Laserová operace očí

0
před 6 lety Tataracek1331

Ahojte, můžu se zeptat zda jste někdo byl na laserové operaci očí? Pomáho to? Co to obnáší? :)

0
0
před 6 lety marika83k

Já jsem teda tuto operaci podstoupila ... nebylo to nic strašného...přijedeš, operace a hnedka pojedeš domů ... musíš mít teda doprovod a odvoz autem po té operaci ... probíhalo to jen v lokálním znecitlivění a opravdu to vůbec nebolelo ... pokud můžu doporučit tak se podívej na oftal.cz a tam to je všechno popsané...byla jsem zrovna na této klinice na této operaci a všechno jsem si to našla na tomto serveru, máš tam i refence bývalých pacientů...

0
před 6 lety Tataracek1331

Ahoj,tak jsem se odhodlala a objednala se na tu kliniku Oftal :) Tak snad vše dobře dopadne a operace výjde :)

0
před 6 lety marika83k

To si piš, že výjde...tam to jsou opravdu profesionálové...aspoň budeš mít pokoj...

0
před 6 lety marika83k

Už jsi na té operaci byla?...by me zajímalo jaké jsou teďka čekací doby a hlavně pokud jsi tam už byla tak co na to říkáš?

0
před 6 lety ◄skarabeus►

Kolega četl nedávno v práci odborný článek, na jehož základě úvahu o laserové operaci zavrhl. Korekce pro mě překvapivě spočívá ve vytvoření frenelovy čočky na rohovce. Opravdu bych chtěl mít na oku blejzované brázdy. Jak taková čočka bude asi kvalitní??? Myslím, že je to každému, co něco o laserovém gravírovaní ví, je jasné. Jediná optická výhoda bude patrně v potlačení disperze světla. Já mám dobré oči, tak jsem se o to víc nezajímal.


Nechat si udělat brázdu na rohovce

0
před 6 lety Stana

Mě přímo oční lékařka laserovou korekci nedoporučila. Prý je v ČR spousta center, protože je to byznys ale kvalitní operaci provede málokdo. Často se pak objeví další problémy či se špatný zrak vrátí.V ČR je těchto center xxx, v Německu pouze dvě. Proč asi?

0
před 6 lety Marri

Ja jsem byla v NeoVizi a jsem nadmiru spokojena, konecne za celej zivot vidim svet kolem sebe, sla bych na to znovu, ten pocit prvniho probuzeni nikdy v zivote nezapomenu, brecela jsem stestim a radosti ze vidim :)

0
před 6 lety Tataracek1331

Ahoj, na operaci jsem objednaná až konec srpna :) Všechno to je podle mě kvůi tomu, že jsou teďka dovolené :) Trochu se toho bojím, ale říkám si, že nejsem první kdo takovou operaci podstoupil :)

0
před 6 lety Marri

Budeš spokojena :)

0
před 6 lety filiova

Zdravím, já jsem taky byla na laserové operaci očí na klinice oftal a nemám žádné následky. S čím konkrétně jdeš?

0
před 6 lety Tataracek1331

Měla jsem silnou oční vadu :) Popravdě už mám po operaci a opravdu vše dopadlo dobře :) Nebo spíše zatím jsem žádnou komlikaci neměla a to mám dva týdny po operaci :)

0
před 6 lety Martin Vozka

Bratrancova manželka byla na operaci očí v nějaké vyhlášené klinice v Praze. Dala za oko přes 50.000,- a pak měla s jedním okem nějaký problém. Kloega a kolegyně v práci oba byli taky. Myslím, že někde v Brně za cenu kolem 20.000,- a oba jsou spokojení.
Ale každý má jinou vadu a je to potřeba zkonzultovat s lékařem. Moje očařka mi řekla, že u mé vady je dost velká pravděpodobnost recidivy. Tak nosím čočky :-)

0
před 6 lety filiova

Takže už to máš za sebou jo? Mi příjdou, že ti lidi tam jsou opravdu docela v pohodě, jako byla jsem ráda, za to, že mi všechno vysvětlili co se mnou budou dělat. Ikdyž jsem si načetla tolik věcí na internetu o laserové operaci, ale stejně jsem se bála.

