdete ve svém životě ještě rezervy, které je potřeba doladit.

0
před 3 roky Karin

Dívala jsem se i na toho výrobce Femibionu, a ceny, a není to zase tak finančně zatěžující záležitost. Jen těch variací nabízí shop několik, ale to mi případně v lékárně asi poradí.

0
před 3 roky Život v pohodě

No, ti nemají špatné produkty, a navíc rozdělené co do obsahu pro jednotlivé těhotenské fáze. Osobně jsem neměla možnost takového preparáty vyzkoušet, jelikož v 90. letech, kdy jsem rodila dceru, se trh teprve otevíral, ale nyní je situace opravdu jiná, což maminkám tak trochu závidím.Naše Monika je v prvním trimestru a Femibion užívá poprvé, a cítí se dobře. Začala tím jedničkovým, určeným pro prenatální stav do 12 týdne: http://www.femibion.cz/femibion-1-s-vitaminem-d3-kompletni-slozeni/

0
před 3 roky markéta

Tak mi taky bylo vysvětleno, že pouhá kyselina listová nestačí v těhotenství, že jsou vitamíny potřeba v několikanásobné formě, kterou ženská nemá šanci v podobě jídla do sebe dostat. Tak ted přemýšlím, že teda začnu brát nějaké vitamíny v těhotenství. Ale nevím jaké. Tady hodně doporučujete Femibion. Musím se podívat v čem je lepší teda :)

0
před 3 roky Francovka

markéto, Femibion je perfektní. Obsahuje Metafolin, který je pro tělo lépe využitelný, než obyčejná kyselina listová. Ale více si asi přečti u nich na webu :)

0
před 3 roky markéta

Francovko a webovky mají asi tyto, co? http://www.femibion.cz/ Něco málo jsem už četla. Ale pro jistotu se ptám. No asi ho koupím také.

0
před 3 roky Francovka

Ano to jsou jejich stránky. No uvidíš, rozhodnout se musíš sama. Případně se zeptej ještě v lékárně.

0
před 3 roky Tira

Kyselina listová je nejenom pro těhotné, jde to jeden z vitamínů B a jako vitamín ho potřebuje každý z nás. Zajímavý článek o kyselině listové tady: https://www.blendea.cz/kyselina-listova/

0
před 3 roky markéta

Francovko, tak jsem ten Femibion nakonec koupila. Tak snad to bude vpořádku všechno:) díky!

0
před 3 roky Francovka

Markéto určitě jsi udělala nejlépe, jak jsi mohla :-) Tak držím palečky, určitě bude všechno v naprostém pořádku.

0
před 3 roky markéta

Děkuji, děkuji hrozně moc. Také doufám ♥ mějte se krásně.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 5


Přidat příspěvek