0
před 6 lety lukino94

Já přemýšlím, jestli mám jít na laserovou operaci očí. Rád bych se zbavil svých kontaktních čoček a ještě i oftum mají na to ještě nějakou studentskou slevu. Jen se bojím: / http://oftum.cz/cz/proc-si-vybrat-nase-centrum/275-studentska-sleva Máte někdo zkušenosti s nimi?

0
před 6 lety zulinka

Já teda osobně jsem na laserové operaci také byla a myslím si, že to není nic hrozného :) To oftal si chválí hodně lidí, i když není to nejznámější, tak si myslím, že opravdu stojí za to :)

0
před 6 lety Tataracek1331

Můžu jen souhlasit :) Nic to vážně nebylo! :) Už jsem zažila i nepříjmnější věci :)

0
před 5 lety Zuzecka

Já jsem byla na operaci oka, taky na oftal klinice. Nechala jsem si udělat bezkontaktní a v pohodě. Nejvíc mi pomohlo, jak byli přijemní a profesionální, protože jsem měla fakt strach.

0
před 5 lety Danah

Ve Velke Britanii jsou zamestnani, ktera nemate sanci dostat, pokud mate za sebou laserovou operaci oci. Patri k nim napr. strojvedouci.

0
před 5 lety Zuzecka

To sice možná jo, ale já se do UK nechystám, tak jsem v klídku. A o takových případech u nás nevím.

0
před 5 lety Zdeňula

Já přemýšlím nad operací očí, sice nemám tak moc diptrií, ale brýle mi moc nesluší. Ani si na ně nemůžu zvyknout, že je musím mít pořád. Dřív jsem je musela nosit jen občas, hlavně do auta a to se dalo. Mám ale strach, neměl někdo z vás stejný problém? Oči jsou přeci jen jedny a nevratné.

0
před 5 lety radim

Oči jsou přeci jen jedny a nevratné.
Přesně tak. A proto je také třeba zvášit i proti, které s sebou nesou operace, nejen vidět pozitiva.

0
před 5 lety sharunka03

radim. přesně tak, kamarádka, šla, že ji zbaví brýlí a nebude muset nosit ani brýle ani čočky. No, tak jako jo, akorát, že na jedno oko od té doby nevidí, něco ji tam zkazili na tom oku. Takže asi tak, samozřejmě, nechci nikoho taky odrazovat, ale pokud je něco, že to jen chceme a není to akutní, tak já za sebe bych do toho nešla.

1
před 5 lety alena.prchlikova@

Já také ne, ani náhodou. A argumentovat, že mi brýle nesluší, kdo to tvrdí? Jestli vy sama, tak si naopak říkejte, že s brýlemi jste kočka. A budete!! Je to jen vás, jak sebe vidíte a co si o sobě myslíte a říkáte. A jestli to říká někdo kolem vás, přítel, či manžel, zbavte se ho, nestojí za nic. Takový člověk by vás v nějakém opravdu velkém problému nepodržel, není proč s ním žít. Lidé, kteří posuzují druhého jen podle toho jak vypadá, nejsou nejvhodnějšími partnery. 

0
před 5 lety sharunka03

A mně připadá dokonce, že se brýle vrací do módy. :-)

1
před 5 lety alena.prchlikova@

Já vůbec nesleduji, co je in, nebo není. Je mi nějak jedno :-)

0
před 5 lety sharunka03

Tak já to taky nějak moc nesleduju, nosím si, co mě se líbí, ne, co udávají trendy, ale všímám si, že nosí brýle lidi i ti mladí a sluší jim to.

0
před 5 lety Zdeňula

No on je problém, že mě se na mě opravdu brýle nelíbí. Okolí to neřeší, já se v nich prostě necítím. S čočkami mám bohužel problém s nasazováním a pořád jsem je v oku cítila a hodně mi to vadilo a slzely mi. :(

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Zkuste obejít několik optik, vyzkoušejte různé typy brýlí, určitě najdete některé, které vám přijdou dobré. Anebo se jedná o nějaký blok a pak by vám pomohl psycholog. Dle mého je třeba vyzkoušet co nejvíce možností, než se pustíte do riskantního kroku, nikdo vám nezaručí, že vše proběhne bez problémů. Já si vždycky vzpomenu na svého bývalého zákazníka, bylo mu tenkrát 65 let, zamiloval se a chtěl s dotyčnou jet k moři, ale měl na noze menší křečové žíly. A protože chtěl vypadat co nejlépe, nechal si je operovat. Vidím to jako dneska, jak mi vyprávěl, že je to banální operace a jak by s žílami na pláži vypadal. A on se z nemocnice  nevrátil. Je to už skoro 30 let, ale na toho pána nikdy nezapomenu.

0
před 5 lety Danča

Já naštěstí patřím k těm, kterým operace očí pomohla. Nemám po operaci žádné problémy. Je pravda, že jsem se bála, ale nakonec jsem se odhodlala. Nelituji toho a šla bych znovu. Záleží na každém jak se rozhodne...

0
před 5 lety Zdeňula

No já se den ode dne rozhoduji víc, že na tu operaci půjdu.

0
před 5 lety radim

Každý svého štěstí strůjcem.

0
před 5 lety Ivona

Přesně tak, každý se musí rozhodnout za sebe. A strašit někoho, že se někdo nevrátil a že oslepne... nevím. Já mám za sebou operaci očí a dvě operace břicha a jsem tady...

0
před 5 lety alena.prchlikova@

Ivono, tak to máte štěstí, někteří bohužel nemají. Nikoho nestraším, jen upozorňuji na možná rizika, každý se pak už rozhodne podle sebe. Moje životní zkušenosti mi říkají, že nic se nemá brát za samozřejmé. A já bych nikdy neřekla, teď vás cituji, "jsem tady". To je z mého pohledu velice nebezpečné rčení.

0
před 5 lety Ivona

Ano měla jsem štěstí a jsem za to ráda. A říkat jsem tady, mi přijde normální, beru to jako radost, že mi prošlo vše bez problémů

0
před 5 lety alena.prchlikova@

S tímto přístupem se ztotožňuji, je to radost a štěstí, ať ho máte co nejvíce. 

0
před 5 lety Zdeňula

Ani bych nečekala, že se to tak rozjede. Jsem ráda za pro i proti, ještě se rozhodnu, jestli jít nebo ne. Ale zatím je touha po očích bez brýlí silnější. :)

0
před 5 lety Marius

Zákrok trvá tak do 15 minut a je to zcela bezbolestný. Provádí se v místním znecitlivění kapkami. Při zákroku chirurg odstraní čočku s šedým zákalem a nahradí ji čočkou umělou. Oko je do druhého dne zakryto sterilní náplastí.  Případná operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů.- Já jsem zakrok podstoupil ve Zlinské pobčce kliniky Gemini.

0
před 5 lety Pavlina

Předevčírem jsem podstoupila vstupní vyšetření na Oční klinice v Brně. Kromě jedné mám všechny parametry takové, že vyhovují operaci. Jediná je nevyhovující a to jsou velmi široké zornice-8,7 mm a 8,5 mm. Lékařka mi říkala, že je to individuální, ale že za šera budu po zákroku špatně vidět, budu citlivější na oslnění (ale záleží na mé citlivosti). Nicméně ráda si poslechnu zkušenosti co a jak. Je to dost peněz na to, abych na tom byla v noci a za šera hůř, než nyní s brýlemi. Chtěla bych se zeptat, jestli si někdo již nechal udělat zákrok s takto širokými zornicemi a jak vidí v současnosti?

0
před 5 lety Lukaš78

Dobrý den rozhodl jsem se zbavit se svých dioptrii a hodlám podstoupit vyšetření a pak doufám že i operaci. Chtěl bych se zeptat kterou kliniku na Moravě byste doporučili diky :)

0
před 5 lety Marius

O pár přispěvku výš jsem se zminoval že jsem byl na operaci ve Zlíně v Gemini, mrkněte na ně mají několik poboček po cele čr- gemini.cz

0
před 5 lety monča

nejlepší je Lexum

0
před 5 lety Barčak

Potřebovala bych kliniku blizko Zlína věděli byste kam zamiřit?

0
před 5 lety Marius

Zlinská pobočka Gemini se řadi mezi nejlepší u nás takže doporučuji si nastudovat jejich stránky zminěné výš!

0
před 5 lety Bedla26

Mám dvě dcery a obě nosily brýle, před pár lety jsem s nimi došla k naší lékařce a ta jim doporučila čočky. Více než 5 let měly čočky. Vloni jsem četla o této operaci a obě dcery na ni objednala. Jedna měla trochu problémy, ale dnes jsou obě bez brýlí a nemohou si to vynachválit.

0
před 5 lety bublina

Dobrý den ja jsem podstoupila zákrok na očni klinice Gemini. Od té doby jsem svoje brýle mohla nadobro odložit. Nevim jestli mají takový uspěch u všech pacientu asi ne vždy se podaři odstranit vadu uplně ale ja patřim mezi štastlivce a po operaci nemám žádne následky, které by mě třeba omezovaly.

0
před 5 lety Barčak

Jak dlouho pak trvá než se mužeš vrátit zpět do práce a nějak normálně fungovaT?

0
před 5 lety Kolko

Zdravím pro operaci mužu doporučit kliniku Gemini, kromě toho že na stránkách mají vše srozumitelně vysvětleno, i přistup samotných sestřiček a doktoru byl perfektní. Pan doktor celou dobu řikal co a jak bude dělat a musim řict že jak jsem se bal tak mě dokazal naprosto uklidnit a opraci zdarně vykonal. Na moje brýle se už 5 let jen práši :)) gemini.cz

0
před 5 lety bublina

Myslím že je to dost individuální ale já jsem šel po 10 dnech, ale kolega co na tom byl se vratil dřív.

0
před 5 lety Lukaš78

Zdravíčko měla bych dotaz, mam 7 a 7,5 dioptrie a uvažuju nad laserovou operaci. Mohli byste mi někdo přibližit jak to probiha? Vyšetřeni a operace plus připadna rekonvalescence? Libila by se mi tahle klinika gemini.cz jsem to

0
před 5 lety Adka

Dobrý den já jsem byla na laserové operace před 4 lety - obě oči 26.000,- Kč. Původně jsem měla 8,5 dioptrie na každém oku. Dělali mi to v Brně v Gemini. Operaci doporučuji - říká se, že by se měla stihnout do 40 let a já byla právě v 33 letech

0
před 5 lety Marcelka

To já jsem byla na operaci ve Zlíně, asi před 2 lety a všem doporučuji. Před operací jsem měla -6 a -8 dioptrií a jsem na nule. Ve tmě nemám vůbec problém, první měsíc to bylo trošku horši ale ted už jsou oči uplně v pořádku.

0
před 5 lety Pavlina

Teda osobně jsem na laserové operaci také byla a myslím si, že to není nic hrozného a pokud maš už takové dioptrie tak se myslím že se ti to vyplatí. A s Gemini sice osobní zkušenost nemama ale mamka u nich byla zatím jen na vyšetření a byla spokojená hlavně s přístupem.

0
před 5 lety Juni

Již delší dobu vídám před očima šedivé body (trochu průhledné), jejichž počet se časem zvyšuje. Je jich kolem 15 a jsou pomalejší než pohled (někam se podívám a se zpožděním mi projedou před očima). Prosím o radu.

0
před 5 lety Adulina

Ahoj, chtěla bych názory od lidí, kteří podstoupili laserovou operaci očí. Ano či ne? Zbavili jste se natrvalo brýlí? Ve kterém zařízení operace proběhla? Jaká byla cena?Já mám 34 let, 2 porody, 4 dioptrie na obou očích, zrak se již 10 let nezhoršuje, oční vada: krátkozrakost (nosím brýle na dálku, takže myslím, že se jedná o krátkozrakost) a o operaci už dlouho přemýšlím a váhám a ráda bych se takto odměnila za druhý porod (před půl rokem) a investovala něco do svého zdraví. Co poradíte?

0
před 5 lety Bedla26

Byla jsem na operaci ve Zlíně-Gemini, asi před 7 lety a všem doporučuji. Před operací jsem měla -6 a -8 dioptrií a jsem na nule. Ve tmě nemám vůbec problém, první měsíc to bylo trošku slabši ale ted už jsou oči uplně v pořádku.

0
před 5 lety Lucy

Ahoj hledala jsem a toto téma nenašla...na internetu jsem našla několik středisek poskytujících tuto lěčbu.Mě by nejspíš zajímala operace HD laserem .Podstoupil ste jí někdo??Pokud ano ůžete mě prosím kontaktovat? Mám spoustu dotazů.Děkuji

0
před 5 lety Marius

Já jsem byla na Femto Lasiku před dvěma lety, žádné červené skvrny jsem neměla, den po operaci jsem již viděla krásně čistě, tak týden ještě oči trošku pobolívali, jako když mám něco v oku, na to jsem brala kapky.Byla to jednoznačně nejlepší investice v mém životě

0
před 5 lety Daniela

Ahoj já byla v Gemini a jsem spokojená.Důležitý byl pro mně pocit důvěry, a to jsem na této klinice měla. Hojení u mě bylo delší, ale to je dáno tím že mam tenkou rohovku. Pan doktor to zvládnul a udržoval mně celkem v klidu, počas operace si se mnou povídal..

0
před 5 lety Kolko

Mužu mit dotaz jak dlouho se tak zhruba čeká na termin operace?

0
před 4 roky Tereza

Plánuji operaci horních víček, protože s věkem je to horší a horší a víčka nejsou skoro vidět. Byl někdo u tohoto plastika http://plasticka-esteticka-chirurgie.cz/cz/menu/100/plastika-hornich-vicek/

0
před 4 roky Nina

bola som u neho na klinike pred par mesiacmi.Prvy na konzultaciu a po tej na plastike.Co si pamatam bol to velmi sympaticky a sikovny doktor

0
před 4 roky Tereza

Děkuji za odpověď... pořád nějak váhám ale nejspíš se v týdnu objednám na konzultaci a pak se uvidí... Ona stejně ta konzulstace není nijak závazná nebo ano?

0
před 4 roky Liduška

Já se operace docela bojím...celý život nosím brýle, teď jsem si zvykla i na čočky...U operace mám docela strach z neúspěchu...:/

0
před 4 roky Miriam

Liduško, bát se toho nemusíš. Ona každá operace má něco, ale tohle už je v dnešní době běžný zákrok. Já se také rozhodovala dlouho, brýle jsem nosila celý život, čočky jsem nechtěla, protože jsem si nedovedla představit, že si cokoliv strkám do oka, o to víc jsem i měla strach z té operace, ale zase brýle mi čím dál víc překážely. Nakonec rozhodla rodina za mě. Dostala jsem k narozeninám prospekty dvou klinik a obálku s penězma na operaci. Šla jsem na konzultaci do obou a v jedné mi řekli, že mám bohužel kontraindikaci (krátkozrakost + astigmatismus), takže jsem jsem se rozhodla pro Horní Počernice, kde to problém nebyl a supr. Na dálku vidím perfektně a už nezakopávám o věci, takže jsem ráda, že jsem do toho šla.

0
před 4 roky Jůlie

Holky a nebolí to náhodou? Neumím si představit jaké to a měla bych strach že třeba při zákroku hýbnu okem a co potom...?

0
před 4 roky Ivana

Ahoj Julie :) určitě se nemusíš ničeho bát. Já jsem byla na zákroku před dvěma lety a je jasné, že se v lekařství nic nezměnilo. Podstupovala jsem to na klinice horní počernice a jednání lékařu je opravdu na profesionální urovni. Bolesti jsem se bála taky, ale je to spíš jen nepříjemný pocit, nedá se to srovnávat s bolestí jako takovou :) Já osobně jsem jen cítila takový slabší tlak…a bat se toho, že by si hybla okem se nemusíš, oko je před zákrokem dost rozkapané a uchycené, právě kvůli tomu aby se nestalo to, že někdo cukne nebo mrkne :)

0
před 3 roky Eliška

Ahoj, hledám dalších 7 lidí pro laserovou operací obou očí pomocí metody NeoLASIK HD. Hromadnou přihláškou získáme operaci obou očí téměř za polovinu běžné ceny! V případě zájmu mě prosím kontaktujte na 735 846 705 nebo na email: Jarcikova.eliska@seznam.cz Jedná se o oční kliniku Duovize.cz. Nabízený zákrok řeší oční vady: dalekozrakost, krátkozrakost a astigmatismus

0
před 2 roky Jana

Zajímalo by mě zda se po zakalení umělé čočky - po letech - tato operace udělat znovu ? Má někdo s tímto zkušenost ?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 4


Přidat příspěvek